Skocz do zawartości

SebastianM

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SebastianM

  1. Sam musisz sprawdzić - oferta zależy od wielu czynników; mając jedną wiesz, że jak nie będzie nic lepszego bierzesz tę pierwszą :) Powinieneś wysłać zapytanie do kilku firm i zostawić sobie 2/3, z którymi pociągniesz temat do końca. Jak w biznesie/życiu - szukasz okazji, negocjujesz :)
  2. Piszą o 68. A z obdukcji - wczoraj zajechałem na stację mając 10 km zasięgu - zatankowałem 67,80 :) Myślę zatem, że 68 jest OK, a realnie z doprowadzeniem może wejść 69, może 70 - pistolet może odbijać różnie na różnych stacjach
  3. W Aliorze można mieć 1% wpłaty. Nie wiem ile maksymalnie na wykup wtedy
  4. SebastianM odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    No to jutro odpalę trasę jadąc do centrum rano. Dzięki za info !
  5. SebastianM odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    To takie "buty" - fatycznie tam, gdzie jeżdżę, jest notorycznie korek, ale auta jadą co około 8 - 15 sekund (4 pasy zwężają się stopniowo do jednego) Na nawigacji jest czerwień, ale zwróciłem uwagi, aby RTTi pokazywał korek Hm... A może mi nie pokazuje, bo nie jadę na nawigacji, co ?
  6. SebastianM odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Pytanie - jak się auto zatrzyma na kilka sekund i gaśnie, to potem samo się zapala, ale aby ruszyło, trzeba musnąć pedał gazu. A tymczasem według informacji z Infolinii do 30 sekund auto powinno się samo włączać i wyłączać (no i jechać) To jak to jest? :)
  7. SebastianM odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Działą ze smartfona
  8. SebastianM odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Mam na myśli, że jak ktoś w pakiecie weźmie to, co chce, to jakieś pierdółki relatywnie wychodza mało :)
  9. SebastianM odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Wyposażenie każdy robi pod siebie - dla jednego Night Vision to zbędny wydatek, dla drugiego pakiet M Niektóre zaś rzeczy są w pakietach i czy się chce, czy nie, to się je dostaje - z drugiej strony kosztują wtedy tak mało, że aż "grzech nie brać" :)
  10. SebastianM odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Tak, tego nie liczyłem. Przy mojej strukturze jazdy jednak plus dużej rodzinie korzyści nie widzę ekonomicznych :( Liczę, że za parę lat takie auta będą miały zasięg na baterii w zimnie że 200 i nie będą zajmować miejsca w bagażniku - wtedy na pewno dobrze będą się sprzedawać :) A8 ma fajny dodatkowy silnik elektryczny wspomagający ruszania - z takim silnikiem 530i paliłaby w mieście ponad litr mniej, a to jeszcze bardziej uderzałoby w 530e. Szkoda, że rozwiązania z Audi nie zastosowano w G30 :(
  11. Leasing chyba każdy tak działa :)
  12. SebastianM odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    A jak jest rozwiązana kwestia bateri? Bagażnik jest mniejszy?
  13. SebastianM odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Dzięki za testowe dane. Kurczę, ale to oznacza, za po 100 tys 530i, które jest tańsze, zaczyna generować wyższe koszty. A to tylko zakładając że jeździmy tylko po mieście na samym prądzie. W lecie auto dalej jeździ ale ów trasach więcej pali więc moim zdaniem można przyjąć przebieg 100 tys jako ten, po przejechaniu którego hybryda się zwraca No, to pokazuje, że producenci muszą jeszcze sporo zrobić aby ludzie masowo kupowali takie auta.
  14. SebastianM odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Specjalnie zadałem pytanie ile prawdy pobiera a ponieważ na fakturach mamy kWh to przyjąłem że kolega taka podał wartość. O ile pamiętam to kiedyś ktoś gdzieś podał koszt przejechania 100 km na 10 zł. Teraz mamy zimę więc mi wyszło 18, bateria krócej trzyma więc ... chyba dobrze to policzyłem :)
  15. SebastianM odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Hm... Czyli to 5,5 zł. Koszt przejechania 30 km dla 530i w jeździe miejskiej to 12 zlotych. Sprawa się zmienia przy aucie na firmę, po odliczeniu podatków zostaje 8,8. Czyli oszczędność 3 zlotych kupiona koniecznością zabawy z kablami. Biorąc pod uwagę brak xDrive, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, to był to główny powód, dla którego odrzuciłem elektryka. Tym bardziej, że przy 140 na autostradzie auto pali mniej, więc w/w oszczędności zostają zjedzone. Zasięg auta zwiększony o połowę, przy dodaniu xDrive i zachowaniu ceny na poziomie obecnym PLUS skrócenie czasu ładowania dopiero sprawi, że hybrydy zastąpią tradycyjne auta.
  16. SebastianM odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Ile kilowatów trzeba, aby nałądować baterię ?
  17. Tak, też tak miałem - umyłem tanim środkime, bo akuratnie taki miałem pod ręką, po czym pokazali mi na myjni, jak kropelkowało PRZED, a jak PO myciu środkiem odtykająym pory w powłoce ceramicznej Co nie zmienia faktu, że szkoda, że powietrze nie opływa tak fajnie po bokach, jak po masce i dachu - bo wtedy myć wystarczałoby auto ze 3x rzdziej, jak nie więcej :)
  18. Minus - trzeba myć na myjni droższymi środkami - wychodzi o 30 zł więcej od mycia. Plus te 3-3,5 to jest na rok, potem trzeba jechać "na przegląd".
  19. Powłoka ceramiczna daje fajne efekty pod kątem słabszego brudzenia się auta, ale niestety boki i tył nigdy nie będą takie jak maska i dach, gdzie pęd powietrza sprawia, że po dwóch tygodniach jazdy w deszczu są nadal jak lustro. I to jest coś, co mnie rozczarowało :( Na pewno jednak warto w to zainwestować - szybciej się myje, mniej brudzi - a i przed słabymi zarysowaniami chroni :)
  20. SebastianM odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    O ile pamiętam to zwykle też są :) Ps No to A6 górą :(
  21. SebastianM odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Lepsze od tych adaptacyjnych w G30?
  22. SebastianM odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Dociskanie pasów nie jest w standardzie? Co do ledow to powinno to lepiej działać :). Może w kolejnej generacji jak zwiększą ilość ledów to wycinanie lepiej będzie wyglądać. Przy okazji ciekawy jestem jak to rozwiążą w nowej A6
  23. SebastianM odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    ad 1) Automatykę musisz włączyć każdorazowo po odpaleniu auta. Długie się włączą jak system uzna za stosownbe - laternie i inne jasne punkty mają wpływ na to, że długie nie zawsze się włączą ad 2) Z tego, co wiem, to jest to parę stopni, więc tego raczej nie zauważysz ad 3) No cóż :) - taka polityka Ja i tak się cieszę, że to nie nowe A6 - obsługa klimy z dotykowymi przyciskami to dramat, a tam wszystko jest na dotyk ...
  24. SebastianM odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    No tak, ale zawsze coś przewieje. Dla mnie system ten w zimie jest najważniejszy poza tym
  25. SebastianM odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Nie zapominaj o lecie, wtedy ten system też się przydaje :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.