Treść opublikowana przez Kruk
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
jak widac nie ma co tematu zamykac, spedzilem na wyjasnianiu jaki olej jest lany do skrzyni, o ktorej piszesz kilkanasie ladnych godzin, moge powiedziec, ze sie mylisz wlasciwy olej to texaco Kolega Bono wie co mówi!!To właśnie dzięki niemu dowiedziałem się że mi wlano nie właściwy olej.
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Tę tabelkę wszyscy znamy :wink: Zobacz z jakimi silniczkami pracują te skrzynki.W skrzyniach GM kolor tabliczki jest bez znaczenia i zawsze zresztą jest to zielona tabliczka czy w skrzyni A5S360R czy A5S390R.Po kolorze tabliczki rozróżniamy olej w skrzynkach ZF.Numer ze spodu skrzyni GM wpisz w Googlach lub podaj w serwisie.
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Nie tak łatwo robią...:] właśnie byłem dzisiaj rano w krakau, nie mam oleju mineralnego w skrzyni tylko mam olej syntetyczny (żółty), skrzynia chodzi ok, komp ok. Oleju na razie nie wymieniam. Tylko i wyłącznie informacje. Umiem sam podejmować decyzje i za nie odpowiadać - każdy sądzi wg. siebie - bez urazy. Olej jak widzisz nie ten co podałeś ale dziękuję bardzo za chęci. Moja skrzynia to GM5L40E-GM5 / A5S 390R, montowana od 09/2000r. Olej do niej to Texaco ETL 8072B Temat można zamknąć. Kolego olej Texaco ETL 8072B był wlewany do tych skrzyń jedynie gdy napędzały go jednostki benzynowe.Wszystkie skrzynie A5S360/390R z silnikami 2,5d i 3,0d były napełniane ETL 7045E na 100% Jak z dołu spojrzysz to na misce skrzyni jest naklejka z numerem oleju.
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
ETL 7045E spełnia normy Dexron III również co jednak może być złudne gdyż jego charakterystyka lepkości jest lepsza niż Dexron III. Kup ETL7045E to dość tanie i pewne rozwiązanie.
-
Najwiekszy przebieg
Znajomy ma Octawię 1.9d chyba 70KM od nowości.Pierwszy raz był holowany z przebiegiem 20tys. padło sprzęgło za następne 10tys i poszła pompa hamulcowa tym razem bez lawety się nie obeszło.... Nie ma samochodów idealnych są tylko BMW i inne :mrgreen: :norty: W życiu bym nie kupił auta którym jeździł właściciel który mówi 300tys. i nic nie robiłem :lol: bo pewnie tego co on nie zrobił ja będę musiał.....
-
Tds na trasie
Dwa lata temu byłem TDSem E39 w Chorwacji oraz Bośni-Hercegowinie temperatury przekraczały 40 st. w cieniu i jakoś nie padł a powiem więcej spisał się świetnie choć lekko to nie miał.Teraz byłem ponownie ale już 530d i też wytrzymał 6000 tys. km..... :norty: :norty:
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Możesz jaśniej? Mam kazać wymieniać tak albo tak? Chyba lepiej wymienić cały olej? Filtry w AXOD mają, olej w sumie też jakiś dextron 3, ma być dobry. Jeśli masz możliwość to wymień dynamicznie cały olej ale nie każdy warsztat chce to robić.Z olejem nie kombinuj nie jakiś tam Dextron 3 tylko wlej Texaco ETL7045E choć teoretycznie Dextron 3 powinien być dobry to jednak ma troszkę inna charakterystykę lepkości.
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Olej kupowałem zhttp://www.sklep.zuzu.com.pl/index.php po 21zł za litr kupisz dowolna ilość, jeśli będziesz wymieniał statycznie wejdzie do 6L gdy dynamicznie 9L.Filtra nie szukaj w oryginale BMW tylko kup zamiennik GM np. ten http://moto.allegro.pl/item400907219_bmw_e39_e46_z3_filtr_oleju_uszczelka_gm_5l40e%5D.html bo skrzynka A5S360R to GM5L40E
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Może i tak, choć kupowałem auto z dużym przebiegiem 267k, wiem że było bite, wiedziałem że trzeba wymienić amortyzatory, że kilka elektrycznych spraw do zrobienia itd. itp. Ale kurde to w końcu BMW a nie jakiś fiat zakichany, myślałem że porobię co trzeba i będzie ok. Tym razem ni z gruchy ni z pietruchy zdechł wyświetlacz MID. Zazdroszczę Ci kolego szczęścia w kupnie używanych aut a może jestem po prostu głupszy od Ciebie i tyle. Łudziłem się że ta marka dostarczy mi "radości z techniki". Włożyłem już sporo kasy a końca nie widać...jeszcze na dodatek poczytałem o tym nieudanym automacie i jeżdżę ze stresem że zostanę gdzieś w nocy na drodze z wajhą od biegów w ręce. Zanim kupiłem rozmawiałem z kilkoma właścicielami beemek, mówili że 530D to bardzo udane auto..ehhh Wyświetlacz to od dawna znany temat posiadaczy wielu marek aut po prostu Siemens tzn. ich wytwórca popełnił błąd stosując mało trwałe złącze a ujawnia się to po ok. 7 latach.Jeśli chodzi o automat to ja tez miałem obawy i śnił mi się po nocach jak przeczytałem te wszystkie posty ale mogę śmiało powiedzieć że jeśli Twoje autko ma ten przebieg co podajesz to śmiało jeszcze polata.Koniecznie wymień olej na ETL 7045E i filtr i nie słuchaj bajek o wiecznym oleju... To jest skrzynia produkcji GM i oni zalecają jego wymianę co 60tys. więc ja tak robię i jest ok.Dzis wróciłem z Chorwacji gdzie testowałem autko w ekstremalnych temp. dochodzących do 43st. w cieniu i wszystko ok. skrzynia,silnik i reszta śmiga jak nowe.
-
[E34/E39/E60] wrażenia z wakacji a raczej z jazdy BMW
Właśnie wróciłem z Chorwacji.Jest tam już sporo stacji z LPG i nie ma problemów z tankowaniem wprawdzie sam mam diesla ale jechaliśmy w kilka aut i były dwa na gaz.Stacje z LPG są na autostradach jak i na małych wioskach.Końcówka do tankowania jak w PL więc żadnych przejściówek nie trzeba.
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Nie mam nic na misce olejowej..albo nie umiem znaleźć:/ GM A5S390R No to ja już nic nie wiem..w serwisie powiedzieli że to olej syntetyczny Poza tym mam już dość tego graciarstwa .... pierwsza i ostatnia beemka, jak jedno naprawisz to drugie się psuje ..przereklamowany szajs :cry2: Następny nabywca "okazyjnej" sztuki... :norty: :norty:
-
cieknie mi pompa w 525 tds ile kosztuje uszczelnienie ??????
500-700zł
-
Problem z zegarami poomocy! ! ! ! ! ! !
Sprawdź na kompie może to problem z czujnikiem ABS?
-
BMW - NAVTEQ DIGITAL ROAD EASTERN EUROPE 2008-2
tjaa.. a na przyklad A1 na odcinku Rusocin-Swarożyn w ogole wg tej mapy nie istnieje, mimo że ten odcinek otwarto w grudniu 2007 Zgadza się ale i tak jest lepiej niż w poprzedniej choć rewolucji to nie zrobili....
-
Turbosprężarka w 530d.
odpowiedz sformulowalbym inaczej - turbiny w 530d sie nie regeneruje ze wzgledu na zmienna geometrie lapatek Nie ma co dramatyzować!!Miałem podobny przypadek niedawno, po wymianie filtra powietrza turbina zaczeła świstać i jak się okazało kawałek stelażu filtra wpadł na wirnik i kupa.... Wirnik wymieniony na nowy oryginał Garreta przy okazji nowe uszczelnienia i podkładka ustalająca i chodzi aż miło :mrgreen: Nie odczuwam żadnego pogorszenia pracy między oryginałem i regenerowaną.
-
jak wymienić filtr w skrzyni automatycznej??
Może lepiej jednak daj komuś do wymiany ten olej.Jest to bardziej skomplikowane niż wymiana oleju w silniku.
-
Nowe bmw i problem...z pl menu
Można i wszystko jest w dziale navigacji....
-
Problem z automatyczną skrzynią
Skrzynia ma czujnik poziomu oleju więc może jest zbyt mało i sie wyłącza?
-
Automaty w E39
Ja nie miałem problemów ze skrzynią tzn. jedyny jaki miałem to wlany nie ten olej i konieczna był powtórna wymiana.Co ciekawe wg. historii przeglądów był wymieniany olej w skrzyni i to w DE. Pamiętaj jeszcze o tym że tu ludzie piszą zazwyczaj ci którzy mają jakiś problem ....
-
Automaty w E39
180tys po 7 latach :mrgreen: :mrgreen: Jeden z optymistów.....
-
Automaty w E39
200 tys. po 8 czy 10 latach? Optymista.Myślisz dlaczego przy tych autach pisze na eksport?
-
Automaty w E39
A tak źle podałem w Oplu to GM 5L40E i kupując np. filtr oleju to radził bym podawać właśnie tę nazwę bo tu zapłacimy 60 zł a nie 150 czy więcej w serwisie BMW.....
-
Automaty w E39
W Oplach skrzynia ta nazywa się GM 4L30 i co ciekawe jest dużo trwalsza niż w BMW ale jak pisałem wcześnie pracuje tam na Dextron III wymienianym co 60 tys.
-
Nowe bmw i problem...z pl menu
Jak wgrałeś?Przecież mapy się nie wgrywa....
-
Automaty w E39
Z tym olejem to lekka przesada wprawdzie ja leję też zalecany ETL7045E ale Opel do tej (czyli swojej) zaleca Dextrona III, BMW z kolei do tej skrzyni pracującej z benzynowym silnikiem wlewa już syntetyk Texaco Fabryka BMW nie zaleca wymiany oleju a GM w tej samej skrzyni każe wymieniać co 60tys.Widziałem skrzynie A5S360R która ma ponad 500tys. bez awarii konwentera ale właściciel tegoż autka wymienia olej co 60tys. i co ciekawe na Dextrona III......