Treść opublikowana przez maciej_E30
-
Czy warto przeczyscici przeplywomierz?
Swoje lata czyli z 2001 roku :?: :norty: Moje ma o wiele wiele więcej i nigdy nie czyściłem przepływomierza. Jeżeli śmigasz na beznzynie to przepływka raczej nie sprawia problemów. Pozdro.
-
Silnik krokowy ?
Ogólnie to falowanie obrotów to temat rzeka :wink: Dokładnie wyczyść krokowca - to po pierwsze. Duże spalanie może być także spowodowane walniętą sondą lub przepływomierzem. Najlepiej znajdź kogoś w okolicy kto ma IS`a i przełóż podejrzane części. "Dlaczego nie pojedziesz do warsztatu gdzie mają urządzenia diagnostyczne, podnośnik i kilka lat doświadczenia w BMW. Sam tego nie naprawisz tym bardziej przez internet, nie żal Ci kasy " Ja jak sprowadziłem auto miałem kilka problemów, byłem u wybitnych fachur i [BAD] blada :mad2: pomimo tego, że kasy nie żałowałem. Dopiero sam doszedłem z autkiem do ładu, nie wierz tak w siły serwisów, bo w większości pracują tam uczniowie bądź młodzi mechanicy, a prawdziwego dobrego mechanika szukać tylko ze świecą. Jak narazie to swoją wiedzą na temat BMW, tajnikami prosto z kanału :norty: zaskoczył mnie jedynie Robertbmw. Dzięki jego radą jak to piszesz Fazer "naprawiłem auto przez internet" Pozdro.
-
Jak nazywa sie ta czesc ?
Widzę, że korzystałeś z pomocy prawdziwych fachowców :norty: Znajdź lepiej jakiegoś nowego mechanika. W e39 występuje już zawieszenie wielowachaczowe, czyli masz kilka różnych wachaczy, nie tak jak przy klasycznym zawieszeniu jak np. przy e34 czy e30 gdzie masz jeden wachacz. Takie zawieszenie ma wyższy komfort ale też wyższe koszty napraw i wyższą awaryjność. Pozdrawiam.
-
kto pomoze sprawdzic czy wymienia sie olej w skrzyni
To wychodzi po wklepaniu vinu : " Production FROM : 1997/09/01 TO : 1998/09/30 Engine M52 Engine Oil 5.75 Liter Transmission Automatic Transmission Model A5S 310Z Transmission Oil 10.60 Liter Rear Axle Oil 1.20 Liter Coolant(w/o Air Conditioner) 11.00 Liter Coolant(with Air Conditioner) 11.20 Liter Brake fluid 1.00 Liter Remarks : Final drive (rear axel), Automatic transmission: lifetime oil filing " Myślę, że tego oleju się raczej nie wymienia, zresztą co Cię skłoniło do tego aby wymienić ?? Nie wiem czy mam racje, bo z automatami za bardzo nie miałem kontaktu. Najlepiej będzie jeśli się wypowie ktoś kto ma taką skrzynię.
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
Wiadomo, myślę, że tak jak teraz jest będzie dobrze, obroty na ucho były idealne (kurde zawiesił się obrotek :mad2: ) Zobacze jak wygląda na gorącym, czy przesłona jest zamknięta w 100%. Tylko czasu brak, bo za trzy dni maturka :norty:
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
Byłem w garażu :mrgreen: :mrgreen: Polzuzowałem nakrętke i przesunąłem przesłonę, szczelina jest gdzieś trzy razy większa :mrgreen: Myślę, że będzie wreszcie dobrze :norty: Robert :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: A spotkałem mechanika, który twierdził, że mam zepsuty zawór dodatkowego powietrza, po czym powiedział, że miał już takich zepsutych zaworów w rękach setki :norty: a nie wiedział o tej regulacji po prostu :wink: Kurde Robert jest naprawdę Boss :modlitwa: , że ja nie mam w pobliżu takiego fachowca :wink:
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
Już biegnę do garażu pełen nadziei :mrgreen:
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
Zawór powietrza jak pisałem już wcześniej, wielokrotnie demontowałem i czyściłem Dmyślałem się że na zimnym powinna być szczelina i jest ale bardzo mała, jak się nagrzeje to się zamyka. Ta śrubka od dawien dawna mnie ciekawiła. :mrgreen: Co z nią zrobić ?? Jak ją poluzuje to się później sama odkręca od drgań silnika. Jak to wyregulować ?? Grzałka ta co jest w zaworze jest sprawna - grzeję :norty:
-
szyber z E34 do E30
Chyba w E34 tourning był przeszklony szyberek :norty:
-
szyber z E34 do E30
Z tego co się orientuje to nie było przezroczystych, tylko ciężkie stalowe :norty: No ale może się jednak mylę :mrgreen:
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
Widzę, że powrócił spec wszystkich speców czyli Robertbmw :mrgreen: Może się wypowiesz w kwestii mojego problemu ?? Co mogę mieć uszkodzone?? Jakiś czujnik, wtryskiwacz rozruchowy, zawór dodatkowego powietrza, a może coś innego ??
-
[FOTO] [*]
[*] [*] [*] Tak czytam ten temat i przerażają mnie niektóre opinie. Zapewne każdemu z nas, czasem zdarza się przycisnąć, a tu nagle wszyscy zrobili się wielce święci. Ciekawe czy ci wszyscy krzykacze którzy tak krytykują tego biednego chłopaka, nigdy nie przekroczyli w mieście dozwolonej 50-tki ?? Jakoś w to wątpię, że ktoś kupuje mocne, duże BMW po to żeby jeździć 50km/h . Nie znałem chłopaka, może i był piratem drogowym, tylko czy to od razu go przekreśla :?: Ten kto mówi, że to była kara jest dla mnie po prostu głupcem i niech uważa żeby jego samego nie dosięgła taka surowa kara. [*] [*] [*]
-
III Rajd weteranów szos po ziemi mogileńskiej 21-23.04.2006
Widziałem to białe 2002ti na otwarciu sezonu w Poznaniu przy stadionie Lecha. Tak naprawdę ten samochód był jednym z niewielu które przyciągnęły moją uwagę. Ogólnie autko cudo, tylko ten tłumik :duh: ale najgorsze było to co zobaczyłem pod maską :arrow: stożki :mad2: No ale to już prywatna sprawa właściciela, widać, że autko kosztowało go kupę pieniędzy i pewnie jeszcze więcej pracy. Za to respect :cool2: I nawet z tą rurą chętnie bym go przyjął :norty:
-
jak sie sporo nagrzeje w korku to huczy jak rakieta
Ci co tak pomyślą się nie znają :twisted2: Dźwięk wiska jest świetny, zwłaszcza jak podjeżdżam gdzieś hamując silnikiem i wisko jest załączone :norty: :mrgreen: Jak bym miał co najmniej V12 :mrgreen:
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
Ja też z początku nie wiedziałem co jest grane, niby 316i a silnik 1.8 :mrgreen: , we wszystkich sklepach dawali mi części do M40 jak mówiłem że mam 1.8 na wtrysku :mad2: :mad2:
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
Mam M10B18 czyli 1.8 litra :mrgreen: W 1988r. były produkowane E30 z dwoma różnymi silnikami 1.8 . M40 nazwali po prostu 318i a M10 316i M10 1.8 na gaźniku nazywało się 318, z koleji na wtrysku było już zwane 316i, tak już jest ta niemiecka logika :mrgreen: Jeszcze jedno, byłem w garażu i dokładnie przeszukałem przestrzeń pod machą, takiego urządzenia jednak nie znalazłem.
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
zobacz Jak widać M10 było produkowane nieco dłużej :twisted: Idę do garażu zobaczę jeszcze raz :norty:
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
M10 z 1988r :norty: chyba to jest jeden z ostatnich egzemplarzy :mrgreen:
-
VISCO 100 raz
Musi być pion :!: Co do wiska, to wszelkie grzebanie na własną odpowiedzialność :twisted:
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
Tylko, że nikt w pobliżu nie ma akurat M10 na wtrysku :| Wywale go, przynajmniej moje e30 będzie lżejsze o jakieś 150g :norty:
-
VISCO 100 raz
Kornelio, zdemontowałem wisko, (lewy gwint,klucz nr32) Umyłem wisko, delikatnie małym płaskim śrubokrętem rozruszałem blaszkę-bimetal, później obficie spryskałem jakimś magicznym płynem typu wd-40 ten zaworek, znajdujący się pod bimetalem. Ogólnie jak spojrzysz pod kątem pod bimetal to zobaczysz zaworek, możesz malutkim śrubokrętem zobaczyć czy idzie go wcisnąć i czy sam bez oporów wychodzi. Na zimnym bimetal jest płaski i wciska zaworek, jak się nagrzeje to bimetal się wygina do góry i ten cycek wychodzi do góry, wtedy załącza się wisko. Możesz zobaczyć jak się bimetal zachowuje jak go nagrzejesz np palnikiem :norty: Uważaj jak będziesz dłubał bo te aluminium jest wyjątkowo kruche. Ja tak zrobiłem swoje wisko chodzi jak malina, brata było kompletnym złomem a też się odratowało. Znajomemu tylko siknąłem wd, nawet bez demontażu i zupełnie inaczej chodzi, po prostu wskazówka trzyma pion :mrgreen:
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
Powracając do tematu, zapalałem z odłączonym wtryskiwaczem i nie zauważyłem żadnej różnicy. Silnik ogónie chodzi bardzo dobrze, jak się rozgrzeje jest :cool2: Minimalnie może falują obroty, ale to już chyba będzie kwestia przepływomierza. Na równoległym M40 nie ma z nim szans :dance:
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
Czyli z tego co piszą wynikało by, że to uszkodzenie tego czujnika termiczno-czasowego ?? To chyba ta brązowa gadzina zaraz obok czujnika temperatury. Musiał bym zrobić podmianke :norty:
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
Na ciepłym też muszę dawać trochę gazu. Czyli rozumiem, że wtryskiwacz rozruchowy powinien dawać paliwo także na nagrzanym silniku ??
-
Niskie obroty na zimnym silniku M10
Wtryskiwacz rozruchowy jest na fotce nr 4 i pisałęm już, że chyba jest sprawny, nie wiem przy jakiej temperaturze powinien on się załączać ?? Jeżeli przy każdym zapalaniu niezależnie od temperatury to jest walnięty. Co do zaworka dodatkowego powietrza, (fotka nr 3) demontowałem go tysiąc razy, ogólnie to nie jest to jakieś cudo techniki, zwykła przesłona, bimetal i grzałka. Grzałka ma opór, grzeje się, jedynie może przesłona przycinać się ale zamieniałem ten cały zawór na inny i było tak samo.