Treść opublikowana przez stones1
-
Koszt utrzymania BMW 850i
zazdroszcze Wam takich kosztow , ja tak niestety nie potrafie i w swoje e32 wrzucilem przez pol roku jakies 20 000, choc pewnie nie bylo tego po niej widac ale dostala: nowe tarcze przod i tyl z klockami i szczekami do postojowego wszystkie filtry plyn hamulcowy, olej, plyn chlodzacy, olej w moscie, olej w skrzyni, filtr w skrzyni swiece, przewody zaplonowe (NGK za 2 tys. :cry2: ) , sondy NGK, kopulki i palce Boscha wahacze gorne, drazek srodkowy dwa razy, krotkie drazki, wspornik, tuleje stabilizatora przod i tyl, laczniki stabilizatora przod i tyl lakierowanie maski, drzwi do listwy, blotnikow przednich i tylnych, spawanie palstiku na zderzaku tylnym kpl. opon letnich wymiana plyny od wsp i nivo naprawa w ASO po wlamaniu - stacyjka, zamek kierowcy, silownik centralnego no i dopiero po zrobieniu tych rzeczy mialo zakonczyc sie jezdzenie po mechanikach i mialem zamiar cieszyc sie z jazdy samochodem bez zadnych obaw ze urwie mi sie kolo bo mam jakis luz etc.. no ale stalo sie inaczej :mad2:
-
E31 850 róznica miedzy 850i a 850Ci
czyli przyjemnosc z jazdy jest duzo wieksza niz w e32 750?
-
E31 850 róznica miedzy 850i a 850Ci
Marcin masz racje, ja po prostu myslelm ze z defektem silnika bedzie duzo tansza... a tak to sie chyba nie kalkuluje. Po co mi za 5000 bez silnika jak za 6000, 7000 euro, mozna juz znalezc cos ladnego. Marcin a cz Ty jechales kiedys 750 e32? jesli tak to jakbys poriwnal te dwa samochodu ; 850 i 750.. niby 850 ma identyczne osiagi ale czy nie sprawia wrazenia szybszej??
-
E31 850 róznica miedzy 850i a 850Ci
wlansie czegos takiego szukam, cala ladna, zadbane wnetrze , ale silnik nie wazny. Marcin a jak wyglada komfort w 850? nie ma zbyt twardego zawieszenia? jak sadzisz?
-
E31 850 róznica miedzy 850i a 850Ci
dzieki! no to mam teraz co czytac....
-
Amortyzatory Monroe?
sprzedaje w sklepie amortyzatory monroe od jakis 4 lat i mialem jedna reklamacje. Sachs jest niby taka renomowana firma ale czasami tez sie trafia syf....
-
E31 850 róznica miedzy 850i a 850Ci
a moze polecicie mie jakas dobra strone o E31 ???
-
E31 850 róznica miedzy 850i a 850Ci
Pomijajac fakt ze co druga sprzedawana w Polsce 850i ma w opisie CSi. A CSi jak wiadoma byl zarezerwowany tylko dla wersji 381KM :wink: Stones, czyzby interesowal Cie zakup 850i :?: :?: :?: no wlasnie mysle na 850i tak gdzies 92 / 93 r. , tylko ze o osemkach niewiele wiem. Moze znalazlbym ladny egzemplarz ale z defektem silnika, bo silnik mam w swoim wraku po 750...
-
BMW 750iL E38 co sądzicie o tej???
pan Mietek z garażu podoła każdemu wyzwaniu.....
-
E31 850 róznica miedzy 850i a 850Ci
Czy jest jakas roznic miedyz 850i a 850Ci bo spotkalem sie z jednym i drugim okresleniem. Obydwie maja 300 km.....
-
BMW 750iL E38 co sądzicie o tej???
przy zmianie z NIVO na zwykle trzeba tez zmienic sprezyny na zwykle.... w ogole taką przeróbke uwazam za niemozliwa........
-
BMW 750iL E38 co sądzicie o tej???
Frank a wyobraz sobie zwykle amory po 110.000km, raczej nic by z nich nie zostalo. Ja nie wiem jak sie sprawuje EDC, ale wiem ze wszyscy tez tak mowia o NIVO i boja sie tego jak ognia. A z moich doswiadczen wynika ze NIVO jest niesmiertelne w BMW , chyba ze ktos je zepsuje na wlasne zyczenie. 2500 za jeden amor w e32 wiadomo, powala.... ale z drugiej strony po np. 15 latach i 300 000 km zwyklych amorow tez bysmy w miedzy czasie wymienili za taka kwote..
-
BMW 750iL E38 co sądzicie o tej???
jezeli kogos nie stac na ewentualnosc kupna nowych EDC w ASO a porywa sie na 750 iL to cóż... to jest zenujace zeby wlasciciel takeigo pojazdu przewalal na szrocie skrzynie z amorami i szukal tam szczescia... trzeba realnie spojrzec na koszty eksploatacji i wybrac odpowiedni samochod do zasobnosci portfela, a nie pozniej :cry2: i szukac po szrotach amorow.
