Skocz do zawartości

SebastianM

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SebastianM

  1. SebastianM odpowiedział(a) na kamiloo98 temat w G30, G31, F90
    Mówię to, co słyszałem w serwisie. Co innego padnięta turbina przy normalnym użytkowaniu, co innego taka, gdzie zobaczą, że moment i moc przewyższa znacznie fabryczne wartości :)
  2. SebastianM odpowiedział(a) na kamiloo98 temat w G30, G31, F90
    Dlatego dziwię się, jak tu piszą ludzie, że wystarczy zdjąć i po sprawie - przecież to dziecinnie naiwne :) Jak się instaluje boxa to świadomie ryzykujesz utratę gwarancji - sugestie, aby wyciągać coś tuż przed wizytą, w sytuacji, gdy firma wie WSZYSTKO o Twojej jeżdzie - kierownik serwisu w jednym z salonów to wprost powiedział - są, mówiąc delikatnie, niepoważne
  3. SebastianM odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    Mnie ciekawi jedno tylko, czy w przypadku benzyny bezołowiowej też jest różnica, gdzie się tankuje? Zauważyłem np., że tankowanie na BP kończy się szybszą wizytą na stacji benzynowej ...
  4. SebastianM odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    Zachar ostatnio pokazywał test paliw zimowych ON - CircleK górą; warto odszukać i obejcrzeć, jak ktoś jeździ dieslem
  5. SebastianM odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    Co do kamer to moim zdaniem tak nie jest ze poszło o kasę. Ktoś musiał zawalić to na etapie projektowania Asusa.
  6. Sporo wyszło, jak na hybrydę ...
  7. SebastianM odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    BMW robi zdalne aktualizacje też, bez mojej wiedzy? Myślałem, że tylko będąc w salonie jest to możliwe Dzisiaj rano też nie mogłem zamknąć, "macałem" miejsce na klamce przez 5 razy chyba, w końcu zamknąłem przez tylną klamkę ...
  8. Podoba mi się, że jest taka merytoryczna dyskusja. Oby takich było więcej :)
  9. Mam 530i bez RF - nic nie buja. PS Może trzeba poprawić ustawienia w samochodzie (są złe obrony wybrane i dlatego buja...)
  10. Zobacz dokładnie na wpisy Za pierwszym razem była trasa Tarnów - Kraków BEZ tempomatu Teraz 30 kilometrów Kraków - Tranów PRZED Tarnowem - krótszy odcinek, w dodatku TEMPOMAT - a on zawsze więcej daje, bo G30 świetnie się toczy PS O ile pamiętam, to ostatnio też pisałem, że Jasło - Tarnów było 6,9 - dzisiaj był większy ruch niż wtedy - wjeżdżając do Tarnowa miałem 6,1 Takie wyniki to miałem lata temu w Matizie :)
  11. Specjalnie dla Ciebie - 30 km na A4 przed Tarnowem przy 140 km - wyszło 9.1 średniego spalania
  12. W mieście czy średnio ?
  13. SUper to wyjaśniłeś :) BMW się tym razem popisało - pytanie, jaka będzie żywotność tylko tych silników :)
  14. To auto ma niskie opory powietrza, przy 160 nie pali dużo więcej niż przy 140. Aha - jest jeszcze kwestia jedna istotna - jak chcesz porównywać wartości to koniecznie te same szerokości opon Ja np. mam 18", ponieważ spoko wyglądają - a przy okazji lepiej wjeżdza się na krawężniki - o niższym spalaniu i cenie nie wspominając. Więc jak ktoś z 20" poda Ci wyniki to różnie możesz je odebrać :)
  15. Nie będzie dużej różnicy, jak jedziesz płynnie, a na automacie - płynna jazda jest lepsza, bo jak z góry jedziesz,to nie jesteś hamowany :) Bez tempomatu miałem Tarnów - Kraków przy 140 - 160 spalanie na poziomie 7,9, w trybie Comfort - przy 140 zszedłbym do 7 litrów, może 7,5 PS Napisz do Zachara, może przetestuje to kiedyś :)
  16. To nic nie da - na płaskim będzie inne spalanie niż na "górkach". A w Polsce trudno jechać np Tarnów-Kraków tylko na tempomacie. Patrz na średnią jaką podają osoby z dłuższych odcinków, to jest miarodajne.
  17. SebastianM odpowiedział(a) na kamiloo98 temat w G30, G31, F90
    Bez przesady, dla mnie jest ok
  18. SebastianM odpowiedział(a) na kamiloo98 temat w G30, G31, F90
    Szczerze, to przy 530i, które jest szybsze niż połowa aut na rynku i myślącym kierowcy, to w zupełności to wystarczy. Dynamiczne wyprzedzanie jest niebezpieczne - ktoś popatrzy w lusterku, jesteś 200 m za nim, zacznie wyjeżdżać i ... wjedzie w Ciebie Różnymis amochodami jeździłem, także tymi, co miały gorsze o połowę osiągi niż 530i - i sytuacje, gdzie był stres, wynikały z niewzięcia czegoś pod uwagę :)
  19. SebastianM odpowiedział(a) na kamiloo98 temat w G30, G31, F90
    No nie wiem - w komputerze zapisuje się wiele informacji. Jak wytłumaczysz np. osiągnięty wyższy moment czy moc w sytuacji, jak silnik padnie? Dla mnie to jesy igranie z gwarancją - i "zabawa" tylko dla tych, co są świadomi. Jak się ktoś boi utraty gwarancji niech jeździ w Sport lub ... kupi silniejszy model, a nie kombinuje z elektroniką
  20. SebastianM odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Z ciekawości - dlaczego pytasz? W dzisiejszych benzynach silnik szybko się nagrzewa po odpaleniu, a głownym celem ogrzewania postojowego jest komfort osób jadących autem :)
  21. Bo to jest auto do typowej jazdy - do poszalenia to się kupuje inną brykę :)
  22. Normalnie - nie mam 18 lat, aby jak pajac ruszać spod świateł (by za 200 metrów hamować, bo "zielona fala nie zadziała" :) Ale z tym 8 to by trzeba było robić dużo tras na normalnych drogach - jak jedziesz emerycko w sznurze samochodów i ni ema jak wyprzedzać, to "6 z kawałkiem" bez problemu osiągniesz. Dlatego uśredniłem do 8 Ja mam sporo jazd w mieście i do miasta - 90%, więc mam 9,3 średnią
  23. A jak jeździsz? Bo 530i przy takim podziale będzie miała około 8 :)
  24. W GAPie dokładnie chodzi o to, że w przypadku szkody całkowitej gdy ubezpieczyciel, np. PZU, wypłaci mniej niż jestes winny firmie leasingowej, to masz wypłacone "dodatkowe środki" na poczet tej róznicy. GAP jest ważny gdy mało wpłacasz na początek - ale to tylko jedna z możliwości. Jak poważnie myślisz o leasingu to napisz na priva, dam Ci kontakt do fajnej osoby z Aliora Jak nie - poszukaj w Google co to jest GAP - jest dużo fajnych publikacji, nie ma sensu tutaj ich cytować.
  25. SebastianM odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Dziwne Mam zwykłe 18, letnie i zimowe Nic mi "nie pływa"

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.