Treść opublikowana przez transporter0
-
mata pasazera
Zrób test zegarów. Jeżeli w teście się nie zapali to jest przepalona żaróweczka w liczniku albo wcale jej nie ma. :wink:
-
mata pasazera
Kolega do e36 montował coś takiego. http://www.allegro.pl/item540828454_mata_zajecia_fotela_pasazera_bmw_e36_e46_e39_e38.html Montaż bez problemu, skasowanie błędu i więcej kontrolka się nie zapaliła.
-
Wymiana kolektora wydechowego na nierdzewkę??
Włąsnie kilka dni temu też przeglądałem te aukcje. Okazało się że mam pęknięty kolektor albo wydmuchaną uszczelkę pod kolektorem. Jutro odprowadzam auto do mechanika i będę miał pewną diagnozę. Zastanawiałem się nad tymi kolektorami i właśnie nie wiem co z sondami. Miejsce na nie jest ale ciekawe czy nie będzie świeciła się kontrolka "silnik" i błąd sondy za katalizatorem. Mechanik tez na 100% nie może dać mi odpowiedzi. A o co chodzi z tą emulacją sondy? Skrobnołem maila do tej firmy z zapytaniem. Odpowiedzieli że podobno nie ma żadnego problemu z zapalającymi się kontrolkami "silnik". :doh:
-
Z R -> D i z D -> R pukniecie w tylniej cześci (wał,d
M330d, jakub zapisuje się do klubu mam to samo od ok 8 miesięcy :mrgreen: Tylko że u mnie takie głuche puknięcie występuje przy zmianie z P na R i nieraz przy ostrym ruszeniu ze świateł. Mechanik mówił mi że to najprawdopodobniej jakiś "elastyczny łącznik wału" lub właśnie jakieś tuleje w zawieszeniu dyfra. We wtorek jestem u mechanika bo moja B zaczęła grubo spiewac (najprawdopodobniej pęknięty kolektor lub wydmuchana uszczelka pod kolektorem) to poproszę żeby się temu przyjrzał :wink:
-
330i Kontrolka silnik i błędy
Dzięki M330d za podpowiedź :cool2:
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Koledzy mam do was pytanie dotyczące pośrednio skrzyni biegów. Podjechałem dzisiaj do mechanika i okazalo się że mam pęknięty kolektor wydechowy lub wydmuchaną uszczelkę pod nim (dokładna diagnoza we wtorek jak zaprowadzę auto do mechanika). Auto chodzi o wiele głośniej i zapaliła się kontrolka "silnik" z błędami katalizatora i sondy lambda. Od momentu jak auto zaczęło głośniej chodzic i zapaliła sie kontrolka zauważyłem zmianę w pracy skrzyni. Tak jak pisałem wyżej przy spokojnej jeździe biegi zmieniają się w sposób bardziej wyczówalny (nie szarpie ale czuc zmianę). Ogólnie auto straciło trochę dynamiki i praca skrzyni biegów stała się jakby taka "tępa". Przed tym zanim auto zaczęło głośniej pracowac skrzynia chodziła idealnie. Czy pęknięty kolektor a co za tym idzie nieszczelny układ wydechowy może miec wpływ na pracę skrzyni biegów? mechanik stwierdził że po usunięciu nieszczelnosci i skasowaniu błędów praca automatu wróci do normy. Z góry dzięki za opinie i sorry za OT. :modlitwa:
-
330i Kontrolka silnik i błędy
Dzięki ropucha.aga spróbuję. Właśnie szukam postu w którym ktoś opisywał procedurę kasowania "pamieci wyuczonej skrzyni"(tak mi się zdaje że o to chodzi :oops: ). Miałem nadzieję że to pomoże ale nie mogę tego znaleźć. :?
