Treść opublikowana przez fixxxer1
-
wahania ilości oleju e39 530i
Czy przy wymianie odmy udrożniłeś odpływ do rurki bagnetu? Odchodzi od odmy wężyk, którym olej spływa poprzez rurkę bagnetu do miski olejowej. Odpływ ten jest bardzo mały, przez co często się zapycha i olej nie spływa do miski. Dopiero przy drugiej wymianie odmy w moim M54 zauważyliśmy to z mechanikiem. Teoretycznie auto jeździło na dobrych, syntetycznych olejach, ale po zdjęciu pokrywy przy okazji naprawy vanosów, syfu było tyle, że trzeba było "skrobać"!
-
330i m54-podwójny vanos jak zestroić z rozrządem
No widzisz.. A mnie w Oświęcimiu jeden mówi, że 1000 za diagnozę a później to nie wiadomo co dalej. Drugi mówi, ze trzeba cały silnik wyciągać. Boże.. Nie ma normalnego mechanika w okolicy? Dam nawet i 400zł ale niech to ktoś ogarnie! Zatankuj za te 150zł i przyjedź do tego warsztatu, na pewno będziesz miał dobrze zrobione ;)
-
Dzwięk Silnika M5 V8 z Głosników ??
Ma ktoś to w mp3? Nagrałbym sobie do samochodu...
-
M54 podtrzymanie obrotów
W M54 przy odmie chyba jest zaślepka i nie podłączy się wężyka podciśnienia :?:
-
330i m54-podwójny vanos jak zestroić z rozrządem
Do ustawienia vanosów potrzebne są blokady. Na oko lepiej nie ustawiać, masz już efekt. Mi chłopaki ustawili vanosy za 250zł, warsztat pod Wawą.
-
e46 330i Steptronic - mały problem z mocą
Sprawdź vanosy DISem: http://forums.m3cutters.co.uk/showthread.php?t=51863
-
M54 Vanos leak test
Podbijam temat. Zastanawiam się wy zmienić olej na gęściejszy czy wymienić ponownie uszczelki na vanosach?
-
330Ci - jaką nową pompe wody podarować autu?
Miałem pompę wody SKF, wytrzymała 100k km i zaczęła puszczać płyn całymi litrami. Teraz włożyłem Ruville i jak na razie jest ok.
-
M54 Vanos leak test
Wczoraj zrobiłem test vanosów na okoliczność przecieków - "Vanos leakage test" w DISie. Niestety część wydechowa nie przeszła testu, wynik +5,25 w skali od -5 do +5. Po samej wymianie oringów Beisana 90k km temu ta wartość wynosiła 0! Czy to oznacza, że jednak te oringi się zużywają i zaczynają przepuszczać? Czy czeka mnie kolejna wymiana? Problemem jest ponowny spadek mocy, falowanie obrotów w fazie nagrzewania (choć nie tylko do "niebieskiego pola" ale i później). Całkiem niedawno miałem ustawiane vanosy na blokadach (były rozjechane) i mechanik twierdził, że uszczelki są ok. Moc spadła po wymianie oleju :duh: Zalałem tak jak zawsze Mobil 1 5w50.
-
330i Nierówna praca silnika na wolnych obrotach.
Na benie polataj tak ok 20km, żeby zebrały się adaptacje długoterminowe. O odmie poszukaj na forum.
-
330i Nierówna praca silnika na wolnych obrotach.
Wyłącz gaz, skasuj adaptacje i pojeździj na benzynie. Po tym podłącz kompa ponownie i nagraj filmik. Masz rozjechane adaptacje, do tego zbyt bogatą mieszankę na wolnych obrotach i coś nie tak z katalizatorem na 2 banku. Sondy za katem powinny lekko falować w okolicach 0,6V a u Ciebie jest ~0,2V. Temperatura powietrza zasysanego 54C też wydaje się być zbyt wysoka.
-
E39 522i kombi
fixxxer1 odpowiedział(a) na fixxxer1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZnalazłem ten temat i zdjęcia. O mechanice czy silniku jakieś pojęcie mam, ale o sprawach lakierniczych już mniej. Czy to poważne uszkodzenie czy można to dobrze i trwale naprawić? Czy już zawsze będzie wyłaziło aż w końcu przegnije? Dać sobie spokój z tym egzemplarzem?
