Treść opublikowana przez aaben
-
Drgania przy 40km\h i 100-120km\h BMW e92 2.0d N47
Trudno powiedzieć, można to sprawdzić czujnikiem zegarowym maksymalne dopuszczalne bicie to 0,4. Fakt że był błąd poduszki silnika też jest bardzo istotny, trzeba je sprawdzić dokładnie, film gdzie też były wibracje:
-
Drgania przy 40km\h i 100-120km\h BMW e92 2.0d N47
No dobra ale co z tymi klapami, DPF itp? Są? Są podłączone? Nie ma ich? I co z tym sterownikiem w końcu, może po prostu nie może się dogadać ze skrzynią do końca?
-
E91 318d
Przede wszystkim przy wymianie takich rzeczy trzeba sprawdzić turbo czy nic tam nie wleciało bo część powietrza mogła iść z atmosfery. Niestety plastikoza silników N i następnych jest tak daleko posunięta że silnik się rozpada z czasem :(
-
Drgania przy 40km\h i 100-120km\h BMW e92 2.0d N47
Wartości kompensacji mogą być ok ale kody wtrysków trzeba przypisać prawidłowo. Niektóre słabsze programy diagnostyczne źle numerują cylindry w BMW bo numeracja w DDE się zmieniła od N na taką od strony skrzyni. Jeżeli drgania pojawiają się tylko w tych przedziałach to przyczyną może być krzywa felga która akurat w tych prędkościach bije najmocniej. Sprawdzałeś koło pasowe i poduszki silnika?
-
Duże zużycie oleju, M47TU2 2.0d 163KM
Gdyby chłodniczka (a właściwie wymiennik ciepła) była walnięta to miałbyś olej w układzie chłodzenia. Ceny nie oceniam bo nie wiem co wchodzi w jej skład. Kompresje sprawdzone?
-
Rozszczelniony dolot. Jak sprawdzic?
Leje olejem po DPF?
-
Zaślepki otworów mocowań dodatkowej pompy wody
Zostały mi dwa komplety.
-
Upgrade łączników stabilizatora.
Nie panowie, chodzi o uszczelnienie przegubu. Przy złym montażu jest duża szansa że guma zanim się ułoży to albo się rozszczelni albo pęknie. W takich przegubach wystarczy niewielka ilość wody pod gumą aby element szybko się zużył.
-
Upgrade łączników stabilizatora.
Same łączniki nie mają dużego wpływu na charakterystykę zawieszenia, różnicę mógłby zrobić dopiero inny stabilizator. Ten trop o skręcaniu łączników na opuszczonym aucie nie jest zły, może dlatego tak padają.
-
M47n2 turbo źle wstaje
Ile może być tematów o tym samym?
-
2,0d N47 po chipie, czarny dym
Opowieści o tym że po dobrym czipie nie kopci owszem, ale najpierw musi być dobry silnik do tego.
-
Upgrade łączników stabilizatora.
Może mocowania stabilizatora są już zużyte? Jeżeli stabilizator ma luz to i łączniki szybciej się zużywają. Meyle HD?
-
Proszę o poradę dot. E53 2006 r. WBAFB71050LX73747
aaben odpowiedział(a) na Shotokan temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa forum jest netto.
-
E91 320d M47 -black bandit
No, to chyba jeden z najkrótszych możliwych VIN w tym modelu :) Ale skoro sprawdza się jako ekonomiczny daily to niech służy jak najlepiej, lepsze to niż A4 :cool2:
-
Bmw e90 skrętny xenon dziwny przypadek
Próbowałem to rozczytać ale ciężko coś zrozumieć. Bez kodowania lampy się nie będą poziomowały. Poziomowanie w tych lampach nie zawsze widać po uruchomieniu. Do diagnostyki układu najlepsza jest ISTA. Jakiekolwiek błędy układu wyłączą skrętne xenon. Xenon na postoju nie skręcają się w lewo.
-
E90 320d 2007 sciaga nawet po ustawieniu zbierznosci
Niekoniecznie, jaki masz typ wspomagania?
-
Szarpinie po dodaniu gazu
Ścieżka zdrowia: EGR, przepływomierz, kolektor ssący, czujnik ciśnienia doładowania, turbo, wtryski, pompa CR po kolei do sprawdzenia.
-
BMW e92 330d - problem z auto-klimą
Prawdopodobnie połączony zagrzybiony parownik z jego lekką nieszczelnością.
-
E90 Sedan Zawieszenie S226A
A poszukałeś?
-
BMW 4 Concept
To ciężkie wersje hybrydowe.
-
E90 N43 czerwona kontrolka oleju
Czujnik ciśnienia oleju jest niezależny i raczej niezawodny, to o czym piszesz może zwiastować poważne problemy.
-
Czekam na moje "nowe" pierwsze bmw ... Sprawy servisowe !
W M47 nie tak łatwo założyć oil catch tank bo trudno się wpiąć w układ odma-dolot. Jeżeli wszystko jest sprawne to nie ma się co w to bawić.
-
E90 325i - zużycie oleju
Jeżeli już, bo to tylko teoria, to raczej dlatego że jest najtańszy. :lol:
-
E90 325i - zużycie oleju
No szkoda, też bym się więcej spodziewał biorąc ze sobą mechanika.
-
E90 325i - zużycie oleju
Litr oleju na 1,5 tkm to informacja od sprzedawcy że samochód jest do remontu.