Treść opublikowana przez Slawcio
-
Ile kosztuje naprawa
Miejmy nadzieję że nia ma brata :twisted2: Kolego Dj Ecik pisz "normalnie" :modlitwa: Ps. Pamiętaj używanie słownika nie boli :mrgreen:
-
Nierówna siła hamowania z przodu/ delikatne znoszenie
Kolego gdzie Ty części kupujesz :?: :mad2: 73 zł to dużo :duh: Ostatnio też wymieniałem uszczelki tłoczka i dałem za nie 40 zł za komplet na dwa koła. Ja robiłem :mrgreen: tzn. papier ścierny miałem, ale o bardzo drobnych ziarnach ( 750 czy jakoś tak chyba koloru siwego). Tak że ładnie brud zszedł i tłoczek się świecił jak .... wiadomo :twisted2: Poskładałem i wszystko działa OKI - nic nie przecieka :D Troszeczkę inną mam metodę odpowietrzania hamulców niż kolega _kai_, gdyż nadal po takim odpowietrzaniu miałem miękki pedał hamulca (słabo autko hamowało). Moja metoda odpowietrzania : Jedna osoba siedzi w aucie i pompuje pedałem hamulca. Po paru razach zapiera się o hamulec i trzyma wciśnięty. Druga osoba odkreca (popuszcza) odpowietrznik (taka sruba na zacisku) - upuszcza płynu z powietrzem i dalej osoba siedząca w aucie pompuje ok. 12 razy wcisnięc hamulca (dotąd aż będzie leciał sam płyn w przewodzie bez pęcherzyków powietrza). Taka metoda jest opisana w książce "sam naprawiam BMW". Należy pamiętać o ciągłym dolewaniu płynu hamulcowego. Przy okazji można także wymienić płyn w układzie hydraulicznym sprzęgła :norty:
-
Alternator i latajace obroty na luzie
Tak. W mojej buni przez falujące napięcie ładowania alternatora falowały mi obroty, a także mrugały światła (kontrolki). Po wymianie regulatora napięcia mruganie świateł ustało, a także falowanie obrotów (tylko czasem lekko zafaluja :roll2: ). Napięcie ładowania mam 13.9 V i jest stałe, nawet po włączeniu paru odbirników prądu :dance: Sam regulator jest bajecznie prosty w wymianie. Ja mam alternator Valeo i za regulator zapłaciłem 50 zł. Do Bocha nie wiem ile kosztuje, ale chyba podobnie.
-
OBroty - to sie chyba nigdy nie skonczy :/
Sprawdz moze jakie ładowanie ma alternator. U mnie falowały obroty jak regulator napięcia mi siadł oraz światła i kontrolki mrugały. Podepnij pod kompa może coś pokaże.
-
gdzie najtańsze części w mazowieckim ?
Kolego giepe najlepiej moim zdaniem poszukac na necie i podzwonic :norty: Zawsze tak robie jak cos chce kupic do mojej buni. U mnie w pobliskim mieście strasznie zdzierają :cry2: i jedynym wyjsciem dla mnie jest internet. Zawsze zostaje mi parę dych w kieszeni :dance:
-
Czujnik temperatury
Nie czaje, o ktory czujnik Ci chodzi :doh: bo nie tak dawno dowiedziałem sie ze w BMW 318i e36 z 1991r M40 (w mojej buni :norty: ) sa trzy czujniki temperatury. Jeden przy chłodnicy, dwa sa przy silniku (http://bmwfans.info/original/E36/Lim/318i-M40/ECE/L/M/1991/11/mg-11/ill-11_1342/#12 nr 11 i 13).