-
Dluga droga od E-46 330d poprzez 330Ci, E-39 540i do E-46M3
jednak proponuje tobie :duh: masa, 0-160, mnie nie interesuje! spojrz na moment obrotowy i na to ze 540 ma ograniczona predksoc do 250km/h i jestem pewny ze wlasnie dlatego Imprezka traci pare powyzej 160 km/h. a jesli nie powyzej 160km/h to powyzej 200km/h... pomijajac juz to ze v8 ma wiecej mocy w pelniejszym zakresie obrotow
-
Dluga droga od E-46 330d poprzez 330Ci, E-39 540i do E-46M3
porownaj MOMENT OBROTOWY i predkosc max i zrozumiesz ze 4,0 V8 jest szybsze. A sprint do setki to po prostu nic nie znaczace dane.....
-
WARSZTATY I OSZUSCI JUZ NIE MAM SIŁ
moze nie tak blisko ale swietny i uczciwy mechanik od BMW jest w Gorzowie. Szymaniak Auto-Serwis , ulica Mysliborska 21/20D tel. 504 83 80 71 ja swoje BMW robilem tylko u niego. Tanio, fachowo, solidnie, wie wszytsko o BMW. Jako jedyny w Gorzowie naprawia automatyczne skrzynie z nowszych BMW, polecam
-
Dluga droga od E-46 330d poprzez 330Ci, E-39 540i do E-46M3
To ciekawe bo na trasie własnie robiłem z STi co chciałem..... Od 160 wzwyż w ogóle nie miała czego szukac. Łomot był zdrowy. Przypominam że Subaru jest robione na tor, a nie autostrade. Stary, wyjmij katy i odelżyj tłumiki środkowe w 540, wtedy się wypowiesz dopiero na temat dźwięku silnika. Subaru ma prawie pusty wydech. BMW ma wszystko co służy podniesiu komfortu. Nie kumam z tą skrzynią, przecież 540 też ma 6 biegów.... wystarczy porownac pojemnosc silnika..... co dwulitrowa Imprezka z czterema cylinderkami moze zrobic widlastej osemce??
-
BMW 750iL E38 co sądzicie o tej???
no wlasnie, a sprzedajacy opowiedzial historyjke ze jakis niedoszly kupiec w niemczech wybral sie na jazde probna, ponioslo go i stracil jakis slupek..... Niki masz racje z szyba, ale jak ta byla bita i sprzedajacy mowi o tym oficjalnie (co prawda udaje ze to byla "kosmetyka") do tego dochodzi wymieniana kierownica, polamana ta rura..... to chyba bylo porzadne BUM
-
BMW 750iL E38 co sądzicie o tej???
ogladalem ten samochod w sobote i .......... niestety nie jest tak jak wyglada na zdjeciach... ogolnie wszystko dziala i jest zadbana, ma bardzo bogate wyposazenie, nic nie stuka , nie puka, ladnie pracuje silnik i skrzynia ale.....: ta rura od przeplwomierza to nie taki drobiazg bo okazalo sie ze zostala polamana w czasie "stluczki", ale stluczka to to raczej nie byla bo i szyba przedni byla wymieniana. Poza tym ta kierownica jest tez nie oryginalna bo ma inny odcien drewna niz reszta wiec chyba i poduszka wystrzelila..... poza tym bardzo brzydko polakierowana maska i blotniki, facet chce 33.000 i twierdzi ze samochod lekko uderzyl w jakis slupek, ale u mnie po zderzeniu ze Starem nie poszla by szyba gdyby nie klapka od poduszki pasazera, takze chyba ten "slupek" byl jednak slupem i to solidnym. Aha! felgi letnie to dwuczesciowy BBS, moim zdaniem najpikeniejsze felgi ale......... calkowice zepsute bo po renowacji i ktos pomalowal na matowo polerowany rant, psujac caly urok BBS-a :duh:
-
"cudo" z allegro - warto do silnika?
NIKI prosze Cie nie wlewaj tego do swojej 750.......... :duh:
-
"cudo" z allegro - warto do silnika?
po pierwsze jesli stukaja popychacze to nalezy je wymienic a nie wlewac jakos zupe do oleju..... a po drugie dlaczego BMW nie zaleca stosowania tak "wysmienitych" dodatkow do olejow????????????
-
BMW 540 V8 - co powiecie o tym silniku?
jak dla mnie to byla bita i z przodu i z tylu. Jak ten tylny zderzak z tylu odchodzi od błotnika....... a i maska jakos dziwnie lezy nad narkami, z jednej strony wyzej z drugoej nizej chyba byl :mad2:
-
BMW 750iL E38 co sądzicie o tej???
jak dla mnie EDC to wielki plus, wiesz tak mozna mowic o wszystkim - szukaj manuala bo automat sie popsuje, szukaj bez elektrycznych szyb bo moga sie popsuc etc.
-
BMW 750iL E38 co sądzicie o tej???
rzeczywiscie wedlug mnie ta tasma swiadczy o zaniedbaniu calego auta..... nie zauwazylem tego, nie jestem tak spostrzegawczy jak inni forumowicze. Faktycznie, musze szukac w Niemczech.
-
BMW 750iL E38 co sądzicie o tej???
NIKI moja E32 byla od 3 wlasciciela :) ale z ksiazka przegladow. Masz racje trzeba dokladnie obejrzec, ale chyba zapowiada sie obiecujaco. Aha i o co chodzi Zdzichowi z tym steptronickiem? Bo chyba kazda e38 ma taka skrazynie? No i Zdzichu pisal ze ona moze miec 4 biegi, ale przeciez kazda 750 E38 ma 5 biegow.