Treść opublikowana przez KinceK
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Paweł fajnie to ująłeś :cool2:
-
pożary e31
Tak straszycie to i ja chyba się za to wezmę, ciekawe czy ktoś się dopatrzył, że płonie E32 :mrgreen: , ale oczywiście upalony kabel jest w E31
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
A ja Kuchla ósemce nie jestem w stanie nic zarzucić, a lubię się czepiać, sama naprawa blacharska, jeżeli była przeprowadzana solidnie, to takie auto ma dla mnie nie mniejszą wartość jak okaz bezwypadkowy, o ile stan techniczny będzie nienaganny. A jakaś tam przeszłość wypadkowa auta, nie znaczy, że było z przystankiem związane. Sam już natrzaskałem grubo ponad 500 tkm różnymi samochodami i też mi się zdarzyło coś wgiąć i zarysować, ale jak to mówią nie wpływa na pracę silnika, więc bez przesady. Joł.
-
Reanimacja 850i
Samochód na podnośnik, odkręcenie wydechów i opuszczenie skrzyni.
-
Reanimacja 850i
Skrzynię wyjmiesz najlepiej na podnośniku, trzeba odpiąć wydechy. Skrzynię sprawdzi Ci warsztat zajmujący się automatami. Komunikat, który Ci wyskoczył sugeruje awarię skrzyni. http://img164.imageshack.us/img164/4333/skr1tv8.jpg http://img80.imageshack.us/img80/4266/skr3jj8.jpg http://img181.imageshack.us/img181/4590/skr2js8.jpg
-
Amorki i spręzyny
Piotr zmienił w swojej dawnej 840. Z tego co się orientuje, to jedyne właściwe rozwiązanie(jeżeli chodzi o wymianę), jedyny minus to to, że będzie twardo.
-
750 stuki przy hamowaniu
Powiedzmy, że każda grucha kiedyś siada :mrgreen: . Ale w wypadku samochodów starszych niż 10 lat, trzeba się liczyć z tym, że elementy gumowe przestają pełnić swoją funkcję, tyczy się to też przewodów paliwowych i innych takich.
-
Jako pierwsze E38...
A najpierw przeczytaj przyklejony temat. Wszelkie pytania możesz zadać tam, jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości. Zamykam.
-
750 stuki przy hamowaniu
Przy tym temacie mi się przypomniało, że miałem takie coś wcześniej, jak dobrze rozumiem chodzi o puknięcie w pedał hamulca(delikatniej niż ABS, ale wyczuwalnie), po wymianie gruchy już tego nie ma(bo zapomniałem o tym). U mnie jeszcze był jeden objaw, mianowicie jak ostro nacisnąłem na hamulec to twardniał i nici z hamowania. Jak wciskałem normalnie, hamulce działały bez zarzutu. Pozdro.
-
Reanimacja 850i
Żeby nie było, że Cię nie ostrzegaliśmy. Pozostaje mi życzyć miłej zabawy, oby udało się auto przywrócić do życia.
-
Kupię, sprzedam, zamienię.
Jakby coś to mam koła do E39 i kierę M power. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=755253#755253
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Dokładnie Tomek, szkoda czasu. O ile pamiętam to miała założone stożki i gaz na śrubkę.
- Off Topic
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Tyle to Ci powiedział, że jest. Drążek środkowy to żaden problem, wręcz typowa usterka.
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Jak na 40-tkę to w całkiem tanio, także radziłbym dokładnie sprawdzić. Poza tym zaznaczone pojazd uszkodzony, może stąd ta cena.
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Całkiem spore, ja jak swoją kupowałem miała 158 tkm, po 2 latach ma 164tkm, miałaby pewnie więcej gdyby nie problemy z chłodzeniem po kupnie(przez to długi czas postoju. Zanim osiągnie 200 tkm będzie miała 25 lat. Jeżeli kiedykolwiek miałbym kupić inną, to brałbym taką z przebiegiem poniżej 100tkm.
-
WITAM! (dla nowych posiadaczy ósemek)
Upss i missed that :duh: Maybe we can arrange a meeting during Your Alpina weekend, of course if there will be any time, we will be in touch so there is always a possibility to see each other. Take care.
-
WITAM! (dla nowych posiadaczy ósemek)
Hello Armin, maybe You can arrive a week earlier and then You could join us at our third 8-series meeting. If not maybe we can catch some other time. If You want You can upload pictures of your ride in our gallery. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=50063&start=0 Of course write few words about the car :mrgreen: Best regards KinceK.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Dobra skończyłem już polerowanie kolektorów, zostało tylko odkurzyć i wyplakować plastiki. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img339.imageshack.us/img339/3886/20090319039.jpg %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img14.imageshack.us/img14/2185/850c.jpg Edit: Jeszcze wypoleruje wszystkie opaski w komorze silnika lub wymienię na nowe, do tego jak mnie chęć najdzie obudowa termostatu i pompy wodnej pod polerkę. Ostatecznie po wielu próbach z różnymi narzędziami, wiem czym najlepiej to zrobić i bez takiego mordowania się jakie ja przechodziłem ucząc się. Mianowicie najlepiej użyć takiego jakby filcu o właściwościach szlifierskich(używane do polerowania nierdzewki) umieszczonego na wiertarce, świetnie usuwa zabezpieczenie nakładane po wyjeździe z fabryki. Do usunięcia porowatości powierzchni trzeba użyć papieru ściernego od powiedzmy 180 do 1000 i na koniec wcześniej wspomniany patent. Dla porównania jak było wcześniej. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img252.imageshack.us/img252/6191/dsc00198ll8.jpg
-
Kontakt z niemieckim klubem 8er
Widzę, że temat się rozwija szkoda, że przeskoczył na niemiecki, bo mnie mózgownica zaswędziała jak próbowałem sobie przypomnieć znaczenie słów, ale jednak coś z tych lekcji niemieckiego zostało :D , chociaż mogło być więcej. Pozdro.
- Off Topic
-
Kontakt z niemieckim klubem 8er
Spoko to ja reklamowałem nasz klub, ale to nie było parę tygodni temu lecz miesięcy. http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?p=15111399#post15111399&highlight=kincek
-
Kontakt z niemieckim klubem 8er
Z Andrzejem i Ogórkiem jesteśmy na bimmerforums.
-
sprowadzenie auta z U.K
Tak, już jedno wyzwanie na części poszło. :mrgreen: Sorry nie mogłem się powstrzymać. Wg mnie to przekładanie samego kokpitu, to już męczarnia, a cała reszta to też nie lada wyzwanie. Fakt może trochę taniej wyjdzie, ale czy warto???
-
Kontakt z niemieckim klubem 8er
No to dawaj ich tu do nas. :mrgreen: