Treść opublikowana przez Kyokushin
-
Szybciej sie nie da???
Ja w sumie w 2 tygodnie to załatwiłem. Tyle że u mnie doszło nabicie numeru silnika bo się okazało że był pordzewiały... no i z akcyzą miałem kłopot (nie chcieli mi dać opłacić), ale w końcu łaskawie mi dali kwit.
-
Carsoft 6.5
Ściągnęłem, mam... tylko kabla nie mam. Wyczytałem na forum że ktoś kiedyś to kupował... ale to jakieś niemiłosiernie drogie było :(
-
Carsoft 6.5
Sory za głupie pytanie. Ale do czego służy ten carsoft, co można w tym zrobić, tak w 2 słowach żeby ktoś napisał :)
-
Koniec z barierą 250km/h
radar jak radar... lepiej żeby nie złapał ;) Natomiast można by zmierzyć GPS'em
-
Koniec z barierą 250km/h
One mają blokadę sprzętową (hardware lock) :norty:
-
Obroty silnika, odcięcie?
Ja zapłaciłem 2000 za wymianę tego wszystkiego łącznie z rozrządem i wszystkimi częściami. Kręci się do odcięcia czyli do około 6200. Na każdym biegu. Idealnie nie jest bo jeszcze coś mi nie hula tak jak powinno (mój wątek z zamuleniem), ale generalnie takie odmłodzenie bardzo dużo daje.
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
tak myślałęm o tym.... a jak się w tym silniku zapłon ustawia.. może auto ma opóźniony zapłon?
-
na którym przewodzie WN ma byc impulsator?
Ja też trochę rozwiercałem ten czujnik ale nie wiem czy nie za mocno, bo doszło lekko do tego białego co jest pod obudową. Czy to znaczy że się zepsuł? Jak sprawdzić czy działa? Bo różnicy w jeździe nie ma.
-
318i - spalanie - czy warto lpg?
Pisałem że nie ma strzałów u mnie, ale jednak jak się jeździ ostrzej to strzeli. Generalnie musisz mieć silnik w stanie idealnym żeby instalacja 2 gen chodziła dobrze.
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
Kopułka i palec wymenione. dalej o samo :mad2:
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
dzięki za ceny, wymienie palec i kopułke... instalowałem ten program do cen z intercars ale mi nie chce chodzić :/ Jutro jak założe te dwie rzeczy to napisze czy coś to zmieniło czy nie.. później najwyżej cewka. fuck! ta kopułka 314 pln kosztuje w intercarsie
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
Hmm... nie wiem czy jeszcze do tego nie wymienić palca rozdzielacza, ale ten akurat wygląda na w miare ok. Jak dobrze sprawdzić cewkę? bo wygląda na ok, ale różnie to bywa. Puki co na następną wymianę mam komplet świec, komplet przewodów (bez jednego, msuze sztuke dokupić) i nie chciałbym wymienić cewki, żeby została :) Jaki jest koszt palca? Jaki jest koszt cewki? Bo jak nie dużo to może bym i to przy okazji zmienił... ale coś mi się wydaje że przyczyna gdzie indziej tylko za cholere nie wiem gdzie ;(;(;(
-
LPG pytania odnośnie regulacji i soft do regulacji.
Dzięki za pomoc. Domyślam że problem tkwi w czym nieco innym niż regulacja gazu, tak jak pisałęm w innym wątku. Fakt faktem jak byłem ostatnio u gazowników zrobili tak samo jak było tylko że gorzej przyspiesza. Jak już doprowadzę na benzynie do porządku pojade żeby znowu wyregulowali, jak dalje będzie coś źle to będę sam się bawił regulacją. Wcześniej miałem samochód z regulacją na śrubie, tam sprawa była dosyć prosta.
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
Dziś zdjęłem kopułkę.... te 4 bolczyki były mocno zryte. Niechcący jeden bolec ułamałem jak czyściłem (był mocno zryty wewnątrz), chciałem go minimalnie przygiąć i jak tylko się lekko dotknęłem żeby sprawdzić czy to jest sprężyste (czy da się odgiąć) on się ułamał. 1) Czy te zryte bolce mogą mieć związek z moim problemem? 2) Ile kosztuje nowa kopułka? :mad2: 3) Gdzie w Warszawie to najtaniej kupić?
-
LPG pytania odnośnie regulacji i soft do regulacji.
a to 'przejście', wiesz do czego to jest?
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
Gdzie jest ta przepustnica? To bym przeczyścił. Spałem i jeszcze jedna myśl mi do głowy przyszła... Bo ostatnio mi wymieniali rozrząd. Czy to możliwe żeby był ustawiony o jeden ząbek w niewłaściwą stronę (Jak to sprawdzić samemu nic nie rozkręcając, bo sam tego nie umiem ustawiać)?
-
LPG pytania odnośnie regulacji i soft do regulacji.
A jak należy interpretować te liczby, bo w przykładzie MIN = 112, MAX = 102. Czy min to wolne obroty a max to duże i jeżeli tak to dlaczego przy min jest większa liczba niż przy max?
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
Klapa w przepływomierzu chodzi bez problemu. Nie wygięta, sprawdzałem. Niby wszystko jest ok a jednak coś nie gra :( :(
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
Jest instalacja LPG. Na LPG chwilę po złapaniu muła, jak się ciśnie gaz dalej, następuje strzał i trzeba dolot pod maską do kupy składać... Sprawdzałem w nocy (również przy wysokich obrotach, fajnie jest po ciemku wsadzić głowe pod maskę i wrkecić na 6k :twisted:, szczególnie jak wisco się załączy )... fajki się nie świecą. Jak sprawdzić ten palec rozdzielacza? (na postoju jak wrkęcam niby jest ok, benzyna do odciny, a gaz nawet 6500, problem jest podczas jazdy przy obciążeniu silnika, czy napewno rozdzielacz może mieć coś do tego). Właśnie rozkręcam przepływomierz... na forum tu znalazłem że ktoś miał źle ustawione cośtam i miał coś podobnego. U mnie wygląda na to że przepływomierz jest ok (padrząc od strony filtra powietrza klapka idzie równo z linią, natomiast patrząc od strony silnika klapka jest w niewielkiej odległości od drugiej, takiej załamanej linii która tam jest widoczna).
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
nowiutkie ze sklepu prosto. Dodam że to zamulenie jest przy obciążonym silniku, czyli wtedy gdy jadę i przyspieszam. jak stoję i na wolnych przegazuję to wkręca się bez problemu.
-
LPG pytania odnośnie regulacji i soft do regulacji.
Nie, to nie są moje ustawienia, to screen z dokumentacji. Ja nie wiem jak mam, ale widziałem że Pan jak mi to regulował to coś właśnie tam zmieniał. Myślę że umiałbym sobie to sam wyregulować, mógłbyś mi dokładniej wyjaśnić ten min i max, co do czego służy i kiedy (niestety tego niewiem) TPS chyba mam podłączony. Jak podglądałem gazownika to jakieś cyfry prz TPS się wyświetlały, jak dostanę z allegro kabel to wtedy sam sprawdzę do końca.
-
Zmulanie na benzynie na wysokich obrotach | rozwiązane :)
Na benzynie, na wysokich obrotach zauważam zmulenie, to znaczy wkręca się prawidłowo do odcięcia, ale w okolicach 5000 robi to wyraźnie wolniej i czuć że powinno iść lepiej. Po szybkiej zmianie biegu na nastepny przez sekundę - dwie idzie jakby na nie wszystkich cylindrach, zamulony. Nie dawno wymieniłem wałek, rozrząd, dźwigienki, popychacze, podkładki, świece i przewody na nowe. Cewka zapłonowa wyglada dobrze. Ta kopułka gdzie są przewody też wygląda to niby dobrze. Czy tak powinno być? Czy jest coś przez co może się tak dziać? Już centralnie nie mam pomysłu co to może być. Silnik to 1.8@m40@1992. Prosze o pomoc. UPDATE 31.10.2005 ======= Po wymianie kopułki, palca rozdzielacza, przepływomierza i zakupie nowych sprężyn zaworowych... stwierdzam że: Problemem był popychacz oraz dźwigienka w pierwszym cylindrze, zawór ssący. Uległy one, mimo tego że były nowe, uszkodzeniu, ponieważ poprzedni właściciel nie zmieniał za bardzo oleju u było dużo syfu w głowicy. Teraz auto chodzi dobrze (mam nadzieję że zmuły się nie pojawią już)
-
do czego ten czujnik
A to mnie zaciekawiło z tym czujnikiem.. Jak dokładnie sprawdzić czy on jest dobry? Dziś kombinowałem z wymianą przewodów WN i zobaczyłem że takie cuś istnieje.
-
Przewody wysokiego napięcia Santech
Tak zrobię. Tych nawet jakbym chciał to nie bardzo mam jak podłączyć :( UPDATE: ---------- Wymieniłem na jakieś Powertech czy jakoś tak, podobno angielskie. Chodzi na nich tak jak na starych, tyle że oryginalne BMW wyglądają lepiej.
-
Przewody wysokiego napięcia Santech
No oporność one mają niby taką jak te oryginalne co mam teraz. Niby są one przeznaczone właśnie do mojego samochodu ale kabel od cewki nie jest łamany i nie da się go po ludzku wsadzić. Jutro rano jadę do sklepu, ciekawe co powiedzą.