Treść opublikowana przez Adam12345
-
320i Dziwne dzwieki od klimy.
Miałem to samo i była to wina zaworu rosprężnego
-
e36 318i Do skrzyni 75w90 co sądzicie ?
Po pierwsze przeczytaj mój pierwszy post dlaczego chce zmienić olej – skrzynia w nie najlepszej kondycji , im cieplej to z oleju ATF robi się woda i skrzynia terkocze . Po drugie da rade wlać dwa litry np. przez odpowietrznik skrzyni. Po trzecie bardzo cię przepraszam za post jeden po drugim :cool2: Panowie dzisiaj umyłem skrzynie i znalazłem resztki naklejki jest pomarańczowa czyli olej ATF i teraza moje pytanie jakim olejem trochę gęstrzym zalać skrzynie żeby w upalne dni nie było tego terkotu ? 75w90 czy ten bedzie za gesty ? Albo dolać ATF tak żeby było z 1.5l
-
e36 318i Do skrzyni 75w90 co sądzicie ?
Proszę bardzo o więcej opini Skrzynia Getrag S5D250G Brak naklejki !!!!
-
e36 318i Do skrzyni 75w90 co sądzicie ?
Może i masz racje ale w dwoch warsztatach które naprawiają tylko skrzynie to samo powiedzieli . Nie mam też naklejki na skrzyni Naklejka pomarańczowa ATF Dexron IID Naklejka żółta Specjalny olej przekładniowy MTF LT1 Naklejka zielona Specjalny olej przekładniowy 81-22-9-407-305 Bez naklejki Olej przekładniowy API GL-4
-
e36 318i Do skrzyni 75w90 co sądzicie ?
Witam . Gdy się ciepło robi to na luzie strasznie skrzynia terkocze szczególnie jak jest obciążony silnik (klima itp.) Byłem u paru speców od skrzyń i stwierdzili , że terkot ten spowodowany jest przez łożysko na wałku głównym . Zalecili mi wlanie oleju 75w90 i to 2 litry . Kupno używanej skrzyni mija się z celem bo różnie bywa a wymiana tego łożyska to koszt 650zł bez części . Byłem w kilku warsztatach i to samo powiedzieli .Co koledzy sądzą o wlaniu takiego oleju 75w90 i to 2 litry ? dodam , że na skrzyni nie mam naklejki !! obecnie mam nalany atf
-
316i m43 sedan wylacznik swiatel awaryjnych
żaróweczki się nie lutuje tylko kupuje nową razem z oprawką - groszowa sprawa
-
e36 318i obroty silnika-czy to normalne ?
Czytaj ze zrozumieniem Jakie e46 w dziale e36 oświeć mnie
-
e36 318i obroty silnika-czy to normalne ?
a po co ci silnik ?? w profilu i temacie masz chyba napisane jaki silnik :duh: w e36 i e46 (318 , 316 , 318is ) były te same krokowce ? Na początku były Bosch 0280140561 a potem zamieniono je na Bosch 0280140575 . Jeszcze raz E36 318i M43 1996r !!!!!!
-
320i problem z oświetleniem wnętrza po zmianie na led
Też mam ledy we wnętrzu i delikatnie cały czas się żarzą a przy zwykłych żarówkach jest ok.
-
e36 318i obroty silnika-czy to normalne ?
Właśnie że nie doszukuje się dziury w całym bo okazało się że krokowiec jest padnięty !! W e46 to dopiero była masakra ,po założeniu krokowca z e46 do mojej obroty na ful obciążeniu już nie spadały do 650 tylko do 850 !!!
-
318 chce zmienic wydech ale na jaki
Ja mam od 2.0 i jest ok to samo. 2.0 od 1.8 różni średnicą mocowania tłumika środkowego z ostatnim ,nie wiem jak jest z is
-
e36 318i obroty silnika-czy to normalne ?
