Treść opublikowana przez MANIACBLUE
-
[E36] Naprawa tapicerki drzwi w coupe
Co prawda narrator mówi w języku angielskim,ale filmiki dokładnie obrazują sposób naprawy tapicerki,tak więc myślę że znajomość języka angielskiego nie będzie konieczna żeby zrozumieć istotę sprawy. 1.zdjęcie tapicerki drzwi 2.naprawa tapicerki drzwi 3.założenie naprawionego boczka drzwi
-
Osłona od filtra paliwowego gdzie szukać?
Witam.Pozostaje Ci jakiś dobrze zaopatrzony szrot,albo serwis...ja polecam zakup nowego elementu w serwisie.
-
Tarcze hamulcowe ATE+klocki ATE
Witam.Przy każdej wymianie klocków hamulcowych powinno się również wymieniać czujnik zużycia okładzin.
-
wyciek w silniku M42
Witam.Pewnie,że da radę zrobić to samemu,tylko będziesz musiał odkręcić pokrywę głowicy cylindrów.Ponadto musisz dokupić jeszcze oprócz tej gumowej uszczelki,uszczelkę która idzie między odkręcany dekiel a głowicę.No i dokładnie odtłuścić z resztek oleju pokrywy przed zamontowaniem.Mimo tego,że będziesz zakładał nowe uszczelki,to ja proponuję wspomóc całą operację odrobiną dobrego,tzn.dobrej firmy silikonu odpornego na wysokie temperatury...tak na wszelki wypadek.Pozdrawiam.
-
M40 czy zmieniał ktoś koniki na te z M43??
Nie będą pasowały.
-
ogrzewanie / termostat ?
Niestety...termostat do wymiany.
-
Do posiadaczy BMW 325 i BMW 328
Jakby kolega dokładniej śledził rozmowę od początku,to ja akurat nie pytałem,a udzielałem odpowiedzi autorowi tego postu :D
-
Do posiadaczy BMW 325 i BMW 328
OK...zatem wszyscy jezdzimy ekonomicznie,cokolwiek by to oznaczało.To może w końcu powiecie szanowni użytkownicy aut z motorami 2.5 oraz 2.8 ile wynosi spalanie,gdy poniesie Was fantazja ułańska i wciśniecie pedał gazu ciut mocniej??...ekonomicznie...czyli jak?...dzwignia biegów wyrzucona na luz i najlepiej przy zgaszonym aucie z górki?Bez sensu trochę ta dyskusja,bo każdy i tak przy swoim zdaniu będzie.Znam akurat użytkownika E36 z motorem 2.5 bez LPG i jego szczere wypowiedzi na temat spalania są o przynajmniej te 2-3 litry benzyny różniące się od Waszych.POZDRAWIAM wszystkich!!... niezależnie od sposobu jazdy.
-
Do posiadaczy BMW 325 i BMW 328
moja pali przy spokojnej jezdzie po wsi 10-11litrow ;) To rzeczywiście jest powód do radości...bo spala poniżej 14 litrów!!Proponuję zatem sprawdzić ekonomię jazdy na benzynce autem z takim motorem w godzinach szczytu w mieście liczącym od 250 tys. mieszkańców i więcej na zatłoczonych ulicach,gdzie co 200-300 metrów jest sygnalizacja świetlna.
-
Cos sie urwalo itp POMOCY
Proponuję zajrzeć pod spód auta i sprawdzić,czy aby wał nie trzyma się przy dyfrze na jednej góra dwóch śrubach...tak to jest z tym ostrzejszym ruszaniem...wszystko ma kres swojej wytrzymałości.
-
Do posiadaczy BMW 325 i BMW 328
Jak 2.5 litrowy silnik po mieście spali Ci poniżej 14 litrów na 100 km,to powinieneś być zadowolony.Mowa oczywiście o spalaniu benzyny.
-
gdzie najtaniej silnik krokowy dostane
...no i niestety nie wydaje mi się,żebyś go kupił nowego za mniejsze pieniądze.Jeżeli już taniej,to kilka,najwyżej kilkadziesiąt złotych.Mimo wysokiej ceny polecam jedynie ten oryginalny z serwisu.
-
Problem e36 coupe
Podjedz na stację benzynową,nalej paliwa do pełna,wyzeruj licznik i zrób sto kilometrów.Po tym znów podjedz na stację i dolej do pełna...wynik sam wyjdzie na dystrybutorze.
-
JAKA OPORNOŚĆ CEWKI ZAPLONOWEJ DO BMW 316I COUPE?
Mogę Ci podać właściwe wartości pomiarów dla wersji 316i,318i ale tylko do sierpnia 1993.Domniemuję,że Twoje autko jest młodsze i z silnikiem M43.Dlatego może bliższe prawdy będą pomiary dla silników M42.Rezystancja uzwojenia pierwotnego cewki w silnikach 1.8 is oraz 1.8 ti wymagana wynosi 0,8 Oma.Omomierz należy podłączyć do zacisków ,,1" i ,,15".UWAGA!! Nie mierzy się rezystancji uzwojenia wtórnego(między złączem świecy zapłonowej,zaciskiem ,,4" i przyłączem masy).
-
Klopoty po wymianie rozrzadu 318 IS!!!
Witam.Co do wyciekającego oleju spod pokrywy zaworów,to koniecznie załóż nową uszczelkę,powinno pomóc.Natomiast woda do oleju raczej nie dostanie się poprzez termostat,albo pompę wodną....a czy przy ponownym montażu termostatu i pompy wodnej włożyłeś nowe uszczelki tych elementów??Te rzeczy w serwisie są tanie,a powinno się zawsze zakładać nowe uszczelki przy ponownym składaniu pokryw rozrządu i elementów układu chłodzenia.
-
Ulubiony FILMIK z BMW np. z Youtube itp.
http://video.interia.pl/obejrzyj,film,84552
-
Dorobienie szyberdachu
Właśnie nie jest to taka pewna operacja,jakby się wydawać mogło...auta z fabrycznym szyberdachem mają inaczej tłoczoną blachę dachu,z odpowiednimi profilami do tego,aby szyber właściwie się przesuwał i następnie leżał równo w linii dachu po jego domknięciu.Nie wiem,kto takie bzdury pisze,że da się do auta bez fabrycznego szyberdachu zamontować właśnie fabryczny szyber...bez wycięcia i wspawania całego dachu ze słupkami,jest to nie możliwe.Jedynie co,to można sobie wyciąć otwór w dachu na taki pseudo-szyber,czyli szybkę uchylną w jedną stronę.Według mnie gra nie warta zachodu,bo same problemy są potem z tym.Najlepiej szukaj auta z szyberdachem fabrycznym.
-
Wymaina silnika M40 na M43
Blok silnika jest taki sam w M40 i M43...oczywiście w obrębie tej samej pojemności,czyli 1.8 w M40 i 1.8 w M43.
-
czy pasuje głowica z IS
Skok tłoka i średnica cylindra są takie same w silnikach M40 stosowanych w BMW 318i z lat 1990-1993,M43 w BMW 318i z lat 1993-1999 i M42 w BMW 318is oraz 318ti z lat 1991-1996....czyli dół silnika jest taki sam.Podobnie jest w BMW 316i z silnikiem M40 z lat 1990-1993 i BMW 316i z silnikiem M43 z lat 1993-2000,dół silnika też jest taki sam.Czy zatem głowice silników w obrębie tej samej pojemności nie mogą być współzamienne?
-
Ostrzeżenie: Orkan Emma
MANIACBLUE odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdy...właściciel tej piękności zapewne nie jest ucieszony... http://img340.imageshack.us/img340/2145/chorzowemma01jq8.jpg
-
Jakie klocki do oryginalnych tarcz?
A czy zakładał ktoś z Was klocki firmy PAGID?...ponoć też niczego sobie.
-
po wyczyszczeniu krokowca:D:D
..też spotkałem się z taką opinią mechanika,który dosyć długo jest w zawodzie..ciekawa sprawa z tym czyszczeniem.
-
Jakie klocki do oryginalnych tarcz?
Oryginalne klocki w ASO będą kosztowały dobrze ponad 300 złotych za komplet na przednią oś.Ja kupiłem ATE za 180 złotych...też w serwisie.A czy w oryginale nie wystepowały też klocki TEXTAR?
-
po wyczyszczeniu krokowca:D:D
Witam.Wszystkim zainteresowanym czyszczeniem silnika krokowego polecam zajrzeć pod poniższy adres.Co prawda w języku angielskim cała procedura jest opisana,ale może komuś bedzie pomocna http://e36coupe.com/technical/Cleaning_the_Idle_Control_Valve.pdf
-
316/318 M10 Gaznik - obroty z kosmosu
Jednak kusi Cię zmiana gaznika....zajrzyj tutaj.Jest kilka ciekawych linków w tym temacie http://www.gaznik.pl/linki.html