Treść opublikowana przez luk_byd
-
G20 LCI2 2025
Podzielam opinie na temat i4. jest jeszcze i5 - ale to już coś innego. Ale odnośnie drugiego akapitu - mylisz się. Może nie mogę tego powiedzieć o G20 (dopiero do mnie jedzie G20 330e) ale na bazie G30 - sytuacja taka sama. Nie patrz na cyferki max momentu i max mocy. Ważne też jest jak ta moc przebiega i kiedy się pojawia, jak szeroko jest dostępna. Bazowe 530e jest o 0,2s szybsze 0-100 wzgledem 530i. Druga rzecz to reakcja na gaz itp. Silnik elektrycnzy daje bardzo niezłe wspomaganie dla silnika benzynowego co poprawia elastyczność, zrywność itp. Są też inne plusy jak "CUDZYSŁÓW WEBASTO CUDZYSŁÓW" w cenie oraz klimatyzacja na wyłaczonym silniku. Bagaznik - no tak, jest mniejszy, bak tez. Odnośnie podłaczania codziennie w domu - tez myslalem kiedyś o tym, ale to po prostu odruch. Wysiadam, cyk klapka, kabel lezy 40cm obok, plug i jest. Nie wiem - 3 sekundy? Dwa-trzy razy zdarzylo mi sie ze wsiadlem a kabel byl podpiety lub klapka otwarta - to jest gorsze, trzeba wysisasc, odpiac, zamknac klapke, ale 3 na 200 to jeszcze nie tak zle 😄 Problem ze sprzedazy hybrydy plugin juz jest - miekkie jakos ida, ale plugin zauwazam juz teraz. Nie wiem dlaczego, ale ludize nie chca tych aut. Moze nie maja gdzie ladowac, ale przeciez nie jest to konieczne. Z rozladowana bateria 530e pali jak 520d, a ma wieksza moc, cisze i kulture pracy jak to niektorzy pisza 😜 Ale to... tylko moja opinia.
-
G20 LCI2 2025
No ale wlasnie takie dwa auta... to laczy hybryda plug-in. Oczywiscie z odpowiednim zasiegiem. Te 110km to jest juz dobry, wystarczajacy wynik. Utrzymywanie dwóch samochodów zamiast jednego jest nieekonomiczne. Dwa komplety opon, dwa razy OC, dwa razy wiecej miejsca pod domem, dwie rozne konfiguracje. Te 'drugie' nie bedzie tak wygodne jak te pierwsze, a pomijam ze i zona musi miec swoje auto - wiec lacznie trzy. Mamy teraz wiecej, ale wynika to zupelnie z czegos innego i byc moze docelowo bedzie inaczej. @adamjttk "W 2024 roku, na terenie lotniska Chopina nie ma dostępnych stacji ładowania dla samochodów elektrycznych"
-
G20 LCI2 2025
Śmigałeś raczej w czasach F30 gdzie było 30km zasięgu, to już coś innego niż 110km zasięgu. Nie ma strachu przed nowym. Po prostu, hybryda plug-in da mi to samo co elektryk + niezależnosć. Tak mam teraz. Jeźdżę na EV na codzień, a była wycieczka do Warszawy, to jechałem w 'trybie mieszanym' ze spalaniem końcowym 6,8l - x 6,4zł x 600km = 261zł. Gdybym miał ładować się na 300km (20kWh * 3zł * 300km) = 180zł. Ok, jest 80zł taniej, ale trzeba szukać ładowarki, stać przy niej itp. Tutaj praktycznie z domu do domu bez tankowania można by rzec dojechałem, a przy zasięgu 110km zamiast obecnych 55-60 - byłoby tak na 100%. Tak na tydzien ? Albo 10 dni ? Ja niestety na nowych - dlatego kombinuje z PHEV. Przez trzy pełne miesiące mam oszczedność na poziomie 4500zł (koszty paliwa + niższy rachunek za prąd). Liczę że otrzymam dofinansowanie z MP 6.0, więc w teorii po 2,5 roku powinna mi się instalacja zwrócić - wtedy przestane liczyć 🙂
-
G20 LCI2 2025
No ja mam foto i dom takze sa warunki. Od maja tylko raz zona tankowala za 100zł, ja w ogole (poza wyjazdem do Warszawy). Caly czas na pradzie ew. to co bylo w baku Natomiast preferuje auta uzywane a nie nowe. WIem ze nowe to fajne itp, ale wole miec wiecej, ale dobrze kupione
-
G20 LCI2 2025
Tak, rozważałem i4 nawet ten e40, ale... Problemem jest to że w Polsce nie ma jeszcze komfortowej infrastruktury do ładowania EV. Przykład: Jade na lotnisko, bo lecimy na wakacje. Wracamy i muszę zaprowadzić auto do ładowania i dopiero wracać do domu. A tak... jednak łączny zasięg będzie taki że ew. zatankuje gdzieś po drodze jak będę wracał w 3 minuty. Obecnie jezdze hybryda plugin i 98% to jazda EV. Do pelni szczescia brakuje wlasnie paru km zasiegu 🙂
-
G20 LCI2 2025
Kurcze, co by nie mówić... te 330e mnie teraz bardzo kusi z zasięgiem na poziomie 110km
-
G20 LCI2 2025
Aaa, myslalem ze jakos ksztalt czy cos sie zmienil co byloby nie uzasadnione ekonomicznie.
-
Doposażenie 5AR 5AU
Zrob flash modułu.
-
G30 przeróbka z USA na EU
Ale co? Reflektory należy zmienić na europejskie. Lampy również jeśli nie maja pomarańczowych kierunków.
-
G20 LCI2 2025
A jak fotele po LCI2 wyglądaja ?
-
Zakup 340d z 100 tys. km przebieg a rzadki interwal olejowy
No są. Może niezbyt klarowne ale są. Dużo się o tym mówi, Ponad to na YT jest kanał gdzie gość ma sprzęt do analizy oleju i porównuje nowy i olej po róźnych przebiegach. Przy 8-12 tys km nastepuje duza degradacja oleju. Gdzie silnik jeszcze nowy, to nie musi zbierac tyle zanieczyszczen i rzeczywiscie trzy pierwsze wymiany co 25 tys m to moze nie byc nic zlego (chociaz wymienilbym jeszcze po 1 tys i moze po kolejnych 5, a moze i wymienialbym co te 8 tak jak robie to dotychczas bo nie jest to duzy koszt) ... Po prostu - powinniśmy robić to dla siebie, a nie dla kogoś, dla przyszłego nabywcy - nie myślec o tym.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Nie do końca w temacie, ale może jednak. Post tak na półpoważnie - także żeby ktoś się nie odpalił od razu 😄 Ostatnio był u mnie oglądać pewien Pan samochód, który stwierdził (oglądał tez inne) że B48 przy ~200 tys to już słabo brzmi i w ogóle rozrząd do roboty. Miał na myśli że słychać zużycie silnika. Zbadałem temat bo mam dwie 530e - jedna ma połowe przebiegu drugiej, mam też 630i z przebiegiem drugiej 530e (gdzie część przebiegu została zrobiona na prądzie)... Aż obejrzałem dwie inne 530i i stwierdzam że... może to dziwne, ale jakby gość miał racje. Co prawda 4 czy 5 aut to nie reguła ale... taki diesel czy ma 50 tys czy 200 tys - raczej brzmi tak samo (jak sprawny oczywiscie). Mozna by rzec ze benzyna tez jak sprawna ... ale wyglada ze jednak cos tam przy niej trzeba robic? tj.. rozrzad, wtryski, jakies wastegate czy inne cuda? Wiem ze brzmi to jak glupoty, ale nie zgłębiałem tematu. Czekam na potwierdzenie G30 530i z 22 roku, ktora ma 12 tys - zobaczymy czy bedzie 'najcichsza' 😄
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Piszesz brednie. Nie ma opcji aby HK z F31 grał gorzej niż baza z e90 - chociażby ze względu na moc i jakość głośników. To dlaczego nie używasz FLACów w HK w F31? Kto broni? Bazowy w E90... hmm - CCC nie czytało FLAC'ów. CIC owszem - ale to po 2008. Hi-Res tez NBT obsługuje. Brak DAC w G20? No i jak doszedłem do końca, to widzę że sam sobie przeczysz.
-
Dokładka Parking Assistance
Moduł, 4 czujniki, wiązka - jeśli masz na myśli to że parkiuje za CIebie. Jesli pro to jeszcze kamery 360. Jeśli chcesz zeby samo cofało 80m to BDC i MGU i ogolnie lepiej zapomnieć:)
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
A dlaczego ktoś ma rezygnować z ładnego auta, komfortowego auta, dobrze wyposażonego auta tylko ze względu na to że nie potrzebuje R6 czy V8 ? Jechałem na wakacje 520d po chipie, MHD. Było na prawdę komfortowo, ani razu nie pomyślałem że za mało mocy, wysiadłem niezmęczony. Dlaczego mialbym jechać Dacią albo czymś innym ? Tam raczej nie zrobiłbym trasy na raz, nie byłoby tak wygodnie, cicho itp itd.
