Treść opublikowana przez Lustek
-
Ustawianie Car&key NCS, DIS
Koledzy czy ktoś się może wypowiedzieć czy dobrze zakodowałem DRL w mojej X3. Nurtuje mnie kwestia przyciemnienia świateł długich - nie mogę znaleźć opcji to ustawiającej. Link do mojego posta: viewtopic.php?f=48&t=275784
-
[e83] ponowne zakodowanie DRLow
OK chyba sobie poradziłem. Informacja dla potomnych posiadających ten sam problem ( i ten sam moduł rzecz jasna:) ). Na aktive ustawiłem tylko GED_FL_ALS_DRL. Opcję TAGFAHRLICHT_ECE zostawiłem jako nich_active - to po jej aktywacji zapalają się światła mijania ( xenony + ringi ). Jak się ściemni zobaczę czy automat sam mi ładnie przełączy na "normalne" światła. Ciekawi mnie tylko sprawa mocy świateł długich jako DRL. Bo nie ma opcji ustawiającej ich moc. Czyżby moduł sam sterował ich mocą?
-
[e83] ponowne zakodowanie DRLow
Koledzy nikt nie wie jak to rozwiązać?
-
[e83] ponowne zakodowanie DRLow
Witam, Przekodowałem sobie ostatnio moduł ALSZ domyślnym profilem NCS Experta. Wynik tego jest taki, że nie mam DRLow - długich świecących z 30% mocą. Po ściągnięciu danych z modułu oraz zmiany z nicht_activ na aktiv : TAGFAHRLICHT_ECE oraz GED_FL_ALS_DRL świecą mi cały czas mijania niezależnie od pory dnia. Czytałem, że musi być jeszcze opcja DRL_DIMMUNG która ustawia procent przyciemnienia świateł długich ale w tym module tej opcji nie mam... Wg. NCS Dummy opcja DRL_DIMMUNG występuje w modułach LSZ.C34-37 a NCS Expert dla ALSZ czyta z LM2_E83.C04. Poniezej cala zawartosc aktualnego pliku FSW_PSW.trc dla modulu ALSZ. HEIMLEUCHTEN wert_02 CYCL_TI_BLK einmal AL_KL_50_LM2 nicht_aktiv ALC_DEF_AKTIV_LM2 aktiv BEI_FL_NSW_AUS_LM2 nicht_aktiv BFD_ABS_STUFE2_LM2 aktiv BFD_SW1_STUFE2_LM2 aktiv BI_XENON_LM2 aktiv HEIMLEUCHTEN_BLK_LM2 nicht_aktiv HEIMLEUCHTEN_SL_V_LM2 aktiv LEUCHTWEITENREGELUNG_LM2 nicht_aktiv LINKSVERKEHR_LM2 nicht_aktiv PROGRAMMPARAMETER_LM2_1 wert_01 PWM_ANSTEUERUNG_AL_LM2 wert_01 PWM_WERT2_FL_BIXENON_LM2 wert_01 RECHTSVERKEHR_LM2 aktiv SCHRITTE_STELLUNG_2_LM2 wert_02 SIDEMARKER_US_LM2 nicht_aktiv SL_VO_ANSTEUERUNG_LM2 aktiv STELL_HYSTERESE_LM2 wert_02 T_INITSTROM_LM2 wert_02 WINKEL_BLENDUNG_LM2 wert_02 XENON_TEST_LM2 aktiv FL_DRL_MIT_RL_LM2 nicht_aktiv FLC_LED_AKTIV_LM2 aktiv GEDIMMT_BLK_ALS_PARKLICHT nicht_aktiv KALTUEBERWACHUNG_AL_LM2 nicht_aktiv KALTUEBERWACHUNG_NSW aktiv KALTUEBERWACHUNG_SL_L aktiv KALTUEBERWACHUNG_SL_R aktiv POSITIONSLICHT_ALS_PARK aktiv WARMUEBERWACHUNG_NSL aktiv WARMUEBERWACHUNG_NSW aktiv WARMUEBERWACHUNG_SL_L aktiv WARMUEBERWACHUNG_SL_R aktiv TAGFAHRLICHT_ECE aktiv GED_FL_ALS_DRL aktiv ALC_KLS_ENABLE_LM2 aktiv AUTO_LWR_ENABLE_LM2 aktiv DYNAM_LWR_ENABLE_LM2 aktiv LWR_DIAG_FKT nicht_aktiv EINLENKEN_RKW aktiv ENTGEGENGES_RKW aktiv US_AHM_LTG nicht_aktiv V_E_HI_KRV wert_02 V_E_LO_KRV wert_02 CAN_11H_LM2 aktiv SL_AUS_BEI_FA_TUER_AUF nicht_aktiv
