Treść opublikowana przez franus_
-
mam problem z obrotami
Ja powiem jedno... :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :twisted: Sprawdź sondę (i jej okablowanie), przewody wysokiego napięcia, świece, filtry, może łapie lewe powietrze, itd... Sprawdź czy nie masz wody (zwarcia) we wtyczce sondy - to mój typ na błąd nr 1. :wink: na tak, tyle to i ja wiem, tylko jak to sprawdzic, można tak sobie wymieniać a stówki z portfela, a mechanik ma frajera co z niego kase doi.
-
mam problem z obrotami
jak go mozna wyczyścić? bo rozebralem i co, dwie dziurki gdzie moge tylko palca sobie wtyknąć :)
-
mam problem z obrotami
nikt nic nie powie na ten temat
-
papa paliwa w 318i informacje dla ciekawych
pąpa czy pompa? hehe popraw sie kolego:)
-
mam problem z obrotami
Witam Panowie,(i Panie) mianowicie, posiadam bmw 318i silnik M40, Jezdze ty autkiem 3 lata i do tej pory bez problemow, do niedawna kiedy to po powrocie z basenu silniczek zaczoł cos kuleć, kiedy go odpalilem zaczeły obroty wariowac, od 500 do 1500obr/min, probowałem przegazować, wogóle nie reagował, po chwili zgasiłem, zapaliłem jeszcze raz, wszystko wydawało by sie poprawnie, lecz podczas dłuższej jazdy znowu zaczoł wariować, wciskałem pedał gazu a samochód poprostu zwalniał, stanołem obroty sie wyrównały i dalej w droge i tak kilka razy zanim dojechałem do domu, (raz chodzi raz nie) dzisiaj rano odpaliłem na zimnym, wszystko ok, stanołem pod kioskiem po fajki ruszam i z powrotem to samo, udałem sie do mechanika, po podpieciu do komputera wyskoczyły 2 błędy, błąd przepływomierza i sondy lambda, mechanik stwierdził że wymiana tych dwuch podzespołów może nic nie dać ponieważ może to być tylko skutkiem a nie przyczyną. Prosze was drodzy koledzy o jakieś wskazówki.
-
kto z was jezdził na tych oponach ?
Mam te oponki na przodzie w swojej, coz, opony jak kazde inne dobrej firmy, dobrze odprowadzaja wode, na mokrej dobrze trzymaja drogi, wg. mnie cena do jakosci ok.
-
Problem z ABS-em
wreszczie znalazlem czas na prześwietlenie tego ABS-u, byłem na kompie, gość stwierdził że czujnik w LP jest uwalony a PP podaje złe wartości do komputera, pojechałem do domu i postanowiłem sprawdzić wszystkie czujniki omomierzem, i wartości są takie: LP - brak rezystancji PP - 987 k.ohm LT - 1.008 k.ohm PT - 1.028 k.ohm jakie powinny być prawidłowe wartości? co mam teraz zrobić?
-
Jak zmienić mile na km w przebiegu
przeprogramowanie licznika raczej nic nie da, i tak bedzie dalej nabijał w milach, raczej wymiana licznika sie kłania.
-
POmocy poli sie ladowanie
sprawdz mase na alternatorze.
-
różnice w zawieszeniu?
witam, interesuje mnie pytanie jak w temacie. mianowicie, jakie są różnice w zawieszeniu w e36 316/18 a 320 w z wyż? chciałem kupić sprężyny lekko utwardzone ale nie wiedziałem że jest jakaś różnica miedzy tymi modelami, czy da się od 320 założyć sprężynki do 318? Nie ten dział! Do Serii 3
-
Jakie sprężyny do mojego auta?
niektórzy zachwalaja sprężynki eibacha
-
Coś puka, stuka w kierownicy
wyciagnij znaczek, najlepiej sróbokrętem, zobaczysz śrube, jest to chyba numer klucza 18, no i klucz musisz mieć z niezłą przedłużką, no a jak juz rozkrecisz to pytaj dalej bo niewiem dlaczego ci moze kira latac,
-
Visko czy uszczelka pod głowicą ????
tak sie dzieje we wszystkich autach, jeśli sinik jest rozgrzany
-
[36] gdzie znajduje się filt paliwa??
filterk jest tu: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//images49.fotosik.pl/10/6a001f9c8071b01f.jpg patrząc z "wysokości" progu przedniego pasażera
-
Czy moge jechac bez podlaczonych zegarow ?
spokojnie możesz jechać
-
POMOCY kupic czy nie??
hm... ze zdjeć widać że auto jest w niezłym stanie, może nie powala na kolana, wyglada dość skromnie, zastanawia mnie jedynie dlaczego zdrrzaki sa w kolorze a progi już nie? ta szczelina między maska a prawym błotnikiem troche nierówna no ale to może tylko dlatego że błotnik był zmieniany, "ja też zmieniałem bo w e36 to już chyba standard że ta strona leci" No i te żółte lampy takie nieładne ale to kwestia gustu Myśle cena nie jest wygórowana bo auto ogólnie sprawia wrażenie bezwypadkowego, niektórzy powiedza żebyś szukał przynajmniej 320 i najlepiej w M-pakiecie, no ale nie za taka kase.
-
Wyrwane mocowanie tylnego amortyzatora w sedanie
jesteś pewny że wyrwało ci kielich, zazwyczaj amortyzator wylatuje z poduszki, poduszka ta jest przykrecona do kielicha dwiema nakrętkami a dopiero do tego amortyzator, sprawdz to....
-
Regulacja wysokości kierownicy ?
i bedziesz wyglądał jakbyś siedział na tylnej kanapie :lol:
-
Radio się dziwnie zachowuje
no to juz chyba wina radia, cieżko coś powiedzieć, no chyba że jakiś elektronik sie wypowie, na mój łeb to nie warto nic robić bo po pierwsze to nie jest oryginalne radio a po drugie radia teraz tanie jak barszcz.pozdro!
-
buczy w tylnych kołach
kiedyś w sklepie sie pytalem tak profilaktycznie o łożysko to mówili ze łożysko jest razem z piasta i jak się wymienia to właśnie z piasta ale niewiem czy to prawda.
-
Co sadzicie o tym chipie ??
to jakiś agrocip
-
czy to jest Katalizator
katalizator to ta puszka po prawej stronie, ta mniejsza po lewej to tłumik środkowy
-
diesel wciaz sie oplaca
to tak jak dla mnie :mrgreen: choc co poniektorym na tym forum wydaje sie to co najmniej dziwne ze mozna wyzej cenic diesla :wink: tak! dla mnie to sie wydaje bardzo dziwne, bo diesel w bmw = wysoka awaryjność!
-
ceramizer, sciema, czy moze jednak warto? film...
jak w filmiku powiedzieli "aby już dłużej nie katować silnika nalaliśmy olej" czyli jasna sprawa!
-
ceny paliw w eu
"zalew" ty to chyba na gazie jeździsz?