Treść opublikowana przez MANIACBLUE
-
SWAP na M50B25
Tak nieco w temacie owego swapu http://pl.youtube.com/watch?v=FP7slGgSZX4
-
klocki nie odbijaja w jednym kole
Witam. Tłoczki do wymiany.Polecam oryginalne z ASO,można kupić komplet naprawczy zacisków.
-
jaka kupic uszczelke pod glowice???
Oryginalna uszczelka pod głowicę w ASO BMW,to ELRING.
-
Fiksujący szybkościomierz
Witam wszystkich.Od jakiegoś już czasu mam mały problemik z szybkościomierzem...czasami nie pokazuje wcale prędkości,dopiero jak się przejedzie kilka kilometrów,to wskazówka zaczyna pokazywać.Było i tak,że po zgaszeniu silnika wskazówka zatrzymała się na prędkości 40 km/h i do ponownego zapalenia auta trwała w tej pozycji. Czujnik szybkościomierza wymieniony na nowy oryginalny,styki czyściutkie przy wtyczce,przewód cały izolacja niepopękana...czyżby szykowała mi się wymiana zegarów?Podpowiedzcie co ewentualnie jeszcze sprawdzić.POZDRAWIAM.
-
E 21 - problem z GAŹNIKIEM
Ja mam do sprzedania gaznik PIERBURG 2B4.Jest jeszcze na silniku M10B18.Sprawny.
-
Pytanie o oznaczenia szyb.
BMW to auto nie z innej planety i tak samo odczytuje się rok i miesiąc produkcji szyby jak w innych autach.Oznaczenia na szybach są znormalizowane na całym świecie i obowiązują wszystkich producentów szyb samochodowych.
-
Pytanie o oznaczenia szyb.
Może tu znajdziecie koledzy wyjaśnienie wątpliwości co do oznaczeń na szybach samochodowych http://ptim.simp.pl/ptim/content/view/146/54/
-
Gaźnik Solex 2BE
Niestety strona w języku niemieckim,ale...może choć trochę przydatna. http://www.ruddies.business.t-online.de/veg2be.htm
-
Temperatura leży
A może termostat pora wymienić...
-
Plyn
Witam.Ja polecam oryginalny koncentrat BMW do chłodnic.Cena w serwisie o kilka złotych większa od koncentratów Castrola i Texaco,a masz pewność że masz to co powinno być.Koncentrat oczywiście rozcieńczasz TYLKO wodą destylowaną w odpowiedniej proporcji.
-
uszczelka pod głowicą e36 1.8is
Witam...niekoniecznie trzeba planować głowicę.Ja wymieniałem w warsztacie mechanicznym uszczelkę pod głowicą i nie była planowana.
-
[e46] jakie amorki do m pakiet
Witam.Amortyzatory do sportowego zawieszenia mają trochę inną charakterystykę tłumienia drgań,różnica najogólniej mówiąc między zwykłymi seryjnymi amortyzatorami a amortyzatorami o sportowej charakterystyce jest taka,jak miedzy zwykłymi sprężynami,a sprężynami sportowymi.Jedne są bardziej miękkie od drugich...i tyle.Jeśli chcesz wstawić normalne amortyzatory do sportowego zawieszenia,to bez problemu możesz to zrobić.Ja na przykład mam u siebie m-sport suspension,a założyłem amortyzatory Bilstein B4 i jest OK.
-
części używane do E21 posiadam
Witam.Posiadam do sprzedaży części używane do BMW E21,zarówno elementy karoserii,wyposażenia wnętrza,jak i mechaniczne.Silniki M10.Jestem z Kielc,mój telefon 606 344 114.Pozdrawiam posiadaczy BMW,w szczególności ,,trójeczki" typu E21.
-
Jaki olej Castrol Edge czy Castrol Magnatec???
Dokładnie o to chodzi.Im ta druga liczba jest wyższa,tym olej będzie bardziej lepki w wysokich temperaturach,a co za tym idzie przy jezdzie na wysokich obrotach silnika film olejowy-czyli warstewka oleju w przestrzeni tłok-cylinder-będzie trwalsza,da to lepsze doszczelnienie tej przestrzeni.Dlatego większość olejów silnikowych o oznaczeniu 10W-60 jest polecana do bardziej wysilonych silników pracujących często w górnym zakresie obrotów.Ja w moim aucie mam wlany właśnie olej 10W-60 Castrol EDGE,a silniczek mam najsłabszy i wcale go nie ,,żyłuję,, podczas codziennej eksploatacji.Taki olej jest podany jako dobry do mojego auta na oficjalnej stronie Castrol.pl.
-
Jaki olej Castrol Edge czy Castrol Magnatec???
Oznaczenia SAE informują o lepkości(kleistości) oleju silnikowego.Przykład:SAE 10W-40. 10-klasa lepkości zimnego oleju;im mniejsza jest ta liczba,tym płynniejszy jest zimny olej. W-oznacza,że olej można stosować także zimą. 40-klasa lepkości gorącego oleju;im większa jest ta liczba,tym gęstszy jest gorący olej.
-
Szyba wypada ze ślizgu, centralny padł,od czego kabel
Witam.Ta żółta złączka z przewodami to sterowanie domykaniem szyb z pilota i kluczyka.Wyjaśniać chyba nie muszę jak to działa,bo zapewne wiesz.Natomiast te urwane przewody przy klamce-widoczne od środka-według mnie odpowiadają za ryglowanie drzwi podczas zamykania z pilota bądz kluczyka,albo są to przewody podgrzewające zamek.Nie wiem,czy akurat taką opcję posiada Twoje auto.
-
piszczy przy pelnym skrecie kierownica
A to ma wspólnego,że pasek wieloklinowy jest jeden i napędza koła pasowe alternatora,pompy wspomagania,pompy wody i koło pasowe na wale korbowym.
-
dlaczego budyn w zbiorniczku wyrownawczym
Stawiam na uszczelkę pod głowicą-kwalifikuje się do wymiany.Też miałem taki osad konsystencji budyniu koloru mlecznobiałego na ściankach zbiornika wyrównawczego.Ponadto co miesiąc,półtora musiałem dolewać tak setkę,dwie setki płynu,bo ubywało.Ale nie kopcił na biało,jak był rozgrzany,ani też nie podnosił się poziom oleju.Uszczelkę pod głowicą wymieniłem pół roku temu i od tamtej pory wszystko wróciło do normy-zero ubytków płynu i nie ma żadnego osadu na ściankach zbiornika wyrównawczego.Jesli zależy Ci na autku,to radzę wymienić uszczelkę jak najszybciej,bo skutki pózniejsze mogą być tragiczne.Pozdrawiam.
-
320d ubywa płynu z chłodnicy, nie kopci, nie cieknie.
Witam.Ja miałem podobne objawy.Wycieku widać nie było,w ogóle go nie było,a płynu musiałem co miesiąc-półtora dolać tak ze 150-200 ml...ponadto na brzegu zbiornika wyrównawczego-po odkreceniu korka-jak się poziom płynu obniżył widać było taki osad o konsystencji budyniu,koloru mlecznobiałego.No i po wizycie w warsztacie okazało się że musiałem wymienić uszczelkę pod głowicą.Od wymiany jeżdżę już pół roku i płynu nie ubywa wcale.
-
Tapicerka "odchodzi"
W serwisie cena spinki to 1 złoty. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img260.imageshack.us/img260/1116/dsc01643lm5.jpg[/url][/url]
-
Zatrzaśnięte drzwi !!!! POMOCY !!!!
Po pierwsze proponuję użyć jakiegoś środka smarno-penetrującego,np.WD 40,celem przesmarowania być może zapieczonego mechanizmu klamki.Wlać go przez otwór kluczka w bębenku zamka i poruszać klamką.Jeśli nie ustąpi,to zdecydowanie polecam wizytę u znającego się na rzeczy mechanika,bo demontaż i ponowny montaż klamki we własnym zakresie jest nie lada zabawą.Mam nadzieję,że to jakaś drobna usterka i bez tego się obędzie.
-
jak zdjac tapicerke z drzwi z AirBagiem w Coupe?
Obejrzyj filmik,wszystko pokazane.
-
Górne mocowanie amortyzatora !!!
Ten kołnierz górnego mocowania amortyzatora nie jest z aluminium,jest z blachy pokrytej warstwą aluminium...tak ma być.Ja kupowałem ostatnio w serwisie oryginalne i też takie są.Bez obawy można je zakładać,to nie żadna podróbka.
-
Ubywa mi płyn chłodniczy
Witam.U mnie też tak było,że co półtora miesiąca musiałem dolewać około 150-200 ml płynu do zbiornika wyrównawczego,bo go ubywało.Ponadto przy którejś z kolei dolewce zauważyłem na ściance zbiornika wyrównawczego taki biały osad,o konsystencji budyniu.Zaniepokoiło mnie to i po konsultacji z mechanikiem podjąłem decyzję o wymianie uszczelki pod głowicą...niestety.Ale od momentu wymiany uszczelki minęło już 5 miesięcy,a poziom płynu mam wciąż taki sam,żadnych zauważalnych ubytków.Wspomnę ponadto,że przed wymianą uszczelki pod głowicą auto nie ,,kopciło" na biało-co mogło świadczyć o dostawaniu się płynu do komory spalania,a także poziom oleju był w normie i sam olej nie był spieniony.Po prostu wymiana uszczelki została dokonana w porę.Ja bym na Twoim miejscu wymienił uszczelkę pod głowicą.
-
Mokro pod dywanikiem kierowcy
Witam.Pewnie nagrzewnica się rozszczelniła i puszcza płyn chłodzący.Jeżeli tak się dzieje,to niestety czeka Cię wymiana nagrzewnicy.Ale żeby się na 100% upewnić,proponuję dokładnie zlokalizować miejsce wycieku,bo może się okazać,że to jakiś przewód pękł,albo plastik.Trzeba koniecznie zdemontować osłony pod deską rozdzielczą i konsolę środkową.