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
mmw może jestem przewrażliwiony na punkcie skrzyni :mrgreen: ale generalnie wydaje mi się że przy niższych prędkościach obrotowych mocniej odczówa się zmainę biegów niż przy wyższych. Gdy jadę spokojnie żeby rozgrzać skrzynię i automat zmienia sobie biegi przy ok 2000obr wydaje mi się że czuć ją bardziej niż przy zmianie w granicach 2500 - 3000obr.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Tak mam A5S325Z. Po przeczytaniu tego tematu myślałem że to normalne że zmiana z 3na4 i z 4na5 jest trochę bardziej odczówalna niż na poprzednich trzech (nie mówię o jaichś szarpnięciach ale poprostu wiadomo że skrzynia zmieniła bieg).
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Też mam skrzynkę ZF i właśnie się zastanawiałem dlaczego zmiana biegów z 3 na 4 i z 4 na 5 jest trochę bardziej odczówalna niż poprzednich trzech. Dzięki Panowie :cool2: czegoś nowego znów się dowiedziałem :mrgreen:
-
330i Kontrolka silnik i błędy
Chyba będę musiał starać się trochę mocniej dodawać gazu bo wkurza mnie sytuacja kiedy wyjadę z domu i po 500m spokojnego dodawania gazu mam 50km/h i piąty bieg na 1300obr. Wskaźnik temperatury oleju rzeczywiście by się przydał. Ja nigdy nie chciałem zbyt mocno eksploatować skrzyni z zimnym olejem i wygląda na to że skrzynia "przyzwyczaiła" się do takiego stylu jazdy. Bo jak teraz się przejechałem mocniej trochę niż zwykle wciskałem gaz a skrzynia i tak zmieniała biegi w okolicach 2000-2100obr (chyba że jeszcze za słabo). Pewnie jak pojeżdżę trochę na wyższych obrotach przestawi się inaczej. A u mnie jazda "emerycka" to 90% jazdy bo poruszam się na bardzo któtkich odcinkach (3-4km i stop) i starałem się nie pałować zimnej skrzynki. Te skrzynie podobno uczą się stylu jazdy kierowcy to prawda? Co do klapki to ani drgnie. Spróbuję ją rozruszać lekko popukać czymś lub użyć jakiegoś preparatu bo wygląda poprostu na zardzewiałą.
-
330i Kontrolka silnik i błędy
Dzięki wielkie ropucha.aga. Czyli z tego co rozumiem to ten układ obniża tylko poziom hałasu i raczej nie ma wpływu na moc samochodu zwłaszcza w niskim przedziale obrotów, a wydaje mi się że tutaj u mnie jest problem. Gdy jeżdżę wolno (na niskich obrotach) żeby rozgrzać skrzynię automat zmienia sobie sam biegi przy ok 2000obr i wtedy jakby właśnie był tak przydławiony. Po ostrzejszym dodaniu gazu redukuje i ciągnie bardzo ładnie. Nie wiem może jeżdżę zbyt delikatnie :mrgreen: Pytanie do użytkowników automatów jak mocno wciskacie gaz zaraz po uruchomieniu silnika tzn. do ilu obr. ciągniecie żeby skrzynia zmieniała biegi? A co do klapki w tłumiku czy ona powinna być ruchoma tak żeby można ją palcem popchnąć i otworzyć? Sprawdzałem wczoraj wieczorem swoją i ani drgnie. Nie można wogóle jej ruszyć.
