Treść opublikowana przez SebastianM
-
PowerKit BMW G30
Mówię to, co słyszałem w serwisie. Co innego padnięta turbina przy normalnym użytkowaniu, co innego taka, gdzie zobaczą, że moment i moc przewyższa znacznie fabryczne wartości :)
-
PowerKit BMW G30
Dlatego dziwię się, jak tu piszą ludzie, że wystarczy zdjąć i po sprawie - przecież to dziecinnie naiwne :) Jak się instaluje boxa to świadomie ryzykujesz utratę gwarancji - sugestie, aby wyciągać coś tuż przed wizytą, w sytuacji, gdy firma wie WSZYSTKO o Twojej jeżdzie - kierownik serwisu w jednym z salonów to wprost powiedział - są, mówiąc delikatnie, niepoważne
-
G30 M550i xDrive
Mnie ciekawi jedno tylko, czy w przypadku benzyny bezołowiowej też jest różnica, gdzie się tankuje? Zauważyłem np., że tankowanie na BP kończy się szybszą wizytą na stacji benzynowej ...
-
G30 M550i xDrive
Zachar ostatnio pokazywał test paliw zimowych ON - CircleK górą; warto odszukać i obejcrzeć, jak ktoś jeździ dieslem
-
G30 M550i xDrive
Co do kamer to moim zdaniem tak nie jest ze poszło o kasę. Ktoś musiał zawalić to na etapie projektowania Asusa.
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Sporo wyszło, jak na hybrydę ...
-
G30 M550i xDrive
BMW robi zdalne aktualizacje też, bez mojej wiedzy? Myślałem, że tylko będąc w salonie jest to możliwe Dzisiaj rano też nie mogłem zamknąć, "macałem" miejsce na klamce przez 5 razy chyba, w końcu zamknąłem przez tylną klamkę ...
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Podoba mi się, że jest taka merytoryczna dyskusja. Oby takich było więcej :)
-
Zawieszenie AD i Adaptive M suspension Professional
Mam 530i bez RF - nic nie buja. PS Może trzeba poprawić ustawienia w samochodzie (są złe obrony wybrane i dlatego buja...)
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Zobacz dokładnie na wpisy Za pierwszym razem była trasa Tarnów - Kraków BEZ tempomatu Teraz 30 kilometrów Kraków - Tranów PRZED Tarnowem - krótszy odcinek, w dodatku TEMPOMAT - a on zawsze więcej daje, bo G30 świetnie się toczy PS O ile pamiętam, to ostatnio też pisałem, że Jasło - Tarnów było 6,9 - dzisiaj był większy ruch niż wtedy - wjeżdżając do Tarnowa miałem 6,1 Takie wyniki to miałem lata temu w Matizie :)
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Specjalnie dla Ciebie - 30 km na A4 przed Tarnowem przy 140 km - wyszło 9.1 średniego spalania
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
W mieście czy średnio ?
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
SUper to wyjaśniłeś :) BMW się tym razem popisało - pytanie, jaka będzie żywotność tylko tych silników :)
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
To auto ma niskie opory powietrza, przy 160 nie pali dużo więcej niż przy 140. Aha - jest jeszcze kwestia jedna istotna - jak chcesz porównywać wartości to koniecznie te same szerokości opon Ja np. mam 18", ponieważ spoko wyglądają - a przy okazji lepiej wjeżdza się na krawężniki - o niższym spalaniu i cenie nie wspominając. Więc jak ktoś z 20" poda Ci wyniki to różnie możesz je odebrać :)
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Nie będzie dużej różnicy, jak jedziesz płynnie, a na automacie - płynna jazda jest lepsza, bo jak z góry jedziesz,to nie jesteś hamowany :) Bez tempomatu miałem Tarnów - Kraków przy 140 - 160 spalanie na poziomie 7,9, w trybie Comfort - przy 140 zszedłbym do 7 litrów, może 7,5 PS Napisz do Zachara, może przetestuje to kiedyś :)
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
To nic nie da - na płaskim będzie inne spalanie niż na "górkach". A w Polsce trudno jechać np Tarnów-Kraków tylko na tempomacie. Patrz na średnią jaką podają osoby z dłuższych odcinków, to jest miarodajne.
-
PowerKit BMW G30
Bez przesady, dla mnie jest ok
-
PowerKit BMW G30
Szczerze, to przy 530i, które jest szybsze niż połowa aut na rynku i myślącym kierowcy, to w zupełności to wystarczy. Dynamiczne wyprzedzanie jest niebezpieczne - ktoś popatrzy w lusterku, jesteś 200 m za nim, zacznie wyjeżdżać i ... wjedzie w Ciebie Różnymis amochodami jeździłem, także tymi, co miały gorsze o połowę osiągi niż 530i - i sytuacje, gdzie był stres, wynikały z niewzięcia czegoś pod uwagę :)
-
PowerKit BMW G30
No nie wiem - w komputerze zapisuje się wiele informacji. Jak wytłumaczysz np. osiągnięty wyższy moment czy moc w sytuacji, jak silnik padnie? Dla mnie to jesy igranie z gwarancją - i "zabawa" tylko dla tych, co są świadomi. Jak się ktoś boi utraty gwarancji niech jeździ w Sport lub ... kupi silniejszy model, a nie kombinuje z elektroniką
-
Ogrzewanie postojowe
Z ciekawości - dlaczego pytasz? W dzisiejszych benzynach silnik szybko się nagrzewa po odpaleniu, a głownym celem ogrzewania postojowego jest komfort osób jadących autem :)
-
Wreszcie jest! Wydech M-Performance do 530i
Bo to jest auto do typowej jazdy - do poszalenia to się kupuje inną brykę :)
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Normalnie - nie mam 18 lat, aby jak pajac ruszać spod świateł (by za 200 metrów hamować, bo "zielona fala nie zadziała" :) Ale z tym 8 to by trzeba było robić dużo tras na normalnych drogach - jak jedziesz emerycko w sznurze samochodów i ni ema jak wyprzedzać, to "6 z kawałkiem" bez problemu osiągniesz. Dlatego uśredniłem do 8 Ja mam sporo jazd w mieście i do miasta - 90%, więc mam 9,3 średnią
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
A jak jeździsz? Bo 530i przy takim podziale będzie miała około 8 :)
-
Finansowanie zakupu G30, optymalizacje podatkowe
W GAPie dokładnie chodzi o to, że w przypadku szkody całkowitej gdy ubezpieczyciel, np. PZU, wypłaci mniej niż jestes winny firmie leasingowej, to masz wypłacone "dodatkowe środki" na poczet tej róznicy. GAP jest ważny gdy mało wpłacasz na początek - ale to tylko jedna z możliwości. Jak poważnie myślisz o leasingu to napisz na priva, dam Ci kontakt do fajnej osoby z Aliora Jak nie - poszukaj w Google co to jest GAP - jest dużo fajnych publikacji, nie ma sensu tutaj ich cytować.
-
Koła na zimę
Dziwne Mam zwykłe 18, letnie i zimowe Nic mi "nie pływa"