Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 05.10.2025 uwzględniając wszystkie działy

  1. Dla mnie ten panoramiczny wyświetlacz przypomina trochę touch bar, który kiedyś na krótko pojawił się w MacBookach. Apple ogłaszało go jako rewolucję, ale ostatecznie się nie przyjął i na pewno nie stał się standardem. Podobnie miałem doświadczenia z Samsungiem Flipem i Foldem, po pewnym czasie wróciłem do zwykłego telefonu z jednym ekranem, bo jest po prostu bardziej ergonomiczny i nie potrzebuję kilku wyświetlaczy. Obecnie jest moda na ilość ekranów w samochodach. BMW rozwiązało to inaczej niż Audi, które stosuje trzeci ekran, niedostępny w standardzie, a jeśli go nie masz, to jest tam plastikowa zaślepka psująca wygląd deski rozdzielczej. W każdym nowym BMW znajdziemy panoramiczny wyświetlacz „Vision”. Jego funkcjonalność będzie raczej ograniczona, będą tam pokazywane głównie podstawowe dane, takie jak prędkość, pogoda, muzyka, informacje z trasy, czy jakieś kolorowe dodatki, które mogą raczej rozpraszać na wysokości wzroku w czasie jazdy. Co innego jak masz wyświetlany headup display, który jest funkcjonalny, a wyświetlane dane ograniczone do tego, co naprawdę potrzebujesz. Jestem bardzo ciekawy, jak to rozwiązanie będzie działać, choć mam pewne rezerwy wobec tego typu technologii. Patrząc na wnętrze iX3, wolę jednak ekran z G20 LCI2. Zastanawiam się też, czy BMW nie zrobiło sobie krzywdy takim podejściem że w LCI wprowadzili taki duży panoramiczny ekran na desce. Teraz chcą wprowadzić nową, innowacyjną linię, żeby była faktycznie nowa muszą coś zmienić i dać coś faktycznie nowego, tylko pytanie czy nie na siłę. Te trzy lata temu lepiej byłoby zostawić klasyczne zegary z daszkiem, dołożyć obecny fenomenalny, oledowy wyświetlacz i znacznie unowocześnić resztę deski, dając również drugi oledowy ekran. Dopiero w kolejnej generacji można by zrobić to, co zastosowano w LCI/LCI2 – dobrze zintegrować ekran, by nie wyglądał na doklejony z super jakością bo działa ten w LCI2 jeśli chodzi o płynność extra. Kolejna sprawa to oświetlenie ambiente. Już nie będzie ładnych pasków świetlnych, które subtelnie rozpraszały światło po kabinie, jak to jest w G20, gdzie jest ich idealna ilość. Teraz mają być tylko jakieś LED-y wtopione w tkaninę – czy to rzeczywiście jest lepsze? Mi się to nie podoba. Wklejam zdjęcie poniżej, ten tablet na środku w ix3 wygląda średnio, też jest jakiś doklejony jakby lewitował. Moim zdaniem najładniejsze nowe wnętrze na 2026 ma zdecydowanie Porsche, szkoda że jest 3 ekran i nie mogli zrobić ładną czysta deske + brak dźwigni do skrzyni biegów. Wiem, to inna klasa samochodu, ale przecież mamy coraz więcej unifikacji i już nie jest tak, że topowe rozwiązania trafiają tylko do najwyższych modeli. Wnętrze iX3 jest więc zdecydowanie poniżej Porsche jeśli chodzi o design. Gdyby nie znaczek BMW to wygląda jak nowy innowacyjny model BYD.
  2. ... karykatura bmw , wygląda jak azjatycki klon nie wiadomo czego, zmiana na silę byleby było inaczej i ucieczka od idiotycznych atrap chłodnicy wielkości 50" tv w ostatnich modelach jak 7ka itd. ...przy kolejnych LCI zaczną powiększać 🤣 o gustach nie nie dyskutuje ale mojej ocenie ohyda
  3. 1 punkt
    Nie wiem jak wy ale jak w moim mam podane wymiary z homologacja jak na zdjeciu i nie ma nigdzie 195. Prawdopodobnie ktoś chce sprzedać opony z starej wersji. Co do felg kup co chcesz masz tutaj link. Wybierasz samochód pobierasz homologację i temat zamknięty. Oczywiście możesz kupić gdzie indziej jak znajdziesz taniej a tutaj pobierz homologacja. Opony kup z gwiazdką bo trudno określić co BMW odwali jak się coś stanie z zawieszeniem https://www.oponylider.pl/marki-felg/2drv/wh40-6163/7-5x18-et49-5x112-66-6-1354220
  4. Wyłączanie start/stop jest dostępne w skrótach. Przeciągnij panel od góry na dół i po prawej masz ikonkę
  5. co Ty chcesz naprawiać w silniku B57 przy 80-100tys, co jest warte 20tys dopłaty do auta ? Przy takim przebiegu to B57 jest ledwo dotarty 😀 Nie przesadzajmy z tym odzyskiwaniem przy sprzedaży tej kwoty, bo małe są szanse ze tak będzie
  6. Przy czym w g20 są trzy wersje iDrive: - pre LCI: iDrive 7 - LCI iDrive 8 - LCI2 iDrive 8.5 I każda z nich będzie miała inną najnowszą wersje software'u. Dlatego warto podawać wersję iDrive jak podaje się wersje softu. W iDrive7/pre LCI nie było updatu OTA w 2025 roku i ostatni soft jest 07/2024. Są dwa sposoby. Albo wyzwalasz aktualizacje w iDrive w samochodzie i wtedy ściąga się przez wbudowanego SIMa. Jak skończy się ściągać wyświetli się komunikat, że można instalować Albo ściągasz pliki updatu na telefonie w aplikacji i wtedy po wejściu do samochodu i połączeniu się telefonu z samochodem pliki są przesyłane po WiFi do iDrive i potem startuje instalacja.
  7. Ogólnie trzeba wyłączy widget opon, wtedy możesz to zmienić. Natomiast jeśli chcesz mieć widget opon to po zmianie możesz znów włączyć, zostaną obroty ale opcja z id7 zniknie
  8. To cofnij tą operacje i obrotomierz wróci. Mal10011 - użytkownik wyżej Ci podpowie 🙂
  9. 0 punktów
    Mnie ostatnio padła skrzynka VTG (nie silnik) i koszt przedłużonej gwarancji się zwrócił, i jeszcze coś zostało 🙂. Gwarancja to nie tylko silnik.
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.