-
330i Kontrolka silnik i błędy
Witam Kilka dni temu zapaliła mi się kontrolka silnik (pogorszenie składu spalin). pojechalem dzisiaj na kompa po zczytaniu wyskoczyły trzy błedy: bład czujnika polożenia wałka rozrządu bład katalizatora błąd sondy lambda za katalizatorem Podczas sprawdzania błędów koleś zwrócił mi uwagę że nie działa mi "system recyrkulacji spalin" tzn ta klapka która jest w prawej rurze wydechowej wogóle się nie otwiera. Jest cały czas zamknieta nawet przy przegazowaniu. Para leci tylko z jednej rury wydechowej z drugiej nic nie wiedac. Czy to może byc powód tych błędów? Bo tak stwierdził facet od zczytywania bledów i powiedział żebym zwrócił na to uwagę mojemu mechanikowi. z samochodem nic sie nie dzieje. Spalanie w normie, obroty równe może lekki spadek mocy. Jest taki trochę jakby przytkany. Ale przy ostrzejszym dodanu gazu wydaje mi się że jest ok. Macie może jakieś pomysły gdzie zacząc szukac przyczyny zapalenia tej kontrolki? nie chcę żeby mechanik zaczoł po kolei wymieniac wszystko metodą prób i błędów. Czy moge na siłe otworzyc tą klapke? czy zamknieta ta klapka w wydechu moze miec wplyw na lekki spadek mocy auta? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi
-
Planuję zakup BMW E46
Ładną i zadbaną 330d po lifcie za 20-30 tys. będzie ciężko wyrwać :wink:
-
DSC podczas utknięcia na śniegu - wyłączacie czy włączacie ?
Ja podczas wyjeżdżania tyłem pod górkę z garażu muszę wyłączać DSC. Mam automat i z działającym DSC poprostu samochód się zatrzymuje. Kilka razy zdarzyło mi się też zakopać i za kazdym razem musiałem wyłączyć DSC.
-
Zawieszenie 330d a 325i czy 328i
Ja też polecam 330i :wink: M330d szkoda tej twojej laleczki. Wiadziałem ją (chyba że się mylę :oops: ) wczoraj na żywo pod C.H. Panorama ok 12.30 (stała na końcu parkingu?). Bardzo ładna sztuka. No i zderzaczek Alpiny wygląda zajefajnie :norty:
-
330i Automat nieraz przeciąga
Witam koledzy. Mam pytanie ponieważ od czasu do czasu zaraz po odpaleniu samochodu skrzynia automatyczna przeciągnie pierwszy bieg dokładnie do 2,5 tys. obrotów (nigy więcej) i dopiero wrzuca dwójkę z lekkim szrpnięciem. Zdarza się to tylko ten jeden jedyny raz przy pierwszej zmianie z 1 na 2 i bardzo rzadko ale dzisiaj na 10 odpaleń samochodu zdarzyło sie to 3 razy. Nieraz jeżdżę miesiąc i nic przy spokojnym dodawaniu gazu rzeby rogrzać ASB normalnie automat przerzuca mi z 1 na 2 przy ok 1800 obr. Skrzynka cały czas pracuje jak marzenie. Nie szrpie, nie przeciąga biegów poza tymi wyjątkami. Dodam że jeżdżę na bardzo krótkich odcinkach na których silnik nie dogrzewa się zupełnie i do tego bardzo spokojnie żeby nie katować zimnej ASB. W pałę daję jej dopiero jak się dobrze rozgrzeje po przejechaniu kilku km co się rzadko zdarza. Zauwarzyłem że dzieje się tak jak przejadę jakiś krótki odcinek (np. 500m). Na rozgrznej skrzyni nie zdarzyło mi sie to jeszcze nigdy tylko zawsze po przejechaniu krótkiego odcinka. Czy jest to jakiś powód do zmartwień? Czy automaty nieraz tak poprostu mają? Może zbyt rzadko ją cisnę? :mrgreen:
-
330xi wady , zalety, opinie
Takich promocji jak to BMW z ogłoszenia to nawet w TESCO nie ma :mrgreen: Ja w marcu tego roku za 330i Touring słabiej wyposażoną (bez skóry i navi) z 2000r zapłaciłem 32000zł i to była realna cena. Z tym coś musi być nie tak...
-
cisnienie w kolach?
Masz trochę niższy profil opony i trochę lżejsze auto niż ja więc napompuj 2,4-2,5 przód i 2.8 tył i będzie dobrze. :cool2:
-
cisnienie w kolach?
Na naklejce są koła 225/45/18 przód i 255/45/18 tył i ciśnienia 2,6 - 2,8 i 3,1 - 3,5. Ja mam alu 225/45/18 i 245/45/18 i pompuje 2,6 przód i 3,0 tył.