-
Wszystkie wersje nawigacji EVO/LIVE/MOTION/MOVE/NEXT/PREMIUM/ROUTE/WAY
Dziękuje, Ale skąd auto będzie to wiedziało, skoro teraz pobierając mapę stad nie mam kodu FSC?
-
Wszystkie wersje nawigacji EVO/LIVE/MOTION/MOVE/NEXT/PREMIUM/ROUTE/WAY
Pytanko. Był abonament wykupiony na rok. Skończył się przed wczoraj. Czy istnieje jeszcze szansa, aby zaktualizować mapę do wersji ktora byla obowiazujaca na koniec abonamentu? X5 F15 z 16r - jest NBT EVO.
-
Kilka słów od wariata z 540 ;p - po wymianie oleju w skrzyni
"Przy mojej eksploatacji sama ilość opiłków stwierdza, że wymianę można było zrobić przy 150tys. i byłoby wszystko git." Olej to nie tylko magazyn dla opiłków. "zapewne jakbyśmy pobawili się magnesem coś byśmy znaleźli" Magnesy są w misce i wyłapują opiłki "każdy profesjonalny zakład zajmujący się detalingiem przy zakładaniu ceramiki ściera pierwsze warstwy ceramiki fabrycznej" Co?! "wiecie że na Volvo nie było nawet minimalnego zadrapania?" Volvo takie są 🙂 "Te lakiery w tych nowych samochodach są bardzo delikatne" No tak od 11 lat 🙂
-
[G30/G31] Niska wydajnosc klimatyzacji
Przepływ powietrza, a temperatura powietrza na wyjściu to dwie różne rzeczy. Przyciemnienie szyb - owszem że pomoże Włączenie obiegu wewnętrznego - klimatyzacja w trybie AUTO sama zmienia ten parametr aby było dobrze Czujnik temperatury nie jest u góry (bo byłoby absurdalne z punktu widzenia inżynieryjnego) - czujnik jest w panelu klimatyzacji. W G21 mam tak że klimatyzacja dmucha tak ze jej nie słychać (tyle co nic) a wydmuchuje arktyczne powietrze - listwa jest po prostu zimna Mam trzy G30 - i najlepiej klima działa w jednej 530e - podobnie, ale nie aż tak jak w G21. W ostatniej G30 gdzie są 4 strefy (chociaż to raczej bez znaczenia?) - dmucha mocno - tak jak by właśnie nie mogła zbić temperatury i próbowała obniżyć ja 'wiatrem' a nie 'chłodem'. Nie w tym sens klimatyzacji. Akurat obie są czarne, a ta G30 w ktorej najlepiej dziala z G30 to bluestone metallic. Bo kolor owszem ma znaczenie.
-
BMW G21 320i - Drgania układu kierowniczego/silnika tylko w trybie sport
No ale tam tylko kierunkowskazy można włączyć i chyba nic poza tym ? 🙂 Po pierwsze: Masz EDC ? Masz xDrive ?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Taka ciekawostka (chociaż nie dla mnie) Wyjmij kartę z telefonu i też się dodzwonisz na 112. Spotify idzie tym kanałem co synchronizacja danych auta/otwieranie-zamykanie/sprawdzanie poziomu paliwa itp.
-
[G30/G31] Niska wydajnosc klimatyzacji
I nie wiem czy było to poruszane, ale w ECO Pro domyslnie jest zaznaczona klimatyzacja ECO.
-
[G30/G31] Niska wydajnosc klimatyzacji
Generalnie mozna zakodowac jeszcze offset w IHKA jesli sie nie myle
-
BMW G30 2018 zmiana LUXURY LINE na SPORT LINE
Hamulce nie na kazdym rynku byly M z M-Pakietem. Tak samo układ zawieszenia. M-Pak wizualny to: przedni zderzak, tylny, progi, czarny grill Ale zeby zmienic zderzaki - to i kanaly powietrza zapewne, oslony pod silnik i zderzak, slizgi etc. listwy do okola drzwi, slupki, lusterka - ale slupki i lusterka tez sa w polysku przy Luxury Kierownica M, fotele z przeszyciami M, lotka, pasy z niebiesko-czerwona nicia, dekory w kwadraty aluminiowe, czarna podsufitka, hamulce M, zawieszenie M to taki 'etap drugi'.
-
elektroniczny cyrk BMW G30 530Xi
Nie wiem czy to dobrze, czy źle, mam w garazu tez preparat z serwisowki BMW ale predzej znalazlem "Suchy smar z PTFE Wurth 300ml"