Treść opublikowana przez Czub1
-
wymiana rozrzadu e60 530d
To słabo czytasz wszystkie silniki z aluminiowym korpusem tj 231 i 235 km maja słaby łańcuch. Od 2007 był lift ale silniki pakowali wcześniej też tak myslalem że dopiero od liftu je wkladali ale się myliłem. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=345125
-
E60 wymiana na fotele comfort
Ja w e46 normalnie wykodowalem mate, zero błędów na desce jak i w komputerze. I z tego co wyczytałem przy dzwonie poducha wystrzeli, ale tego jeszcze nie miałem okazji sprawdzić :D
- Przerywajacy nawiew E46
-
Przerywajacy nawiew E46
Dużo roboty żeby się do niego dokopac?
-
wymiana rozrzadu e60 530d
No tak ale potrafi strzelić przy 200tys i wtedy już tak ok raczej nie będzie. W silnikach z żeliwnym blokiem nie ma to miejsca. Są przypadki że w e39 na jednym łańcuchy robili ponad 700k. W e60 te łańcuchy są przy mocy 218km. To nie jest wada fabryczna, moim zdaniem inżynierowie bmw pomyśleli że czemu nie mają trzepac kasy na serwisie rozrządu i wsadzili badziew.
-
Przerywajacy nawiew E46
Podłącze sie chodź mam troszkę inny problem mianowicie po odpaleniu jak jest zimno wentylator wydaje dziwne dźwięki tylko na wolnych obrotach. Co to może być w e61 mam to samo.
-
e60 brak mocy do 2.5tys obr.
Może byś się podzielił swoją wiedzą z resztą uzytkownikow i odpowiadal w temacie. Czyżby kolejna osoba zrobiła sobie z forum eldorado do trzepania kapusty? Co temat to zapraszasz na pw, a forum polega na dzieleniu się swoją wiedzą.
-
E60 530d z dpf - buczenie basowy dźwięk silnika/wydechu
Co w tym jest niezrozumiałe? Pozatym dodam że podczas wypalenia dpf u mnie buczy zawsze jak miałem dobre świece i jak spalone. Tyle że wydech mam ac shnitzera. A problemu z dpf nie miałem nigdy, przez wakacje na spalonych świecach zrobiłem trochę km.
-
E60 530d z dpf - buczenie basowy dźwięk silnika/wydechu
Miałem spalone wszystkie 6 świec i normalnie dpf się wypalal...
-
stuki "pykanie" w tylnim kole
Co do ściągania tarcz moje z tyłu maja przebieg 210tys są jeszcze z pierwszego montażu i zeszly bez problemu. Masz wogole ręczny? Ja miałem bardzo słaby lekka górka i już nie trzymał. I tylko w jednym kole okładzina się odkleila.
-
stuki "pykanie" w tylnim kole
Ja miałem taki przypadek że też coś w tylnym kole pyrkalo. Byłem pewien że to łożysko. Tyle że nie miałem ręcznego wogole i pomyślałem że wpierw sprawdzę co się tam dzieje i strzał w 10. Normalnie okładzina się odkleila i gonila po bebnie. Po wymianie cisza.
-
BMW e60, problem z odpalaniem
Przewód alternator sterownik świec sprawdź.
-
[E60] 530d Usunięcie klapek z kolektora ssącego-foto relacja
Ja czytałem że powinno się zostawić, tak zrobiłem i wszystko jest :cool2:.
-
[E60]523i 2009r Wyjęcie akumulatora
Akumulator ładujemy na samochodzie. Kable podpinamy pod maską. I wtedy nic nie musisz adaptowac.
-
[E60] 530d Usunięcie klapek z kolektora ssącego-foto relacja
Musisz zostawić bo jeżeli wyzucisz będzie błąd. Pod chłodniczka egr, trójnik to główny termostat. Może pompa vacum ci cieknie.
-
E46 316i swap?
Jakie masz objawy uszkodzonego walka?
-
2x 520d z 2008 roku z Warszawy - prośba o opinię
Kolega to wrozbita Maciej wystarczy że zobaczy zdjęcia i wie wszystko :) A tak na poważnie jeżeli jest jeden właściciel i polski salon to warto jechać obejrzeć.
-
Delikatne falowanie obrotów, dużo pali,nie ma mocy 3.0d 2007
Termostat nie podniesie spalania o 4l i nie ma nic wspólnego z zamuleniem silnika.... Błąd sondy jest? Nie pisał bym takiego posta jeżeli byś nie kłamał że auto naprawiali w ASO... Skoro termostat jest szczelony to jednak sprawdziłbym dpf jeszcze raz u kogoś kto się na tym zna... Zaslepienie kolektora przy automacie to nie był dobry pomysł. Poszukaj dużo jest o tym na forum.
-
Delikatne falowanie obrotów, dużo pali,nie ma mocy 3.0d 2007
W ASO zaslepiaja kolektory? :roll: Czyżby to ASO nie znajdowało się u Jozka w stodole? Nie wierzę że nie ma błędów skoro silnik tak kuleje. Dane o dawce spalinach itd sprawdza się po podpieciu kompa nie trzeba nic wgrywac :duh:. Wystarczy że zmienisz mechanika :cool2:
-
Amortyzator do BMW E60
To trzeba było kupic poloneza a nie bmw :mrgreen:
-
Popękane cylindry E61 3.0d 235
Szukaj silnika m57n2. Jaki przebieg? Mechanik powiedział że co jest powodem awarii? To ładnie zacząłeś przygodę z Bmw. Przypadkiem nie poukrecali świec przy wymianie?
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Do m57tu leje motula xclean+ 5w30 to będzie za dobry do N42? Wystarczy że kupię tego x cess?
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Co polecacie do n42?
-
E60 530d wymiana rozrządu jak rozpoznać? Koszt?
Ja produkuje wahacze, zwrotnice, amory, całe belki itd. I wygląda to tak że mamy oryginał i produkujemy ta sama cześć jako aftermarketowy zamiennik. Jest on produkowany na tej samej maszynie przez tych samych ludzi na tych samych komponentach. Mało tego zamiennik potrzebuje wiecej czasu na wyprodukowanie ponieważ na koniec jedna osoba stoi że szlifierka i ściąga znaczek i numer. Także wątpię że sachs będzie miał dwie linie produkcyjne dla OE i zamienników. Tak samo będzie z rozrzadem szukać tych części że startymi numerami i znaczkiem. Zapytaj się w serwisie czy ci da na papierze to że łańcuchów się nie wymienia. I zapytaj się czy jeżeli się zerwie to czy będziesz mógł liczyć na nowy silnik od nich.
-
BMW Roadmap Europe Business 2018
Da się coś ncs zdziałać żeby były mapy dla e60 przed lift?