Treść opublikowana przez aaben
-
e91 n46 plastikowe czesci w misce olejowej.
Za to to co pływało w Twojej misce jest bardzo interesujące. Przed chwilą pytałeś czy się to da zrobić samemu. W linku masz informację jakie elementy są do wymiany podczas pracy nad rozrządem i na co zwracać uwagę, a także jak to w ogóle robić.
-
e91 n46 plastikowe czesci w misce olejowej.
Według mnie też ślizg. Sprawdź napięcie łańcucha rozrządu - przez korek wlewu oleju śrubokrętem. Pewnie będzie tam niezły luz. Ja bym auta na razie nie uruchamiał i zmienił rozrząd. Szczegóły: http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=235831
-
E81 123d WBAUK11080VA93465 Wrocław
aaben odpowiedział(a) na Unfall temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWedług mnie warto się nią zainteresować, plus że wymieniony dwumas, trzeba sprawdzić temperatury bo DPF się zapchał. No i nie wiadomo ile taki DPF jeszcze wytrzyma po regeneracji. Mało jest takich aut a jeszcze mniej od prywatnych osób bez skręconego licznika, ale to sam wiesz najlepiej.
-
BMW Z3 COUPE VIN: WBACK71090LJ00012 Warszawa
aaben odpowiedział(a) na zajcef1910 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeździłem takim samochodem niecałe 2 lata z silnikiem 2.8i (też coupe, a właściwie shooting brake), i nauczyło mnie zwracać uwagę na każdy centymetr kwadratowy drogi. Wystarczało byle zanieczyszczenie asfaltu albo po prostu nierozgrzane opony i kręciła piruety. :D Teraz się z tego śmieję i wspominam z rozrzewnieniem, ale wtedy człowiek szybko się musiał uczyć jeździć. :lol:
-
e91 n46 plastikowe czesci w misce olejowej.
W takich wypadkach niezbędna jest przynajmniej jedna fotografia, bo pomysłów może być wiele. Z rzeczy które mi przychodzą do głowy plastikowych i to takich które mają szansę wpaść do miski bez rozwalania silnika od razu to kawałki ślizgów bądź napinacza rozrządu.
-
e9x Montaż haka holowniczego. / instrukcje , problemy /
Bezpieczniki są w schowku po stronie pasażera, za pokrywą. Na odwrocie pokrywy jest karta z rozpiską bezpieczników. Hak jest narysowany bardzo ładnie, bezpieczniki o numerach 24, 31, 32, 71.
-
e9x Montaż haka holowniczego. / instrukcje , problemy /
A czy hak ogólnie działa i tylko przycisk się nie podświetla, czy nie działa wcale?
-
e91 325i n53 2009 lci błędy kata Nox oraz kopcenie
Cykanie w tych silnikach to standard, pomaga czasem zmiana oleju.
-
E90 BMW Professional - brak podświetlenia
A wyświetlacz w ogóle działa? Widać coś na nim? W ciemności łatwiej to sprawdzić. U mnie się raz zdarzyło, że wyświetlacz nie podświetlił się - wszystko działało, wyświetlacz działał i wszystko można było obejrzeć, ale podświetlenie było za słabe i opcja zwiększenia jego natężenia nie działała. Przy następnym uruchomieniu IDrive było ok. U mnie to prawdopodobnie było sterowanie podświetleniem przez fotokomórkę, bo parę dni z rzędu jeździłem tylko w nocy.
-
F30 320D WBA3D31010F240167
aaben odpowiedział(a) na hukers temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie, lepiej jakby było suche.
-
Ciągły sygnał z głośników
Sprawdź akumulator testerem i napięcia przed i po włączeniu elektryki.
-
E90 felgi ET
Na pewno otwór centrujący jest 79,1? To jakiś mega duży wymiar, będzie ciężko dobrać pierścień centrujący/dystanse.
-
F30 320D WBA3D31010F240167
aaben odpowiedział(a) na hukers temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCzarne auto robione w najgorszym możliwym oświetleniu po umyciu :roll:
-
BMW Z3 COUPE VIN: WBACK71090LJ00012 Warszawa
aaben odpowiedział(a) na zajcef1910 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPotrafi też dawać lekcje pokory szybko i bez ostrzeżenia. :mrgreen: Gdyby nigdy nie miała żadnej przygody to w ogłoszeniu byłoby napisane WYJĄTKOWA, bo te auta są stworzone do przeżywania przygód. :wink:
-
e30 Kielce WBAAA110102305501
aaben odpowiedział(a) na BMW-csw temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie spotkałem się jeszcze z zabiegiem zakładania rynien zanim się położy do końca dach. :roll:
-
e91 177km czy warto?
Im nowszy model tym większe niestety koszty serwisu. Możesz poszukać E91 z silnikiem M47 - to będzie pewnie nowsza wersja takiego samego silnika jaki miałeś w E46. Z różnic w stosunku do tego silnika w wersji do E46 - padają turbiny, ale częstsze zmiany dobrego oleju potrafią to odwlekać w czasie w nieskończoność, i trzeba co jakiś czas sprawdzić klapki w kolektorze, silnik jest już na Common Rail.
-
Wraca do tego samego przebiegu po wymianie akumulatora!!??
Zdarza się że na zachodzie jest grzebane w autach powypadkowych, ale może na razie to zostawmy. Jakieś błędy są na desce rozdzielczej? Jakie błędy są po podpięciu do kompa? Problem jest nietypowy i dlatego niewiele odpowiedzi. Spróbuj skontaktować się z którymś forumowym magikiem od elektroniki.
-
Truskawa - E92 335is 452KM 623NM Stage 2+
Dzięki.
-
Grzeje się silnik, nie ma ogrzewania.
Wszelkie dziwne naloty, rozwarstwienie płynu w zbiorniczku (dwa różne kolory/konsystencje), płyn tłusty, piana itp. będą wskazywały że coś jest nie tak z płynem i/lub szczelnością układu. Wszelkie uszczelniacze układu chłodzenia działają fatalnie na ten silnik, bo zatykają kanały chłodzące w głowicy. Fajnie że to napisałeś, sprawdziłeś jaką temperaturę pokazuje na desce i w INPA? Sprawdź nie tylko czy przewody wody są ciepłe, ale też czy są twarde?
-
Stuk przy skręcaniu 330XD 2007r
A stukanie przy kręceniu kierownicą?
-
Problem z Ringami BMW E92 Coupe
Które to markery? Możesz wrzucić zdjęcia w różnych warunkach oświetlenia?
-
e91 177km czy warto?
Już nie.
-
WRACAMY DO BMW 335D STR 49
Sprawdź dobrze sam akumulator (wyjmij najlepiej), niedawno na forum był podobny przypadek, ktoś sprawdził akumulator, po czym okazało się ze akumulator cały stoi w wodzie.
-
Truskawa - E92 335is 452KM 623NM Stage 2+
Niezła rakieta :cool2: Rynek amerykański jest bardzo wymagający dla szybkich, sportowych aut z dużymi silnikami i to jej wyszło na dobre. BTW - co to za element na grillu (czarna wygięta rurka) widoczny po otworzeniu maski?
-
Grzeje się silnik, nie ma ogrzewania.
Sprawdź jakie temperatury pokazuje komputer. Trzeba też sprawdzić błędy, zobaczyć jak wygląda zawartość (odciągnąć strzykawką) i korek zbiorniczka płynu chłodzącego, to samo z korkiem wlewu oleju. Swoją drogą 328xi to nie był przypadkiem model na Amerykę Północną? Jaki masz VIN?