Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. luk_byd odpowiedział(a) na jahan2506 temat w G30, G31, F90
    To i ja bym prosił EDIT: Ogarne sam. - Start E-Sys, read the CAFD of your NBT unit and with the FDL Editor look for the entry DPAS_INDEX. This will tell you the DPAS value you will have to use with Tool32; - Start Tool32 and open the NBT.prg (You might need other prg like ENTRYNAV.prg. Find the one the let's you communicate with your ECU.); - Upload the file to your car, using Tool32, with the command: apiJob("NBT","steuern_provisioning_data","3;c:\file.xml;2",""). In this case, "c:\file.xml" should be your file and "2" is the value reported by the entry DPAS_INDEX; - Reload NBT or power cycle car. - Go to the navigation menu and select the map, then right click to the side menu, then scroll to the traffic information option and after a few moments you should now have a new tab at the bottom, (like a car with a wifi logo), this is the RTTI; - Select and activate, then scroll to the top (of the traffic information menu), and select, you should now have a populated real time traffic information display menu (location on the left and map display on the right). lub: https://www.drive2.ru/l/9425467 ew: https://www.cartechnology.co.uk/showthread.php?tid=37069&pid=353198 +
  2. luk_byd odpowiedział(a) na Burza1234 temat w F10, F11
    Kwestia moze softu w aucie. Moze z ktorąś aktualizacja pojawia się check. Odczytaj jakie masz wartości i porównaj z rzeczywistością np. pirometrem - może uszkodzony czujnik, a może to prawda i jak pisał bbmw.
  3. Masz znak gdzie były ograniczenia prędkości i masz '--' czy nie masz znaku w ogóle? Odpięcie akumulatora to dobra sugestia. Czy ktoś łączył się ISTĄ np. w ostatnim czasie? Może wywaliło fake fsc jeśli takowe było. Odczyt znaków masz fabrycznie od nowości ? I tak, mapa jest potrzebna do działania odczytu znków prędkości.
  4. Bezpieczniki, przekaźniki z tyłu w bagaju od magla ?
  5. https://allegro.pl/oferta/modul-sterownik-fotela-bmw-e90-e60-6926435-16666155834 Tylko ze piny sie nie pokrywaja, ale szedł bym tą stroną. A dwa, gdybysmy znali numer (part number) np. Tyco/TE - to z katalogu byśmy dobrali gniazdo może.
  6. Tutaj jest numer części: W aso do kupienia za pare zł.
  7. Wyslij mi swoj adres email na pw
  8. ISTA, Service Functions -> Powertrain -> ZF8HP i tam sa dwie funkcje.
  9. newtis.info
  10. luk_byd odpowiedział(a) na jahan2506 temat w G30, G31, F90
    Nie zauwazylem ze napisales wczoraj 🙂 Mój bład.
  11. Już są promki z 'okazji' 'Black'...
  12. Już są promki z 'okazji' 'Black'...
  13. luk_byd odpowiedział(a) na jahan2506 temat w G30, G31, F90
    Już są promki z 'okazji' 'Black'...
  14. luk_byd odpowiedział(a) na suprnowa temat w F10, F11
    Musz edytować i ręcznie wpisać FF, nie wybierać z listy.
  15. luk_byd odpowiedział(a) na mg85 temat w G60, G61, G90, G99
    Sam rodzaj opony może spowodować JAKĄŚ zmianę w spalaniu - w końcu nie na darmo jest na etykiecie taka informacja. Szerokość opony + masa koła jak najbardziej ma wpływ na spalanie, ale myślę że to o czym pisałem w skrajnościach to max 1,2l/100km.
  16. 320xd z 2021 roku ma troche inna skrzynie biegów niż G30 z 2017, 2018 czy początku 2019 roku. To i to 8HP ale... Oprócz tego owszem - opcja 2TB trochę zmienia charakterystykę przełożeń. I jak najbardziej - różne wersje oprogramowania - różne sposoby / czasy zmiany biegów, inna charakterystyka pracy skrzyni. Druga rzecz to adaptacja pracy elektrozaworów/skrzyni - jak po wykasowaniu spieprzy się sprawę to tez róźnie może być No i druga rzecz kasowanie nastaw kierowcy - czyli ta druga adaptacja - która dostosowuje styl jazdy do kierowcy.
  17. To ja nie wiem jak, bez problemu znalazłem możliwość zakupu na stronach typu 'B' oraz w ASO gdzie podałem numery częsci. Nie masz poprawnej wiedzy. Zdjęcie jest z TIS.
  18. I jeśli się nie myle, nie działają funkcje online
  19. A moduł jest tutaj:
  20. https://www.google.com/search?num=10&sca_esv=c744cb070de47b7e&sxsrf=ADLYWIIIGgAsZpE1E4gCBvOn5VKrcVI9PA:1732538393372&q=hsd+plug&udm=2&fbs=AEQNm0Dvr3xYvXRaGaB8liPABJYdGovAUMem85jmaNP43N9LWpfDDLHFWEIRIoGXrCcpqBnTPPPAVoLJSbShGhjCUh_Pw_kQUzf1SP0Fc6uzHjXrfoXmA2pWUVjY6RPy7Ro-KGUEgQon-ew_zt0pQns2Htgpn5YlHU2FmSAdHsWlXS-ynkI2KwfPC7WjkrSHN3gYlJm95UrwZCd99rc-mieNidnBaEJyGiBt1kPN4q1ryDJoMPyVDWI&sa=X&ved=2ahUKEwiEn_y7wPeJAxVy-QIHHdxlDmMQtKgLegQIGxAB&biw=2560&bih=1287&dpr=1
  21. W module przycisków - masz wyjścia na silniki szyb, lusterek, ale sam moduł jest sterowany przez LIN, którym to też cyfrowo dostaje sygnał czy ma być podświetlenie czy nie. Najbardziej poprawnym rozwiązaniem, to ciągnięcie przewodu do FRM. Zasilanie w aucie po jakimś czasie znika. Ostre drutowanie to podłączenie się już w PCB przełącznika - przed diodą.
  22. luk_byd odpowiedział(a) na DetectiveRed temat w F10, F11
    😄 Nie widać nic na zdjęciu. Jak chcesz większej użyteczności - wrzuć screen z ISTA z listy sterowników plus listę błędów.
  23. ASO, ebay, allegro, szrot ?
  24. Nawet MGU są dotykowe, ale możesz je w pełni obsłużyć kontrolerem. Nie musisz korzystać z dotyku.
  25. luk_byd odpowiedział(a) na adziopak temat w G20, G21, G80, G81
    Miałem wcześniej pare G20/G21. Teraz trafiła się znowu. Nie wiem jak to... bo wcześniej na to nie zwracałem uwagi (fotele Sport zawsze). Ale tym razem... no te siedzisko niezbyt mi pasuje. A dodatkowo zawieszenie M - dla mnie za twarde 😞 Flaki mi się obijają.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.