-
mrugająca kontrolka ładowania
Nie zawsze na biegu jałowym :idea: Fakt regulatory sa różne, ale napięcie ładowania zawsze musi być takie samo :wink: nie może spaść, gdyż wszystkie urządzenia muszą mieć zawsze takie samo napięcie. Jeśli by się napięcie ciągle wachało, to ciekawe ile pochodził by np. komputer i inne urządzenia. Te wszystkie urządzenia znajdujące sie w autku nie lubią zmiennych napięć - szybciej siadają. Jeśli chodzi o urządzenia różnych klas to napewno nie uzywa się takiej klasy pomiarowej do mierzenia napięcia stałego np. do 20 V, gdzie taka różnica może doprowadzić spalenia jakiegoś urządzonka. Akurat taka różnica ma znaczenie :twisted: Jeśli nie wymieniłbym regulatora to nadal auto by mi źle chodziło, a wachania miałem rzędu +/- 0,5V. Po wymianie chodzi o wiele lepiej (obroty nie falują oraz skończyła się dyskoteka - nic nie mruga). Napięcie ładowania na zaciskach akumulatora mam stałe 13,90 V. Proszę oto link do tego jak się sprawdza alternator (z książki "Sam naprawiam BMW"). http://img404.imageshack.us/my.php?image=nowyobrazmapabitowapy6.png Kolego zbigniewst sprawdz jakie masz ładownie na zaciskach akumulatora. Powinno byc ciągle stałe np. 14,00 V. Nie chce nikogo urazić, ale tylko pomóc.
-
Ubezpieczenie furki OC
Slawcio odpowiedział(a) na przemo_mdc temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJa mam furke ubezpieczoną w firmie Cigna (chyba tak sie pisze). Płace 373 zł (w tym NW 10 zł). Pojemność autka to 1.8 z 1991r, prawo jazdy mam 9 lat (ale na to nie parzyli, patrzą na zniżki). Wziąłem sobie na współwłaściciela mame (ma 60% zniżki) i mam taniej. Kolego pomyśl może o współwłaścicielu???? Kimś kto ma max zniżke :norty: Ps. Jestem z Lubelskiego (miejscowość niedaleko Kraśnika)
-
mrugająca kontrolka ładowania
Coś mi tu nie pasi :shock: Kolega zle napisał :liar: Napisze tak jak w książce pisze: Napięcie alternatora powinno zawierać sie w przedziale 13,5V - 14,5V, czyli np. powinno wynosić 13,9V i nie powinno spadać, ani podnosoć się :!: No maksymalnie może się podnieść 0,4V po włączeniu odbiorników. A napięcie ładowania sprawdzamy przy 3000obrotów (ja sprawdzałem na jałowym - nie miał mi kto trzymać pedału przyśpiesznika). Dodatkowo alternator to nie prądnica :naughty: Napięcie ładowania w prądnicy zależy od prędkości obrotowej silnika, a alternatora nie. Alternator powinien zawsze utrzymywać takie samo napięcie ładowania (tak mnie uczyli w szkole :P ). U mnie napięcie ładowania alternatora na biegu jałowym wynosi 13,9V :D i nie spada, nawet po włączeniu świateł mijania, drogowych, ogrzewania tylniej szyby oraz wentylatora. Kolega Jezioro ma uszkodzony regulator napięcia (ładowanie jest, ale nie powinno się wachać). Tak samo miałem wcześniej: ładowanie falowało +/- 0,5V (falowało między 14,3 a 14,8V), kontrolki mrugały (lekko), światła, oraz obroty silnika falowały. Po wymianie regulatora skończyło się mruganie i falowanie :mrgreen: Ps.Mam alternator Valeo, nie Boscha. Za regulator dałem 50 zł i sam wymieniłem (bajecznie prosto).
-
klimatyzacja - nie mam a chce - juz zalozylem.
Ja mam ale mi nie działa :cry2: Dołączam do założyciela postu :mrgreen: Chętnie dowiedział bym się czegoś.
-
Wymiary chłodnicy
Ja bym używki nie brał :hand: Nie wiadomo jaka ona jest w środku i ile na niej pojeździsz. Podobno chłodnice używane się utleniają(tak słyszałem) i po paru miesiącach może zrobić się dziurka. Lepiej dołożyć i kupic nową-może zamienniki są. Ja do swojej buni kupiłem za 300zł i jak narazie jest OKI.
-
Czujnik temperatury silnika.
Dzięki :cool2:
-
Czujnik temperatury silnika.
Gdzie znajduje się ten czujnik temperatury silnika??? Szukałem go, ale nie mogę znaleść :mad2: W którym miejscu on sie znajduje??? :doh: Moje autko to 318i M40 z 1991r.
-
Problem z odpaleniem...czy to czujnik ??
Kiedyś w polonezie tak podobnie miałem, że nie chciał kręcić rozrusznik, a wszystko działało-czasami kręcił, ale słabo. 3 razy wyjmowałem rozrusznik i robiłem go i nic nie pomagało. Po założeniu rozrusznika i próbie odpalenia za każdym razem jak przekręcałem kluczyk wszystkie kontrolki gasły. Wkońcu pojechałem po elektryka i zrobił. A powód to zaśniedziała masa łącząca silnik z nadwoziem (ramą w polonezie). Sprawdz mase, a aku napewno masz dobry.
-
moje BMW 318 przerywa na gazie i na benzynie.
Mi płyn nie ucieka i też mam taki osad na korku (biało kremowy) ale to z oleju. Podobno to wina krótkich tras. W poldku też miałem taki osad, a robił sie tylko jak nastały zimne dni (na zime).Myśle w tym tygodniu wymienić olej bo mam kiepski. Jeśli chodzi o przerywanie autka to może być dużo przyczyn. Najlepiej podpiąć go pod kompa i powinieneś sie dowiedzieć czego to przyczyna. Ja tak niedługo zrobie gdyż też mi przerywa, tylko jak jest zimny. Jak złapie już temp. to juz mało przerywa-myśle że to wina jakiegoś czujnika.
-
... konsekwencje wlania syntetyku po gorszym oleju... Rady?
Jeśli chodzi o oleje to jestem już tym wszystkim skołowany i nadal nie wiem jaki olej zalać do swojej buni :duh: Jak narazie śmigam na półsyntetyku LOTOS (podobno miałem taki zalany wcześniej,choć nie jestem pewien), ale jakoś nie przemawia on do mnie. Przez 3-4 tyś był OK, ale teraz patrząc na miarkę zrobił sie taki jakgdyby biało ciemny (pojawił mi się osad kremowo biały-jeżdzę krótkie trasy narazie, ale szykuje się bardzo długa) i jak posmarować nim palce to stracił więcej niż połowę swojej lepkości(tak mi sie wydaje) oraz autko troszke głośniej chodzi. Myśle teraz w następnym tygodniu zalac silnik olejem Shella, albo Valvoline. No i właśnie mam problem, bo na stronce Shella w linku dobierz olej wyskoczyło mi żeby zalać go olejem 5W40. Na stronce Valvoline wyskoczyło iż do mojego autka lać olej 10W40, 0W40, 5W30. Pomóżcie, który olej wybrać???? Pisałem do dilera BMW i też otrzymałem wiadomość iż do mojego autka (318i e36 M40 z 1991r)zalecane są oleje 5W40.
-
Palec rozdzielacza zapłonu
Dzięki. Też kupię ten sam :mrgreen:
-
Palec rozdzielacza zapłonu
Witam wszystkich. Możecie mi powiedzieć czy warto kupić ta część z allegro: http://moto.allegro.pl/item289017137_palec_aparatu_zaplonowego_alfa_bmw_volvo_citroen.html Aktualny palec rozdzielacza zapłonu który mam jest troszkę przypalony oraz są na nim wgłębienia(dziurki :mrgreen: ) i zamierzam go wymienić. Warto kupić tą część czy nie??? Jeśli nie to jaką polecacie. A i jeszcze jedno: Napisałem do dilera BMW z zapytaniem o olej jaki mam lać do silnika. On odpisał, iż do mojego silniczka(M40) zalecany jest syntetyk 5W40. Aktualnie jeżdze na półsyntetyku. Mogę przejść na syntetyk??? Wiem że dużo było o olejach, ale jestem skołowany i dalej nie wiem :doh:
-
co mylsicie o tych amortyzatorach?
