Podejścia do takiego ekranu już wielu robiło i wszyscy z tego zrezygnowali (Renault, Toyota, Honda) także to nie żaden innowacyjny pomysł. Tutaj tylko jest kwestia innej technologii i estetycznego wkomponowania. Natomiast to jest trochę tak jak z Touch barem w MacBookach Pro, który był niby rewolucyjny i fajnie wyglądał, ale Apple z niego zrezygnowało bo w sumie niczego na plus nie zmieniał.
Co do materiałów, to jak dla mnie dokładnie taki sam poziom jak w G20. Może jakby szukać to kilka elementów na upartego by się znalazło, które jak sobie mocno wmówimy to sprawią lepsze wrażenie 🙂
Już to pisałem, to inna motoryzacja i inna rzeczywistość dlatego na pierwszy strzał daje efekt wow, ale jak się wróci do rzeczywistości to wcale to wnętrze nie powala ani jakością ani niczym szczególnym, ekran środkowy źle umiejscowiony, ten pas pod szybą zabiera sporo widoczności.
Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, to w iX3 trzeba pamiętać że mamy na środku te nerki, trochę nawiązujące do historycznych modeli i to robi sporą robotę. Natomiast wszystko wskazuje na to, że w i3 ich nie będzie, tylko będzie pas podobny do tego co jest w nowym Oplu Astrze. Oczywiście będzie na pewno ładniejszy i lepiej dopracowany i ładniej świecił, ale sam koncept identyczny.
Poszukajcie sobie zagraniczne wątki na forach, gdzie są świeżutkie opinie pierwszych użytkowników iX3. Zachwytów praktycznie nie ma. Po prostu dobry samochód, ale nie żadna rewolucja czy wgniatanie w glebę. Wielu pisze o słabej jakości materiałach i średniej ergonomii tego wnętrza. Jeździ ok, ale ekscytacji brak. Podobno w miarę ok jeżeli chodzi o zasięgi. Tylko tyle, mnie już zapał na G50 jakoś opadł po dwukrotnym obcowaniu z iX3, myślałem że to będzie jakiś gigantyczny przeskok, a wcale go nie zauważyłem, natomiast zauważyłem że z DNA BMW zostało jeszcze mniej.