Skocz do zawartości

Enriquez

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Enriquez

  1. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Po lifcie występuje. Nazywa się RAM i wygląda tak (to coś aluminiowego z wiatraczkiem po lewej)...
  2. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że bazowy system 676 pozwala na upgrade audio za mniej więcej 8-9 tysięcy obecnie, aby to dobrze grało (wymiana głośników, dodanie Match up8, strojenie). Mając HK czy B&W i tak należy wyrzucić w kosmos te wszystkie fabryczne pseudo głośniki i dodać wzmacniacz - tym razem up10, bo dochodzą dodatkowe głośniki w drzwiach z tyłu i ewentualnie centralny, który akurat należałoby usunąć. Zatem koszt zwiększy się o kolejne 2-3 tysiące. Jeżeli komuś wystarcza HK czy B&W i nie chce grzebać w aucie, to jest to jak najbardziej OK. W przypadku 676 upgrade jest niestety koniecznością.
  3. Niby się da, ale moim zdaniem szybciej zdejmiesz cały boczek (to tylko 2 śrubki), niż ten panel wyjmiesz.
  4. Ten znowu swoje ... w każdym temacie to samo pitolenie.
  5. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    tak, Match up8
  6. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    W przypadku bazowego audio, sama wymiana głośników była dla mnie bardzo zauważalna, gdyż doszły tweetery, których nie było, jak i wymiana głośników basowych pod siedzeniami. W przypadku hifi - masz już tweetery i głośniki basowe też wydaje mi się, że są lepsze. Zatem sama wymiana nie będzie tak odczuwalna w tym przypadku. W moim aucie (bazowe audio), dopiero dodanie wzmacniacza całkowicie odmieniło audio.
  7. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    up7 już nie jest oferowany. up8 obsłuży 8 kanałów - czyli na przykład drzwi przód, suby, drzwi tył i podsufitkę z tyłu. Ma też RCA do zewn. wzmaka do dodatkowego SUBa. Jeżeli masz głośnik centralny i głośniki w tylnych drzwiach (nie wiem jak jest w hifi) to będziesz potrzebował up10 aby to obsłużyć, bo braknie Ci jednego kanału.
  8. w jednym ma rację - przeważnie słabsze silniki okazują się bardziej awaryjne, nie mniej jednak właśnie te jednostki są najczęściej kupowane
  9. Takie rozwiązanie jest zastosowane w oryginalnej kamerze BMW Car Eye 3.0 Miejsce podłączenia jest w skrzynce bezpieczników przy słupku A od strony pasażera pod przewidziane na to bezpieczniki. Nie mam przy sobie instrukcji instalacji, ale wieczorem mogę wrzucić, o ile Cię to nadal interesuje.
  10. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    No właśnie taki jest plan. Wyrzucić zwrotnice i dać oddzielne zasilanie do tweeterów. Co do suba, to oczywiście mogę poświęcić prawą wnękę - niestety nie ma u mnie pod podłogą żadnego schowka - to G30 i pod podłogą jest akumulator. Problem z subem jest taki, że musiałbym znaleźć customową skrzynkę. Dodatkowo dochodzi wzmak do suba i robi się już drogawo, no ale cóż ... jak ma być dobrze to nie ma półśrodków.
  11. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    *update* Wczoraj byłem na strojeniu DSP. Powiem tyle - nie spodziewałem się, że ten zestaw ma takie pier......cie. Podczas strojenia zasugerowali mi, żeby wygłuszyć całe wnęki, gdzie siedzą woofery pod siedzeniami (już zrobiłem) a także pociągnięcie dodatkowych przewodów do drzwi w celu oddzielenia tweeterów od mid-basów - czyli likwidacja zwrotnicy. W moim przypadku Match ma 3 nieużywane wyjśca - i właśnie 2 z nich chcę przeznaczyć na tweetery w drzwiach przednich. Dodatkowo zastanawiam się nad dodaniem głośnika centralnego i pociągnięcie wiązki do zwmacniacza. Jak myślicie - centralny ma sens?
  12. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Problem w tym, że nie odpowiada. Próbowałem w firmie, ale bez sukcesu.
  13. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Nie znalazł by się tu ktoś, kto mógłby wystroić mi Match Up 8DSP? Masz może namiary na Macieja?
  14. Cześć. U mnie w sedanie da się złożyć od strony kabiny ten środkowy element do przewożenia nart. I przez tą dziurę możesz próbować zwolnić blokadę oparcia tylnej kanapy.
