Skocz do zawartości

rkmi09

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rkmi09

  1. Dźwięk raczej się nie poprawi, dopiero przy tłumiku M performance. Ja zamontowałem od 340i. Montaż wymagał spawania i wymiany bumpera.
  2. Mam adaptacyjne zawieszenie M i w trybie sport odpowiada standartowemu zawieszeniu M. Natomiast w trybie comfort jest odczuwalnie bardziej miękkie.
  3. rkmi09 odpowiedział(a) na kamiloo98 temat w G30, G31, F90
    Podobno do 530i nie będzie MPPK (tj. zestawu zwiększającego moc od BMW) ale ma pojawić się wersja rozwojowa silnika z 530i (B48) z mocą ok. 300 KM i z oznaczeniem 535i. Premiera tej jednostki nastąpi w X2 M Performance
  4. Ciekawa informacja na temat poprawionych silników B47TU1. https://www.autocentrum.pl/newsy/newsy/czterocylindrowe-diesle-bmw-z-dodatkowym-turbodoladowaniem/23184/
  5. rkmi09 odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    Gdzieś czytałem, że jest już przygotowany, z 340 KM na 380 KM i moment 450 nm na 500 nm. Gotowy jest też wydech M Performance dla 630i i 640i. Podobno ma być też wersja 635i z silnikiem B48 o mocy ok. 300 KM.
  6. rkmi09 odpowiedział(a) na Kruk temat w X3 (G01, F97)
    Obie X3, które oglądałem(20d i 30d) były w M pakiecie i wygladaly bardzo dobrze. Nerki na zdjęciach sprawiaja wrazenie zbyt duzych ale na zywo jest Ok :cool2: Egzemplarze ekspozycyjne przeważnie sa konfigurowane na bogato ale uwazam ze juz wersja podstawowa wyglada dobrze, w przeciwienstwie do poprzedniczki.
  7. rkmi09 odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    Byłem oglądać nową X3 dla żony no i coś dla siebie :D . Porównując do piątki to szóstka wygląda na auto szlachetniejsze (sylwetka a la coupe i szyby bezramkowe) no i na sporo droższą niż rzeczywista różnica w cenie. Powoli zastanawiam się nad nowym autem bo w przyszłym roku kończy mi się leasing a będę potrzebował czegoś większego. Początkowo zastanawiałem się nad 5 touring ale po obejrzeniu 6 GT raczej nie mam już wątpliwości. Auto jest niewiele mniej funkcjonalne, ma więcej miejsca z tyłu, no i w M pakiecie wygląda :cool2:
  8. rkmi09 odpowiedział(a) na Kruk temat w X3 (G01, F97)
    W Polsce premiera 18/11. Miałem możliwość oglądnięcia przed premierą i wrażenia są pozytywne. Pomimo podobnych wymiarów auto wygląda na zgrabniejsze. szczególnie dobre wrażenie robi wnętrze. Fotele sporty są bardzo ładne i wygodne, deska w stylu 7 i jakość wykończenia jest na wyższym poziomie niż w F25. Czekam na jazdę próbną po 18-stym
  9. rkmi09 odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    Oglądałem auto w salonie we Wrocławiu. Biała w M pakiecie i na 20". W środku komforty i skóra Nappa w kolorze mokka :cool2: . Nie zawiodłem się. Wygląda dużo lepiej niż 5GT. Na długość krótsza od 7-ki o 7 mm a różnica w cenie blisko 100000 pln. Od 5-ki touring droższa o 25 tys( porównując wersję 30i), ale jest lepiej wyposażona w standardzie i różnica w cenie niweluje się do 7 tys. a jest od niej dłuższa o 15 cm.
  10. Mi u FUS-a udało się za 290 pln ;)
  11. Do ubezpieczenia, kontynuacja pakietu na trzeci rok. Kończy mi się w listopadzie.
  12. Moją dwuletnią 330i Allianz wycenił na 163 tys.
  13. U mnie jest podobnie ale już się przyzwyczaiłem ;) i jest :cool2: :cool2: (mam od ponad roku też od 340i/440i). Najgłośniej jest w zakresie obrotów 2200-2700 co oznacza, że aby było w miarę cicho trzeba jechać do 140 albo pow. 160-170 km/h.
