Treść opublikowana przez Natek
-
ringi-led kto ma, które wybrać?
można też kupić zestaw "żaróweczki" na wymiane, składa sie to z 3 diod zamkniętych w oprawce żaróki BA9 wraz z opornikiem, co powoduje, ze nie wyskakują błedy. Tą "żaróweczke wsadzamy w oryginalną oprawkę i mamy znacznie trwalsze rozwiąznaie. minusem jest, ze nie znalazłem diody w kolorze żółtym odpowiadającym oryginałowi.
-
halogeny - demontaż
jeden to mało\, wolałbym komplet
-
[E87] - Zgrzyt przy uruchamianiu silnika w zimnie
zgrzyt a raczej coś w rodzaju szurania/wycia, czy dzwięk u was jest taki sam jak na filmiku z linku, który wkleiłem?
-
[E87] - Zgrzyt przy uruchamianiu silnika w zimnie
taki? 1. na 100% nie jest to rozrusznik. U mnie rozrusznik został zdemontowany, dokładnie wyczyszczony i nasmarowany, wymieniono automa, bendiks i szczotkotrzymacz ze szczotkami a pomimo tego zabiegu kiedy jest bardzo zimno to broblem dalej jest. 2. nie ma też co sie obawiać uszkodzenia rozrusznika, w mechanizmie bendiksa jest jednokierunkowe sprzęgiełko, zatem jesli bendiks bedzie wciaz zazębiony z kołem zamachowym silnika to nic sie nie stanie bo moment z koła zamachowego nie przeniesie sie na rozrusznik.
-
halogeny - demontaż
jakby ktoś miałe całe kompletne halogeny do zwykłego zderzaka do modelu przed liftem to może bym przygarnał
-
Auto zastępcze - skradziona elektronika
fakt!, rozpdziłem sie troche za bardzo. Sytuacja, która opisałem dotyczy likwidacji szkody z OC. W przypadku AC obowiazują warunki umowy AC.
-
skrzypienie rolety szyberdachu
odpowiedzią jest warsztat pewnego Pana, który zajmuje sie szyberdachami 502072604, bede wybierał sie do niego na wiosne bo przy odsunietej rolecie przy ok 100-130 km/h troszke za głosno słychać dmuchanie.
-
Czuć spaliny w kabinie ....
upewnij sie, ze nie masz nigdzie śniegu zawalonego na podszybiu. U mnie w zimie kiedy auto miałem zaklejone śniegiem też wydawało mi sie, ze czuje lekko spaliny. Odkąd mam dokładnie oczyszczone podszybie to tego zapachu nie ma.
-
530d słabo grzeje ogrzewanie
no tak ale ja nie używam obiegu zamknietego dłużej niż kilka sekund jadac za cieżarówką do czasu jej wyprzedzenia. Po jakimś czasie szyby zaczynają parować.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
przestań, lans się liczy :mrgreen:
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
mocno kozackie kółka :D
-
Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF
auto 31 kkm przebiegu, już nie na gwarancji?
-
przeprogramowanie Xenonów do świateł jazdy dziennej
Przed liftem + xenon - tu wchodzi ta opcja w gre. Po lifcie chyba wszystkie maja w serii światła dzienne jako mocniejsze ringi
-
Auto zastępcze - skradziona elektronika
Jesli Twoje auto w wyniku szkody nie jest sprawne i nie można sie nim poruszac to przysługuje Ci auto zastępcze na czas naprawy i to bez znaczenia czy prowadzisz firme czy nie. Oczywiscie ubezpieczyciel może wciskać kit, ze jest inaczej i może sie upierać, ze istotny jest technologiczny czas naprawy czyli sam montaż uszkodzonego/skradzionego sprzętu. Nie jest to prawdą i jest to jak najbardziej bezprawne działąnia. Zachęcam do poczytania strony Rzecznika Ubezpieczonych i zawartych tam wyjaśnień, przytoczonych wuroków sądowych w podobnych sprawach itd.
-
530d słabo grzeje ogrzewanie
masz na myśli obieg zamkniety?
-
"GRZECHOTANIE" w lewej części deski okolice nawiewu POMOCY
a nie jest to coś wrodzaju trzeszczących uszczelek? to norma w BMW
-
przeprogramowanie Xenonów do świateł jazdy dziennej
na ASO bym raczej nie liczył w tej kwestii jak to wyglada znajdziesz tu: http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=218711
-
[E87] 118d 143KM - Chiptuning
nie przekonuje mnie kompletnie ten argument. Nie wybrałbym jakiegokolwiek tunera ale jeśli miałbym robic to u Rogala
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
wzór TYLKO któryś z oryginałów BMW
-
przeprogramowanie Xenonów do świateł jazdy dziennej
Sprawdx Pana z Pruszkowa, bo mi powiedział cene 250 PLN a Tobie 150 PLN, nie wiem kto pierwszy z nim rozmawiał ale chyba poczuł popyt. Pytałem mojego elektryka, mówi, ze jest to do zrobienia ale nie trwa to chwili tylko trzeba cos tam pokombinowac, czas ok 30 min roboty, czyli nie dwa klikniecia i koszt ok 100 zeta.
-
E90 320D Czym grozi awaria kolektora ssącego?
ale to dotyczy chyba silników 3.0d w silnikach 2.0d chyba nie ma takiego problemu?
-
E90 320D Bardzo droga wymiana oleju
Jak często ( przeciętnie co ile km ) wymienia się odmę ? Wg wskazań komputera ? Pozdrawiam ASO raczej tego nie robią, chyba, ze Mistrz serwisu rozgarnięty. Warto wymienić co 3 wymiane oleju
-
Parę pytań
Jeśli wymieniałes klocki i po tej operacji było wszystko w porządku, przejechałeś 1500 km i pojawił się błąd to podjedz na podpięcie komputera i sprawdzenie co to za błąd. Nikt tu raczej nie bedzie znał wszystkich kodów błedów na pamięć. Może wymieniłes klocki na jednej osi a skończyły sie też na drugiej.
-
przeprogramowanie Xenonów do świateł jazdy dziennej
Pan z firmy Auto klinika życzy sobie 250 PLN za taką usługe, moim zdaniem troche za dużo jak za 2 min roboty. Czy ktoś z centralnej Polski dysponuje tym programem GT1 i wie jak to zrobić? ponoć w sterowniku uruchamia sie opcje US DRL
-
przeprogramowanie Xenonów do świateł jazdy dziennej
Pomysł, żeby dzienne były w długich i żeby świeciły ze zmniejszoną mocą jest bardzo ciekawy, jeszcze o tym nie słyszałem. Ale mam kilka pytań 1. Nie mam czujnika świateł w lusterku, nie mam automatycznych świateł tylko seryjne ksenony bez czujnika zmierzchu. I teraz tak, jak włacze zapłon to włączają sie dzienne czyli 20% długich a co z tyłem, żarówki tylnych lamp też się świecą? 2. Jeśli przekręce włacznik świateł w pozycje postojówki to zapala sie ringi a dzienne w długich zgasną czy jak? 3. No i jak rozumiem, ze jak włacze standardowe ksenony to dzienne w długich zgasna? 4. No i na jakiej zasadzie jest to realizowane. obcinane jest napiecie, czy to 20% to norma czy można to jakos wyregulowac? I jak działa to na zywotność samej żarówki? Wiecei do świateł dziennych specjalnie są przewidziane trwałe żarówki 5W