Skocz do zawartości

[E39] nietypowa zamiana


Felix - BMW Klub Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano wszyscy

 

Mam takie pytanie? Czy kiedykolwiek BMW robiło samochody z kierownica po prawej stronie.Chodzi mi o Anglie . Wiem że np.ostatnio w Top Gear było o :think: łoj zapomniałem chyba musi jaguar stary , zabijcie mnie niepamiętam ,, i tam była wersja z dziurą z zakrytą kratką nawiewną . Czyli możliwość wstawienia kierownicy po drugiej stronie. Słuchajcie czy każdy samochód można by było przerobic w jakiś sposób .

Np. jade do Angli kupuje np. forda czy bmwu ale , te samochody mają kierownice po drugiej stronie więc :

-jak z zarejestrowaniem

-jak z przerobieniem

-i czy sie da przerobić

-jakie jeszcze samochoduy mają taką alternatywe, oprócz jak wyżej wymienionego jaguara

 

Wiem że dziwny temat ale dosyć mnie nurtujący. :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano Felix

 

To jest mozliwe napewno w przypadku samochodow ciezarowych.Kiedys bylem w salonie Scanii w Bialymstoku i tam staa do sprzedania uzywana Scania.Jak rozmawialem ze sprzedawca to powiedzial mi ze ta scania ma cos kolo 3 lat i ze jest z Anglii.Przyoplynela promem do gdanska i tam zostala przerobiona na "normalna" czyt.z kierownica po lewej stronie. i ze potem ktos nia przyjechal z gdanska do bialegostoku.Mysle ze jak przerabiaja ciezarowki to i z osobowymi tez nie ma problemu.

Edytowane przez Szamil

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie przerobic. Niedawno moj kolega przywiozl Mondeo i da sie. Co nie zmienia faktu ze latwe to nie jest. Musisz kupic min.nowy konsolete do srodka.

Inaczej przeprowadzic wizaki kabli. Czasem zdarza sie ze musisz przesunac Intercooler itd. Wszystko zalezy od samochodu. Niemniej da sie to zrobic. Najtanszy koszt z jakim sie spotkalem takiej operacji to ok 2000zl. Niemniej jesli myslisz o samochodach na habdel pozyskiwanych od dealerow np za 1L to jak najbardziej sie oplaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum, a uato mam od 2,5 miesiąca.

Ok 100 km. od Białegostoku jest człowiek, który siąga i przerabia takie samochody (głównie ople). Podobno jest z tym trochę zabawy. Namiarów nie mam ale mogę się dowiedzieć.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum, a uato mam od 2,5 miesiąca.

Ok 100 km. od Białegostoku jest człowiek, który siąga i przerabia takie samochody (głównie ople). Podobno jest z tym trochę zabawy. Namiarów nie mam ale mogę się dowiedzieć.

Pozdrowienia

 

:arrow: Felix

 

Felix teraz mozesz sobie spojnie z GB Rollsa sprowadzic i niedaleko domu przerobisz na "normalna" wersje :D 8) :P :wink:

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest po wejściu do Unii ale przed 1 Maja polak nie mógł zarejestrowac takiego auta no chyba że przerobił, ale był problem natury papierkowej.Taki pojazd musiał być przebadany przez PIMOT i musiał miec wystawiona homologacje byc może to się teraz zmieniło, wiem bo mój sąsiad sprowadził sobie z 10 lat temu Volvo 340 z kierownica po prawej stronie i nigdy go nie zarejestrował choć próbował. Co do przeróbki to się to nie opłaca, chyba że zrobi się to po partacku ale roboty jest cała masa. Np.trzeba zmienic cały środek przełożyć serwo hamulca razem z belka wzmacniajacą + kolumna kierownicy + pedały (chyba oczywiste), cała elektryka, maglownica + sposób jej mocowania w niektórych modelach skrzynie biegów i cały silnik(chodzi o przednio napędowce)może też mechanizm wycieraczek jeśli jest pod deską rozdzielczą(może przeszkadzać), wybierak skrzyni biegów i cała masa niespodzianek po drodze. Według mnie absolutnie sie nie opłaca no chyba że ktoś dostanie nową 5-tke z kierownica po prawej stronie.

P.S. czytałem gdzieś że w niektórych Brytyjczykach nawet silnik kręci się w przeciwna stronę, ale to chyba żart, bo i po co miał by się kręcić inaczej :lol:

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak juz zabraklo aut w niemczech to masowo zaczynaja sprowadzac z angli wlasnie sprowadzaja na lawetach i przerabiaja koszt takiej przerobki to okolo 3 tys zl a samochody w anglii uzywane sa duzo tansze niz w niemczech (brak zbytu mała wyspa to i rynek nasycony) wiec przy samochodach za okolo 20 tys zl to taka przerobka jest juz oplacalna

taka jest podobno prawda na ten temat :lol: :D

 

(poprawione :oops: )

Edytowane przez kit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tyś - nie uwieże sama deska rozdzielcza to koszt ok 1000 pln do tego zestaw przełączników jakieś 400 pln, maglownica ze wspomaganiem to koszt min 1000 pln za używaną i cała masa innych rzeczy. No i robocizna elektryk ma tam co robić ok 500pln i mechanik weźmie 800-1000pln no chyba że sam sobie przełożysz to zaoszczędzisz jakieś 1500 pln. Myśle że niech się cieszy ten co przerobi autko za 5 tys. No i nie wspomne o tym że poduszka pow. pasażera może nie pasować do lewostronnej deski, ja bym się bał za dużo niewiadomych poza tym to juz nie to samo co oryginał

 

P.S.

Jeszcze mi przyszła jedna rzecz do głowy i pewnie nie ostatnia elektryka szyb w niektórych samochodach jest w drzwiach tez trzeba przełożyć, nowsze autka maja tylko zamek w drzwiach kierowcy też by się przydało o tym pomyśleć, lusterka zewnętrzne niby wystarczy same szkła wymienić bo najczęściej u nas prawe jest powiększające to wszystko są koszty a uwieżcie mi że takich drobiazgów jest cała masa

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kiedykolwiek BMW robiło samochody z kierownica po prawej stronie.Chodzi mi o Anglie .

oczywiscie robilo i oczywiscie caly czas robi. wystarczy wejsc na bmw.co.uk

http://www.bmw.co.uk/apm/images/top/channel/008/top_new_FineGround_yidndf42tgxuwr2efgiegktrd_FGN_V01.jpg

 

nie zarejestrujesz na polskie numery

 

 

ostatnio jak juz zabraklo aut w niemczech

OT: po czym wnioskujesz ze zabraklo samochodow w niemczech? nie spotkalem sie z brakiem bardzo niezlych ofert przegladajac...

 

Ok 100 km. od Białegostoku jest człowiek, który siąga i przerabia takie samochody (głównie ople).

vauxhalle znaczy sie ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałem okazję pojeździć vauxhallem astrą, fajny pojazd, ale jak się tym u nas wyprzedza... Przydatny okazał się system imieniem Jolanta na siedzeniu pasażera. Całkiem fajne wrażenia:)

 

:P Musi być pełne zaufanie do tego miłego i pewnie atrakcyjnego "systemu", bo jak jego "komp" źle obliczy odległość i czas wyprzedzania to może być nie ciekawie :P

Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę,

bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum, a uato mam od 2,5 miesiąca.

Ok 100 km. od Białegostoku jest człowiek, który siąga i przerabia takie samochody (głównie ople). Podobno jest z tym trochę zabawy. Namiarów nie mam ale mogę się dowiedzieć.

Pozdrowienia

 

:arrow: Felix

 

Felix teraz mozesz sobie spojnie z GB Rollsa sprowadzic i niedaleko domu przerobisz na "normalna" wersje :D 8) :P :wink:

 

 

tak właśnie sie zastanawiałem nad :think: tym Rollsem ale chyba jednak hiiiiii jednak niee wezme coś na literke B chyba BMWu :lol: Jak mysliszz.???

 

Tutaj pouszaliście temat deski rozdzielczej , mylse ze koszta deski bedą większe , niektóre modele mają zintegrowana poduszkę z deską , więc niebałodzo taka cena jak podawaliśćie . :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, prrrrr panowie!

a nikt już nie pamięta Fiatów 125p "anglików"? Jeździło tego po Polsce dość sporo swojego czasu, jak zrobili nadwyżki produkcyjne i na export nie poszło? Były między innymi używane jako taxi, ale prywatnych też było mnóstwo, bo... były tańsze. A sprawę "państwowej" taksówki 125p "anglik" znam z autopsji.

Wtedy z zarejestrowaniem nie było problemu, ale teraz - nie mam pojęcia.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociesze was, w anglii mozna jezdzic z kierownica po lewej stronie - i dla tego mozna znalezc BMW normalne, tylko, ze .... bardzo nietypowe, takie w ktorych nie oplacalo sie Synterowi, czy Munich Legend Garage przekladac sprzetu. Synter montowal nie co innego tylko Alpiny. Te bardziej wypasione, jak rowniez sporo BMek z prywatnego lub niskoseryjnego importu mialy kierownice po naszej stronie, np M635 csi, M3 Cecotto, 745i e-23 itp/ Przejrzyj ogloszenia np w BMW Car - w EMPIKU, i szukaj tych co maja RHD (right hand drive). Zareczam, ze beda to cacka i rarytasy. Czesto jest je trudniej sprzedac i sa tansze, bo nawet szajbus od BMW nie zawsze chce siedziec od strony pobocza.
(OO=[][]=OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.