-
Małopolskie
Byłem ostatnio m.in. u Sentyrza żeby zdiagnozować skrzynie. Trochę szarpie, nerwowo zmienia biegi i niektóre wyciąga wysoko przed zmianą. Naczytałem się dość sporo negatywnych opinie o tym zakładzie. Ponoć lali jakiś olej no name i nie pozwalali przywozić swoich części. No i że właściciel ponoć strasznie chamski. W PKW go polecają. Ku mojemu zdziwieniu, jak zajechałem widziałem same beczki z olejem Ravenol więc ok ( nie wiadomo co było w środku :) ). Obsługa też ok, jeden z pracowników wsiadł i odbył ze mną dość długą jazdę testową ( ja jako pasażer ). Powiedział żeby zacząć od wymiany oleju przede wszystkim. Nie wzięli za to ani złotówki. Jak dla mnie, na diagnozę ok, warto posłuchać co sądzą. O naprawie się nie wypowiem bo nie skorzystałem. Ponoć na malborskiej też jest dobry zakład od automatów.
-
E83 X3 2007 - wymiana plastików (kierownica oraz przyciski)
No ale powiedz mi, ten przycisk wystarczy podważyć od góry i wyskoczy? Tak jak np. przycisk klawiatury komputerowej czy jakoś inaczej? Czy może trzeba wymienić cały zestaw przycisków? Napisz na PW jaka cena:)
-
E83 X3 2007 - wymiana plastików (kierownica oraz przyciski)
Trochę przypomnę temat. Chodzi mi o przyciski na kierownicy - dokładnie od włączania tempomat - czy da się go wymienić? Coś się popsuło i ciężko odbija do góry.
-
Zakup X3 rozterki opinie porady porównania
ja mam zwykłe 3.0 bez SD czyli 218 km i jestem mega zadowolony. jak ktoś chce latać to niech kupuje Z3 a nie X3:) U mnie przebieg dużo większy niż 250 tys ( sam nawet nie wiem do końca jaki bo ktoś profesjonalnie cofnął licznik ) i nie mam problemów ani ze skrzynią ( delikatnie tylko poszarpuje na ciepłym przy zmianach ale to mechatronic i mam nadzieje po sprawie ). xDrive mi poszarpywał przy gwałtownym przyspieszaniu. Już miałem dawać do regeneracji ale wymieniłem olej ( komputer sygnalizował potrzebę jego zmiany ) i na razie jest ok. Dużo osób namawia na regeneracje tych skrzyń jak tylko pojawią się jakieś niepokojące objawy, że niby redukcja kosztów. Moje zdanie jest taki, żeby jeździć aż się coś całkiem posypie. Bo niby po co ciągle otwierać tą skrzynie i wymieniać poszczególne elementy - samo zdjęcie i założenie to koszt ok. 250 zł. jak coś to całość od razu robić.
