Treść opublikowana przez luk_byd
-
[e61] szyba bagaznika nie dziala otwieranie, grzanie i FM
Nie jest to trudne. Wykrecasz głośnik z podsufitki i lutujesz uszkodzone przewody a jeszcze lepiej jest je przedłużyć. 1:1.
-
[e60] zmiana mulf na mulf 2
Ja w lci podmieniałem 1:1 . Kodowanie i jest.
-
PROBLEM z odpaleniem po mrozach BMW e60 520d
95Ah to nieodpowiedni akumulator do e60.
-
PROBLEM z odpaleniem po mrozach BMW e60 520d
Wg. mnie wine ponosi wtrysk, albo jakieś uszczelniacze czy cuś.
-
PROBLEM z odpaleniem po mrozach BMW e60 520d
Korekcje wtrysków bym sprawdził, ale w niespełna 3 sekundy to ciężko. Nawet bez świec żarowych sprawny 2.0d powinien odpalić przy -18*C (u mnie tak było) i po 2 sekundach już równo chodzić. Ale nie gasnąć.
-
Lakierowanie proszkowe/tradycyjne felg - Kuj.Pomorskie/Wlkp
Ewentualnie Kacper w Ostromecku pod Bydgoszczą. Numer na mapach google można znaleźć.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Trzeba sprawdzić ciśnienie wsteczne. Generalnie czytałem że w 2.0d jest około 74g miejsca w fitrze. Jeśli 60g zajmuje popiół to te 14g jest miejsca na sadze. Chyba ze 74g to tylko na popiol.
-
szarpanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu WIDEO
Życzliwy czy nie, to 40zł na kabel warto poświęcić.
-
spalanie silników 2.0D, 2.5D, 3.0D i "3.5"
Nie wiem. Zawsze używam 0W40 i nigdy nie miałem żadnego poboru, znikania, spalania oleju. (takiego zauważalnego na bagnecie) Od wymiany do wymiany bez zmian. Choć wymiana co 8 tyś km, z racji na bardzo dynamiczną eksploatacje :)
-
szarpanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu WIDEO
Mogą być to wtryski, egr jeśli jest
-
BMW E90 318d BRAK PRĄDU po wypadku
A czy czasem podając prąd na kleme pod maską nie powinno dać się otworzyć 'po ludzku' bagażnika ? Pytam z ciekawości, bo wydaje mi się ze tak.
-
CCC Professional 2018
Nie zasłaniajcie się buractwem... Jakos mapa 2017 z fotoradarami była ok - 100% zgodności dot. fotoradarów. http://www.poipoint.pl/punkty-poi?poi=Fotoradary-stacjonarne&poi_id=34&sort=poi poiplaza.com
-
[E61][520d] M47 Na Czipsach (197 KM / 407 Nm)
Nie chodzi o sam moment obrotowy a o okres kiedy doładowanie turbo się zwiększa. Tak jestem pewien że mam m47. Jak masz DPF tym bardziej powinno wcześniej wstawać
-
spalanie silników 2.0D, 2.5D, 3.0D i "3.5"
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=338388&sid=4e66808d9643a127f37111dfaffcc511
-
[E61][520d] M47 Na Czipsach (197 KM / 407 Nm)
To inaczej napiszę. Mam też m.in M47 w E61 LCI i mam znacznie większe wartości przy 1700-1800obr
-
Podstawowe HI FI W e60
Glosniki od hifi i od logic7 wygladaja na takie same (roznia w kolorze i pewnie materiale membrany) ale maja taki sam magnes. Od individual maja mniejszy magnes. Czy jest sens zamiany glosnikow z hifi na individual bez montazu/zmiany wzmaka? Sama przekladka glosnikow ?
-
Zwykłe/niezwykłe 520d
Miałbyś ochotę i czas nagrać dla mnie krótki filmik z zachowania automatu jeśli takowy masz? Pisze już post na telefonie więc ciężko do zdjęcia wrócić. 30sekind podczas suszenia i jazdy z gazem 25% wduszonym. Chodzi mi o zachowanie skrzyni na 2 biegu i 3
-
[E61][520d] M47 Na Czipsach (197 KM / 407 Nm)
Wydaje mi się że trochę za późno Ci turbo wstaje. Ale to jeszcze kwestia na którym biegu była hamowana
-
Bmw e91 2006 163 spadek mocy
EGR? Zawór od EGR siada ?
-
Bmw e91 2006 163 spadek mocy
Może to dlatego? Komputer oczekuje innych parametrów niż tych które dostarcza kolektor ?
-
CCC Professional 2018
Jak nie ma. Są strony z punktami POI gdzie nawet można wybrać sobie kategorie fotoradary stałe itp.
-
320d 163.. dziwne wskazania paliwa
Wskaznik ilości paliwa to diagnozuje. Przeciez widziales w teście ile masz w lewej a ile w prawej komorze. Tam gdzie się nie zgadza - tam jest uszkodzone.
-
CCC Professional 2018
Dziala, co ma nie dzialac ? Tylko ze nie zgadzają się miejsca fotoradarow (w ogole, nie ze sa przesunięte, tylko w ogole)... Tam gdzie jezdze
-
Różnica między silnikami 163hp a 177hp BMW E60/E61 525d
Z tego co wiem to 2.5d ma skrzynie do 400NM - 6HP19 Z jednej strony proponuje zakup wersji 163KM jesli sie trafi - mniej wysilona, chip zrobisz i może dłużej posłuży. Ale z drugiej strony, jesli chodzi o podatek to jeszcze lepszym rozwiazaniem jest zakup 2.0d 163KM... uwierz ze lepiej jedzie jak 2.5d 163km i bardzo podobnie jak 2.5d 177km. po chipie 2.0d lepiej. A podatek itp - taniej.
-
[E60/1] Regeneracja mechatronika skrzyni biegów 6HP26
Pany. Ten typ tak ma, czy coś jest nie tak. Skrzynia 6HP19, diesel M47 I odpowiednio: Przy max wduszonym gazie od '0' - jest wszystko ok. Przyspiesza jak trza. Przy delikatnej jeździe - też mniej więcej jest wsio ok, ale na 2 praktycznie nie ma lockup a na 3 załącza się późno. Im słabiej gaz duszę, tym szybciej się lockup załaczy Przy średniej jeździe - w sensie normalna jazda, lockup jakby powyżej 50km/h dopiero załacza. Nie falują obroty, można jechać 200 i jest ok. W trybie sport jest jakby ciutke lepiej, manualnie jest ok. Oprócz tego skrzynia jakby przepuszcza obroty po puszczeniu gazu (poniżej 5-6 biegu i predkosci ~100km/h wzwyż) i spadają na 1300 i maleja wraz z wytracaniem predkosci, później zrzuca bieg na nizszy i znow 1300 i maleje. W trybie sport, manual - obroty się trzymają jak w manualu. Nie ma najmniejszych szarpnięć itp. wszystko pięknie chodzi oprócz powyższego. Robic adaptacje ?