Treść opublikowana przez DarioKa
-
[E39] 530d 03' Czujnik poziomowania Xenonu-gdzie zamontowac?
Dla Twojego rocznika musisz mieć oprócz samego czujnika, blachę nr 2 i łącznik nr 6, które kupisz na używce lub w ASO (ok. 70-80zł za wszystko). O ile dobrze pamiętam, czujnik montowany jest do wahacza zbieżności z prawej strony. To, że lampy świecą nisko, jest normalnym objawem braku lub/i szkodzenia czujnika. Komputer nie wie w jakim położeniu ustawić lampy, więc obniża je, żeby nie oślepiać.
- ODMA??
-
Zbieznosc w E39, znowu przestawiona po paru tygodniach
No teraz to mi zabiles cwieka. Bo ja juz sie nastawiam na wymiane tulei jak kolega Gorik79 sugeruje. Widze ze auto masz tylko troche mlodsze. Orientujesz sie moze czy u Ciebie byly juz zmieniane tuleje czy ciagle smigasz na fabrycznych ? Mam jeszcze fabryczne (przebieg 236 000) i znam pełną historię auta. Luzy na tulejach pływających łatwo wykryjesz brechą. Dodam jeszcze, że to nie jest reguła. Mój kolego ma e39 sedan z 2001 r i przebieg 190 000 i już mu skrzypiała lewa tuleja, ale luzu też jeszcze nie ma, więc zrobili jej zastrzyk z rzadkiego oleju i się uciszyła.
-
Zbieznosc w E39, znowu przestawiona po paru tygodniach
No teraz to mi zabiles cwieka. Bo ja juz sie nastawiam na wymiane tulei jak kolega Gorik79 sugeruje. Widze ze auto masz tylko troche mlodsze. Orientujesz sie moze czy u Ciebie byly juz zmieniane tuleje czy ciagle smigasz na fabrycznych ? Mam jeszcze fabryczne (przebieg 236 000) i znam pełną historię auta. Luzy na tulejach pływających łatwo wykryjesz brechą.
-
Zbieznosc w E39, znowu przestawiona po paru tygodniach
Podepnę się bo miałem niedawno podobny problem z prawej strony. Musiałem kupić w ASO nową śrubę z nakrętką i podkładką do zbieżności tylnej i po wymianie oraz ponownym ustawieniu problem zniknął.
-
[e39] 530d Ciśnienie doładowania
Wrócę do Twojego poprzedniego postu, ponieważ zasięgnąłem języka u mojego serwisanta na temat większej masy powietrza. Powodów może być kilka, a wymienił mi 3 najistotniejsze: - przekłamanie przepływomierza (można łatwo sprawdzić podmieniając na inny) - za mało otwierający się EGR (jak zaślepisz EGR to przepływka momentalnie wychwyci zbyt dużą masę i wywali Ci błąd EGR, sam to przerabiałem, warto też wyczyścić rurkę powrotu spalin) - problem ze sterowaniem turbiną. Ten ostatni jest najbardziej złożony, ponieważ może dotyczyć elektrozaworu sterującego turbiną (dość drogi, ok. 500 zł), membrany (tzw. bąka) sterującej turbiną, przewodów podciśnieniowych oraz samej pompy vaccum. Ja zacznę od pomiaru podciśnienia tuż za pompą oraz przy turbinie, żeby wiedzieć czy wszystkie przewody są ok. Przepływkę mam nową, a EGR był już testowany, więc te punkty mogę sobie odpuścić. Jak coś znajdę, to napiszę.
-
[e39] 530d Ciśnienie doładowania
Wrócę do Twojego poprzedniego postu, ponieważ zasięgnąłem języka u mojego serwisanta na temat większej masy powietrza. Powodów może być kilka, a wymienił mi 3 najistotniejsze: - przekłamanie przepływomierza (można łatwo sprawdzić podmieniając na inny) - za mało otwierający się EGR (jak zaślepisz EGR to przepływka momentalnie wychwyci zbyt dużą masę i wywali Ci błąd EGR, sam to przerabiałem) - problem ze sterowaniem turbiną. Ten ostatni jest najbardziej złożony, ponieważ może dotyczyć elektrozaworu sterującego turbiną (dość drogi, ok. 500 zł), membrany (tzw. bąka) sterującej turbiną, przewodów podciśnieniowych oraz samej pompy vaccum. Ja zacznę od pomiaru podciśnienia tuż za pompą oraz przy turbinie, żeby wiedzieć czy wszystkie przewody są ok. Przepływkę mam nową, a EGR był już testowany, więc te punkty mogę sobie odpuścić. Jak coś znajdę, to napiszę.
-
[e39] 530d Ciśnienie doładowania
Więc właśnie, pisząc "Lambda w dieslu :duh: " miałem na myśli E39, których posty dotyczą, a nie E60 z DPF. Tak więc kolego emde 1982 jeśli się odzywasz, to rób to precyzyjnie, albo wcale. Pasowałoby pamiętać również o pisaniu po Polsku z interpunkcją.
-
[e39] 530d Ciśnienie doładowania
Moze lambda juz sie konczy? To ustronstwo powoduje wieksze spalanie. Lambda w dieslu? :duh:
-
[e39] 530d Ciśnienie doładowania
Mam ten sam silnik i ten sam problem (nadwyżka masy powietrza). Przepływomierz wymieniłem na nowy BOSCH bo poprzedni czasami rejestrował mi błąd. Fachowiec, który robił mi test mówił, żebym się tym zbytnio nie przejmował, więc jeżdżę :D .
-
Wymiana lozyska piasty przod - jak i jakie?
To głupot Ci naopowiadali, bo ATE, owszem, robi czujniki, ale tylko zużycia klocków. Oryginalne czujniki prędkości koła (ABS-u) są marki Siemens VDO. Hella coś jeszcze struga, lecz nie mam jeszcze opinii na temat jakości ich produktów, ale raczej będą OK.
-
automatyczne włączanie świateł mijania
Jeśli masz lusterko EC (fotochrom) i działa, to czujnik jest na 100% sprawny. Żeby mieć pewność, że wszystko jest OK, podłącz do komputera.
-
Moje prawe lusterko zwariowało- dlaczego?
I obniżanie i składanie lusterka programuje się w module komfortu.
-
[e39]Regulacja świateł drogowych z xenonem
Ja też wrócę do tematu. W DIS-ie jest kalibracja samo-poziomowania, sprawdziłem. System dopasowuje poziom świateł do aktualnej wysokości auta. Należy to robić głównie po demontażu i ponownym montażu czujników poziomu, wahaczy, sprężyn zawieszenia itd.
-
Falowanie obrotów M57
Takie rzeczy sprawdziłem w pierwszej kolejności. Korekty poniżej +/- 0,7 , dawki wstępne i robocze w normie.
-
[e39] Czujnik wałka rozrządu . Jaki być powinien ?
Nr OE: 12141703221, nr Siemens VDO: 5WK96011Z - dostępne w InterCars ok. 300 zł.
-
Falowanie obrotów M57
Dzięki kolego za info. Zdradź proszę, jak zdiagnozowałeś, że to czujnik ciśnienia CR.
-
cisnienie turbiny i wtryskiwaczy
Jak podepniesz do kompa, to będą podane wartości takie jak powinny być i aktualne (odczytane), więc nie musisz się dokształcać wcześniej.
-
Falowanie obrotów M57
Widać na obrotomierzu, a w jakim zakresie, to ciężko powiedzieć bo zdechła głowica DK 2.1 i test był robiony na inpie, a tam jest problem z częstotliwością próbkowania. Jak powoli podnoszę obroty od jałowych to przestaje falować w ok. 1200 rpm, a po zdjęciu nogi z pedału znowu. Mam jeszcze jakieś przydławienia podczas przyspieszania w ok. 1500 - 2000 rpm i w momencie przydławienia ekonomizer spada np z 22 do 12 l/100km. Po jakichś 2-3 sekundach auto znowu zaczyna przyspieszać, ale jakby trochę słabiej. Co do falowania, to udało mi się jedynie zaobserwować amplitudę ciśnienia paliwa, o czym już napisałem. Pozostałe parametry tj. masa i ciśnienie powietrza w normie.
-
Wielki problem z silnikiem!!! wlozone 5tys zl i nie odpala!!
A mi to wygląda na przestawioną pompę. Rozrząd ustawiony z blokadą jest ok, ale blokujemy tylko wał na kole zamachowym. A czy pompa paliwa została również ustawiona na "0T"? Druga sprawa to czy pompa i wtryski zostały sprawdzone? Sądzę, że przy takiej robocie oczywistą rzeczą jest sprawdzenie czy szpryce dobrze pylą i czy pompa ma odpowiednie ciśnienie. Co do nastawnika, to też może być przyczyną problemu. Ostatnia widziałem jak się odpala (kręcąc rozrusznikiem) tds-a pod komputerem, ustawiając odpowiednią dawkę na nastawniku. Auto, które nie zapalało, nagle zaczęło pracować dość ładnie, oczywiście jak na tds-a.
-
problem z turbina w E39
...i poduszki pod silnikiem bo one także są pneumatyczne i jest to jeden układ podciśnieniowy razem z turbiną. Jeśli poduchy masz pozrywane to Ci będzie podciśnienie w układzie kulało i będzie lipa. Do sprawdzenia jeszcze zaworek sterujący turbiną (najczęściej zatyka się filterek na tym zaworku (a właściwie na dwóch zaworkach bo są 2 na turbinie). Najlepiej te zaworki wymienić - koszt około 100 pln na necie (Pierburga). Do tego jeszcze dochodzi sprawdzenie tego cięgła sterującego turbiną - czy aby nie chodzi ciężko i się nie przycina. Często też wystepują problemy z tą gruszką w okolicy turbiny (zasobnik podciśnienia dla układu) - pozrywane wężyki lub króćce mocujące węże lub sama gruszka się potrafi wyrwać z mocowania i dyndając może powodować zaginanie się wężyków i przez to zaburzenia w układzie podciśnienia. Przepływka może też być trochę kulawa (choć teoretycznie powinno jakiś błąd pokazywać przy uwalonej przepływce) i też może różne cyrki robić. Pzdr. Manolito, z całym szacunkiem dla ilości napisanych przez Ciebie postów, ale turbina ma 1 sterujący zawór podciśnieniowy. Drugi jest o sterowania EGR, a trzeci od utwardzania poduszek silnika. Przy czym ten od turbiny i ten od EGR są takie same, a od poduszek nieco inny (tańszy).
-
E39 530d sprzęgło
Jeżeli pompa sprzędła (pod kierownicą przy pedale) i wysprzęglik (przy skrzyni) są ok, to chyba będziesz musiał wyjąć skrzynię. Na 99% zdechł Ci docisk sprzęgła.
-
Falowanie obrotów M57
Witam, czy ktoś miał problem jak w temacie? U mnie faluje najbardziej na zimnym silniku, po rozgrzaniu trochę mniej. Na diagnozie wyszło, że pływa mi ciśnienie paliwa od ok. 265 do ok. 340 bar. Z tego co wiem, to ciśnienie na wolnych obrotach powinno być w ok. 330-340 bar. Czy to nie będzie czasem wina zaworu regulacyjnego , który jest zamontowany na pompie? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
-
gdzie jest ASC w e39 2000r?
Koło bezpieczników, a dokładnie pod schowkiem jest sterownik komfortu (ZKE lub inaczej GM). W tej okolicy (na ścianie bocznej) masz jeszcze LCM (sterownik świateł). Z tego co wiem, to sterowniki ASC lub DSC zawsze były na agregacie hydraulicznym pod maską.
-
gdzie jest ASC w e39 2000r?
Sterowniki ASC jak i DSC są na agregacie (pompie) pod maską.