Treść opublikowana przez Kwast.
-
m62 grzechotanie podczas rozruchu
Dzięki za odp. Niebawem przegląd . Więc będzie okazja zajżeć do zaworków. Tu jeszcze jeden temat który jak mam nadzieje daje wyczerpującą odpowiedz na moje pytania. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=83&t=296881&p=2215937#p2215937
-
m62 grzechotanie podczas rozruchu
Żeby nie zaczynać tematu od nowa podrzucam temat z działu serii 5. Czy ktoś z was miał już takie objawy? https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=295986&p=2496634#p2496634 Pozdrawiam
-
Przerobienie Lamp UK na EU
Hoho, Bary, teraz to pojechałeś po bandzie,hehe. 1000zeta na lampie to mało?? Musisz mieć bardzo zasobny portfel, tylko co wtedy robisz na tak ,,biednym forum”?
-
Szarpnięcie przy hamowaniu z 2 na 1
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź , mam przedlifta 4.4 i to szarpnięcie występuje przy dojeżdżaniu do świateł. Nie występuje przy powolnym hamowaniu.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Bardzo miło mi to słyszeć ;)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Ty już sobie odpowiedziałeś , ale tyle nie dasz ;) Żarcik taki. Ale tak naprawdę, w takim za 40-50tyś też coś może grubego wyskoczyć. To są już bardzo wiekowe auta , I przy kupnie takiego trzeba się liczyć z ryzykiem grubej awarii. Ale popatrz na fora USA , przy pytaniu czy wybrać e53 vs e70? Wszyscy zgodnie mówią e53! Pooglądaj parę sztuk , wtedy się zastanawiaj.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Jeżdżę chłopaku , jeżdżę...
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Tu Cię zaskoczę , handlarz mi zdradził że za moją sztukę dał właśnie w Szwajcarii dał €2750 . Auta są tam może o drogie , ale nie stare e53 , takich aut to oni już się poprostu pozbywają. Nie mówię że to rodzynek, ale jak nie zobaczysz to można sobie pogdybać...
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Nikt Ci stanu technicznego ze zdjęć nie wywróży , moim zdaniem warta uwagi. Ale co innego zdjęcia , a inaczej na żywo. Cena rozsądna, takie moje zdanie. Ale niech się ktoś jeszcze wypowie, bo jest tu trochę starych wyjadaczy... Ale uważaj bo to z Radomia, a tam same ,,cwaniaki”:))
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Hej , a jak tam twój gruz? Bo dawno nowych tematów nie zakładałeś ;)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
To policz ile kosztuje wymiana płynów z robotą , plus świece , odma , może klocki ( możliwe że tarcze), jakieś końcówki itd, opony nie są też zbyt tanie. Ja takie rzeczy uważam za pakiet startowy bo to są podstawy żeby takim autem bezpiecznie jeździć. Jedni robią od razu co należy , inni zbierają miesiącami na opony. Kto co woli. Kupno 17 letniego e53 to dopiero początek wydatków, No ale o tym to się dopiero po zakupie okarze co go będzie boleć. Jeżeli w ciągu pierwszego roku nie włożysz więcej jak 5tyś zł, to możesz to uważać za bardzo ,bardzo dobry zakup.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Podaj link :) Przepraszam , już jest ;) Mam tę samą wersje silnikową( sport pakiet), też ze Szwajcarii.przebieg prawie identyczny. Jedź oglondać puki jest. Kierownica dość mocno wytarta jak na ten przebieg. Ogólnie dobrze wyglonda . Sprawdź wycieki , wystarczy się pod auto wsunąć. Szykuj się na pakiet startowy 4-6tyś. Jeżeli jako drugie auto to bym się w gaz nie pchał, ale jak kto woli.
-
Skropliny z klimatyzacji
Fakt, u mnie w e53 też cieknie jak cholera. Już się wystraszyłem ale to tylko z rurki z klimatyzacji.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Zgadzam się !! Cieszcie się dużymi autami puki możecie!! Obawiam się że za parę lat już tak tanio w Polsce nie będzie , bo np. w NL za e53 4.4 płacę prawie €130 na miesiąc samego podatku drogowego ( za diesla byłoby +€100). Takrze są to ostatnie podrygi żeby się pobujać ciężkimi autami, nie będąc milionerem .
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
No rezyserem to ty raczej nie zostaniesz ;))
-
X5 E53 3.0 184 KM - Stuki podczas przyspieszania z tyłu
Poduszki silnika jeżeli nie były jeszcze ruszane to na bank są do wymiany i to od paru lat. Spojżyj od góry , pewnie są pozapadane i wibracje idą na budę. Nie zapomnij o poduszkach skrzyni.
-
Przycisk bagaznika nie działa
Zalecam silicon w spreju , dawkować obficie.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Silnik nie ten, skrzynia nie ta. e53 zaczyna się od 4.4l lub 3.0d( ale dopiero po lifcie). 3.0pb i 3.0d 184km po prostu nie będzie jechać.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Za te pieniądze bym ją obejżał z bliska , nawet niech ma 100tyś więcej. Ja kupilem za €5750 (2001r), wżuciłem €2000 I lata( ten drugi €1000 nie był taki konieczny od razu ale lubię mieć zawieche w porządku).
-
wymiana wkładu lusterka jak?
Wymieniałem dziś swoje szkła lusterek. Do czego służy przewód dwużyłowy , jest on w oryginalnym wkładzie a w zamienniku nie ma. Ni pytam o ogrzewanie lusterka . Czyżby to oryginalne było fotochromatyczne ? Już sobie odpowiedziałem , oryginalne są fotochromatyczne . Jeżeli kable są nie podpięte , te od ściemniania lusterka, to będzie wywalało jakiś błąd ?
-
e53 xenon odrazu sie wylacza
Wymieniłeś jeden? Nie ma różnicy barwy?
-
e53 xenon odrazu sie wylacza
U mnie po wymianie żarówek świeci o trzy nieba lepiej. Stare były bardzo ,,stare”.
-
e53 xenon odrazu sie wylacza
Niestety , innej opcji nie widzę. Przerabiałem to tydzień temu. U mnie jeszcze świeciły ale słabo , więc wymieniłem .
-
E53 4.4i M62TU Ciężko odpala na zimnym
Ogarnołeś temat? U mnie też ciężko pali na zimnym, tak 4-5sek trzeba czasem potrzymać. Na ciepłym pali od razu.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Myßlę że auto warte uwagi. Jeśli zadbane tak jak w opisie to przebieg nie straszny. Miałem e46 z tym silnikiem pierwszej generacji z takim przebiegiem i naprawdę noc mu nie dolegało. Silnik da sobie radę z tą budą. Świetny na długie trasy.