Skocz do zawartości

Zermax

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Zermax

  1. Zermax odpowiedział(a) na ArtShape temat w X5 (G05)
    Za zimowe/gumowe w czerwcu 2019 zapłaciłem 425zl w Inchcape w Warszawie.
  2. Zermax odpowiedział(a) na ArtShape temat w X5 (G05)
    Guma nie śmierdzi? Najczęściej taki jest problem podróbek dlatego zawsze się ich bałem od czasu jak z 15 lat temu kupiłem pierwsze podróbki :) od tego czasu słono place w ASO :roll:
  3. Zermax odpowiedział(a) na dziaraxc temat w X5 (G05)
    Ubezpieczenie chyba masz od wartości fakturowej a nie wartości katalogowej :) Swoją drogą jak działa ubezpieczenie powłoki ceramicznej?
  4. Zermax odpowiedział(a) na kamilkoc temat w X5 (G05)
    Z tego co wynikało z forum huawei wcale nie pracują, kilka osób mialo problem z p30pro. Ja mam Galaxy s8+ i działa plus służbowe a51 i też działa.
  5. Zermax odpowiedział(a) na kamilkoc temat w X5 (G05)
    Nadal powiadomień brak ale dzięki wizycie wsewisie mam teraz 11/2020.36 i mam wreszcie wszystko :)
  6. Zermax odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Wracając do meritum tematu: Wczoraj odebrałem z serwisu: - niemiłosiernie skrzypiący przycisk do otwierania podłokietnika wymieniony - nie zawsze reagujące czujniki z przodu przeprogramowane
  7. Zermax odpowiedział(a) na Zermax temat w X5 (G05)
    W pełni się zgadzam. Z bakiem 100l byłaby bajka. Pomysł też wtedy o zasięgu 30d :)
  8. Zermax odpowiedział(a) na Zermax temat w X5 (G05)
    To się dłużej nie zastanawiaj i bierz póki jest :cool2:
  9. To nadal nie jest nacisk pionowy może pod lekkim bardzo ostrym kątem, ale nadal to są dwie różne bajki.
  10. Zermax odpowiedział(a) na kamilkoc temat w X5 (G05)
    Ja mam nadal 07/2019.55 :) nie miałem zdanego update od nowości ponad rok temu :) Oddaje w środę na gwarancji bo skrzypi fotel i guzik podłokietnika to od razu mają mi wgrać coś nowego.
  11. Zermax odpowiedział(a) na Zermax temat w X5 (G05)
    Ja gwoli łatwości podsumuje co udało mi się dowiedzieć na temat samego silnika. Miał bardzo duże problemy w wieku dziecięcym (na rynku już 10 lat chyba) przegrzewał się z racji konstrukcji kompaktowej gdzie turbiny są między cylindrami a kolektory na zewnątrz. Przez to dochodziło czasem nawet do zatarc. Bmw pracowało nad tym latami z różnym skutkiem. Finalnie jest dodatkowa pompa wody i chłodzenie jest chyba już całkiem efektywne. Ja ze strachu trochę dokupilem dodatkowa gwarancję na 5 lat. Sam serwis to tyle, że w przeglądach między interwałami jak robisz olej (a skoro się boisz to na pewno robić będziesz) to za to trzeba za 1000zl dać bo oleju jest po prostu dużo i w zasadzie to tyle, reszta to spalanie, ale 40i oszczędne też nie jest. Dla mnie jest bajka, nic nie dawało mi tyle frajdy co x5 m50i i myślę, że każdy użytkownik tutaj, który się zdecydował to potwierdzi :) no może poza dodge challenger hellcat, to dopiero budowało uśmiech na mojej twarzy, ale był pozyczony :) W każdym razie nie ma się co bać tylko brać, gatunek już wymiera i myślę, że bmw, araz wycofa swoje v8 patrząc na to ile będzie wymagać pracy a jak mało go schodzi.
  12. Obciążenie ciągnięcia vs nacisku to dwie różne sprawy więc ja bym tego nie bagatelizował :)
  13. Ja mam konfig katalogowo pod 600k i wcale nie powiem, że przepłaciłem. Jeździłem Audi i oprócz słabej obsługi to właśnie wykończenie mnie bardzo rozczarowywało. Wygląda na to, że trafił Ci się jakiś felerny model X5, u mnie wszystko jest tak jak powinno być w marce premium. Ja mam konfig za 560k katalogowo i lepiej być nie może (albo może, ale za wiecej :mrgreen:) . Sprawdzałem każda konkurencję i do pięt nie dorastała, może poza porsche ale za brzydkie Cayenne z takim silnikiem już prawie 900k trzeba dać wiec inny segment w mojej ocenie.