  14. Nowa seria 3/4 ma mieć rozstaw osi większy o 10 cm od obecnej, więc tylko o 1 cm mniej od 3GT. Nie powinno być źle
  15. A jaki koszt w ASO ?
  16. Dla mnie te wycieraczki to porażka. Mocowanie różni się od oryginału i przez to są mniej stabilne i gorzej zbierają. Polecam ori.
  17. Silnik 28i (N20) niestety ma też swoje wady. Przede wszystkim niedostateczna wydajność pompy oleju, zdarzały się problemy ze smarowaniem. Dlatego nie był rozwijany i zastąpiła go jednostka z modularnej rodziny B48. Jeśli chcemy kupić 245-konną odmianę N20, powinniśmy sprawdzić czy nie była objęta pakietem naprawczym BMW Repair Inclusive. Producent przeprowadzał go z powodu usterek pompy olejowej, przez co silnik nie miał odpowiedniego smarowania. Jeśli silnik w ramach pakietu ma wymieniony moduł pompy i łańcuch rozrządu, unikniemy na wstępie wydatków rzędu kilku tysięcy złotych.
  18. rkmi09 odpowiedział(a) na Timac temat w F30, F31, F34, F80
    Mieszane ogumienie (szersze z tyłu) wydaje mi się, że było tylko od 18 calowych kół. Jeśli masz przód 225 na 8 calowej feledze, to jeszcze jest ok, chociaż łatwo obdziera się krawędzie felgi. Jeśli z tyłu masz szerszą felgę (8,5 cala) to 225 będzie za wąską oponą. Jeśli masz felgi 17 calowe, to prawdopodobnie masz w ogóle 7,5 cala szerokości i wtedy 225 jest szerokością idealnie. Wygląda ok, a dobrze chroni rant felgi. Nie dobierzesz do oryginalnych felg 225/18 przód i 255/18 tył zimowych opon, bo nie ma takich. Są tylko letnie. Najlepiej kupić komplet zimowych kół 17 lub 18. Zimowe koła 17 cali da się kupić w ASO za 6,5 tys. Można kupić zimowe opony 225/45/18 i 255/40/18 ale tak jak napisał _mdg_, w 330 ix bmw zaleca 225/45/18 na zimę na obie osie. https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/r=1/255-40-r18/o=1/run-flat https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/r=1/225-45-r18/o=1/run-flat
  19. U mnie nic takiego się nie działo. Po 1.5 roku wymieniłem na ori i dalej jest Ok.
  20. Ja za montaż wydechu z 340i w Auto Fus zapłaciłem 800 pln. (ze względu na różną średnice rur konieczne jest spawanie).
  21. Ponieważ zbliża się wymiana klocków a w ASO bałem się ;) pytać, sprawdziłem zamienniki TRW, przód klocki 380 pln, tarcze 1200 pln, tył klocki 300 pln, tarcze 1000 pln.
  22. rkmi09 opublikował(a) temat w F30, F31, F34, F80
    Bmw Polska wprowadziła program dopłat do nowych auto o niskiej emisji. https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/ecobonus.html i lista dostępnych modeli ze zniżką https://www.bmw.pl/content/dam/bmw/marketPL/bmw_pl/topics/EcoBonus/LISTA-MODELI-ECO-BONUS.pdf.asset.1504773276691.pdf
  23. Wymieniłem pierwszy raz po 3.5 tys., załapałem się na promocję w Auto Fus i kosztowało to ok. 300 pln. Teraz mam 32 tys. i 2 wymiany własne (po 3.5 i 13 tys.) i jedna w ramach BSI.
  24. Nie musimy w trakcie gwarancji wymieniać wg. wskazań komputera, warto to robić częściej już od samego początku, tylko że za wymianę między wskazaniami trzeba dodatkowo płacić. Po 100 tys. może Ci wymiana co 15 tys. już nic nie dać.
  25. rkmi09 odpowiedział(a) na Jacek_W temat w F30, F31, F34, F80
    Mam taki sam wydech od prawie roku i wrażenia podobne, niewielka różnica między trybami i w zakresie 2400-2800 obr/min trochę buczy szczególnie w trybie sport/sport+

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.