Update z mojej strony w tym temacie.
Udało się problem rozwiązać.
Ale od początku:
- Skorzystawszy z pomocy ChatGPT dowiedziałem się że błąd S 0390 może być spowodowany niewłaściwą wersją E-sys która mogłaby namieszać w module BDC i że będzie konieczność kodowania aby błąd zniknął.
- W międzyczasie wpadła mi w ręce nowsza wersja, ISTA 4.53, więc ją zainstalowałem i jeszcze raz przeskanowałem samochód.
- Oczom mym ukazał się inny błąd - S 0014.
- Już na ten błąd ChatGPT odpowiedział inaczej. Została niezamknięta sesja połączeniowa z modułem i należy zrobić reset. Albo zamknięcie samochodu na kilkadziesiąt minut albo odłączenie akumulatora.
- Pierwsza opcja nie zadziałała, ale odpięcie akumulatora już tak.
- Po podłączeniu ISTA pojawiły się, owszem, nowe błędy związane z odpięciem akumulatora, ale wszystko udało się skasować. Błędów zero i wszystko na zielono 🙂
Pozdrawiam, temat do zamknięcia.