Treść opublikowana przez Mhrok
-
Kodowanie kluczyka e39 po wymianie akumulatora
Drugiego kluczyka nie wkładasz do stacyjki, tylko klikasz na nim to samo co na pierwszym natychmiast po pierwszym. Procedura w stacyjce klucz 1, klikanie klucz 1, cykl zamka będzie słyszalny, klikanie klucz 2, cykl zamka będzie słyszalny.
-
E39 przeciąga biegi, głównie piąty. 2,5tds automat
W temacie resetu przez zwarcie klem, to pogadaj z kolegą co sobie radio "zresetował". https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=353949
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
U mnie jest to tak opisane w dekoderze VIN: S430A Interior/outside mirror with auto dip S431A Interior mirror with automatic-dip
-
Kontrolka Tempomatu
Odpal sobie test zegarów i sprawdź, co i jak. Jak nie wiesz jak to można zrobić, to poszukaj informacji o ukrytym menu. Zaświeci się w trakcie testu, jeżeli jest sprawna
-
M62TU jakie wolne obroty?
U mnie też czasem na postoju potrafi podciągnąć obroty trochę. Nie mam pojęcia z czego to wynika. Moje "wydaje mi się" to albo napięcie w instalacji elektrycznej, albo temperatura płynu chłodzącego.
-
[E39] Po ładowaniu akumulatora, nie kręci.
Czy w takim przypadku wykonanie procedury dodawania kluczyka rozwiąże problem?
-
[E39] Po ładowaniu akumulatora, nie kręci.
Bezpieczniki przepatrzone, jak rozumiem? Jakbym szukał przyczyny niekręcenia rozrusznika przy sprawnym akumulatorze i kontrolkach w normie i braku oczywistych błędów, to jeszcze bym sprawdził zasilanie (bezpieczniki) i działanie przekaźnika rozrusznika - czy jest zasilany, czy podaje zasilanie. Przekaźnik, o ile dobrze wyczytałem właśnie w internecie, znajduje się nad schowkiem po stronie pasażera.
-
[E39] Po ładowaniu akumulatora, nie kręci.
Powiedz lepiej, czy wszystko wygląda normalnie i tylko nie kręci, czy kontrolki gasną i takie tam. Próbowałeś się łączyć jakimkolwiek interfejsem? Czy w pozycji "zapłon" jesteś w stanie na przykład wejść do ukrytego menu i podać napięcie w teście 9?
-
E39 520i automat kopci
Jeżeli jest zimno, to silnik będzie puszczał białą chmurkę. Nie gęstą, nie utrzymującą się. Taką zwykłą, zimową parę wodną. Produkt skraplania pary wodnej zawartej w spalinach.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Generalnie zasada jest taka, że polskie drogi niszczą samochody. Ale jak to z "generalnymi zasadami", jak ktoś dba, to nie będzie tak źle.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
To jakim cudem jeżdżą auta nowe bez żadnych brudów i nagarów? Płukaniem zbliżasz stan silnika do nowego przynajmniej czystością. Bo są nowe, zużycie jest niewielkie i luzy są tylko zaprojentowane, a nie z zużycia?
-
E39 równomierne stukanie podczas jazdy
Mój tok myślenia: Zmienione koła, problem pozostał = koła są ok. Nieobciążone zawieszenie przestaje pukać = problem musi być w części, której obciążenie albo położenie zmienia się wraz z podniesieniem samochodu. Prędkość od 40 do 80 km/h = nie od 0 km/h, więc coś musi być obciążone bardziej przy tej prędkości. Z której części auta wydobywa się dźwięk? Czy sprawdziłeś mocowanie elementów pod samochodem? Jakiś czas temu czytałem posta o tym, że luźny pancerz linki powodował jakieś pukania, stąd pytanie. Masz możliwość nagrania tego dźwięku? Tak się zastanawiam - podniesienie samochodu eliminuje dźwięk - a może to tylko kwestia tego, że jego źródło nie znajduje się na osi napędzanej? ;) I jeszcze jedno pytanie: czy nie masz gdzieś luźnych elementów plastikowych? Może jakaś osłona się rusza i taki dźwięk powstaje? Albo czy nie masz gdzieś podejrzanie czystego plastiku, który o coś ociera?
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Z płukankami jest taki sam problem, jak ze zbyt późną wymianą oleju w automatycznej skrzyni biegów. Jak wypłuczesz to, co się nazbierało, to urządzenie może działać gorzej albo wcale.
