Skocz do zawartości

rkmi09

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rkmi09

  1. rkmi09 opublikował(a) temat w G22-23, G26
    Właśnie odebrałem i4 M50 i mam pytanie do użytkowników 4 z zestawem H-K o optymalne ustawienie EQ albo czy gdzieś się spotkali z poradami w tej kwesti.
  2. rkmi09 odpowiedział(a) na e87 118i temat w X5 (G05)
    LCI od 04/2023 https://g05.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1909604
  3. Ciekawy test i4 M50 https://antyweb.pl/bmw-i4-m50-zuzycie-energii-zasieg-dynamika-i-wrazenia-z-jazdy-test
  4. rkmi09 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    I będzie się nazywać 50e
  5. TM3 P v. i4 M50 https://elektrowoz.pl/testy/przyspieszenie-tesli-model-3-performance-i-bmw-i4-m50-do-vmax-do-100-km-h-identycznie-pozniej-tesla-slabnie/
  6. Auto zamówione 30/05/2021, odbiór 03/09/2021. Miało być na koniec września ale mi pasowało odebrać auto jak najszybciej.
  7. rkmi09 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Czy z pełną czy z pustą baterią 45e osiągi ma takie same.
  8. Kobiety już wybrały;) https://elektrowoz.pl/auta/kobiety-wybraly-bmw-ix-swiatowym-samochodem-roku-w-kategorii-duzych-suv-ow/
  9. rkmi09 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Moją 45e jeździ głównie żona i nie zastanawia się czy to jest diesel, benzyna czy hybryda ani czy auto wazy 2510 kg czy 2265 kg. Codziennie w garażu podłączam auto do wallboxa i ma rano około 80 km co w zupełności wystarczy jej do zawiezienia dzieci do szkoły i zrobienia zakupow. Na okazjonalne wyjazdy na wakacje i ferie zakładam siatkę oddzielającą bagażnik i łąduje po dach. Zasięg przy pełnym naładowaniu baterii i zbiorniku paliwa to ok 700 km co przy dwójce dzieci w wieku wczesnoszkolnym jest wystarczające bo i tak trzeba zrobić postój. Korzystam z prądu w domu z FV. Udało mi się uzyskać korzystne finansowanie gdzie całkowity koszt użytkowania tej wersji jest niższy niż 30d w podobnej konfiguracji, dodatkowa oszczędność to szybsza amortyzacja FV no i na paliwie. Przejechalismy ponad 11 tyś. km z czego 2/3 na prądzie i aktualne spalanie tak jak pisałem wcześniej to 3.9 l Pb/100 km. Rozszerzyłem gwarancje na cały okres wynajmu a bateria ma gwarancje nawet dłuższa bo obecny standard dla hybryd w bmw to 6 lat. W moim odczuciu jest to dopracowane auto, które przy określonych założeniach eksploatacyjnych spełnia swoją funkcje i ma sens ekonomiczny. Dobre jest to, ze w ofercie są różne wersje silnikowe i każdy znajdzie coś dla siebie.
  10. rkmi09 odpowiedział(a) na mateuszkr temat w X5 (G05)
    Tak, potwierdzony. https://g05.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1887961
  11. rkmi09 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Też brałem pod uwagę tylko wynajem. Wersja 45e sprawdzi się w zasadzie dla osób rzadko wyjeżdżających w dalsza trasę i jeżdżących głównie w mieście i w tarasy podmiejskie. Najlepiej jak się ma jeszcze FV w domu. Ale na trasie w specyficznej sytuacji też czasem ma racje bytu, wczoraj z rodzina wróciłem z ferii z polskich Tatr i odcinek z Białki Tatrzańskiej do Krakowa udało mi się zrobić prawie na jednym ładowaniu. Auto fajnie odzyskiwało energię na zjazdach a w korkach na zakopiance oszczędzało Pb.
  12. rkmi09 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    U mnie wyszła rata niższa niż w przypadku gdybym brał porównywalnie wyposażone 30d i prawie taka sama jak przy 25d. Aktualnie przejechane mam 11200 km z czego na prądzie 7500 km. Zużycie Pb 3.9 l/100 km
  13. rkmi09 odpowiedział(a) na patryk5 temat w i4
    Coś handlowiec mówił o drugiej połowie marca. Ma być mała impreza bo będzie to pierwsze wydane przez nich i4 ;)
  14. rkmi09 odpowiedział(a) na patryk5 temat w i4
    Dzisiaj otrzymałem informacje, że auto wejdzie do produkcji w ostatnim tygodniu lutego. Zamawiałem w 07/2021 r.
  15. rkmi09 odpowiedział(a) na mateuszkr temat w X5 (G05)
    Właśnie wzrosła cena i4 M50 o 20 tyś., przy tej podwyżce wychodzi mi rabat 20% :) na auto zamówione w 07/2021.
  16. rkmi09 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Wersja 45e posiada baterie o pojemności 24 kwh z czego do jazdy jest wykorzystywane ok. 20 kwh a reszta to rezerwa slużąca do zasilania innych układów w tym ogrzewania/chłodzenia postojowego.System inteligentnego zarządzania energia nigdy nie dopuści do całkowitego rozładowania. Muszę przyznać, ze jet to bardzo przydatna funkcja:). Ustawiam w appce godzinę wyjazdu i auto jest zawsze gotowe do wyjazdu. Nawet jak byłem w górach na kilkudniowych wyjazdach narciarskich mimo, ze wskaźnik pokazywał 0% naładowania baterii to funkcja ogrzewania postojowego działała :). Co do bagażnika to różnica w pojemności wynika głównie z braku schowka pod podłogą. Mam siatkę oddzielającą bagażnik i jak wyjeżdżam z rodzina to pakuję bagażnik po prostu po wyżej poziomu półki. Nie widzę tutaj problemu.
  17. rkmi09 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    24kWh to zuzycie energii na kazde przejechane 100km :cool2: 24kWh/100km to ~19-20 PLN ze stratami na ladowaniu czyli odpowiednik ~3-3,5l benzyny Mozna powiedziec, ze srednie spalanie to ~7l benzyny wtedy Jak wrazenia po tych 10k km? Polecasz hybryde, jestes zadowolony z zakupu? Czy wersja czysto elektryczna iX kusi przy Twoim stylu jazdy? (ladowanie raz na tydzien zamiast codziennie) W moim przypadku X5 pełni funkcję drugiego auta w rodzinie, tj. głównie jeździ żona (zakupy, zawożenie dzieci do szkoły i na dodatkowe zajęcia) i kilka razy w roku wyjazdy wakacyjne. I w tej roli auto sprawdza się bardzo dobrze. Na prądzie udaje się przejechać od 60 do 80 km ( w zależności od temperatury zewnetrznej ) co w większości jest wystarczające na codzienne potrzeby. Tankuje co 6-8 tyg. co jest miłym uczuciem :), mam w domu panele fotowoltaiczne więc to jeszcze obniża koszty i przyspiesza ich amortyzację. Obecnie uważam, ze ze względu na słaba infrastrukturę w Polsce kupowanie auta elektrycznego, którym miałbym jeździć w dalsza trasę nie ma sensu natomiast hybryda pług-in sprawdza się dobrze i uniezależnią od ładowarek w trasie. Co do samego X5, bardzo komfortowy i wygodny rodzinny pojazd:), spełnił moje oczekiwania w 99%:) Jedyne co bym zmienił to przydałby się trochę mocniejszy prąd ładowania i mocniejszy silnik elektryczny. Dla siebie zamówielem i4 M50, ale ja robię dziennie 40-80 km więc nie martwię się o zasięg, a jak będę potrzebował pojechać gdzieś dalej to zamienię się z żona ;).
  18. rkmi09 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Na liczniku pierwsze 10 tyś km przebiegu. Zużycie 3.6 l/100 km i ok. 24 kw prądu. Trasa to 20% autostrada, 40% miasto i 40% trasy podmiejskie. Auto codziennie ładowane w domu
  19. Produkcja X5 LCI od 04/2023 r. https://g05.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1887961
  20. BMW M3 xDrive Competition v. i4 M50 https://bmwi.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1892440
  21. Tutaj dwa ciekawe filmy na torze z i4 M50 https://www.bmwblog.com/2021/12/18/bmw-i4-m50-salzburgring-video/
  22. Szczegółowo nie pytałem handlowca ale mam na końcu zamówienia sumę poszczególnych elementów, w tym wyszczegolnone pakiety BRI i BSI i od tej sumy naliczony jest rabat, nie ma rozbicia na auto i osobno pakiety BSI i BRI. Więc na logikę rabat obejmuje tez pakiety BRI i BSI
  23. Zamawiałem i4 w 07/2021 r i mam BRI i BSI na 4 lata ujęty w zamówieniu i z rabatem na całość zamówienia.
  24. rkmi09 odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    U mnie jedyny problem przy ostatnich mrozach to zmniejszenie zasięgu o ok. 10 -15% ale to typowe.
  25. rkmi09 odpowiedział(a) na Kowbojmaster temat w X5 (G05)
    No tak, słuszna uwaga :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.