Treść opublikowana przez aaben
-
BMW E90 - ultra cienki lakier - co robić?
Nikt Ci nie powie co można z tym zrobić dopóki nie zobaczy tego na własne oczy. Polecam więc znaleźć w okolicy specjalistów od detailingu lub lakierowania.
-
[E90] 335d LCI
To teraz parę zdjęć:
-
Zaslepki wycieraczek
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-335d-lim/repair-manuals/61-general-vehicle-electrical-system/61-71-windscreen-washer-system/E1xzZAu
-
[E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
Nie wiem po co w ogóle masz te spryskiwacze włączone, to pierwsza rzecz którą trzeba wyłączyć po kupnie E9x. :) Co do przyciemniania kloszy to jestem sceptyczny, sensownie wg mnie to wygląda tylko po przyciemnieniu wnętrza.
-
[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?
Z Twojego opisu wynika że ewidentnie robota została skopana a auto jeździ niepewnie więc zamiast czekać udałbym się do warsztatu na poprawienie roboty.
-
[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?
Zawieszenie z fabryki było standardowe.
-
[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?
Skręciłeś wszystko na podniesionym czy na opuszczonym kole?
-
BMW e92 335i zwiększenie mocy a większe spalanie
To wszystko co jest "wymienione" to są popsute rzeczy które trzeba było zrobić żeby to w ogóle jeździło. Po co Ci auto z cofanym przebiegiem?
-
[E90] Czyszczenie odpływu wody
Według mnie jedyny sensowny sposób to zdjęcie błotnika. Ale po stronie kierowcy może wystarczy zdjąć tylną część nadkola bo nie ma tam zbiornika płynu do sprysków.
-
F36 420d 2017, Jelcz-Laskowice WBA4K51070BH19418
aaben odpowiedział(a) na wasli temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPrzecież masz parę stron na ten temat.
-
E92 330d WBAWD51030PW18430 - KOREKTA
aaben odpowiedział(a) na DRAY temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJest wystawiona na forum od dwóch tygodni. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=358352
-
E90- Stukot z pod maski przy odpalaniu i gaszeniu
Przyczyny mogą być różne, dwumas, koło pasowe, poduszki silnika.
-
E92 330d Xdrive LCI Individual -----> X1
Kierunki to taki trochę easter egg. Włącz sobie jeszcze markery USA w lampach to będzie trochę więcej pomarańczowego. :mrgreen:
-
PRZEPLYWOMIERZ E92 330D
Potrzebne jest live data z btool albo inpa. Korekcje wtryskiwaczy, aktualne/oczekiwane.
-
X5 E70 3.0si Kalisz WBAFE41029L248521
aaben odpowiedział(a) na shanleaf temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSorry ale gdzie M54 z remontem głównym co 150tkm z powodu poboru oleju? Poza tym ten silnik to prehistoria.
-
E92 325i 2007 N52B25A nie działa jeden cylinder
W świecach i cewkach. W braku diagnostyki komputerowej.
-
[E90] 335d LCI
Ok, w aucie się trochę dzieje, tym razem bez zdjęć. Przede wszystkim pozytywy. Kiedy zaczęło się robić ciepło (powyzej 15 stopni) komputer silnika znowu zaczął wariować, podając chore ilości paliwa wtryskiem nr 5. Błędy 4AE6 Nullmengenadaption Injektor, 4593 Laufruheregler. Korekty przekraczały +5 mg/suw. Generalnie to samo co rok temu w lato. W zimę wszystko było ok, korekty na jałowych w granicach +/- 0,5, pod obciążeniem +/- 1,0. Poszperałem po amerykańskich forach i okazuje się że DDE 7 zrobione pod M57Y miało fabrycznie błędy w oprogramowaniu. Skontaktowałem się z firmą z Kanady która zna się na US spec 335d/X5 35sd - JR Auto Performance Inc. Opisałem problem po angielsku, po czym Jarek odpisał mi po polsku co i jak. :) Po kolei: 1. Sprawdzić czy kanały dolotowe czyste (są czyste). 2. Zaktualizować soft do wersji z końcówką 612. Taki już miałem. 3. Przez ISTA skasować adaptację Incremental Wheel. Incremental Wheel adaptation jest to nic innego jak adaptacja czujnika położenia wału. Z jakiegoś powodu ta adaptacja się rozjeżdża, nie sprawdzałem ile u mnie była. Dopiero soft z końcówka 612 daje opcję w ISTA (ISTA też musi być nowsza) skasowania tej adaptacji. Ale samo incremental wheel u mnie nie poprawiło sytuacji, dopiero jak dodatkowo skasowałem adaptacje wtrysków w ISTA - poprawa o 100%. Błędy się nie pojawiają, wtryski podają paliwo normalnie. Ciekawy błąd, niektórzy pół silnika w związku z nim wymieniają bo bardzo nierówno pracuje. Problem jest opisany w biuletynach BMW m.in. SI B13 04 14. Można je wygooglać. Teraz dziwię się że kiedy szukałem rozwiązania w zeszłym roku to nic nie mogłem znaleźć. A teraz trochę "negatywów", walczę z Brembo swap. Okazuje się że w E90/E91 po lifcie dla tylnych hebli nie jest to takie proste jak w autach przedliftowych, bo piasta z E82 nie załatwia sprawy. Problem opisałem w temacie. Co gorsza, flansza pod tarcze hamulcowe też nie wydała w 100%, bo mimo że heble siedzą dobrze to brakuje piasty do wycentrowania koła. Konkretniejszy update w tej sprawie zrobię w czerwcu jak już uda mi się z tym dojść do ładu.
-
X5 E70 3.0si Kalisz WBAFE41029L248521
aaben odpowiedział(a) na shanleaf temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMusiałeś trafić zły egzemplarz 3.0d w E38. Te samochody jeżdżą w nieskończoność, wystarczy je regularnie serwisować. E70 z silnikiem N57 też będzie spoko, ale wątpię żeby poniżej ok. 70 tys PLN coś się sensownego znalazło.
-
BMW E90 330d M-Pakiet "Zaciski F30 4-tłok/ Styling 193"
Na nity montuje się łyżwę pod zderzak.
-
[E9x] Dystanse
A sorry, pytanie w ogóle było o E92 a tu nie ma znaczenia czy LCI. :)
-
[E9x] Dystanse
Przecież nawet nie napisał czy to przedlift czy polift a to kluczowe...
-
[E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
Nie ten temat ale Twój kolektor fabrycznie jest bez klapek.
-
M3 ZCP COMPETITION PACKAGE by marko
Napisz co to za heble, tył wygląda trochę jak przód z E38. :D
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
aaben odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSławek kupił na aukcji kota w worku a okazało się że ktoś przez pomyłkę sprzedał kurę znoszącą złote jaja. :D
-
320 d 163 faluje na zimnym
EGR, nieszczelny lub niesprawny układ vaccum, zawalony kolektor ssący, itp. itd.