Treść opublikowana przez SebastianM
-
Finansowanie zakupu G30, optymalizacje podatkowe
Sam musisz sprawdzić - oferta zależy od wielu czynników; mając jedną wiesz, że jak nie będzie nic lepszego bierzesz tę pierwszą :) Powinieneś wysłać zapytanie do kilku firm i zostawić sobie 2/3, z którymi pociągniesz temat do końca. Jak w biznesie/życiu - szukasz okazji, negocjujesz :)
-
Czy można sprawdzić ile dokładnie litrów paliwa jest w baku
Piszą o 68. A z obdukcji - wczoraj zajechałem na stację mając 10 km zasięgu - zatankowałem 67,80 :) Myślę zatem, że 68 jest OK, a realnie z doprowadzeniem może wejść 69, może 70 - pistolet może odbijać różnie na różnych stacjach
-
Finansowanie zakupu G30, optymalizacje podatkowe
W Aliorze można mieć 1% wpłaty. Nie wiem ile maksymalnie na wykup wtedy
-
Nowa seria 5 G30
No to jutro odpalę trasę jadąc do centrum rano. Dzięki za info !
-
Nowa seria 5 G30
To takie "buty" - fatycznie tam, gdzie jeżdżę, jest notorycznie korek, ale auta jadą co około 8 - 15 sekund (4 pasy zwężają się stopniowo do jednego) Na nawigacji jest czerwień, ale zwróciłem uwagi, aby RTTi pokazywał korek Hm... A może mi nie pokazuje, bo nie jadę na nawigacji, co ?
-
Nowa seria 5 G30
Pytanie - jak się auto zatrzyma na kilka sekund i gaśnie, to potem samo się zapala, ale aby ruszyło, trzeba musnąć pedał gazu. A tymczasem według informacji z Infolinii do 30 sekund auto powinno się samo włączać i wyłączać (no i jechać) To jak to jest? :)
-
Ogrzewanie postojowe
Działą ze smartfona
-
Nowa seria 5 G30
Mam na myśli, że jak ktoś w pakiecie weźmie to, co chce, to jakieś pierdółki relatywnie wychodza mało :)
-
Nowa seria 5 G30
Wyposażenie każdy robi pod siebie - dla jednego Night Vision to zbędny wydatek, dla drugiego pakiet M Niektóre zaś rzeczy są w pakietach i czy się chce, czy nie, to się je dostaje - z drugiej strony kosztują wtedy tak mało, że aż "grzech nie brać" :)
-
530 hybryda
Tak, tego nie liczyłem. Przy mojej strukturze jazdy jednak plus dużej rodzinie korzyści nie widzę ekonomicznych :( Liczę, że za parę lat takie auta będą miały zasięg na baterii w zimnie że 200 i nie będą zajmować miejsca w bagażniku - wtedy na pewno dobrze będą się sprzedawać :) A8 ma fajny dodatkowy silnik elektryczny wspomagający ruszania - z takim silnikiem 530i paliłaby w mieście ponad litr mniej, a to jeszcze bardziej uderzałoby w 530e. Szkoda, że rozwiązania z Audi nie zastosowano w G30 :(
-
Finansowanie zakupu G30, optymalizacje podatkowe
Leasing chyba każdy tak działa :)
-
530 hybryda
A jak jest rozwiązana kwestia bateri? Bagażnik jest mniejszy?
-
530 hybryda
Dzięki za testowe dane. Kurczę, ale to oznacza, za po 100 tys 530i, które jest tańsze, zaczyna generować wyższe koszty. A to tylko zakładając że jeździmy tylko po mieście na samym prądzie. W lecie auto dalej jeździ ale ów trasach więcej pali więc moim zdaniem można przyjąć przebieg 100 tys jako ten, po przejechaniu którego hybryda się zwraca No, to pokazuje, że producenci muszą jeszcze sporo zrobić aby ludzie masowo kupowali takie auta.