-
Zakup X3 rozterki opinie porady porównania
Tak jest łańcuch ale niestety trzeba go co jakiś czas wymieniać. osobiście nie posiadam tego motoru więc na temat jak często go wymieniać niech się wypowie ktoś kto go ma. Gdzieś, nawet tu na forum, czytałem że co 30 tys ale to chyba przesada:). Jak będziesz miał szczęście to załapiesz się na akcje serwisową BMW i wymienią ci za darmo ( najczęściej sam napinacz). qpa tam jest taka, że rozrząd jest tam od strony kabiny więc trzeba wyjmować cały silnik ( można też zrzucić skrzynie i wtedy jest dostęp ale z tego co wiem, mechanicy nie chętnie chcą to robić bo cały dzień muszą trzymać ręce do góry:) ) Automacik jak ktoś dbał to powinno być ok. Oczywiście podstawa to olej + jeśli poszarpuje przy zmianach mechatronic (tłoczki, tulejka, adapterek i ewentualnie separator)
-
Zakup X3 rozterki opinie porady porównania
Raczej w silniku 177 km. No a o taki właśnie chodzi:)
-
Zakup X3 rozterki opinie porady porównania
Rozrzad w tym modelu się często robi wiec pytanie kiedy był robiony:)
-
Zakup X3 rozterki opinie porady porównania
A moja skromna opinia - poparta doświadczeniem - jest taka, że chociażby tutaj ktoś cuda wypisał to i tak najważniejsze rzeczy stwierdzi się dopiero na miejscu. Bo przecież dużo większe znaczenie ma to, jak samochód pracuje, jak się prowadzi niż jakie miał seryjne felgi:) Po zdjęciach i VINie to sobie można wróżyć z fusów że to malowane tamto szpachlowane ( to jest wg. mnie też kwestia ujęcia i padającego światła ). Inna sprawa to jak po VINie wyjdzie że wyjechał srebrny a na zdjęciach jest np. czarny - to wiadomo, ale do tego nie trzeba forum. Nie łudźmy się, większość samochodów ma bogatą przeszłość i to, że coś było malowane, ma znaczenie ale nie tak ważne jak kultura pracy silnika np. A w jakim stopniu było uszkodzone i tak można stwierdzić dopiero na miejscu
-
Małopolskie
Bardzo polecam wyżej wspomniany zakład PKW Auto Service. Panowie naprawdę znają się na rzeczy i serwisują praktycznie tylko BMW. W mojej X3 3.0d 218 KM robiłem u niech - kompletny rozrząd - wymiana miski olejowej - oleje w dyfrach i skrzyni ATC - amortyzatory z łożyskami z przodu - tuleje w wahaczach przednich - termostat Przejechałem już z 1000 km i wszystko super chodzi. PiM i Centrum BMW niech się schowają przy tych Panach. Całość zajęła 1,5 dniówki. Poza oczywiście profesjonalnym podejściem i "know how" spodobało mi się, że panowie pozwolili mi praktycznie cały czas być z nimi i obserwować co po kolei robią...taki podglądacz ze mnie:) I nawet na zdjęciach to uwieczniłem. Ciężko do nich trafić i wbrew temu co podają google maps, jedyną możliwą drogą dojazdową jest ta od strony ul. Łokietka. Jeszcze raz bardzo polecam ten zakład. Ceny mają naprawdę dobre.
-
[e83 lci] 6hp26 kilka pytan
Aaa. ...i jeszcze jedno. Przy wrzuceniu na D i na wolnych obrotach słychać "szuranie". To też konwerter?
-
[e83 lci] 6hp26 kilka pytan
no a powiedz mi, czy jestem to w jakiś sposób zdiagnozować samodzielnie? Piszesz, że słabe ciśnienie. Pewnie jest jakiś czujnik ciśnienia który w moim przypadku wskaże mniejszą wartość niż dopuszczalna w INPIE
-
[e83 lci] 6hp26 kilka pytan
no to mnie kolego podłamałeś z tym konwerterem. A może to kwestia adaptacji. Jak kupiłem samochód i sprawdzałem błędy w INPie może kliknąłem resetowanie adaptacji ale nie odbyłem specjalnej jazdy:)
-
[e83 lci] 6hp26 kilka pytan
Posobno poprzedni właściciel to robił, tzn chyba tylko olej plus filtr. Od spodu widać nowy korek w misce skrzyni. Ale kto ci ta wie co wymieniał i na co:) Wymieniac jeszcze raz?Ten mechatronic odrazu? ktoś zna w Małopolsce kogoś co robi takie rzeczy-nowy soft?
-
[e83 lci] 6hp26 kilka pytan
Od niedawna jestem posiadaczem X3 3.0d w automacie jak w temacie. W związku ze jest to pierwszy automat jakim jeżdżę mam kilka pytań. Mianowicie: 1. Czasami lekko poszarpuje przy zmianie biegów. Czytałem że może być to wina mechatronika a w szczególności tloczkow które się tam znajdują. Mi czasami też szarpie przy ruszaniu...czy to tez będzie tego wina? Podobno te skrzynie normalnie powinny ruszać z 2, a jak mi tak szarpanie to mam wrażenie ze rusza z 1 (jak by w manualu ktoś szybko pościel sprzeglo). 2. Czasami bardzo wyciąga biegi przed zmianą....do 2900 obrotów. Czy to normalne? bo nie robi tego ciągle. ..ale częściej jak się zagrzeje. 3. czy można jakoś jednoznacznie zklasyfikowac objawy padnietego mechatronica a uszkodzenia wewnątrz skrzyni? Jakie są roznice
-
praca silnika 3.0d stuki w tle...
