Treść opublikowana przez KoKoS
-
'Nowa 5' - zakup
Co do drzwi fajna sprawa, nie ma musu ale warto bo dopłata nie jest duża. Przednie drzwi są stosunkowo lekkie i czasem je odbija jeśli się nie weźmie dociągania. Co do klapy to niby musu nie ma, ale jak już się to ma to człowiek potem tego szuka. Nigdy wcześniej nawet o tym nie pomyślałem, mimo tego że raz na czas korzystałem u znajomych oraz widziałem od dłuższego czasu. A dzisiaj jak chcę zamknąć klapę to szukam przycisku :mrgreen: :duh: :wink: Kiedyś miałem podobną rzecz w Mercedesach - tam od dawna klapa sama się podnosiła do góry, tylko zamykanie było ręczne. Ale tamtego "patentu" mi wogóle nie brakowało, a ten uwielbiam :wink: No i tak jak miatamad EDC według mnie również obowiązkowo. Niestety nie jest to jeszcze pneumatyka ale jest to ogromny krok ku temu, a różnice między poszczególnymi trybami sa bardzo mocno odczuwalne, przynajmniej dla mnie.
-
'Nowa 5' - zakup
Według mnie warto pamiętać o electronic Dumper Control lub najlepiej Adaptive Drive. Oprócz tego dociąganie drzwi i automatyczne otwieranie/zamykanie klapy. Automatyczna Sportowa skrzynia biegów Navi Professional Blueetooth Reszta konfiguracji to kwestia indywidualna.
-
'Nowa 5' - zakup
535i to inna liga niż 528i. Tam masz TwinTurbo, R6, trzy litry :D Wklej tutaj wyposażenie które sobie dodałeś i co chcesz wziąć a my Ci powiemy czy jest to ok i czy ma to sens :wink: - w ramach rozsądku wiadomo, ponieważ każdy ma inne potrzeby.
-
Prosze o porady znawcow! Zamiana E60 525d 2004r na E90 2007r
Idź do ASO BMW lub zadzwoń do Niemiec podadzą Ci historię, co kiedy i jak było wymieniane.
-
BMW E92 - Havana 2011
Może tylko ja miałem pecha i trafiłem na jakieś dziwne, lub jestem przewrażliwiony. Ale ostatnio właśnie o tym rozmawiałem z znajomym, w 750i ma ten "joystick" i jakiś taki dziwny on jest... Tak czy tak, według mnie E92 LCI powinna już mieć nowy joystick.
-
BMW E92 - Havana 2011
nie chce byc złosliwy ale pozyjemy zobaczymy jak joystiki bedą działac za 10 lat po za tym ze niezprzeczalnie wygladaja lepiej od wajchy A dlaczego miałbyś być złośliwym? Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, byle w należyty sposób :wink: Wracając do tematu, wydaje mi się że dzisiaj podczas tworzenia samochodów nikt nie zastanawia się jak będą działać za 10 lat :cry: Trochę użytkuje różne BMW, dosyć wielu znajomych ma przez co dosyć często mam styczność z nimi i zaobserwowałem że "joystick" stosowany początkowo w F01, X5, X6 taki trzy letni już działa do d... wygląda na jakiś taki "wychasiany" i poluzowany czego nie możemy zaobeserować w starych "wajchach" jeszcze z E3X. http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2009/02/bmw_7-series_trans_580.jpg Natomiast "joystick" wkładany do sportowej ośmiobiegowej skrzynii, jest już o niebo lepszy i solidniejszy. Sam taki mam w F10 i zobaczymy jak się będzie sprawował ale puki co jest rewelacja. http://www.bimmerpost.com/wp-content/themes/next/mythumb.php?src=http://www.bimmerpost.com/storyimages/4882394c-0d56-5a2e.jpg&h=415&w=650&zc=1&s=2 Bardzo "porządny" jest też ten od skrzyni dwusprzęgłowej, i zarazem podobny do tego powyżej: http://images.forum-auto.com/mesimages/26699/gearbox.jpg O dźwigniach zmiany biegów z serii M nie wspominam bo to inna bajka...
-
E92 335XI N54 Modyfikacje
911 Turbo ma się jak piernik do wiatraka jeśli chodzi o to porównanie. To są inne przełożenia, masa itd. 335i nigdy nie będzie miało 4,2 do 100km/h po takich "lekkich" modyfikacjach.
-
BMW E92 - Havana 2011
No te wajchy to jest jakaś porażka :mad2: Auto z 2011 roku ma taką wajchę jak E39 lub E38 :duh:
-
BMW E92 - Havana 2011
Przeciez to tylko samochod - dzisiaj jest, jutro nie ma... Zastanawiam się co kolega robi na forum skoro dla niego auto to tylko środek transportu... :wink:
-
Wymiana klimatyzacji z manualnej na automatyczną
Nie. Myślę że około 1500 pln za wszystko pod warunkiem że nagrzewnicę kupisz używaną. Co do spasowania deski to bym się nie martwił. Nie powinno być problemów. Zestaw doposażeniowy rzeczywiście nie istnieje i BMW nie przewiduje doposażania auta z manualną klimą w klimatronik co nie znaczy że się tego nie da. Zestaw doposażeniowy to coś całkowicie innego niż możliwość doposażenia. Ponieważ jeśli się zdecydujesz to będzie trzeba przerabiać wiązkę kabli aby wszystko działało bo w manualnej klimie jest o parę opcji/rzeczy mniej.