-
530 hybryda
Specjalnie zadałem pytanie ile prawdy pobiera a ponieważ na fakturach mamy kWh to przyjąłem że kolega taka podał wartość. O ile pamiętam to kiedyś ktoś gdzieś podał koszt przejechania 100 km na 10 zł. Teraz mamy zimę więc mi wyszło 18, bateria krócej trzyma więc ... chyba dobrze to policzyłem :)
-
530 hybryda
Hm... Czyli to 5,5 zł. Koszt przejechania 30 km dla 530i w jeździe miejskiej to 12 zlotych. Sprawa się zmienia przy aucie na firmę, po odliczeniu podatków zostaje 8,8. Czyli oszczędność 3 zlotych kupiona koniecznością zabawy z kablami. Biorąc pod uwagę brak xDrive, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, to był to główny powód, dla którego odrzuciłem elektryka. Tym bardziej, że przy 140 na autostradzie auto pali mniej, więc w/w oszczędności zostają zjedzone. Zasięg auta zwiększony o połowę, przy dodaniu xDrive i zachowaniu ceny na poziomie obecnym PLUS skrócenie czasu ładowania dopiero sprawi, że hybrydy zastąpią tradycyjne auta.
-
530 hybryda
Ile kilowatów trzeba, aby nałądować baterię ?
-
Powłoka ceramiczna/kwarcowa hit czy kit?
Tak, też tak miałem - umyłem tanim środkime, bo akuratnie taki miałem pod ręką, po czym pokazali mi na myjni, jak kropelkowało PRZED, a jak PO myciu środkiem odtykająym pory w powłoce ceramicznej Co nie zmienia faktu, że szkoda, że powietrze nie opływa tak fajnie po bokach, jak po masce i dachu - bo wtedy myć wystarczałoby auto ze 3x rzdziej, jak nie więcej :)
-
Powłoka ceramiczna/kwarcowa hit czy kit?
Minus - trzeba myć na myjni droższymi środkami - wychodzi o 30 zł więcej od mycia. Plus te 3-3,5 to jest na rok, potem trzeba jechać "na przegląd".
-
Powłoka ceramiczna/kwarcowa hit czy kit?
Powłoka ceramiczna daje fajne efekty pod kątem słabszego brudzenia się auta, ale niestety boki i tył nigdy nie będą takie jak maska i dach, gdzie pęd powietrza sprawia, że po dwóch tygodniach jazdy w deszczu są nadal jak lustro. I to jest coś, co mnie rozczarowało :( Na pewno jednak warto w to zainwestować - szybciej się myje, mniej brudzi - a i przed słabymi zarysowaniami chroni :)
-
Nowa seria 5 G30
O ile pamiętam to zwykle też są :) Ps No to A6 górą :(
-
Nowa seria 5 G30
Lepsze od tych adaptacyjnych w G30?
-
Nowa seria 5 G30
Dociskanie pasów nie jest w standardzie? Co do ledow to powinno to lepiej działać :). Może w kolejnej generacji jak zwiększą ilość ledów to wycinanie lepiej będzie wyglądać. Przy okazji ciekawy jestem jak to rozwiążą w nowej A6
-
Nowa seria 5 G30
ad 1) Automatykę musisz włączyć każdorazowo po odpaleniu auta. Długie się włączą jak system uzna za stosownbe - laternie i inne jasne punkty mają wpływ na to, że długie nie zawsze się włączą ad 2) Z tego, co wiem, to jest to parę stopni, więc tego raczej nie zauważysz ad 3) No cóż :) - taka polityka Ja i tak się cieszę, że to nie nowe A6 - obsługa klimy z dotykowymi przyciskami to dramat, a tam wszystko jest na dotyk ...
-
Ogrzewanie postojowe
No tak, ale zawsze coś przewieje. Dla mnie system ten w zimie jest najważniejszy poza tym
-
Ogrzewanie postojowe
Nie zapominaj o lecie, wtedy ten system też się przydaje :)