Treść opublikowana przez Zermax
-
Systemy asystujące kierowcy zasada dzialania ?
Tak. Pojawia się na zielono aktywny tempomat i obok zielona kkernica, że sam jedzie i gitara. W korku jak nie patrze do przudy tylko zapika i jak popatrzę to rusza, rąk na kierownicy nie wymaga,ale bez dodytkania co kilkanaście sekund zaczynają mrugać na żółto lampki na kierownicy potem na czerwono i jak nie dotkniesz to zaczyna się procedura awarynego zatrzymania przy prawej krawędzi jezdni.
-
Systemy asystujące kierowcy zasada dzialania ?
Tak u mnie działa bez trzymania rąk na kierownicy i u Ciebie też powinno. Do 30 km/h, w przypadku dobrze oznaczonej drogi, stojąc w korku praktycznie nie muszę trzymać rąk na kierownicy. Po jakimś czasie, szczególnie podczas zwiększania prędkości lub słabego oznaczenia drogi początkowo świeci na pomarańczowo a następnie na czerwono prosząc o przejęcie kontroli. U mnie dokładnie tak samo, wystarczy smyrnac kciukiem kierownice i dalej jedzie bez dotykowo :)
-
Ocena konfiguracji X5 G05
Sensowny silnik, chociaż 30d :cool2:
-
Zmiany w zamówieniu
W każdym razie tempomat od 0 jest tylko w pakiecie assisted drive czy jakoś tak, ten taki z semi-autonomiczna jazda i działa od 0. Przy 25d raczej tempomat 180+ Ci nie potrzebny bo zadko są takie drogi żebyś się tak rozpędził :) ale wersja tego najlepszego tempomatu o którym pisze działa do 210.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Biel mineralna czyli tzw perłę odradzali mi i w BMW i potem mój lakiernik. To podobno kolor potem nie do naprawy jak coś trzeba robić wiec doradzili mi zwykła biała i tak właśnie zrobiłem i w sumie nie żałuję wcale a już jakieś naprawy niestety robić musiałem...
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Nie będę oddzielnego tematu zakładać więc zapytam tutaj. Ostatnio miałem taką myśl, że w mim poprzednim F10 była taka fantastyczna funkcja, że jak ustawiłem nawigację to na wyświetlaczu od paliwa pojawiała się strzałka pokazująca ile zostanie benzyny jka dojadę na miejsce, mała rzecz a cieszy. Przeszperałem wszystko wydaje mi się w x5 i niw idze takiej opcji a przy w pełni cyfrowych zegarach przecież aż się prosi... Ktoś coś wie może na ten temat?
-
Remote Software Upgrade ver. 11/20
Mi się wczoraj zrobił upgrade i wszystko ok, żadnych roszad z kamerami :) To też pierwszy jaki mi się zrobił sam, wcześniej musiałem to w serwisie robić bo wiecznie mój samochód nie widział nowej wersji :)
-
Zmiany w zamówieniu
W sumie to trzeba je chyba specjalnie włączyć :)
-
40d vs M50d
To bardzo zależy co rozumiesz przez dobrze pocisnąć :) Nie mailem okazji na jakiś długi szybki przejazd przez Niemcy przez tą cholerna pandemie więc nie wiem jakby było z pedałem w podłodze non stop, myślę, że od stacji do stacji. Ale tak jezdzac po naszej Polsce z raczej ciężka noga, ale pamiętajmy większość to dwa pasy tiry itd więc wclae tak ostro cisnąć się najczęściej nie da w efekcie warszawa-zakopane robię w jakieś 2/3 baku, Warszawa-Gdańsk podobnie. Warszawa-szczecin koło Gorzowa muszę tankować. W zależności od możliwości zasięgu jakieś 350-650, prędkość ma gigantyczny wpływ. W każdym calu czysta przyjemność :) Edit: Myślę, że jakbym mógł i dał jechać 250 zaly czas to zasięg by był z 200km :)
- 40d vs M50d
-
Jaki rozmiar kół?