-
BMW E92 - Havana 2011
Można tak, a można też sobie zrobić wszystko tak jak Ci się podoba włącznie z np. twoim podpisem na listwie ozdobnej. Znajomy miał tak swój podpis na listwie ozdobnej w Z4 M Coupe. A oglądałem też jakiś czas temu na BMW TV jak gość konfigurował serię 6 Indywidual. Jakieś specjalne drewno nalistwach ozdobnych sobie wymyślił które specjalnie dla niego robili, inne szwy itd. Tak naprawdę wszystko zależy od tego ile chcesz/możesz wydać :8)
-
BMW E92 - Havana 2011
F10 i E92 to dwa zupełnie różne samochody. Jeśli poszukiwałeś auta dającego frajdę z jazdy w weekendy to myślę że E92 lepsze. A auto twoje przepiękne. Większość E92 na ulicach jest robiona na sportowo i zawsze myślałem że tak wygląda lepiej, dopóki sam nie kupiłem drugiej która była właśnie bardziej taka "dostojna" - typu rolety w szybach itp. ale twoje bije ją na głowę :D Ten kolor, felgi i środeczek jest rewelacyjny :cool2: P.S. Rufio - powiem szczeże że konfiguracja którą pokazałeś według mnie jest paskudna :cry: Ona fajnie wygląda w M3 jak skóra jest bordowa lub ciemna. Ale o gustach sie nie dyskutuje :D
-
Wymiana klimatyzacji z manualnej na automatyczną
Z tego co mi wiadomo to może i można przekładać go z szyby do szyby ale takiej która miała czujnik parowania a nie takiej która nie przewidywała jego montażu. Tak przynajmniej mi się wydaje... Paproki się obawiają, porządne warsztaty i ogarnięci ludzie nie takie rzeczy robią :wink:
-
Wymiana klimatyzacji z manualnej na automatyczną
Da się to zrobić. Koszta to około 1 500pln. Do wymiany nagrzewnica i panel klimatronika obowiązkowo. Powinieneś też dołożyć czujnik AUC. Jedyne czego nie będzie to czujnik zaparowania ponieważ jest on w szybie i musiał być wymienić szybę. Ale wszystko będzie działać tak jak powinno. No i musisz się przygotować na to że deskę rozdzielczą będziesz miał ściąganą. Ewentualnie możesz zamienić sam panel ale nie będzie to działało tak jak powinno, będzie wiało w różne strony i ciepło/zimno ciężko będzie ogarnąć. Jeśli chcesz to mam zakład z okolic Krk który by coś takiego ogarnoł.
-
BLACK DEVIL E92 N54 335i M-pakiet
Nikt nie dogryza :) Każdemu podoba się coś innego :wink: :twisted:
-
BLACK DEVIL E92 N54 335i M-pakiet
Ogólnie auto ładne, natomiast kierunkowskaz na błotnikach i gumowe dywaniki wieją agro tuningiem... :)
-
Re: krzysiekOST -->> E92 330xd Atlantik Blau
Ładne, ładne :D Co do pasków mam mieszane uczucia. Tzn. paski są genialne, i w sumie pasują tylko że twój kolor jednoznacznie kojarzy mi się z eleganckim wyposażeniem auta itd.
-
Lifting obecnej generacji serii 5 - kiedy ?
Nie ma możliwości aby lakier bez bezbarwnego nabrał połysku podczas polerowania. Raczej go ściągniesz polerując. Podobnie jak woskowanie matowego lakieru nie nada mu połysku, a tylko głębie i "nasycenie". Wiem z autopsji - prowadzę firmę zajmującą się moto-detailingiem i czasami samoloty ( awionetki ), szczególnie sprowadzane z Iraku/Egiptu itp. są polakierowane bazą bez bezbarwnego zamiast akrylu. Polerowanie tego skutkowałoby usuwaniem lakieru, a wosk dodaje tylko zdrowej "satyny" :wink:
-
Re: krzysiekOST -->> E92 330xd Atlantik Blau
krzysiekOST widziałem twoję E92 dzisiaj pod KA. :) :wink:
-
E90 320D 177PS - nowa kierownica
Ładna, gratulacje i szerokości :D
-
Felgi i opony zimowe do nowej e92 320d
Najlepiej z roweru, wtedy będą naaaprawde wąskie :twisted: :mrgreen: Ja w E92 w zimie jeżdźę na 225/45/17 i sobie chwalę, w poprzedniej E92 też jeździłem na tym rozmiarze i jest super :cool2: Da się "wszędzie" w ramach rozsądku wjechać, a przy tym auto fajnie się prowadzi. Przecież w zimie są dni/tygodnie gdzie śnieg nie pada, ale mróz w okolicach -15/-20 trzymie wtedy mamy czarne drogi a auto prowadzi się tak jak powinno. Wygląda już średnio no ale życie. Ja używam i używałem GoodYear Ultra Grip Run on Flat. Do tego oryginalne alu z BMW i jest :cool2:
-
2008 M3 E90 - Srebrny, manualna skrzynia, wersja amerykańska
Ja bym powiedział że to dobra cena/niska pod warunkiem że auto jest igiełka, bezwypadkowe i serwisowane.
-
Lifting obecnej generacji serii 5 - kiedy ?
To jest m-pakiet a nie lifting :mad2:
-
Kolejne F10 czy X5?
Jeśli chodzi o ekskluzywne terenówki to według mnie są tylko dwie. Mercedes-Benz G- Klasa Range Rover Vouge
-
BMW E93 330d by klagosz
Też to mam w E92 i... niby fajne ale na codzień się na to nie zwraca uwagi :roll: