Treść opublikowana przez Lustek
-
3.0d bierze olej
1. Sprawdz czy w plynie chlodniczym nie masz oleju. 2. Sorawdz kondycje odmy - najlepiej wymien 3. Sprawdz czy nie idzie duzo oleju odme. Odepnij waz i wloz do butelki, pojezdzij. Jezeli bedzie duzo po wymianie odmy pierscie do roboty. Popraw temat bo ci zamkna
-
Bmw x3 e83 światło przeciwmgłowe tylne
Normalna sprawa ze nie bylo swiatla przeciwmgielnego....zadne auto z rynku usa nie ma. Podstawa to wymiana przelacznika oraz porawne kodowanie. Pozniej mozna sie zaglebiac co i jak. Nie wiem jak w tym modelu ale z tym bywa roznie. Czasem trzeba ciagnac kable od modulu swiatel, czasem tylko od wlacznika do modulu. Tu masz rozpiske pinow modulu swiatel https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e83-x3-3.0i-sav/components-connectors/components/a-control-units-modules/a3-light-module/YdCANaS Jezeli kodowanie nie pomoze to musisz sorawdzic kabelki. Pin 29 i 63 to sygnal na tylne lampy, a pin 33 to sygnal z przelacznika. Sprawdz czy w tych pinach masz kabelki. Jezeli tak, to orawdopodobnie wystarczy samo kodowanie
-
Zakodowanie świateł mijania na stałe w pozycji AUTO
A musisz przekodować moduł CAPPL jeżeli to CCC. Szukaj cos w rodzaju: DAY_RUN_LIGHT_CCC
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
To nie skrzynia automatyczna że wymiana mogła by zaszkodzić. Jak mineła odpowiedna ilość czasu od ostatniej adaptacji to loguje się błąd w sterowniku że olej trzeba wymienić. Jak sprawdził że olej jest OK? Powąchał czy nie śmierdzi spalenizną?:) Olej można zapobiegawczo zmienić, litr ok.100 zł. + adaptacja.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Jezeli zebatka bardzo uszkodzona to musi byc tego jakis powod. Serwo do wymiany bo oewnie juz tak ciezko chodzi walek. Generalnie zuzyta zebatka to znak ze trzeba skrzynke rozebrac bo problem jest w srodku. Jak ciezko ci chodzi walek wychodzacy ze skrzynki? Ten ktorym kreci ta zebatka? Obrocisz go w palcach?
-
x3,e83,150km,2.0d lekkie szarpanie
- Kupujesz zestaw do miezenia kompresji silnika - demontujesz kolektor ssacy - wypinasz wtyczki ze wszystkich wtryskow - wykrecasz wszystkie swiece zarowe - po kolei od pierwszego cylindra w miejsce po swiecy wkrecasz urzadzenie do mierzenia kompresji - akumulator w pelni naladowany - wszystkie odbiorniki wylaczone - krecisz silnikiem az wskazowka na manometrze dobije do pewnej wartosci i stanie - to jest wlasnie kompresja :) - teoretycznie powinienes mierzyc ile razy obrocilo walem zeby zrobic taka kompresje i na pozostalych cylindrach ma wyjsc tyle samo - w 3.0 u mnie wyszlo ok.28 bar
-
Nawigacja pobiera prąd na postoju
Na poczatku wypnij mk4 w bagazniku. W ten sposob wykluczysz nawigacje. To moze byc tez radio, telefon lub sam wyswietlacz...
-
4B10 Smooth running controller
Sam mierzylem. Wszystko zgodnie z tis. Wszystkie swiece wykrecone, wtyczki od wtryskow wypiete, podlaczona ladowarka. Silnik cieply. Od max rozgrzania minela jakas godzina - zdjecie kolektora, obiad, wykrecenie swiec. Co do komoresji jestem pewny
-
4B10 Smooth running controller
Hej, tez mam ten blad. Zaczelo sie od tego, ze zassalo olej przez odme. Zlalem 11l oleju - wszystkie wtryski nowe - turbina zregenerowana - kompresja 4x26 bar, 1x25 i 1x24 - pompa robi ladnie cisnienie na jalowym ok 270bar przy zwiekszaniu obrotow tez - jakies 1,5 tys. przed usterka wymiana pierscieni tlokowych i regenetacja glowicy. Korekta na 5 cylindrze na jalowym w granicach 3, po przegazowaniu dochodzi do 6. Zamiana wtryskow miejscami nic nie daje - dalej 5 cyl. kuleje. Dodatkowo cos stuka w silniku i od czasu do czasu piszczy, a wrecz kwiczy:) Podpowiedzcie za co sie zabrac bo juz nie mam pomyslow. Skoro kompresja dobra to jest sens sciagac glowice?
-
E83 3.0d 2007 - woda na tylnych dywanikach
Jak nie wlaczysz zaplonu w trakcie to nie bedzie bledu.
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Ja kupowałem u różnych dostawców bo żaden nie miał wszystkiego od ręki:) Większość rzeczy w Stando, olej w Midparts i wkońcu kosz sprzęgła w GearMar z częstochowy
-
[E83] BMW x3 2.0 177 Wymiana wtrysków
Dobrze ci koledzy radzą. Weź samochód od mechanika i spróbuj sam zlokalizować awarie. Jeśli nie masz zdolności to może jakiś kolega coś mechanikuje? Podane przez ciebie objawy nie wskazują na wtryski. Ale zawsze można zrobić próbę przelewową/sprawdzić korekty. Żeby wyciągnąć EGR potrzebujesz 10 min. Sprawdź czy wężyk z podciśnieniem zaciąga powietrze (może uszkodzony jest elektrozawór). Wykręć EGR, dobrze wyczyść (polecam środek DIMER), rozruszaj "sztange". Jeśli nie pomoże, zainteresuj się DPFem. W 2 litrach szybko się go ściąga. Daj komuś na maszynę żeby wyczyścili/przepalili. Ewentualnie, przed demontażem podjedź do kogoś z programem i zróbcie ze 2 lub 3 razy pod rząd wypalanie serwisowe.
-
BMW F07 brak dźwięku po wymianie CIC
Czemu piszecie ze sie vin nie zmienia? Era druciarstwa typu emulatory czy skryptowania jednostki cic juz dawno za nami. Przeciez fsc do tego juz za 150 zl kupi. I jest zrobione jak w fabryce. Nie ma problemu z nowymi mapami itp.
-
[E83] BMW x3 2.0 177 Wymiana wtrysków
Jezeli masz wtryski piezo to sie nie regeneruje. Sa firmy ktore pisza ze to robia ale to sciema...dobrze umyja, wymienia koncowke i tyle...
-
WinKFP brak softu do zb DDE
Dokladnie tak jest. Kazda aktualizacja wnosi jakies poprawki do dzialania danego systemu. Powinienes rowniez zaktualizowac DSC/ABS i automat jesli to posiadasz. To wszystko ze soba wspolpracuje i musi "gadac" tym samym jezykiem. Musisz miec na uwadze ze kazda aktualizacja ponosi za soba lewne ryzyko uwalenia sterownika. I wtedy masz szybki kurs winkfp w trybie experta lub emergency flash (czasem sie udaje uratowac) albo zakup nowego:) Tak wiec jak palisz zaopatrz sie w dodatkowa paczke fajek na nerwy:)
-
WinKFP brak softu do zb DDE
Tak dokładnie, jak znajdziesz numer w drugiej kolumnie, kopiujesz go i szukasz po tym numerze. Jak znajdziesz w pierwszej, to znowu kopiujesz numer z drugiej i szukasz po nim. Wyszukiwanie kończysz jak znaleziony numer będzie tylko w drugiej kolumnie. Ściągnij sobie program BMW Coding Tool. Będziesz mógł za jego pomocą "zainstalować" (z sp daten ) wszystkie wymagane pliki do programowania/kodowania pod swój model auta. Absolutnie nie polecam programować ( a nawet kodować ) aut bez dodatkowego źródła prądu. W ten sposób sami prosimy się o problemy.
-
WinKFP brak softu do zb DDE
Jeżeli wiesz, że jest to DDE4 to (piszę z pamięci więc może być ciut inaczej): - wejdź sobie do NFS/Data/Exx/DDE4 - odszukaj pliku z rozszerzeniem .HIS - w środku masz pierwsze dwie kolumny. Pierwsza to stary numer, a druga to nowy. Wyszukaj swój numer. Jeżeli pojawi się w pierwszej, skopiuj odpowiadający mu numer z drugiej kolumny i szukaj po nim. Rób tak dotąd, aż znaleziony przez ciebie numer będzie tylko w drugiej kolumnie. To będzie najnowszy numer softu do wgrania. Jeśli nie będzie tam twojego numeru, to: - albo masz jednak inne DDE niż DDE4 (poszukaj w innych) - albo odpisałeś zły numer softu:)
-
X3 E83 nie działa doświetlanie zakrętów
Tak. I dodatkowo skraca się tylko jedna lampa na raz - ta strona w która skręcamy.
-
X3 E83 nie działa doświetlanie zakrętów
Pod kompa podpinalem? Może po prostu padły silniczki...
-
X3 E83 nie działa doświetlanie zakrętów
A działały ci wcześniej? Xenon skretny dolozony czy ori? Nagle przestały działać czy zauważyłeś jakieś anomalie? Kodowales ostatnio coś w aucie?
-
falowanie obrotow na niedogrzanym e83 3.0d manual 204km
https://www.google.pl/search?q=bmw+e83+podgrzewacz&client=firefox-b-ab&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwipyartpObZAhUtxaYKHRedD34Q_AUICigB&biw=1920&bih=927
-
X3 E83 Żarówki diodowe przód w5w T10 Problem Canbus
Ista p służy tylko do programowania. Do kodowania jest ncs expert. Do wyłączenia sprawdzania żarówek zarówno cold jak i hot służy ncs expert....
-
Sterownik świec żarowych - jak wymontować
Który rok? Idź za kablami od świec to trafisz:)
-
[E83] Pobór prądu na postoju.
No może być akumulator, ale...narzekasz też na słabe grzanie a to już co innego. Odpinaj po kolei urządzenia i sprawdzaj pobory prądu...
-
[E83] Pobór prądu na postoju.
Odepnij jeszcze elektryczny podgrzewacz, ten pod maską. Najlepiej zarówno od dołu wtyczkę od sterowania jak i od góry któryś kabel zasilania ( + lub - ). Dziwne że leciałes bezpieczniki po kolei i nic nie znalazłeś....