Ja za 12700 kupiłem felgi 20' z zimówkami w Inchcape w Warszawie (w czerwcu 2019) 14k za same opony to jakas niedorzeczna cena :)
-
Jaki rozmiar kół?
Ja mam 21 cali lato i 20 cali zima bez pneumatyki i z komfortem jest bardzo dobrze :) Z pneumatyka na pewno nie będziesz narzekac l.
-
Koszty ASO
Nie, za to fikcyjne. Jak za fikcyjne to strasznie drogo :mrgreen:
-
Koszty ASO
Tak około 5.678,34 zł. Po jedenastu latach to bardziej 4980,67zł. Chyba za 11 letnie x5 :)
-
Koszty ASO
Te jestem ciekaw, ja bez gap place prawie 11k.
-
Koszty ASO
To jest rozszerzona gwarancja producenta - BRI, BMW repair inclusive Tu piszesz o gwarancji i wymianie elementów eksploatacyjnych (tarcze , klocki, pióra...) czyli - BSI, BMW service inclusive plus To o czym ostatecznie wyrażasz opinię? :?: Taaak mi chodziło o pakiet Service plus z klockami itd. Trochę się zaplatalem w skrótach :mrgreen:
-
Koszty ASO
Gdzieś tutaj no froum ktoś kiedyś pokazywał obliczenia. Realnie przez 5 lat wymienisz ze dwa razy klocki i może raz tarcze a to się razem zamyka w znacznie mniejszej kwocie niż cały pakiet. Filtry, oleje itp masz już w pakiecie serwisowym i tak.
-
Koszty ASO
Pakiet repair inclusive to się raczej nie bardzo opłaca. Ale jak ktoś specjalnie nie liczy 2k w tą czy tamtą to z tym jest ze wszystkim święty spokój :cool2:
-
Pneumatyka - czy warto czekać?
Bez pneumatyki można żyć, ja żyje i się cieszę,ale na opinie musisz uważać. Dla mnie 21 cali koła i zawieszenie M adaptacyjne jest całkiem komfortowe a ktoś inny powie, że to beton. Ktoś jeszcze inny powie, że pneumatyka buja jak na statku. Wiec finalnie polecam pojeździć takim i takim i wyrobić własne zdanie bo to bardzo subiektywna rzecz. P. S. Gdyby nie to, że do pneumatyki musiałbym brać skretna tylna os to brałbym pneumatykę :)
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
A nie jest to czasem diesel kupiony do jazdy mejskiej? Otóż to. Przy prawdilowym wypalaniu dpf nie powinien sprawiać problemów a już na pewno nie przy takim przebiegu. Bmw ma swoje za uszami, ale akurat tutaj jest całkiem dobrze.
-
Koszty ASO
Ja wymieniałem olej między przeglądami w promo za chyba 850zl a mam v8 więc wchodzi morze oleju :) Przy klockach też nie ma tragedii zawsze możesz kupić swoje oryginalne. Zabawa się zaczyna jak posypie się coś poważniejszego. Ale to już wyceny indywidualne :)
-
F96 Moj garbusek szuka nowego domu ;)
RsQ8 to chyba jedyne audi które mi się podoba :) gratulacje!
-
Koszty ASO
0 zł bo masz na 5 lat pakiet serwisowy za jakieś 3k (nie mam pojęcia ile teraz kosztuje, kiedyś był w cenie ale do x5 już musiałem dokupić)
-
Zmiany w zamówieniu
Zgadzam się z lamerem, kamery 360 są świetne i nie wyobrażam sobie parkowania tym autem bez tego
-
30d czy 40i
Taaak IX, tylko dlaczego każdy elektryk albo prawie musi sie charakteryzować z wyglądu jakąś ciężka choroba genetyczna? Nie mogą po prostu zaproponować dodatkej opcji w x5 w pistacie elektryka?