-
Zimówki do E46 330i
Witam. Mam pytanie do użytkowników 330-ek. Czy ktoś z was zakładał może do 330 i lub d felgi 16''? Wiem że w instrukcji jest napisane że 17'' powinny być na zimę (w poprzednim aucie zalecane miałem 14 a jeździłem na 13 i było ok). Mam poprostu możliwość ściągnięcia przez kolegę z Niemczech komplet bardzo ładnych stalówek 16" z oponkami 215/55/16 w dobrej cenie ale nie wiem czy wejdą one na zaciski. Może ktoś próbował kiedyś zakładać 16''?
-
Niedogrzany silnik
Dzięki wombat. Masz pewnie rację z tą temperaturą. Wskazówka jeszcze nigdy nie wyszła mi poza pion jednak zaczęło mnie zastanawiać to wolne rozgrzewanie się i opadanie temperatury rozgrzanego silnika. Teraz już wiem że nie jest to żadna awaria. Co do płynu to nie wiem czy mam różowy czy niebieski bo w zbiorniczku jest tylko troszkę na dnie i nie ma za bardzo możliwości sprawdzić. Właśnie nie wiedziałem czy można wymieszać płyn niebieski razem z różowym itd. ale chyba nic złego się nie powinno stać. To nie będzie jakaś duża ilość pewnie 0,5 - 1L (nie wiem ile pojemności ma zbiorniczek wyrównawczy). Narazie będę codziennie kontrolował stan. Jak jeszcze trochę ubędzie poprostu wleję tego Borygo. Wielkie dzięki. :cool2:
-
Niedogrzany silnik
Witam koledzy. Dwa pytanka. 1. Zauważyłem od kilku dni że jak odpalę silnik i jadę w trasę to strasznie długo się rozgrzewa. Nieraz dopiero po przejechaniu ok 25 km wskazówka temperatury silnika ustawia się pionowo. Tak przez cały czas jest pomiędzy pierwszą kreską a pionem. W mieście jest lepiej silnik na pełne rozgrzanie potrzebuje ok 5-8km. Ale jak wsiadam do rozgrzanego samochodu (wskazówka w pionie) odpalę go i ujadę kawałek temperatura spadnie o jakieś 3mm w lewo. Z tego co wyczytałem na forum mam walnięty pewnie termostat jednak chciałbym aby to potwierdził ktoś kto zna się na mechanice. W chwili obecnej jestem za granicą i nie wiem czy mogę tak jeździć codziennie i wrócić do kraju (zrobię pewnie jeszcze z 2-3 tys. km) czy szukać tutaj na gwałt mechanika. Są jakieś przeciwskazania aby jeździć samochodem z padniętym termostatem? 2. Ubyło mi troche płynu ze zbiorniczka wyrównawczego cieczy chłodzącej. Jest jeszcze trochę na dnie ale niestety nie wiem jaki płyn zalał poprzedni właściciel a w bagażniku mam tylko litr poczciwego różowego Borygo do -35%. mogę go dolać? Czy płynów chłodzących nie można mieszać? Czy jest może jakiś uniwersalny płyn który można mieszać z iinymi płynami? Bo pytałem tutaj na stacjach i za Chiny się nie mogłem z kolesiem dogadać. Z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam
-
Wymiana kierunkow na białe - przod - bok - tył...
Czy to będzie ładnie wyglądało? To rzecz gustu. A o gustach się nie dyskutuje. To tobie ma się przecież podobać. :cool2:
-
Wymiana tarcz i klocków. Jaki zestaw do mocnego auta?
Ja zamontowałem tarcze ATE Power Disk nacinane i do tego klocki Textara. Przejechałem narazie na nich 7000 km. W wakacje sprawdziły się podczas jazdy po niemieckich autostradach (zwalnianie z bardzo dużych prędkości) oraz w Ausrii i Słowenii na krętych górkich drogach. Ogólnie jestem bardzo zadowolny z tego kompletu. Polecam.