Troszkę odnowie temacik. Czy ktoś z was spotkał się z "pukaniem/stukaniem" zaworu EGR na wolnych obrotach ( na wyższych może też jest ale nie słychać). Jak wyciągnę wężyk podciśnieniowy z tej gruszki sterującej zaworem to pukot/stukot ustaje.
-
wymuszone wypalanie dpf disem
Udało się, kontrolka znikła, wypalenie się udało:) Dzięki eddie_c za radę z tym F2...moja żona do tej pory nie rozumie po co go miała tak często naciskać:) Jaka ma być temperatura rozgrzanego silnika? u mnie test nr.7 pokazuje max 89, ale nie chciał przekraczać tej wartości. Wręcz przeciwnie czasem się cofał...np do 85. Termostat na 100'fke do wymiany, dlatego się nie załącza wypalanie automatycznie.
-
wymuszone wypalanie dpf disem
Jeszcze jedna informacje, tym razem z INPY. błąd 480A i tam: - ash mass in particle filter - 60,94 g - smut mass in particle filter - 59,94 g - exhaust volume flow in particle filter - 192,26 m3/h - difference pressure above particle filter - 167,38 mbar - abgasgegendruck vor particle filter - 1161,64 mbar Ktoś ewentualnie słyszał/korzystał z takiej metody wypalania filtrów? http://witkowicka54.pl/mechanika-pojazdowa/czyszczenie-regeneracja-dpf-fap/
-
wymuszone wypalanie dpf disem
Panowie mam problem z interpretacją wyników: http://istorage.pl/images/img-14289990792032972157.jpg Pomiar wykonałem na zgaszonym silniku...tylko zapłon włączony. Czy w takiej sytuacji ostatnio pozycja nie powinna wynosić 0 mbar?(przecież silnik nie chodzi więc nie powinno być żadnego ciśnienia) /*Czy po tak długiej jeździe bez regeneracji jest możliwość wypalenia filtra czy od razu wyciąć?*/ pytanie nie aktualne, przecież tam są metry:) Tak czy siak, niby było wypalanie a błąd nadal jest.... Kilka krotnie próbowałem włączyć regeneracje ale się nie udawało. Jeszcze nie próbowałem metody eddie_c bo miałem problem z połączeniem z DISem ale już chyba opanowałem:) Dobrze rozumie, że nadal jest requested do DDE o wypalenie ale się nie włącza bo jest błąd 480? Jeżeli go skasuje INPA, i będę kasował co te 3-4 sekund to uruchomi się to automatycznie?(w DISie już nie włączać?)
-
wymuszone wypalanie dpf disem
Ok. Jutro spróbuję twoim sposobem. A gdzie znajdę w disie kiedy ostatnio był wypalanie? I drugie pytanie jak w inpie od trandolfa włączyć obsługę dla mojego silnika? Bo jest tylko dde 5 a ja muszę dde 6 tak jak e90
-
wymuszone wypalanie dpf disem
dziqsek ja dziś robiłem wg. twojej instrukcji i tez się włączyć nie chciało. Mam błąd zapchanego filtra. Przy próbie wymuszonego wypalania mam: Regeneration enabled Regeneration not aktive I choć bym 100 km zrobił to się nie zmieni na aktive:( Czyżby coś uniemożliwiało rozpoczęcia testu? Np. błędne wskazania temperatury cieczy lub spalin przez katalizatorem?
-
Zakup X3 rozterki opinie porady porównania
i tak nie mogę znaleźć dokładnego wyjaśnienia między tymi X-Driveami :lol: O jakie info o tym ogłoszeniu ci chodzi? Nic nie widziałem. Przez telefon gościu powiedział prawie o wszystkim. O bitym boku, o starych całorocznych oponach, o amortyzatorze. Zapomniał tylko o tej pompie, świecy i żarówce w ringach...:)