Treść opublikowana przez damianlg
-
Czy moge nalac taki olej do automata bmw e34 ?
http://img15.allegro.pl/photos/oryginal/46/4650/465033/46503329 to co powiecie o tym ? moze lepszy ? 15zl za literek ;), a wie ktos moze gdzie znalesc dokladne oznaczenie jaki filtr oleju w skryzni mam miec ?
-
Czy moge nalac taki olej do automata bmw e34 ?
nie taki uparciuch jak go maluja, ale lubie miec pewnosc co do kazdej sprawy ;), a to tak tez edukacyjnie pytam, ale chyba bede wymienial, a z tego co wiem to olej byl wymieniany jakies 60tys km temu, wiec chyba juz by byl czas wymienic , tym bardziej ze cos nie tak mi te biegi chodza
-
Czy moge nalac taki olej do automata bmw e34 ?
gosciu odpowiedzial mi cos takiego, na moje pytanie o date waznosci: o ile wiem to oleje nie maja daty waznosci,na butelkach moich oleji nie ma daty waznosci.Oleje byly dobrze przechowywane w kartonowym pudle i wszystkie butelki sa orginalnie zamkniete i nigdy nie otwierane.Nie byly tez narazone na warunki atmosferyczne tzn. nie lezaly gdzies w garazy gdzie w lecie jest +30 a w zimie -10.
-
Czy moge nalac taki olej do automata bmw e34 ?
witam, bmw e34 525tds z 91roku automat, czy moge nalac taki olej do skrzyni biegow? chce wymienic caly olej, http://img08.allegro.pl/photos/oryginal/45/4596/459671/45967132 http://img08.allegro.pl/photos/oryginal/45/4596/459671/45967132_1 olej jest z USA, cena to 18zl za litr (a dokladnie to za 945ml) , czy to dobra cena ? pozdrawiam
-
czy zuzyty olej grzeje sie bardziej w autoamcie ?
witam, mam takie pytanie jak poznacz czy olej w skrzyni automatycznej nadaje sie juz do wymiany w bmw e34 525tds, czy po barwie ? i czy sa jakies objawy juz troche zuzytego oleju np. olej sie szybciej nagrzewa podczas jazdy, ma juz troche inne wlasciwosci ? pozdrawiam
-
Probem z automatyczna skrzynia biegow - przelanczanie z 1 ?
hey a wiesz moze ktory to jest przekaznik bo u mnie ogolnie te co sa to raczej dzialaja bo trykaja jak wkladam ;) ale zdaje mi sie ze z 2-3 brakuje, masz gdzies moze jakas rozpiske ? to sobie dorzuce tego co trzeba, tylko zebym wiedzial ktory jest za to odpowiedzialny, pozdrawiam
-
Automatyczna skrzynia biegów - Problem z wrzuceniem wyższego
a przy okazji tez w tym tygodnie wymienie filtr paliwa, zobaczymy na ile pomoze ;)
-
UCIEKA PRAD
u mnie prawdopodobnie alarm tak pozeral prad, byl cos zle podlaczony, teraz mam inny i jest wszystko ok, najlepiej gdzies zmierzyc jak nie masz miernika czy auto pobiera prad i ile podczas gdy stoi wylaczony, troszke na pewno bedzie pobieral na alarm, ale z tego co pamietam to cos rzedu 0,02 ampera, i pytanie czy nie masz czasami luznego paska ktory tam napedza to ladowanie akumulatora, bo moze podczas jazdy akumulator sie tylko troszke doladowuje a podczas jazdy masz wloczone swiatla, radio itp i jest wiekszy pobor niz dostarczanie, to mysle tez warto sprawdzic
-
Probem z automatyczna skrzynia biegow - przelanczanie z 1 ?