-
Analiza wykresu z hamowni
Po wymianie uszczelek Beisana auto miało moc, zapierniczało aż miło. Też nie zakładaliśmy blokad, bo nic się nie mogło przestawić. Pewnego razu nie dokręciłem korka od wlewu oleju, przejeździłem tak 2 tygodnie zanim się zorientowałem i auto już mocy nie odzyskało. Wymieniłem większość rzeczy przy silniku i dopiero to zestrojenie vanosów pomogło. Nie wiem czy przez ten niedokręcony korek vanosy się przestawiły, ale nie pamiętam innego tak lamerskiego błędu z mojej strony, który mógłby to spowodować :twisted: Jeden z wałków był "opóźniony" względem drugiego i to było powodem spadku mocy. Kolega w identycznym E39 525i ma ciągły problem z falowanie obrotów, również wymienił już przy silniku wszystko i teraz kombinuje sobie blokady do zestrojenia vanosów. Wg mechaników warto to zrobić, bo koszt niewielki a na pewno nie zaszkodzi.
-
E39 522i kombi
fixxxer1 odpowiedział(a) na fixxxer1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż530i będzie sporo droższe, a 525i nie warto bo "słabe osiągi i wysokie spalanie" ;) Interesuje mnie ten konkretny egzemplarz.
-
E39 522i kombi
fixxxer1 opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPo sprzedaży przedliftowej 520i brat zastanawia się nad tą poliftową: http://moto.allegro.pl/bmw-520i-e39-kombi-ladnaibogato-wyposazona-wersja-i2081775243.html WBADS11030GZ68078 Coś można po zdjęciach wywnioskować? Mnie zastanawia oczywiście gaz (świeżo założony, a koleś już sprzedaje) i kiera - czy nie powinna już być wersja poliftowa? Nie wiem do kiedy z tą wersją E39 wychodziło. :?:
-
330i m54b30 brakuje koni i momentu. Brak mocy.
sylwester111 ja już problem rozwiązałem - rozstrojony był vanos. Chłopaki założyli blokady, zestroili i auto zapiernicza jak dawniej :cool2: Mają warsztat pod Warszawą, więc możesz podlecieć do nich :)
-
Analiza wykresu z hamowni
Wczoraj odebrałem auto od mechanika. Okazało się że vanosy były konkretnie przestawione :evil: Założył blokady, zestroił, złożył do kupy i teraz auto jeździ aż miło :mrgreen: Wymienię olej i filtry (świece i fajki zmieniłem) i lecę na hamownię. Wydałem grube tysiące złotych na ten silnik i ostatnia rzecz jaką przy nim zrobiłem okazałą się trafna :twisted:
-
M54B30-katalizator kilka pytań...
Wymieniałem katy w M54B25, dokładnie całe kolektory. Założyłem od anglika, bo nie mogłem trafić w dobrym stanie normalnych. Pasują plug&play, tyle że są inaczej wygięte przez co sondy lambda nie leżą w swoich uchwytach tylko trzeba było podwiesić opaskami (chyba, że założymy sondy od anglika, bo one mają dłuższe przewody). Katy wymieniłem, bo też mi się wydawało że są zapchane, auto miało duży przebieg itp. Okazało się oczywiście, że zrobiłem to na darmo, nic się nie zmieniło, nic to nie dało. Przyczyn zamulenia auta trzeba szukać gdzie indziej.
-
Włączanie\wyłączanie zaworków klimatyzacji
Po dokładnym obejrzeniu auta okazało się, że pękła obudowa termostatu. Przy włączonej klimie/ogrzewaniu płyn uciekał w znacznej ilości i parowały szyby, a przy wyłączonej nic nie ubywało. Zmieniliśmy termostat i jak na razie spokój :)
-
330i Reflektor przeciwmgłowy skorodowany
Miałem taki problem w E39 - wymieniłem cały halogen na TYC (w IC ok 80zł) i nie widać różnicy. Myślę, że w E46 będzie podobnie.
-
Włączanie\wyłączanie zaworków klimatyzacji
No dobra, teraz zaczął ubywać płyn chłodniczy i parują szyby (dosyć mocno, do tego są tłuste). Kumpel radzi już szukać nagrzewnicy. Co Wy na to?
-
Analiza wykresu z hamowni
Pierwszy raz byłem na hamowni i nie bardzo wiedziałem o co pytać ;) Pompę paliwa mam nową, filtr z regulatorem ciśnienia też, ciśnienie na listwie 3,5bara :roll:
-
Analiza wykresu z hamowni
Na hamownię pojechałem prosto z "trasy", filtry nie są świeże (10k km). Po wymianie przejadę się jeszcze raz, tylko zastanawia mnie czy aż takie mają znaczenie (10KM i 25Nm)?
-
Analiza wykresu z hamowni
Świece 30k km temu. Rozumiem, że wypadanie zapłonu wpływa na poszarpanie charakterystyki? Gdzie szukać brakujących 10KM i 25Nm?
-
Analiza wykresu z hamowni
W tym silniku nie ma kabli WN ;) a fajki cewek zapłonowych zmieniałem 100k km temu, więc chyba warto wymienić.