Skocz do zawartości

Czub1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Czub1

  1. Czub1 odpowiedział(a) na barti801 temat w E60, E61
    To słabo czytasz wszystkie silniki z aluminiowym korpusem tj 231 i 235 km maja słaby łańcuch. Od 2007 był lift ale silniki pakowali wcześniej też tak myslalem że dopiero od liftu je wkladali ale się myliłem. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=345125
  2. Czub1 odpowiedział(a) na bicker temat w E60, E61
    Ja w e46 normalnie wykodowalem mate, zero błędów na desce jak i w komputerze. I z tego co wyczytałem przy dzwonie poducha wystrzeli, ale tego jeszcze nie miałem okazji sprawdzić :D
  3. Czub1 odpowiedział(a) na Popperss temat w E46
    Dzięki
  4. Czub1 odpowiedział(a) na Popperss temat w E46
    Dużo roboty żeby się do niego dokopac?
  5. Czub1 odpowiedział(a) na barti801 temat w E60, E61
    No tak ale potrafi strzelić przy 200tys i wtedy już tak ok raczej nie będzie. W silnikach z żeliwnym blokiem nie ma to miejsca. Są przypadki że w e39 na jednym łańcuchy robili ponad 700k. W e60 te łańcuchy są przy mocy 218km. To nie jest wada fabryczna, moim zdaniem inżynierowie bmw pomyśleli że czemu nie mają trzepac kasy na serwisie rozrządu i wsadzili badziew.
  6. Czub1 odpowiedział(a) na Popperss temat w E46
    Podłącze sie chodź mam troszkę inny problem mianowicie po odpaleniu jak jest zimno wentylator wydaje dziwne dźwięki tylko na wolnych obrotach. Co to może być w e61 mam to samo.
  7. Czub1 odpowiedział(a) na aquarel temat w E60, E61
    Może byś się podzielił swoją wiedzą z resztą uzytkownikow i odpowiadal w temacie. Czyżby kolejna osoba zrobiła sobie z forum eldorado do trzepania kapusty? Co temat to zapraszasz na pw, a forum polega na dzieleniu się swoją wiedzą.
  8. Co w tym jest niezrozumiałe? Pozatym dodam że podczas wypalenia dpf u mnie buczy zawsze jak miałem dobre świece i jak spalone. Tyle że wydech mam ac shnitzera. A problemu z dpf nie miałem nigdy, przez wakacje na spalonych świecach zrobiłem trochę km.
  9. Miałem spalone wszystkie 6 świec i normalnie dpf się wypalal...
  10. Co do ściągania tarcz moje z tyłu maja przebieg 210tys są jeszcze z pierwszego montażu i zeszly bez problemu. Masz wogole ręczny? Ja miałem bardzo słaby lekka górka i już nie trzymał. I tylko w jednym kole okładzina się odkleila.
  11. Ja miałem taki przypadek że też coś w tylnym kole pyrkalo. Byłem pewien że to łożysko. Tyle że nie miałem ręcznego wogole i pomyślałem że wpierw sprawdzę co się tam dzieje i strzał w 10. Normalnie okładzina się odkleila i gonila po bebnie. Po wymianie cisza.
  12. Przewód alternator sterownik świec sprawdź.
  13. Ja czytałem że powinno się zostawić, tak zrobiłem i wszystko jest :cool2:.
  14. Akumulator ładujemy na samochodzie. Kable podpinamy pod maską. I wtedy nic nie musisz adaptowac.
  15. Musisz zostawić bo jeżeli wyzucisz będzie błąd. Pod chłodniczka egr, trójnik to główny termostat. Może pompa vacum ci cieknie.
  16. Czub1 odpowiedział(a) na Wilem temat w E46
    Jakie masz objawy uszkodzonego walka?
  17. Kolega to wrozbita Maciej wystarczy że zobaczy zdjęcia i wie wszystko :) A tak na poważnie jeżeli jest jeden właściciel i polski salon to warto jechać obejrzeć.
  18. Termostat nie podniesie spalania o 4l i nie ma nic wspólnego z zamuleniem silnika.... Błąd sondy jest? Nie pisał bym takiego posta jeżeli byś nie kłamał że auto naprawiali w ASO... Skoro termostat jest szczelony to jednak sprawdziłbym dpf jeszcze raz u kogoś kto się na tym zna... Zaslepienie kolektora przy automacie to nie był dobry pomysł. Poszukaj dużo jest o tym na forum.
  19. W ASO zaslepiaja kolektory? :roll: Czyżby to ASO nie znajdowało się u Jozka w stodole? Nie wierzę że nie ma błędów skoro silnik tak kuleje. Dane o dawce spalinach itd sprawdza się po podpieciu kompa nie trzeba nic wgrywac :duh:. Wystarczy że zmienisz mechanika :cool2:
  20. Czub1 odpowiedział(a) na Norbi09 temat w E60, E61
    To trzeba było kupic poloneza a nie bmw :mrgreen:
  21. Szukaj silnika m57n2. Jaki przebieg? Mechanik powiedział że co jest powodem awarii? To ładnie zacząłeś przygodę z Bmw. Przypadkiem nie poukrecali świec przy wymianie?
  22. Do m57tu leje motula xclean+ 5w30 to będzie za dobry do N42? Wystarczy że kupię tego x cess?
  23. Co polecacie do n42?
  24. Ja produkuje wahacze, zwrotnice, amory, całe belki itd. I wygląda to tak że mamy oryginał i produkujemy ta sama cześć jako aftermarketowy zamiennik. Jest on produkowany na tej samej maszynie przez tych samych ludzi na tych samych komponentach. Mało tego zamiennik potrzebuje wiecej czasu na wyprodukowanie ponieważ na koniec jedna osoba stoi że szlifierka i ściąga znaczek i numer. Także wątpię że sachs będzie miał dwie linie produkcyjne dla OE i zamienników. Tak samo będzie z rozrzadem szukać tych części że startymi numerami i znaczkiem. Zapytaj się w serwisie czy ci da na papierze to że łańcuchów się nie wymienia. I zapytaj się czy jeżeli się zerwie to czy będziesz mógł liczyć na nowy silnik od nich.
  25. Da się coś ncs zdziałać żeby były mapy dla e60 przed lift?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.