  14. @Michal masz 100% racji co do różnego użytkowania. Jakbym głównie robił tarsy i po 40k km rocznie to bym o benzynie nie myślał. @maly ja mam 5 lat gwarancji na 5 lat leasingu więc mam w nosie czy coś tam się będzie psuło w sumie, ale sam silnik ma dodatkowe chłodzenie w stosunku do poprzednich wersji więc może nie będzie się tak grzać i chrzanic,nie wiem póki co chodzi bajecznie :) Zawieszenie m proff to straszny beton moim zdaniem bez sensu do suva bopl na tor chyba nie kupujesz. Standardowe adaptacyjne M jest spoko lub pneumatykę wiem że wiele osób chwali, owszem buja w komforcie ale w spotlrt jest już całkiem spoko.
  15. Trasę typu 500-600km bez problemu robię na jednym baku jak nikt mnie nie wyprzedza :) Bak jest 83l więc da radę. Jadąc spokojnie to można i 750 zrobić albo lepiej ale nie po to się kupuje takie silniki żeby walczyć o nagrodę zielonego liścia :)
  16. Liczyłem to, przy przebiegach ok 15k rocznie przez 5 lat wychodziło mi 32k więcej za paliwo przez cały okres a liczyłem 22 średnia której nie osiągam na szczęście :) Czyli przy aucie za tyle kasy to już jest śmieszne, a w rozbiciu na rok i miesiąc wychodzą jakieś gorsze tak na prawdę :) Nawet przy 2x przebiegach to jakieś wielkie koszty na miesiąc nie wyjdą, chyba, że ktoś płaci ponad 500k za auto i potem zyluje na paliwo dodatkowe 1000zl :)
  17. No ja specjalnie czekałem na to m50i, sprzedawca mnie nakręcał od marca, że będzie w czerwcu i żebym się wstrzymał bo już chciałem m50d brać co dal mnie było jednym wyborem wtedy w palecie. Diesla takiego jak w audi bardzo brakuje i szkoda bo ten w sq7 jest fenomenalny. Co do zadowolenia z wyboru ludzka psychika działa tak, że każdy stara się idealizować swój wybór więc każdy będzie dumny ze swojego Passata :mrgreen:
  18. M50d jedzie, w zasadzie gdyby nie to, że chciałem V8 kupić zanim znikną z rynku to bym pewnie m50d wybrał :) Ale różnica 13k dodatkowych za taki silnik to nie mogłem się powstrzymać :)
  19. Patrz mój post wyżej. Mam 12k przejechane więc nie jakoś bardzo dużo ale to już nie docieranie :) To też silnik bardzo wrażliwy na operowanie gazem więc myślę, że jezdzac cały czas z gazem w podłodze to i 22l średnio będzie mało. Aczkolwiek przy aucie za 550-600k spalanie moim zdaniem jest sprawa drugorzędna albo i trzecirzedna. W trasie jezdzac 160-180 b (nikt mi nie wmówi, że w Polsce da się średnio jeździć szybciej, ewentualnie odcinkowo) to spalanie masz rzedu 15l w porywach do 17.
  20. Zermax odpowiedział(a) na Zermax temat w X5 (G05)
    Porsche Cayenne turbo s że swoim magicznym zawieszniem podnosi poprzeczkę jeszcze o stopień wyżej :) Najwyraźniej tam gdzie problemem jest fizyka wystarcza niemeccy inżynierowie :)
  21. Zermax odpowiedział(a) na BigCactus temat w X5 (G05)
    Otóż to. Mandat to jedno, można zapłacić te 1000 euro czy 500,ale jak będzie potrzeba to nie dasz rady jechać i może się zrobić niefajnie.
  22. 8l schodzi jadąc do bramy wyjazdowej z garażu :) A tak serio to nie ma tragedii, zakładałem, że będzie 22-25 (jeżdżę głównie po Warszawie plus trasa że 2 razy w roku w porywach do 3) a tu srednie od nowości 17,6. Jak się wciśnie i korzysta w pełni z potencjału to i 30l na 100 nie starczy, ale tak się jeździć nie da cały czas, szczególnie z rocznym dzieckiem na pokładzie :) W każdym razie ten samochód nie miał być oszczędny niech pali ile potrzebuje byleby dawał frajdę :)
  23. Zermax odpowiedział(a) na BigCactus temat w X5 (G05)
    Z tym okazywaniem to realnie nie wyobrażam sobie jakiego trzeba mieć pecha, żeby Ci kazali. Ale w miejscach gdzie trzeba mieć łańcuchy do a. Same opaski nie spełniają wymogu prawnego b. Jka będzie stromo i ze śniegiem to możesz nie podjechać :)
  24. To dział x5 inna kategoria wagowa kolego i spalania też zupelnie inne :lol:
  25. Zermax odpowiedział(a) na BigCactus temat w X5 (G05)
    No i extra, jak już będzie się dało normalnie podróżować to kupie tylko 2, dzięki :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.