Witam . Mam pytanko . Czy w waszych Betkach tak jest ? – Gdy silnik mam obciążony np. światła , dmuchawa na szybę , ogrzewanie tylnej szyby to po przegazowaniu obroty spadają do około 700 i w ułamku sekundy podnoszą się do około 850 ale jeżeli do tego dołożę jeszcze klime to spadają od razu do 850 a jak jeszcze dołożę halogeny i światła drogowe to teraz spadają 650 i 850 . Zauważyłem też , że spadek ten dzieje się na ogół przy słabym dodaniu gazu tak do około 1500 obrotów jak się dłużej trzyma np. 2000 -2500 obrotów to spadają do 850 .Czy to normalne ?
-
316i stuka,chrobocze na luzie na sprzegle przestaje
No to jak po dodaniu gazu przestaje to nie tykaj tego zrobisz pewnie ze 100tys na skrzyni (łożysko na wałku w skrzyni - częsty przypadek w e36) Koło zamachowe nie terkocze może terkotać koło dwumasowe
-
316i stuka,chrobocze na luzie na sprzegle przestaje
To nie koniecznie łożysko oporowe z tego co wiem to łożysko oporowe wyje po wciśnięciu sprzęgła .!!! Łożysko na wałku w skrzyni !! Koledzy włączcie klime szybe itp. i zobaczcie czy terkot się nasila . Jak tak to macie ten sam problem co ja . Można też posłuchać pod autem terkot słychać wyraźnie na końcu skrzyni. DominoJ powiedz mi czy na luzie po dodaniu gazu też terkocze ?
-
e36 318i Jaki specyfik do skrzyni
Tak manual . Już do oleju dodałem ceramizer dało to tylko , że biegi lekko wchodzą ale na terkotanie nie pomogło
-
e36 318i Jaki specyfik do skrzyni
Naprawa nie opłacalna a co do używanej skrzyni też nie mam pewności , że będzie ok
-
e36 318i Jaki specyfik do skrzyni
Nie to nie łożysko oporowe to łożysko na wałku w skrzyni
-
e36 318i Jaki specyfik do skrzyni
Witam . Terkocze mi skrzynia na wolnych obrotach w szczególności jak silnik pracuje pod dużym obciążeniem (Klima , szyba itp.) i jak olej w skrzyni porządnie się rozgrzeje . Tak myślę jakiego środka by wlać typu motodoktor żeby zagęścić trochę olej ? bo jak olej jest zimny to nie słychać nic !
-
e36 318 Za uboga mieszanka na PB i LPG
Na analizatorze spalin u gazownika wyszło , że za uboga pojechałem na stacje dignostyczną to wyszło , że jest wszystko w normie . Więc pojechałem spowrotem do gazownika podłączył kompa i wyszło że jest za bogata na LPG a na Pb ok.
-
e36 318 Za uboga mieszanka na PB i LPG
Już nic z tego nie wiem . Byłem dzisiaj na stacji diagnostycznej i na analizie spalin wyszło , że wszystko jest w normie a u gazownika na kompie o 30% za bogata mieszanka LPG na wolnych obrotach.
-
e36 318 Za uboga mieszanka na PB i LPG
Witam . Czy obroty mogą spadać do 500 i podnosić się do 900 prze ubogą mieszankę ? Spalanie na LPG na 100k około 20l ! Wszystko było ok. do kiedy nie założyłem gazu . Byłem na analizatorze spalin to powiedzieli że na wolnych obrotach na LPG jest masakra – za uboga mieszanka na PB lepiej ale też za ubogo , na 2000-3000 obrotów już lepiej . Czy komputer gazowy mógł przestawić kompa samochodu ?
-
316i M43 Cieknący olej.
Być może ale pewnie będą to silniki z września , października 1995 r
-
316i M43 Cieknący olej.
Nie wiem ale ja jeszcze nie spotkałem się w M43 b16 i b18 ze starą obudową . Też mi tam ciekło i po wymianie już około 2 lata jest ok.
-
316i M43 Cieknący olej.
Pierwszy link to silnik M40 b16 a drugi to M43 b16 . M40 b16 produkcja do 09.1995r a M43 b16 od 09.1995r
-
318i Spadające obroty
Mam jeszcze pytanie odnośnie odmy , jak dmucham powietrze w wąż gumowy (odpowietrzenie skzyni korbowej) to idzie bez problemu ale jak chce zaciągnąć to nie idzie czyli wygląda na to że odma ok ??