Treść opublikowana przez grzechusk
-
F30 Nowe bmw serii 3
Wklejam linka tylko i wyłącznie w ramach dyskusji i tego co chciałbym tutaj podkreślić najpierw zdjęcia : http://img546.imageshack.us/img546/8343/nowebmwnowebmwserii5481.jpg http://img444.imageshack.us/img444/5456/nowebmwseriiwieksze5481.jpg http://img26.imageshack.us/img26/5456/nowebmwseriiwieksze5481.jpg Niestety przyszedł czas i na bmw, dlaczego takie stwierdzenie ? " W ofercie znajdzie się tylko jeden benzynowy silnik o sześciu cylindrach, pozostałe cztery to konstrukcje czterocylindrowe. Wszystkie motory benzynowe wyposażono w doładowanie (system TwinPower Turbo), bezpośredni wtrysk paliwa oraz system zmiennych faz rozrządu Valvetronic" Bmw rezygnuje pomału z tego czego słynie i myślę że straci wiele klijentów którzy skusili się na tę markę własnie ze względu na charakterystyczny "klank silnika".
-
316i rozmiar opon wzgledem osi
Ok dzięki za odp założę 205.... :cool2: Zapomniałem dodać ze to chodzi o opony zimowe.
-
316i rozmiar opon wzgledem osi
Mam 2 opony 205/55/16 i chciałbym dokupić dwie nowe z tym że 195/55/16. Mniejsze dać na przód wieksze na tył czy nie będzie z tym problemu podczas jazdy np w koleinach że przód ładnie będzie szedł tym torowiskiem wyrzeźbionym przez tiry a tył będzie skakał bo już opona się nie zmiesci do tego żłoba?
-
318i Przyspiesza lepiej po odjęciu gazu.
Tam problem rozwiązali wymieniając tłumik koncowy był cały zapchany jakaś wata się porozwalała w środku i przytkała tłumik końcowy ( tą puche). Czy u was po jeździe jak jesteście przy aucie ( wydech był porządnie zagrzany) też słychać takie "strzelanie" jak wydech stygnie? U mnie przy wymianie łozyska jak kolega potrząsnął tłumikiem to było słychać jak coś tam w środku "goni" jakby kawałki sadzy czy coś..
-
318i Przyspiesza lepiej po odjęciu gazu.
I jeszcze to ",być może są to objawy które występują gdy jest uszkodzona lambda.Jeśli jest taka możliwość, to odłącz wtyczkę od lambdy i zobacz czy będzie jakaś poprawa.Ja miałem te same objawy w Alfie Romeo."
-
318i Przyspiesza lepiej po odjęciu gazu.
To znalazłem na innym forum temat nie dotyczył marki bmw: "Jeśli przy dużym wciśnięciu gazu samochód nie przyśpiesza jak powinien, a dopiero zaczyna, gdy się mu "odpuści" gaz - to ewidentnie jest to wina układu paliwowego. Przy większym wciśnięciu gazu silnik ssie powietrze bez ograniczeń, a paliwo podawane jest w za małej ilości (z różnych przyczyn) przez co mieszanka ubożeje do tego stopnia, że silnik traci moc i prawie nie przyśpiesza. Ciśnienie paliwa na magistrali do sprawdzenia, powinno być 0.3 MPa. Filtr paliwa do wymiany, pompa paliwa do sprawdzenia, przewody paliwowe do przeglądu"
-
318i Przyspiesza lepiej po odjęciu gazu.
Według mnie powinno się coś pojawić jak nie na desce to w inpie, u mnie ani na desce ani w inpie nic, a jeśli jest czujnik spalania stukowego to po coś on jest
-
318i Przyspiesza lepiej po odjęciu gazu.
Mój też tak ma, i wiele innych osób na forum temat do dzisiaj nie rozwiazany. Z drugiej strony chyba jest odpowiedni czujnik od tego.
-
316i 1,9 '99r "dławi się na chwilę po włączeniu silnika
No i u mnie od tygodnia ten problem się również pojawił.
-
323i Złe prowadznie po wymianie zawieszenia.
W e46 ogólnie kierownica ciezej chodzi niz w innych markach ale za to masz lepsze czucie auta.
-
320d stukanie z tyłu
Jaki koszt materiału i robocizny?
-
318i Stukanie w m43
A niby łanuch jest dożywotnio, kumpel w mercedesie wymieniał bo tłukł mu się, tylko jego auto miało coś około 400 tys km...
-
330 Ci - jakość prowadzenia
Zgadzam się ja wprawdzie nie mam runflatów tylko 45 ale drugi raz bym nie kupił powaznie biore pod uwage wrócenie do starego rozmiaru czyli 205/55/16 z 205/45/17
-
328i Wymiana świec - poradźcie jakie.
Ja mam Denso i sobie chwale, po co przepłacać. Wpisz w Google to wyskoczy ich przedstawiciel w Polsce, ja kupowałem u nich oczywiście przez internet.
-
330CI brak mocy i wysokie spalanie
Przepływke masz oryginalną?
-
330CI brak mocy i wysokie spalanie
A na kompie jaki błąd wyskoczył camshaft...?
-
330i/330 Ci zainteresowany zakupem ale...
Źle mnie zrozumieliście ja nie twierdze że w e46 jest huczenie, czy też głośno tylko jak kolega piszę w ostatniej wypowiedzi że ciężko zdiagnozować nie które stuku huki i wszystko co z tym związane dlatego napisałem że "nie wiadomo gdzie czy z przodu czy z tyłu.."
-
316i wymiana łożyska przód
Jaki objaw?
-
330i/330 Ci zainteresowany zakupem ale...
Mnie najbardziej irytuje jakieś huczenie nie wiadomo czy to z przodu z tyły czy na wale czy podpora czy łożysko itd itp... to jest najwiekszy minus moim zdaniem, no i silniki niema ani jednego bez wady konstrukcyjnej i to w bmw....
-
316i 1,9 '99r "dławi się na chwilę po włączeniu silnika
Odłącz przepływomierz na zgaszonym i jedz zobaczysz czy bedzie lepiej jak tak juz masz rozwiazanie.
-
320D 136km. Duze spalanie! Przepływka?
Dokładnie, mi padł bosch i dałem się namówić na magneti marelli :mad2: i zaś musze kupować, ale tym razem tylko oryginał.
-
320D 136km. Duze spalanie! Przepływka?
Sorki poprawiałem post dodałem jeszcze zdanie i źle mi się wkleiło.
-
320D 136km. Duze spalanie! Przepływka?
Nie zgodzę się z tobą tzn moja przepływka już zaczyna się psuć ostatnio miałem tak że delikatnie dotknąłem pedału gazu a wskazówka ponad 20l i to nie kwestia operwoania nogą.. narazie się poprawiło ale już muszę się przygotowywać na wymianę. Dzisiaj odpaliłem ruszyłem to przy przyśpieszaniu zaczyna delikatnie szarpać a znam już ten objaw z poprzedniej przepływki która padła.
-
316i 1999 sedan
Mhy co ta kierownica taka zjechana ja teraz mam 150 tys (nie jestem pewny przebiegu ale pewnie wiecej) i kierownice i wnetrze mam bardziej zadbane.
-
320d stukanie z tyłu
No własnie o to mi chodzi bo co z tego że tuleja kosztuje 50 zł jak za robocizne zapłacisz 100<.. wiec nie wiem czy nie taniej wyciagnąć całe bebechy i wymienić wszystkie na raz.