Jeśli powstanie wada mechaniczna to jedynym wytłumaczeniem jest kiepski materiał użyty do wyrobu-wada fabryczna, a nie złe użytkowanie. Moim zdaniem jeśli producent daje 2 czy 3 lata gwarancji to część powinna spokojnie wytrzymać tyle, nawet w najcięższych warunkach(przecież tak testują). Ja mam dopiero amorki NK(przód) niecałe pół roku więc nie bardzo mogę cos o nich powiedzieć. Fakt cena jeśli chodzi o amorki tylnie Blistein, a NK nie różni sie strasznie.
-
co mylsicie o tych amortyzatorach?
No nie wiem czy gorsza jakość :doh: Mam na przodzie założone amorki tej firmy NK i jak narazie odpukać są OKI. Ostatnio dowiedziałem sie ze kolega z naszego klubu Dioob też założył tej firmy amorki na tył i nie narzeka na nie :norty: Jeśli chodzi o tył to fakt może lepiej dołożyć parę groszy i kupić sobie może lepsze, bardziej znanej firmy Tylko jedno mnie ciekawi czemu dają tak mało gwarancji te renomowane firmy??????? Ja sam wolał bym z 3 letnią gwarancją-jak skrzanią sie to można oddać do relamacji :idea:
-
Problem z amortyzatorami -przód.
U mnie sprężyny wytrzymały były ściśnięte na maksa (za 3 zwoje) prawie sie stykały zwoje-dalej juz nie dało sie ich ścisnąć za słaby klucz pneumatyczny(zakładałem je w warsztacie-40zł mnie kosztowało). Firma NK (niemiecka) też ma takie amorki o dwustronnym działaniu i za komplet na przód zapłacisz 400zł. Ja kupiłem na allegro za tyle z przesyłką-fakt troszkę szukałem amorków do BMW e36 38i z 11/1991r :cry2: Ps.Ja chyba nie mam obniżonego zawieszenia :doh:
-
lozysko kola
Jeśli chodzi o sprawdzenie łożyska koła to każde koło podnoszę w górę. Łapie za górną i dolną cześć koła i ruszam góra dół. Jeśli rusza sie to jest do wymiany. Jak zakręcisz kołem to powinien być wyczuwalny lekki opór.
-
Uszkodzona pompa oleju???Brak smarowania
Z elektronika wszystko jest OK!!! Interesuje mnie, moze ktos wie co sie stało, ze tak nagle stracił ciśnienie oleju??? Moze komus sie cos takiego przydarzyło??? We wtorek zabieram sie do naprawy, mysle ze pompa moze sie zatkała :roll: cos wciagneła-tego szlamu i straciła cisnienie.
-
Uszkodzona pompa oleju???Brak smarowania
Mam problem ze smarowaniem :cry2: Otóż wczoraj wieczorkiem odpaliłem autko i wszystko było wporzadku - kontrolka oleju zagasała, a jak troszeczke dodałem mu gazu (chciałem ruszyc)- zapliła sie i nie gasnie juz. Sprawdziłem olej jest ok, czujnik tez, filtr nie jest zapchany. Olej wymieniałem w wakacje (Lotos semisyntetyk 10W40). Stało sie to tak natychmiastowo - nic wczesniej nie wskazywało na to (żadnych dziwnych obiawiów nie było). Szukałem na forum kolega Boggy e36 napisał iz: Wiecie co to może być??? Pompa siadła, czy moze filtr siatkowy w misce sie zapchał??? Dodam, iż od nadejscia zimnych dni, bo autko stoi pod chmurką, pojawił mi sie osad biało-kremowa maź w silniku (w poldku też taka maź miałem, ale wszysko było OKI). PROSZE O POMOC :modlitwa:
-
Co oznacza S848A ROZSZERZONA WIĄZKA KABLI ??
Minie tez to interesuje :worried: