Witajcie,
Po prawie trzech latach użytkowania auta pora na małą aktualizację. Przez 13 tys. (tak, trzynaście, to nie literówka, po prostu jeżdżę głównie wokół tzw. komina) przejechanych kilometrów nic się w zasadzie nie zużyło, nie wystąpiła żadna awaria. Mam nadzieję, że przez kolejne lata się to nie zmieni (zwłaszcza, że auto jest traktowane przeze mnie lekko- zmieniam olej częściej niż trzeba, nie przekraczam 2000obr na zimnym silniku, nie katuje 😉 ). Jedynym zgrzytem jest trzeszczący po wyjęciu auta z garażu szyberdach. Co ciekawe, po około godzinie jazdy, szczególnie w słońcu, przestaje wydawać z siebie dźwięki. Ale trudno, z tego co czytałem na bimmerpoście, jest to wada występująca we wszystkich G20kach z szyberdachem, spowodowana jakąś tam wadliwą konstrukcję samego poszycia dachowego. Poza tym samochód jest dla mnie bardzo komfortowy, dobrze wyciszony, przy prędkościach autostradowych (170+ km/h) można bez większych problemów rozmawiać, co w moich poprzednich autach było abstrakcją, nawet już przy 120km/h. Spalanie w mieście oscyluje w granicach 9,5-10l na 100km, najmniejsze zużycie odnotowałem na trasie Lublin-Gdańsk, wyniosło 7,3l na 100km przy średniej prędkości 140km/h. Generalnie samochód godny polecenia, brać póki jeszcze jest w salonach, aktualna 3 oraz 8 to przecież dwie ostatnie, ładne BMW. Cała reszta to już plastikowo-skajowy chiński shit, przypominający bardziej wyższy model Toyoty lub Hyundaia, a nie markę premium.