ad 1. acha a ja jeszcze nie sprawdzilem w sumie czy na bezpieczniku 29 pojawie sie plus tylko na przekreconym kluczyku i jak sie odapli to zanika czy jest caly czas, bo jak caly czas to pompka u mnie jedzie podczas jazdy tez ;) tzn dziala, to chyba zle co ? moze cos sie przez to stac ? 2. mam wszystkie papiery od tej beemki , kazda poprzednia umowe jak ona szla z rak do rak i zadzwonilem do jednego z poprzednich wlascicieli i co ciekawe ustalilem ze faktycznie ona ma przejechane 182 tys heh, bo to bylo tak: w 91 kupila ja niemiec w salonie, potem w 93 poszla do drugiego niemca, drugi niemiec byl na przegladzie (czy czyms takim) w 96 i mam swistek i mial przejechane ok 56 tys, po roku w 97 sie rozwalil autem, auto przyjechalo pod koniec 97 do polski, zremontowane itp i zostalo sprzedane przez sprowadzajacego w tym 97 , i ten co kupil to auto to do niego wlasnie dzwonilem to on jak kupil to ta buma miala przejechane 80 tys czyli by si ezgadzalo skoro w 96 miala 56, on przejechal nia 50 tys czyli razem 130 tys miala przejechana ( i raczej by mnie nie klamal bo po co by mial mnie klamac jak ja od niego nie kupilem tylko juz przeszla przez inne rece, ogolnie spoko gosciu mowil co przy niej zrobil co mu nie dzialalo itp, spoko sie gadalo z nim) wiec on wymienil pierscienie, 1 tlok i jakies samoregulatory w silniku, nie mam pojecia co to jest ? w 2002 wystawil ja do komisu ale zanim wystawil to cos mu sie popsulo i naprawil to jeszcze, szlif glowicy chyba i cos jeszcze, zaplacil 2 tys zl, temu facetowi to auto 3 razy ukradli, ale w sumie nie wiem jak je odzyskal ale to sie dopytam z ciekawosci w weekend, zadna firma juz mu nie dziala ubezpieczyc ;) potem, gosciu odstawil z przebiegiem 130 tys, a co wazne mowil ze wymienial olej co 20 tys czyli 2 razy wymienil podczas eksploatacji, na elf chyba , i z tego co mowil to wymienial caly olej, potem kupili to tacy kolesie , 2 mlodziki potem kupilem ja ja, i te mlidziki przez 2 lata zrobili nia 50 tys z tego wynika i to by sie zgadzalo bo ten samochod faktycznie byl w takim stanie ze malo co dalo sie jezdzic, bo z tego co mowil ten wlasciciel do ktorego dzwonilem to np. sam sie akumulator rozladowywal i ja to dopiero naprawilem , wiec mlodzii mieli problem itp, no tak ze ta beemka troche trefna ze juz tyle w nia wladowali , te mlodziki tez troche wladowali nowe opony zimowe itp, aha a samochod to skladak po wypdaku wiec cos tak zle poskladali ze prady gdzies zanikaly albo np. cos sie zwieralo ze akumulator sie rozladowywal, gosciu nawet mowil ze klemy na noc odlanczal od akumulatora, obecnie chce wymienic bendiks bo sie slizga , filtr paliwa i potem jechac do tego goscia od regulacji pomp i wtryskow i potem zmienic olej z filtrem w skrzyni, bo ten gosciu to wymienil 20 razy olej a te mlodziki to na bank nie wymienili wcale i podejrzewam ze od tego moze to sie dziac, ze ten olej sie juz grzeje albo cos, moze stary jest, no dobra troche popislem haotycznie , ale mysle ze cos tam zrozumiesz
-
Probem z automatyczna skrzynia biegow - przelanczanie z 1 ?
a jak sprawdzic taki lancuch ? czy ma on wplyw na ten wtrysk ? czy pan od regeneracji pomp i wtryskow cos pomoze ? bo znam takiego jednego
-
nie chce zapalic
jak jest slaby akumulator to juz nie zalancza nawet rozrusznika, ale slychac charakterystyczny cichy dzwiek, czy u Ciebie cokolwiek, gdzies kolwiek slychac jak chcesz odpalac ?
-
Dlaczego slizga mi sie bendiks w rozruszniku ?
witam, kupilem ok 4 miesiace temu bmw e34 525tds z 91 roku i po chwili niedlugiej zaczal mi sie troche bendiks slizgac, a kumpel mial rozrusznik od 524td z 85roku tez automat wiec przekrecilem sobie od niego, niestety po ok miesiacu tez bendiks zaczal sie slizac i teraz nie wiem czy to akurat taki przypadek ze tamten rozrusznik zaczal wysiadac akurat w tym momencie czy tez cos u mnie jest nie tak co moze psuc ten rozrusznik, chcialbym to wiedziec bo nie wiem czy jak kupie nowe czy po 1 - 2 miesiacach znowu sie nie zepsuje, moze tam cos zpradami go rozwala, albo olej gdzies do srodka sie dostaje , ma ktos jakis pomysl ? pozdrawiam
-
Nieszczęsny opał .. a może ....
hehe no niezla masakra, nie wiem jak sie do tego ustosunkowac, ale moze faktycznie sie da, ciekawe jaki filtr sie kupuje, jak nie paliwa to jaki, moze taki duzy jak cedzak taki co jest w garnku z frytkami co ma takie duze dziurki ;)
-
Automatyczna skrzynia biegów - Problem z wrzuceniem wyższego
santex z ktorego roku masz tego tds'a ? i ile wymieniles oleju ? 3 litry czy ile ? pozdrawiam
-
Probem z automatyczna skrzynia biegow - przelanczanie z 1 ?
krzysiek 525tds ale to sie wymienia po jakims czasie ? czy tak raczej sa jakies skutki, np. lancuch piszczy czy cos i sa jakies oznaki ze go trzeba wymienic ?
-
Probem z automatyczna skrzynia biegow - przelanczanie z 1 ?
Radek740V8 pomogles mi, no wiec wyczailem ze pompka u mnie wogole nie pompuje paliwa jak przekrece kluczyk i on po prostu jak samoczynnie sobie zalapal jakos paliwa to mu sie udalo troche, ale tak to paliwo nie bylo pompowane, jak polaczylem bezpiecznik 23 do plusa to zaczol pompowac paliwo, obecnie zrobilem tak ze zmostkowalem bezpiecznik 23 z 29 bo tam po przekreceniu kluczyka pojawia sie plus, i teraz moje pytanie jeszcze czy ta pompka ma pomowac caly czas podczas przekrecenia kluczyka i podczas jazdy czy tylko podczas przekrecenia kluczyka do poki nie odpali ??
-
Probem z automatyczna skrzynia biegow - przelanczanie z 1 ?
ale ja mam lancuszek a nie pasek rozrzadu
-
slaby na niskich obrotach, mocny na wysokich ?
no faktycznie ten filtr paliwa moze byc stary, ja filtru nie zmienialem bo mam ten samochod od grudnia 2004, ale podejrzewam ze porzednicy tez go nie zmieniali, bo jak wymienialem olej to filtr oleju byl tak zapchany i wywiniety prawie na drugą strone ;), tak jak by mial z dwa razy tyle przejechane co powinien, to mowisz ze przez filtr paliwa sie tak moze dziac ? a turbina raczej ok, ona chyba tu by nie miala wplywu, chociaz nie wiem
-
Gdzie powinna znajdować się gaśnica ?
dlatego trzeba miec oryginalny zatrzep i chowa sie ja na fronccie (tak bardziej pod ) siedzeniem
-
slaby na niskich obrotach, mocny na wysokich ?
no co jest koledzy, niemozliwe zebyscie tego niewidzieli, to chyba przez te swieta tylko taka mala zamułka ;)
-
Poszukuje instrukcji po polsku
dzieki daniel__, instrukcja juz na serwerku, http://helios.et.put.poznan.pl/~mpolroln/BMW_3_i_5_instrukcja/
-
slaby na niskich obrotach, mocny na wysokich ?
witam, mam takie podejrzenie ale nie jestem pewien bo w sumie nie mam odniesienia za bardzo bo nigdy nie jezdzilem takim modelem, chodzi o bmw e34 525tds z 91roku automat, jezdze natomiast duzo 524td automat z 85 roku i w porownaniu do tego to moj tds ma jak by glebszy gaz, tzn. wciska troche gaz w td i ciagnie w miare, a jak wcisne tyle samo w tds to tak slabo ciagne, zeby miec ten sam rezultat musze wiecej gazu wcisnac, a drugie spostrzezenie to tak mi sie zdaje ze jak wciskam dosc duzo nawet tego gazu to jest taki troche mulowaty, raczej slabo sie rozpedza tak jak by mu sie nie chcialo za bardzo ;), ale gdy mu juz tak wicisne z 2/3 gazu to juz ciagnie bardzo dobrze, a jak wcisne caly gaz to masakra wganiata w fotel i tak dopierdziela jak bym mial odleciec za chwile ;) nie wiem czy tak powinno byc czy nie i czy to cos moze nie miec ze zlym dawkowaniem paliwa ? bo przy okazji powiem to tak pali mi z 15l do 18l na 100km
-
Gdzie powinna znajdować się gaśnica ?
faktycznie w e-34 jest miejsce w bagazniku po prawej stronie patrzac od tyl, ale tez jest faktem ze mozna mocowac przy fotelu kierowcy od czolowej strony, tylko trzeba dokupic takie mocowanko gasnicy i ladnie sobie ona jezdzi z fotelem,
-
Probem z automatyczna skrzynia biegow - przelanczanie z 1 ?
a jak myslisz czy bedzie to wlasnie wina ze sie zapowietrza? bo jak np. postoi z 30 minut po polgodzinnej jezdzie to tez troche gozej pali, ale tylko troszeczke po prostu nie od razu tylko tak po 3 sekundach, tak jak by faktycznie powietrze dostawal, mozliwe ze on sie tak zapowietrza po woli i np. po pol godziny sie tylko troche zapowietrzy a po calej nocy to jest tak zapowietrzony ze ledwo odpalam rano na jednym akumulatorze ? czyli to raczej to bo jak myslisz moze cos z pompa ze ona cofa paliwo , ale w sumie skad wtedy by sie tam powietrze bralo, albo ze pompa moze jakos nie podaje za bardzo paliwa jak na calkiem zimnym to prawie wcale nie podaje a na cieplym to juz lepiej podaje ? a moze filtr paliwa jest juz stary i to moze miec jakis wplyw ?
-
Gdzie powinna znajdować się gaśnica ?
i w e-34 ;) ?