Skocz do zawartości

Enriquez

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Enriquez

  1. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Ja zmieniałem ten podstawowy badziew na zestaw Audio System na przód i jest różnica spora. Koszt jakieś 2500. Nie jest to nie wiadomo co, no ale myślę, że rozsądny zestaw bez większych interwencji/modyfikacji auta.
  2. Jak znam życie to nawet wersja do 160 km/h w LCI nie przejdzie :)
  3. U mnie dokładnie ten sam wynik w 520xd. Codziennie A1 80 km. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  4. Ronda … brak :/ Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  5. Cześć. Nie wiem jak to teraz sprawdzić, ale w download managerze mam info, że pobrała się mapa 2022-2. Natomiast co ciekawe, po wgraniu z pendrive wyskoczył komunikat o konieczności resetu nawigacji. Pojeździłem kilka dni bez włożonego pendrive i znowu wyskoczył komunikat o resecie. Tym razem w menu Aktualizacja w radiu jest info, że mapa jest 2022-3. Może coś się pobrało przez internet? Podajcie jakieś zauważone przez Was błędy na mapie (jakaś pinezka w google maps), to sprawdzę jak to u mnie wygląda. Sprawdziłem na szybko moją okolicę i jest już na przykład jeszcze nie oddana zachodnia obwodnica Łodzi S14...
  6. Nie wiem jak u Was, ale ostatnio ściągnąłem mapę na USB, wgrałem, zresetowałem nawigację i oczom mym ukazała się wersja 2022-3. Dodam, że mam LCI oraz standardowe mapy PL, CZ, SK. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  7. Mam to samo od niwości. Auto ma 5 miesięcy :)
  8. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Ja natomiast myślę, że niektorym z Was się po prostu w dupach poprzewracało. Szczególnie „audiofilom” którym się wydaje, że mogą coś powiedzieć zadowolonym użytkownikom czy to HK czy BW.
  9. Możesz się podzielić linkiem do tego Download Managera? Albo wrzucić to gdzieś do chmury jakiejś?
  10. Spróbuj te środkowe kratki skierować bardziej w dół, albo tak, żeby nie wiało to centralnie w stronę lusterka. Gdzieś czytałem, że w okolicy lusterka wstecznego jest jakiś czujnik temperatury i jak na niego wieje zimne, to rzecz jasna stwierdza, że "jest zimno" i zaczyna się cyrk... Ja u siebie ustawiłem w ten sposób, że kratka kierowcy wieje max do góry i w stronę pasażera, a pasażera symetrycznie. Dzięki temu omijam to lusterko nieszczęsne i nie wieje mi po ręce. Dodatkowo zauważyłem, że w klimie w ustawieniu "AUTO" można zmienić intensywność wentylacji - coś jak w VAG - "łagodny, zwyczajny, intensywny" klikając na te wiatraczki. Dioda na Auto nie zgaśnie, ale intensywność się zmienia - może wystarczy zwiększyć? Ja jeżdżę na ustawieniu w połowie. Auto mam dopiero 3 miesiąc, więc rozkminiam i mogę pisać pierdoły, więc uprzejmie proszę o wyrozumiałość :)
  11. Enriquez odpowiedział(a) na kptadrian temat w G30, G31, F90
    Analogowe zegary to dziś już rarytas. No ale z drugiej strony, kto to kupuje? Przecież G30 to nie Mercedes beczka, tylko zwykły plastikowóz.
