Treść opublikowana przez rkmi09
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Schizofrenii to może nie ale ma zespół Aspergera. Sam się do tego przyznał.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
LCI ma być dla produkcji od 08/2022 więc odbiór może być w 2023 r.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Będą stacje ładowania aut w 28 nowych punktach autostrad i dróg ekspresowych. Wystartują w 2022 r. https://e.autokult.pl/41512,beda-stacje-ladowania-aut-w-28-nowych-punktach-autostrad-i-drog-ekspresowych-wystartuja-w-2022-r
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
"Randall przede wszystkim gratuluje zakupu nowego auta." Ja też gratuluje szczególnie, że G01 po LCI podrożało średnio o ok. 15 tyś
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Póki co to chyba nikt się na forum nie przyzna, że zamówił i4 bo zaleje go fala krytyki. Z jednej strony właścicieli spalinowych Bmw a z drugiej zwolenników Tesli :P
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Norwedzy na poważnie przetestowali samochody elektryczne pod kątem zasięgu Rekordzistą względem deklarowanego zasięgu okazało się BMW iX3. https://autogaleria.pl/naf-samochody-elektryczne-realny-zasieg
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Cena w Niemczech za i4 M50 od 69900 Euro, czyli wychodzi w PL przy cenie od 289900 pln ok 4.15 za Euro. Ukryta promocja BMW Polska :D Przykładowo dla M440i xDrive, przelicznik wynosi 4,63 płn za Euro.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Mi też przy zamówieniu 45e w ubiegłym tygodniu powiedzieli, że hybrydy mają priorytet. Deklarowany termin dostawy 4-5 miesięcy czyli prawdopodobnie październik.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Od początku maja br Bmw Polska mocno promuje wersje plug-in swoich aut (oprócz X3). Przy finansowaniu Comfort Lease zakładają znacząco wyższą wartość rezydualną niż wersje spalinowe. Np dla X5 45e RV jest na poziomie 65% po 36 miesiącach podczas gdy dla wersji 25d o której początkowo myślałem(o podobnej konfiguracji) wychodzi 59%. Jak porównałem całkowity koszt przez 3 lata to wyszło mi, że 45e wyjdzie mi niewiele drożej(uwzględniając również oszczędności na paliwie-mam panele w domu), zakładam przebieg ok. 20 tyś. rocznie. Różnice są jeszcze korzystniejsze w porównaniu do wersji 40i i 40d, które są o porównywalnych osiągach.
-
BMW X5 45e
Przymierzam się do X5 dla żony. Głównie miasto i trasy podmiejskie (szkoła, zakupy do 50 km dziennie), wyjazdy na wakacje 2-3 x w roku. Mamy dom z fotowoltaniką. Od początku maja br Bmw Polska mocno promuje wersje plug-in swoich aut (oprócz X3). Dla 45e przy finansowaniu Comfort Lease zakładają wartość rezydualną na poziomie 65% po 36 miesiącach podczas gdy dla wersji 25d o której początkowo myślałem(o podobnej konfiguracji) wychodzi 59%. Jak porównałem całkowity koszt przez 3 lata to wyszło mi, że 45e wyjdzie mi porównywalnie albo ciut taniej (uwzględniając również oszczędności na paliwie-zakładam przebieg ok. 20 tyś. rocznie). Różnice są jeszcze większe dla wersji 40i i 40d. Jakie są wasze doświadczenia z wersją 45e ?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jeszcze parę słów o audio w TM3 https://teslanews.pl/tesla-model-3/tesla-model-3-najlepszy-system-audio-na-rynku/
