Skocz do zawartości

renoraines

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez renoraines

  1. renoraines odpowiedział(a) na Vad temat w E34
    http://www.e34.de/e34/diesel.htm tu masz dokladne dane techniczne, przyczyna mulowatosci - stawiam na turbinę, jak koledzy radza podjedz sprawdzic. Napisz pozniej jaki masz przebieg i ile zostalo z fabrycznej mocy i momentu.
  2. Masz racje co do dlugosci anteny,okolo 1 m, ma wystarczajacy zasieg, dluzsza antena raz, ze szpeci osobowke, a dwa łapie mimo wszystko wiecej szumow i trzaskow. Anteny magnesowe 1 metrowe: hustler, wilson, sirio as-100 czy president florida 45 cm. Anteny montowane na stale ( wiercone czy na uchwyt sf-40) koniecznie z pierscieniami do strojenia np president hawaii 72 cm. Poniewaz rozne anteny maja rozna dlugosc kabla, zmierz sobie ile potrzebujesz (mozna owszem uzywac przedluzacza z kabla antenowego, ale wtedy gorszy odbior). Najwiekszy wybor zdjec, opisow i cen na allegro. :wink:
  3. 2.0 TDCI 130 KM, 2.2 TDCI 150 KM
  4. Swieta prawda :cool2: Kolejnym absurdem sa oplaty za parkowanie w centrum miasta, wplywy nie sa przeznaczane na drogi, tylko na duperele - Poznan mega choinka w centrum miasta, z swiatelkami, koszt przez cala zime 500 tys zl (slownie piecset tysiecy, zeby ktos nie myslal, ze sie pomylilem w zerach), za tyle to mozna kupic nowy autobus komunikacji miejskiej albo zrobic remont kilkunastu innych.
  5. Dokładnie :cool2: Ludzie to Nasze bezpieczeństwo. A czemu nie jeździć na światłach w dzień :?: Bo spalimy więcej benzyny :?: Bo wymienimy 2 żarówki rocznie :?: Jesli auto musi miec wlączone światla zeby je dostrzegł inny kierowca to właśnie taki kierowca nie powinien w ogole prowadzic, bo ma poważną wade wzroku i stanowi zagrożenie w ruchu lądowym. Co daje normalnemu kierowcy jazda na swiatlach w miescie? NIC. A w skali calego kraju zarabiaja dodatkowo mln zł koncerny paliwowe i producenci zarowek.
  6. Mamy koniec roku wpisujcie absurdy motoryzacyjne, niekoniecznie zwiazane z BMW, jakie Was spotkały w 2007r: 1. jazda na światlach w dzień :duh:
  7. Ponegocjuj cene i juz masz kase na sprawdzenie auta w serwisie, jesli sprzedawca sie nie zgodzi na sprawdzenie to masz odp. Jednak cudow nie ma, musisz miec rezerwe fin,uzywane auto wymaga nakladow.
  8. zgadza sie 6 tys mozna odpisac majac dzial gosp, ale do zaplaty jest nominalne 22%
  9. Auto na FVAT, odejmij od ceny 22% + jeszcze cos co sie utarguje i ceny beda zblizone do srednich. Najprawdopodobniej to auto zostawione w rozliczeniu ( ponizej ceny gieldowej, ASO zarobilo na tym raz) i teraz dodatkowo ASO szuka jelenia. hahah
  10. Jedynie do czego to auto sie nadaje to w wersji 3.0sd/335KM z obnizonym zawieszeniem tzw ''wilk w owczej skorze'' jako wyscigowka na autobane, a nie zeby po dziurach jezdzic :nienie:
  11. Bezwypadkowe auta maja swoja cene, tansze moga byc tylko odpicowane ... http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndikatfotos/topic.asp?TOPIC_ID=2160
  12. pojechales :roll2: , cos mniejszego, roznica 1 cm w szerokosci i w profilu :D, na 9J zaloz 245 p/t
  13. to podwozie i silnik forda mondeo, szkoda kasy na takiego ''jaguara''
  14. ''Aha; cena 6500 obowiązuje jedynie do 21 stycznia (Dzień Babci). Po tym terminie wzrośnie o 15000. (Bo coś mi się stanie w głowę, zakocham się w niej znów, wyremontuję to Czarne Ropożerne K i będę jeździł, zadając szyku, do czasu aż mnie samego odwiozą nią... na cmentarz'' :duh:
  15. renoraines odpowiedział(a) na kethler temat w E38
    Na naprawy trzeba byc przygotowanym i nalezy zostawic w swoim budzecie ''rezerwe'' bo zawsze jest cos do zrobienia w uzywanym aucie, cudow nie ma.Osobiscie watpie zeby ktos regularnie serwisowal ponad 13-15 letnie auta, zbyt duzy koszt serwisu w porownaniu z wartoscią samochodu.
  16. http://www.castrol.com/castrol/genericsection.do?categoryId=82916980&contentId=6031823 i po lewej ''dobierz olej...'' pojawia sie potem rozwniez inne plyny : chlodniczy, hamulcowy itd
  17. renoraines odpowiedział(a) na kethler temat w E38
    Tamta polisa to jedno, a nowa to juz inna sprawa. Chodzi mi o to ze przeciez ojciec moze kupic drugie auto i bedzie mial znizki bo posiadał juz wczesniej auto. Wykorzystujac okazje Ty bedziesz tez wspolwlascicielem i na tym drugim aucie znizki biegna na Ciebie. To nie jest zaden przekret, bo to jest legalne. Inne auta i na kazdym aucie dwoch roznych wspolwascicieli.
  18. renoraines odpowiedział(a) na kethler temat w E38
    Mozesz zarejestrowac auto i na siebie i na ojca-bedziecie wspolwlascicielami. W umowie kupna sprzedazy bedziecie wpisani razem, potem w dowodzie rejestracyjnym tez obaj i na polisie ubezpieczeniowej tez razem. Wtedy bedziesz mial 60% znizki ojca i tansze ubezpieczenie takze na inne auta rejestrowane w przyszlosci - wystarczy ze udokumentujesz swoje znizki pokazujac aktualna polise na swoje nazwisko z 60 %. :cool2: ( oczywiscie jak nie bedzie zwyzki ze wzgledu na wiek i na zbyt krotki okres posiadania prawa jazdy). Musisz pamietac jednak o tym, ze w wypadku kolizji z wlasnej winy jednego z Was, obaj tracicie wtedy znizki.
  19. koszt naklejki to okolo 10 euro,wiec nie wiem czy to tak duzo Sama naklejka jest tania 5euro, ale ja mowie o pozyskaniu naklejki gdy auto jest stare. Cena naklejki mimo wszystko jest uzalezniona od tego kto ją wydaje, czy to KFZ LABO- biuro rejestracji pojazdow samochodowych ( cena panstowa) czy tez firmy/organizacje prowadzace badania emisji spalin - TUV, Dekra ( naklejki sa droższe wtedy, kalkulacja wedlug uznania, dochodzi koszt badania technicznego). Do tego trzeba doliczyc koszt dodatkowych przerobek dokonanych w starym aucie, żeby spełniało normy = żeby auto moglo mieć naklejke. Można zamontowac w dieslu filtr czastek stalych, sa to jednak dodatkowe koszty w porownaniu z wartością ponad 10 letnich aut, suma sumarum koszt nabycia takiej naklejki wzrasta. Po zamontowaniu filtra czastek stalych można zaoszczędzić w Niemczech na podatku 330euro, ale najpierw trzeba wyłożyć kase itd itp. Jedynym plusem jest to, ze ważność nie jest ograniczona czasowo, tylko wymiana naklejki nastepuje wtedy gdy auto będzie przerejestrowane i będą inne nr rej. Jazda bez naklejki to mandat w wysokości 40 euro. :wink:
  20. byl watek na forum o tych felgach http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=62466&highlight=act :wink: czyzby mialy ukryta wade?
  21. rejestracja GMB to powiat Malbork :wink:
  22. zaloz konto na fotosik.pl, wgraj foto i automatycznie sie pojawiaja linki czy to do miniaturki, czy to do duzego foto, potem tylko wklejasz link z fotosika w swoj post i ukazuje sie zdjecie :)
  23. Nie wpuszczone zostana benzyny wyprodukowane do 92r i diesle do 96r, koszt zakupu naklejki jest stosunkowo wysoki w porownaniu z wartoscia leciwego auta. E38 moze nie potanieja z uwagi na normy, ale potanieja bo juz niedlugo w 2008 bedzie zupelnie nowa seria 7 (seria 5 rowniez bedzie tansza, bo w 2009 wychodzi nowa 5)
  24. renoraines odpowiedział(a) na adgamo temat w E46
    Nie zgodze sie :mrgreen: . Ostatni nr Motoru porownanie nowoczesnych diesli z silnikiem 2000: mondeo 140 KM, laguna 150 KM, passat 140KM, mercedes c 136 KM, audi a4 143 KM, bmw 318d 143 KM. I zwyciężyło bmw :cool2: Po krotce- bmw potwierdzilo cnote marki, udalo sie to dzieki żwawej jednostce napedowej, potwierdzilo ze jest samochodem ze sportowym zacieciem,ktore poradzi sobie z najtrudniejszymi manewrami, ma umiarkowany apetyt na paliwo i najnizsza z calej szostki aut emisję dwutlenku wegla. Przegralo BMW tylko w kategorii ceny zakupu, ale to zrozumiale bo laguna, passat, mondeo to nie jest klasa aut BMW. Osobiscie wybieram 3, ale w coupe e92 %5B640%3A266%5Dhttp%3A//images34.fotosik.pl/62/8dc2240610043bc0.jpg

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.