  12. Enriquez odpowiedział(a) na tkwiat temat w G30, G31, F90
    Wymienisz głośniki na Audio System i dziękuj, że nie można wziąć HK :)
  13. Ok. Zakupy. 1. Zestaw regulacji odcinka lędźwiowego. 2. Panel sterowania 3. Wtyczka, najlepiej z kabelkami - ja kupiłem całą wiązkę fotela z BMW X5 za 40 zł. Myślę, że cena taka sama jak za samą wtyczkę z ASO a dodatkowo będą potrzebne 2 piny MQS, które pozyskamy właśnie z wiązki. Instalacja. Zdejmujemy tył fotela, odczepiamy szmaciane "zakrycie". Odcinamy czerwony i zielony wężyk poduszki tuż przy samych końcówkach bloku zaworowego. Bez tego nie da się włożyć poduszki między stelaż a gąbkę - trzeba by rozmontować cały fotel, a nie jest to konieczne. Od góry stelaża, ostrożnie wkładamy poduszkę, kierując się ku dołowi oparcia - ostrożnie, można się pokaleczyć o ostre krawędzie. Wymieniamy panel sterowania. Panel posiada dwie wtyczki - dużą (zasilanie), która nas nie interesuje i małą 4 małe piny (2 są już obsadzone przez regulator pompowania boczków), a my będziemy obsadzać piny 1 i 2 sterowaniem do pompowania podarcia odcinka lędźwiowego. Elektryka. Na zdjęciu powyżej widać czarną wtyczkę. Pierwsze 3 przewody od lewej łączymi z pierwszymi przewodami w tej samej kolejności z białą wtyczką od bloku zaworów pompowania boczków - są to po kolei 12V, masa, zasilanie pompki, która jest wspólna dla obu systemów. Pozostałe 2 przewody doprowadzamy do panelu sterowania siedzenia, o których pisałem wyżej. Przewód biało/żółty (pin 4 czarnej wtyczki) idzie do pin 1 wtyczki panelu. Odpowiednio pin 5 idzie do pin 2. Koniec elektryki. Pneumatyka. Obcinamy czarny tłumik w oryginalnym zestawie - nie jest potrzebny. W jego miejsce wkładamy czarny blok zaworowy regulacji. Tutaj trzeba po prostu odtworzyć układ jaki przyszedł do nas jak na zdjęciu 1. Po prostu pompowanie boczków z białym blokiem zostawiamy, natomiast dokładamy cześć lędźwiową. Od pompki należy poprowadzić trójnikiem wężyki do środkowych króćców obu bloków. Jak to zrobicie - jest dowolność. Ja starałem się zachować jak najdłuższe wężyki po obcięciu. Ważna uwaga! 1. Wężyków nie da się zdjąć z króćców po dobroci - nawet na ciepło. Nie są one w żaden sposób klejone, ale po ich naciągnięciu na króciec jakoś się do niego przyklejają, uszczelniają bez możliwości obrotu czy ich zdjęcia. Obcinając czerwony i zielony - ok tracimy 10 mm, ale bez problemu pozostała długość nadal jest wystarczająca. Pozostałość wężyka na króćcu można delikatnie zdjąć ostrym nożykiem, ale trzeba uważać aby nie przeciąć i nie uszkodzić króćca a w szczególności elementu stożkowego, na którym ten wężyk się uszczelnia. Powoli i z wyczuciem. 2. Na pinie 1 białej wtyczki jest 12V. Trzeba uważać przy lutowaniu, aby nie zewrzeć go przypadkowo z masą, bo będzie szukanie bezpieczników. No i to chyba tyle. Roboty jest na jakieś 2-3 godzinki, ale najtrudniej było mi zgromadzić info jak to wszystko podłączyć. Kodowanie żadne nie jest potrzebne, jest to układ całkowicie analogowy.
  14. Melduję, że ogarnięte. Działa jak fabryczne. Cały mod w sumie dość prosty do ogarnięcia. Jeżeli ktoś chciałby szczegółów - proszę o info. Opisze co i jak. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  15. Te boczki pompujesz jakoś mocno, czy z umiarem?
  16. Mały update. Zakupiłem zestaw regulacji lędźwiowej i boczków z aukcji z pierwszego postu. Nie mam jeszcze nowego panelu sterowania z ową regulacją, ale to tylko kwestia czasu. Przedwczoraj zamontowałem samą poduszkę w fotelu i tymczasowo podłączyłem pod pompki do ciśnieniomierza w celu odpowiedzi na pytanie, czy znajdę w ogóle taką pozycję aby się nie męczyć. Po dwóch dniach mogę powiedzieć, że chyba coś z tego będzie i znajdę w końcu komfortową pozycję. Co ważne, dzięki podparciu wyjechałem z tyłkiem nieco do przodu, gdzie fotel robi się nieco szerszy i skutek jest taki, że już mnie to nie uwiera i nie drętwieje mi noga. Szukam jeszcze odpowiedniego pochylenia oparcia i myślę że będzie dobrze. Cel jest taki, aby efekt był całkowicie taki jak fabrycznie.
  17. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Panie. Różnica jest znaczna. Od razu po montażu miałem mieszane uczucia - korzystałem ze Spotify. Radio też gra jak to radio. Ale podłączając źródło wysokiej jakości, zastanawiam się czy w moim przypadku jest sens dodawania wzmaka... Oczywiście, jak masz po drodze do Łodzi, zapraszam na odsłuch.
  18. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Dzięki za info, choć już od tygodnia jestem po temacie. W LCI nie ma już przewodów z drzwi we wtyczce basów pod siedzeniami, wszystko jest doprowadzone do tego pseudo wzmacniacza (RAM) w boczku bagażnika.