  15. W LCI nie zauważyłem tego problemu....
  16. Kamerę, przynajmniej tą Car Eye 3.0 należy podłączyć pod dedykowane bezpieczniki a nie gniazda zapalniczki - wtedy się odpowiednio włącza i wyłącza.
  17. Sprzedam wnętrze BMW G30 2021 M-Pakiet. Wersja foteli - Sport Alcantara + materiał. Fotele przednie podgrzewane. Pochodzą z mojego prywatnego auta, gdzie wymieniłem je na wersję komfortową. W skład zestawu wchodzą: Fotele przód bez poduszek powietrznych, bez klamer pasów. Kanapa i oparcie tylne, wraz z boczkami kanapy. Tunel środkowy - wersja z klimatyzacją 4 strefową - można przełożyć własne kanały powietrzne, jeżeli nie mamy 4 stref. Boczki drzwi przód Boczki drzwi tył - brak podświetlenia kieszeni drzwi - trzeba przełożyć ze swoich. Dekory boczków w kolorze srebrnym, z podświetleniem ambiente. Panel sterowania fotela kierowcy. Fotel ten wyposażyłem w podparcie lędźwiowe i nowy panel z tą opcją. Oryginalny, jaki był w aucie dokładam. W fotelach wszystkie sterowniki jak w oryginale - są jedynie te od ogrzewania. Cena jaka mnie interesuje to 4.200 PLN - do negocjacji. Odbiór osobisty - nie mam możliwości zapakowania tego w żaden sposób. Link do ogłoszenia na OLX https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-g30-fotele-wnetrze-CID5-IDX1llV.html?bs=olx_pro_listing Link do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/z2LYW9tcguqBrpfp6
  18. Kończąc mój wątek w tym wątku - dziś mogę powiedzieć, że zakończyłem retrofit ze sportów na komforty. Sam montaż zajął 1,5 dnia mniej więcej - skupiałem się nad tym, żeby niczego nie połamać, więc się za bardzo nie spieszyłem. Wielkie dzięki @luk_byd za schematy, choć i tak musiałem sobie ściągnąć ISTĘ i samemu rozkminić co i jak w moim egzemplarzu. Wymieniłem dokładnie całe wnętrze, aby mi się kolorystycznie nitki zgadzały. Wyzwaniem wydawało się przełożenie dekorów w drzwiach, ale okazało się to bardzo proste. Podobnie jak urwane światłowody w tylnych boczkach w kieszeniach. Okazuje się, że można je wymienić. Prawdziwym wyzwaniem było kodowanie tego wszystkiego do auta, ze względu na odmienną komunikację z modułem Airbag i dodatkowymi zagłówkami aktywnymi. Nie mniej jednak wszystko się udało i w końcu zaznam komfortowej jazdy. W związku z powyższym, mam też do sprzedania moje dotychczasowe wnętrze - Sport M-Pakiet Alcantara z niebieską nitką. Gdyby ktoś szukał - zapraszam.
  19. W poliftowej używasz górnego przycisku na manetce.
  20. Cześć. Chcę trochę podłubać w aucie i powinienem odłączyć zasilanie. Instrukcja z ISTY jest trochę zawiła i chciałbym się upewnić, że będzie OK, więc z tego co wyczytałem to: 1. Otwieramy maskę - pokrywę silnika 2. Naciskami 3x zapłon, aby wejść w tryb diagnostyczny 3. Na zegarach powinien pojawić się napis "układ wysokiego napięcia dezaktywowany" 4. Odłączam ujemną klemę akumulatora 48V 5. Odłączam ujemną klemę akumulatora 12V Jest ktoś w stanie to potwierdzić?
  21. Dzięki za odpowiedź. W sportach mam lin, ze względu na grzanie foteli. Rozumiem, że zmiana na CAN umożliwi komunikację z panelem klimatyzacji. Czy ma ktoś jakiś schemat dla komfortów? Nie mam ISTY i w zasadzie nie mogę tego nigdzie namierzyć. Nie poratuje ktoś? Nie ukrywam, że grzebanie w aucie nie jest mi obce i z radością zrobiłbym to sam i pojechał na jakieś do kogoś.
  22. Zastanów się 3 razy nad tymi sportami - ja będę je zmieniał na komforty. Dla mnie i wielu osób - sporty (te w alcantarze są mega nie wygodne). @luk_byd może będziesz wiedział - podpięcie komfortów pod samo zasilanie, bez CAN - umożliwi przynajmniej ustawienie manualne fotela, czy zostanie on martwy? Nie chcę jechać do warsztatu, który dorobi wiązki i to zakoduje z dwoma kompletami siedzeń, tylko wymienić fotele w garażu i pojechać na spokojnie bez bagażu.
  23. Kurde szukałem tej opcji od nowości. Dzięki panowie!

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.