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Kolejna ciekawa informacja ze strony elektrowoz.pl: "Ludzie w samochodach elektrycznych są bezpieczniejsi, mniej cierpią w wypadkach. W raporcie IIHS zebrano informacje na temat dziewięciu modeli aut elektrycznych i spalinowych produkowanych w latach 2011-2019. Sprawdzono kolizje, kwestie odpowiedzialności za szkody majątkowe oraz roszczenia dotyczące obrażeń. Okazało się, że przy samochodach elektrycznych liczba zgłoszeń związana z obrażeniami była o ponad 40 procent niższa niż przy identycznych (odpowiadających?) modelach konwencjonalnych. Uznano, że jest to zasługa ciężkiej baterii zamontowanej w podłodze. Akumulatory zwiększają wagę auta elektrycznego w stosunku do innych pojazdów na drogach, więc przy zderzeniach ludzie (pasażerowie) narażeni są na mniejsze przeciążenia. A mniejsze przeciążenia to niższe ryzyko urazów."- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Bmw ponoć pracuje nad iM2, ma mieć 1000 KW i 2,5 s do 100 km/h. Premiera w 2022 r na 50 lecie sekcji M. https://elektrowoz.pl/auta/bmw-im2-elektryczne-coupe-na-bazie-spalinowego-m2-o-mocy-1-000-kw-car-magazine/- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wszystkie samochody elektryczne mają nieograniczony dostęp do stref czystego transportu, mogą korzystać z pasów autobusowych i są zwolnione z opłat w strefach płatnego parkowania w centrach miast. Więcej informacji: Polska ustawa z dn. 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności, Dz.U. 2018- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A w Polsce zmienił się tylko wygląd strony Tesli. Ceny bez zmian. :(- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
W Norwegii już ponad 50% sprzedaży to elektryki i pięknie oklejona Tesla 3 Performance, która w Polsce właśnie podrożała o 5 tyś. https://elektrowoz.pl/auta/tesla-model-3-przed-toyota-i-volvo-w-norwegii-volkswagen-id-3-znikl-z-top20-elektryki-528-proc-wyniki-i-kw-2021/- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
W Kalifornii już kolejki przed stacjami z wodorem ;)) https://elektrowoz.pl/ladowarki/zatory-na-kalifornijskich-stacjach-tankowania-wodoru-kierowcy-wsciekli-ze-musza-czekac-i-ze-brakuje-gazu/- Co zamiast G20 330i -> propozycje ?
LED-y w Alfie mają być dostępne od IV kwartału. Szykują kolejny lifting, dodadzą też plug in od Maserati (330 KM).- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
BMW iX, rekord zamówień w Norwegii https://elektrowoz.pl/auta/bmw-ix-z-rekordem-zamowien-w-norwegii-polaryzuje-jak-bmw-i3-ale-wzbudza-pozadanie-swietnie/- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Na stronie bmw.pl cena i4 to 29994 PLN :o :o Szkoda, że to pomyłka... https://www.bmw.pl/pl/index.html- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jutro o 9:40 prezentacja finalnej wersji i4. Można oglądać pod tym linkiem https://www.live.bmwgroup.com/en/live-streaming/- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ostatnio przeczytałem, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Ministerstwem Finansów: (…) podejmuje działania mające na celu objecie preferencyjnymi stawkami [VAT-u] również samochody elektryczne. "Dość ogólnikowo mówi się jednak o konieczności akceptu niższych stawek podatku przez Unię Europejską, co jest stwierdzeniem mocno nieprecyzyjnym. Możliwe, że zamiast potencjalnej korzyści dla nabywców aut elektrycznych pojawią się gorsze warunki zakupu aut spalinowych dla firm. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało mianowicie, żeby samochody spalinowe i hybrydowe mogły być amortyzowane do 100 tysięcy złotych. Natomiast amortyzacja aut elektrycznych i wodorowych byłaby możliwa do 225 tysięcy złotych." Czyli metoda kija i marchewki.- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zasięg to kwestia indywidualna. Ja codziennie robię max. 100 km, w razie potrzeby dłuższej trasy co zdarza się u mnie rzadko zamienię się z żoną (której kupię hybrydę albo plug-in).Poważnie zastanawiam się nad TM3 performance. Osiągi tej wersji Tesli takie jak audi e-tron GT RS a od M340i nawet lepsze a cena stanowi ok. 40% audi. Na wiosnę przeprowadzam się do domu z panelami i mocnym przyłączem co dodatkowo motywuje mnie do tej radykalnej zmiany.- Rabaty na nową serię 3 g20
Aktualny konfigurator zawiera już ceny które pojawią się w marcowym cenniku - Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.