-
BMW 520i - nie kręci, nie zapala
Dokładnie to należy zrobić.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Komora silnika po myciu? Byłbym bardzo czujny w tym temacie ;)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Zanim ruszysz, to trzeba wiedzieć dokąd. Ja robiłem tak, że otomoto+allegro, kryteria: cena, silnik, nadwozie, rocznik, miejsce sprzedaży. Potem z tych sprawdzenie walorów estetycznych: kolor, tapicerka, stan ogólny. Moduły użytkowe, tempomat, jakie radio, siedzenia w prądzie i podgrzewane, te sprawy. Potem telefon z pytaniami do sprzedającego. Potem sprawdzanie informacji na podstawie VIN. Dopiero potem umawianie się na oglądanie i zdziwienie, że sprzedającemu zapomniało się powiedzieć, że silnik nie pracuje równo, albo o ogniskach rdzy w kilku miejscach. Po kilku tygodniach już poznajesz po zdjęciach, że gdzie można się spodziewać kłopotów - bo zdjęcia są często skadrowane tak, żeby wyglądać ładnie :P
-
M54B25 kontrola trakcji + falowanie obrotów.
211 idle actuator mechanical error? To brzmi jakby był problem z kontrolą obrotów biegu jałowego.
-
M54B25 kontrola trakcji + falowanie obrotów.
Oglądać może i oglądali... Podłącz to cholerstwo do komputera i odczytaj błędy, tam musi być zapisane coś o przyczynach. :)
-
Błędy e39 528
Jeżeli wystepują w jednym aucie to ja nie chcę ich znać :lol: Po kolei, tłumaczenie: 212: zatarcie mechanizmu sterowania zmiennymi fazami rozrządu. 33: błąd czujnika położenia wału korbowego 203: błąd sondy lambda dla cylindrów 4-6 214: bład czujnika prędkości samochodu 18: błąd sygnału EWS Nie patrzyłem w schematy, ale wygląda to na BARDZO DUŻO błędów w jednym momencie, ale jeżeli nie jest to jakiś samochód-trup to bym szukał problemu z zasilaniem czujników bądź wiązką przewodów do nich. Rozumiem, że auto nie odpala?
-
BMW e39 3.0d problem z moca i kopceniem
Super, a czy starego oleju było zbyt mało?
-
530i Krótkotrwały spadek obrotów po dodaniu gazu "do dechy"
Trzęsienie silnikiem to objaw wypadania zapłonu, na jednym lub wielu cylindrach. Jeden z błędów mówi "Misfire cylinder 4 with fuel cut-off" - wypadanie zapłonu na czwartym cylindrze z odcięciem paliwa w tym cylindrze. Czyli komputer wyłączył jeden z cylindów. ;) Przy jeździe na samym paliwie też są problemy? Warto zajrzeć na odczyty w INPA, szczególnie wypadanie zapłonu i parametry powietrza i spalin.
-
Buczenie z tyłu bmw e39 2.5i
Zamiast szukać po omacku weź zajrzyj pod samochód i posłuchaj, co tam hałasuje. Następnie zrób temu zdjęcie, to będzie wiadomo o czym mówimy. W sumie filmikiem też bym nie pogardził ;)
-
Wyciek oleju z górnej części silnika (zdjęcia)
To jest wyciek oleju silnikowego, czy oleju napędowego? Wygląda jak wyciek paliwa spod wtryskiwacza/ze złączek z paliwem do wtrysków, w każdym razie wyglądało to identycznie w Hondzie CR-V w której ktoś nie nie dokręcił wtryskiwaczy po majstrowaniu ;) Procedura poszukiwania wycieku: Wyczyścić co jest, odpalić, popatrzeć skąd leci. Wtedy będzie wiadomo. Wyciek nie wygląda na duży, ale może być coś słyszalne też.
-
E39 528i szarpie silnikiem po rozgrzaniu
Brzmi jak problem z wypadaniem zapłonu. Przyczyn może być wiele, choć ja bym sprawdził ile cylindrów "ma problem". Jeżeli wyjdzie jeden albo dwa, to bym obwiniał cewkę lub cewki. Jeżeli więcej, to trzeba będzie szukać dalej. Podłącz do kompa i zobacz co wyjdzie.
-
E39 523i zapowietrza się i gotuje
Sprawdzisz tę instalację gazową? Bo wiesz, parownik pewnie wpuszcza Ci do układu powietrze - albo wewnątrz, albo jest jakoś dziwnie zamontowany i gdzieś jest nieszczelność. Sprawdzanie na zakręconym gazie nic nie zmieni - jeżeli gdzieś jest przeciek, to brak dostawy gazu mu nie przeszkodzi.