Treść opublikowana przez rkmi09
-
Wydech do F30 328i
Dźwięk raczej się nie poprawi, dopiero przy tłumiku M performance. Ja zamontowałem od 340i. Montaż wymagał spawania i wymiany bumpera.
-
Adaptacyjne zawieszenie M do BMW 440i GranCoupe
Mam adaptacyjne zawieszenie M i w trybie sport odpowiada standartowemu zawieszeniu M. Natomiast w trybie comfort jest odczuwalnie bardziej miękkie.
-
PowerKit BMW G30
Podobno do 530i nie będzie MPPK (tj. zestawu zwiększającego moc od BMW) ale ma pojawić się wersja rozwojowa silnika z 530i (B48) z mocą ok. 300 KM i z oznaczeniem 535i. Premiera tej jednostki nastąpi w X2 M Performance
-
B47 z dodatkowym turbo
Ciekawa informacja na temat poprawionych silników B47TU1. https://www.autocentrum.pl/newsy/newsy/czterocylindrowe-diesle-bmw-z-dodatkowym-turbodoladowaniem/23184/
-
Nowa 6er GT
Gdzieś czytałem, że jest już przygotowany, z 340 KM na 380 KM i moment 450 nm na 500 nm. Gotowy jest też wydech M Performance dla 630i i 640i. Podobno ma być też wersja 635i z silnikiem B48 o mocy ok. 300 KM.
-
Pierwsza G01
Obie X3, które oglądałem(20d i 30d) były w M pakiecie i wygladaly bardzo dobrze. Nerki na zdjęciach sprawiaja wrazenie zbyt duzych ale na zywo jest Ok :cool2: Egzemplarze ekspozycyjne przeważnie sa konfigurowane na bogato ale uwazam ze juz wersja podstawowa wyglada dobrze, w przeciwienstwie do poprzedniczki.
-
Nowa 6er GT
Byłem oglądać nową X3 dla żony no i coś dla siebie :D . Porównując do piątki to szóstka wygląda na auto szlachetniejsze (sylwetka a la coupe i szyby bezramkowe) no i na sporo droższą niż rzeczywista różnica w cenie. Powoli zastanawiam się nad nowym autem bo w przyszłym roku kończy mi się leasing a będę potrzebował czegoś większego. Początkowo zastanawiałem się nad 5 touring ale po obejrzeniu 6 GT raczej nie mam już wątpliwości. Auto jest niewiele mniej funkcjonalne, ma więcej miejsca z tyłu, no i w M pakiecie wygląda :cool2:
-
Pierwsza G01
W Polsce premiera 18/11. Miałem możliwość oglądnięcia przed premierą i wrażenia są pozytywne. Pomimo podobnych wymiarów auto wygląda na zgrabniejsze. szczególnie dobre wrażenie robi wnętrze. Fotele sporty są bardzo ładne i wygodne, deska w stylu 7 i jakość wykończenia jest na wyższym poziomie niż w F25. Czekam na jazdę próbną po 18-stym
-
Nowa 6er GT
Oglądałem auto w salonie we Wrocławiu. Biała w M pakiecie i na 20". W środku komforty i skóra Nappa w kolorze mokka :cool2: . Nie zawiodłem się. Wygląda dużo lepiej niż 5GT. Na długość krótsza od 7-ki o 7 mm a różnica w cenie blisko 100000 pln. Od 5-ki touring droższa o 25 tys( porównując wersję 30i), ale jest lepiej wyposażona w standardzie i różnica w cenie niweluje się do 7 tys. a jest od niej dłuższa o 15 cm.
-
Wymiana oleju poza Service Inclusive
Mi u FUS-a udało się za 290 pln ;)
-
4-er który wybrać?
Do ubezpieczenia, kontynuacja pakietu na trzeci rok. Kończy mi się w listopadzie.
-
4-er który wybrać?
Moją dwuletnią 330i Allianz wycenił na 163 tys.
-
Głośność Wydechu M Performance od 40i
U mnie jest podobnie ale już się przyzwyczaiłem ;) i jest :cool2: :cool2: (mam od ponad roku też od 340i/440i). Najgłośniej jest w zakresie obrotów 2200-2700 co oznacza, że aby było w miarę cicho trzeba jechać do 140 albo pow. 160-170 km/h.
-
F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi
Nowa seria 3/4 ma mieć rozstaw osi większy o 10 cm od obecnej, więc tylko o 1 cm mniej od 3GT. Nie powinno być źle
-
Świece zapłonowe - kiedy wymiana?
A jaki koszt w ASO ?
-
F30 - jakie dobre wycieraczki?
Dla mnie te wycieraczki to porażka. Mocowanie różni się od oryginału i przez to są mniej stabilne i gorzej zbierają. Polecam ori.
-
4-er który wybrać?
Silnik 28i (N20) niestety ma też swoje wady. Przede wszystkim niedostateczna wydajność pompy oleju, zdarzały się problemy ze smarowaniem. Dlatego nie był rozwijany i zastąpiła go jednostka z modularnej rodziny B48. Jeśli chcemy kupić 245-konną odmianę N20, powinniśmy sprawdzić czy nie była objęta pakietem naprawczym BMW Repair Inclusive. Producent przeprowadzał go z powodu usterek pompy olejowej, przez co silnik nie miał odpowiedniego smarowania. Jeśli silnik w ramach pakietu ma wymieniony moduł pompy i łańcuch rozrządu, unikniemy na wstępie wydatków rzędu kilku tysięcy złotych.
-
Nowe opony
Mieszane ogumienie (szersze z tyłu) wydaje mi się, że było tylko od 18 calowych kół. Jeśli masz przód 225 na 8 calowej feledze, to jeszcze jest ok, chociaż łatwo obdziera się krawędzie felgi. Jeśli z tyłu masz szerszą felgę (8,5 cala) to 225 będzie za wąską oponą. Jeśli masz felgi 17 calowe, to prawdopodobnie masz w ogóle 7,5 cala szerokości i wtedy 225 jest szerokością idealnie. Wygląda ok, a dobrze chroni rant felgi. Nie dobierzesz do oryginalnych felg 225/18 przód i 255/18 tył zimowych opon, bo nie ma takich. Są tylko letnie. Najlepiej kupić komplet zimowych kół 17 lub 18. Zimowe koła 17 cali da się kupić w ASO za 6,5 tys. Można kupić zimowe opony 225/45/18 i 255/40/18 ale tak jak napisał _mdg_, w 330 ix bmw zaleca 225/45/18 na zimę na obie osie. https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/r=1/255-40-r18/o=1/run-flat https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/r=1/225-45-r18/o=1/run-flat
-
Glosno chodzace wycieraczki
U mnie nic takiego się nie działo. Po 1.5 roku wymieniłem na ori i dalej jest Ok.
-
428i wydech M performance
Ja za montaż wydechu z 340i w Auto Fus zapłaciłem 800 pln. (ze względu na różną średnice rur konieczne jest spawanie).
-
F31 wrażenia po 100 tyś
Ponieważ zbliża się wymiana klocków a w ASO bałem się ;) pytać, sprawdziłem zamienniki TRW, przód klocki 380 pln, tarcze 1200 pln, tył klocki 300 pln, tarcze 1000 pln.
-
EcoBonus od BMW
Bmw Polska wprowadziła program dopłat do nowych auto o niskiej emisji. https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/ecobonus.html i lista dostępnych modeli ze zniżką https://www.bmw.pl/content/dam/bmw/marketPL/bmw_pl/topics/EcoBonus/LISTA-MODELI-ECO-BONUS.pdf.asset.1504773276691.pdf
-
F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi
Wymieniłem pierwszy raz po 3.5 tys., załapałem się na promocję w Auto Fus i kosztowało to ok. 300 pln. Teraz mam 32 tys. i 2 wymiany własne (po 3.5 i 13 tys.) i jedna w ramach BSI.
-
F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi
Nie musimy w trakcie gwarancji wymieniać wg. wskazań komputera, warto to robić częściej już od samego początku, tylko że za wymianę między wskazaniami trzeba dodatkowo płacić. Po 100 tys. może Ci wymiana co 15 tys. już nic nie dać.
-
Wydech Performance
Mam taki sam wydech od prawie roku i wrażenia podobne, niewielka różnica między trybami i w zakresie 2400-2800 obr/min trochę buczy szczególnie w trybie sport/sport+