  19. Może to śmieszne i prymitywne, no ale działa - poduszka dmuchana ręcznie, włożona do fotela... https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1826323
  20. Enriquez odpowiedział(a) na tkwiat temat w G30, G31, F90
    Mam u siebie w LCI fotele Sporty i są na tyle wąskie, że bardzo mi się niewygodnie jeździ, drętwieje mi noga, boli zadek i kręgosłup, bo jeżdżę wysunięty trochę do przodu. Siedząc na maksa do tyłu nie idzie wysiedzieć. A nie jestem żadnym grubasem 175 cm/73 kg - więc [BAD] raczej wąska. Cięgle szukam optymalnego ustawienia, trasa już kilku kilometrów mnie męczy. Rozważam wycięcie u tapicera tych boczków na siedzisku a na pewno montaż regulacji lędźwiowej. Zobaczymy. Dodam tylko, że jazdy próbne, później 3 tygodnie jeżdżenia było OK. Ale wydaje mi się, że nastąpiło nadwyrężenie jakiś mięśni z czasem z powodu tej pozycji i boli mnie praktycznie od razu :(
  21. Hej. Posiadam od niedawna piątkę jak w temacie w pakiecie M i fotleami sportowymi - alcantara + materiał. Niestety jak wsiadam do tego samochodu, to od razu zaczynają boleć mnie plecy i drętwieje mi lewa noga. Próbowałem już pierdyliarda ustawień i jestem po prostu załamany tym fotelem. Dziś spróbowałem podłożyć sobie poduszkę pod odcinek lędźwiowy i wydaje mi się, że jest trochę lepiej. Stąd pytanie, czy dołożenie tego to jest jakiś duży problem? Znalazłem odpowiednie części (fabrycznie mam pompowanie boczków) https://allegro.pl/oferta/bmw-g30-g31-g32-poduszka-ledzwiowa-fotela-11886408028
  22. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Jako, że temat rochę umarł, podzielę się swoimi dzisiejszymi doświadczeniami. Instalowałem dziś "stage 1" Audio System XFIT Evo2 na razie bez wzmacniacza, ale zależało mi na dodaniu tweeterów. Gra to przyzwoicie, aczkolwiek jak ktoś się spodziewa "łubu - dubu" to musiałby dodać po prostu wzmaka. Odsłuchałem paru utworów na spotify - gra to niestety trochę cicho - aczkolwiek w G30 generalnie dla komfortowego słuchania wystarczy cicho i człowiek się nie męczy. Testowałem jakieś utwory "bass test" np. DJ Droppin "Bass Abuse" i gra to wyśmienicie, właśnie niezbyt głośno. Co do samego zestawu - nie jest to niestety jakaś górna półka pod kątem zastosowanych materiałów i rozwiązań. Mam następujące uwagi: 1. Tweetery i Midrange to jest plastic fantastic. Może i to gra, ale jak się to weźmie do ręki ... no słabe to jest. 2. W midrange brak w zestawie gąbki pomiędzy głośnik a panel drzwi. 3. We własnym zakresie trzeba sobie urzeźbić jakoś przejście z przewodami z wnętrza drzwi na zewnątrz. Ja użyłem pianki wygłuszającej GMS zamkniętokomórkowej, jaką miałem pod ręką. 4. Przewody są nie wiadomo po co za długie i robi się zwyczajnie burdel. 5. Sygnał do tweetera i do midrange jest rozgałęziony z tej samej wtyczki. Problem w tym, że co byś nie robił w pewnym momencie spotkają się ze sobą dwa żeńskie konektory - trzeba ciąć i zlutować. 6. Wbrew temu co jest na Youtube, basowe nie ważą 2 kg a coś koło 1. Inna sprawa, że fabryczne "coś" waży może 300 gramów :) 7. Sam montaż dość prosty, zniszczyłem 9 spinek, upierdliwe jest przykręcanie głośników basowych. Wyrobiłem się ze wszystkim, łącznie z rzeźbieniem w trójkątach lusterek tweeterów w 4 godziny bez pośpiechu. Naturalną koleją rzeczy jest wstawienie tutaj wzmaka lub DSP, ale szczęśliwie Audio System nie ma jeszcze gotowej przejściówki z RAM do Amp. Dzięki temu pojeżdżę, potestuję - później decyzja.
  23. Enriquez odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Podziękował.
  24. Na czym polegają te rabaty?
  25. Enriquez odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Byłem rano w serwisie. Znany temat podobno. Odkręcili gaśnicę z mocowaniem z pod fotela pasażera. Mocowanie zostanie w domu, a gaśnicę włożyłem do bagażnika tam gdzie apteczka. W końcu cisza. Byłem tydzień temu w serwisie. Stwierdzili, że "faktycznie źle jest to w ogóle przykręcone - tak nie może być - poprawimy" ... Posiedziałem w poczekalni z półtorej godziny, dostałem kawkę, posiedziałem sobie w każdym modelu jaki mieli na salonie. Odebrałem umyte auto i stwierdziłem, że jest git. No i było git może jakieś pół dnia. Myślę, że u mnie skończy się tak samo jak u Ciebie - ten uchwyt wyląduje albo w garażu, albo to przykręcę jakoś do boczka bagażnika. Póki co torba z auchana wepchnięta pod spód robi robotę :P :8)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.