Skocz do zawartości

Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów


charlesw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, inpa pokazuje mi dwa błędy 5DBD - 5dbd drucksensor hinten links hydraulische Leckage Hinterachse i drugi 5DA7 hydraulische Leckage Vorderachse oder Hinteracgse . Nic nie znalazłem na temat tych błędów dodam że kiedyś przy odpowietrzaniu hamulców tylnej osi pedał hamulca opadał może z 1-2cm gdzie przy przedniej osi opadał do samego dołu. Może coś źle odpowietrzyłem i jest jakieś powietrze w układzie, hamulce wydają się być ok, jeszcze dodam że odpowietrzałem na zgaszonym aucie i wyłączonym zapłonie chyba. Jak by ktoś się spotkał z takim problemem to prosił bym o podzielenie się jakimiś informacjami. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

od niedawna jestem już szczęśliwym, acz naprawiającym, posiadaczem BWM 320i 2009. U mechanika wylądowałem z diagnozą wtryski, cewki, świece. Czekając na części zabrałem autko do domu i dziś przygoda.

Rano pojawiła mi się czerwona kłódka. Samochód zostawiłem dnia poprzedniego na skręconych kołach a kilka godzin wcześniej musiałem wskoczyć na krawężnik.

 

Podpiąłem się pierwszy raz DISem i odpaliłem diagnoze, kody wyskoczyły następujące

DME 2AF6

DME 2AF2

DME 2AF4

JBE A6CF

CAS FFFF

DME 2EF7

CAS A0AA

Po diagnozie DIS zresetował cośtam i kłódki nie ma. Popołudnie spędziłem na lekturze tego forum i internetów,, temat wałkowany sporo, ale opnii znalazłem sporo różnych.

Czy skoro kłódki nie ma po resecie to miałem fart i nie ma problemu czy poszło sobie na chwilę i powinienem upewnić się że mam numer do lawety taniej.

 

Dzięki za pomoc.

 

-= EDIT =-

A i zapomniałem wspomnieć. Auto zostawiłem by stało, ale rundkę po osiedlu zrobiłem. Nie było problemów żadnych z odblokowaniem przy kłódce czy bez niej. Skręcać wszystko skręcało, ruszało i odpalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiefos czasu pojawia mi sie blad jak w temacie.

 

Skanuje Carly for BMW i w sekcji Roof/Dach pojawia sie blad:

 

uknown failure

00A670

 

Czy ktos moze spotkal sie juz z czyms podobnym?

 

Dodam ze jest to e92 nie e93.

 

[EDIT]

 

Poszperalem troche i wyglada ze moglby to bys uszkodzony "Fogging Sensor" w srodkowym lusterku szczegolnie zwazajac na fakt iz kilka miesiecy temu wymieniano mi przednia szybe...

 

Bede dzis rozkrecal dam znac co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zaparowania. Teraz błędnie będzie działać tryb auto w klimatroniku. Komp myśli że masz szybę zaparowaną i nawiew na szybę będzie na max.

 

Dzisiaj to maleństwo wymieniałem u siebie. Koszt używki 50zł. Nowy ponad 400 w ASO.

 

Tę kostkę przykleja się na bardzo cienką taśmę dwustronną w pobliżu lusterka wstecznego.

Może źle przykleili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zauważyłem w moim aucie E90 325i 2005r, że auto w dolnym zakresie obrotów (między 1500-2000 rpm) jak wcisnę gaz na maksa to jakby się przydlawiala, na zimnym silniku i na ssaniu obroty lubią przyfalowac i to dosyc wysoko, bo od 900-1100, oraz można zauważyć przy przegazowce na postoju pusci delikatną, czarna chmurkę. Na rozgrzanym silniku można tez zauważyć od czasu do czasu jakby silnik nierówno pracował, ta nierówna praca to ok 1 sekundy na pół minuty, może dłużej, tak jakby w przeciągu tej sekundy któraś z świec miała problem z spalaniem mieszanki. Błąd w komputerze jaki sie pojawił to 2AAC, więc zawór DISA. W kolektorze ssącym demontowany był jeden od zewnętrznej strony i nie wygląda zeby były ślady oleju, i mechanicznie prezentuje się ok, jedynie jest bialawy osad, odma z wezykami wymieniona w styczniu tego roku, oryginał z ASO. I tu jest pytanie, czy jak wymienię obydwa zawory DISA, to objawy ustapią i auto zacznie pracować prawidłowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

Po ostatniej wizycie w warsztacie stwierdzono kody usterek,

10923-system o zmiennej geometrii kolektora dolotowego

10924-kolektor ssący o zmiennej geometrii 2

Czy ktoś z Was się spotkał z takimi usterkami? Mój mechanik niestety nic mi na to nie powiedział.

Z autem się nic nie dzieje tz. Nic nie zauważyłem niepokojącego.

Pozdrawiam

Dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz zrzuty tych błędów albo chociaż zdjęcia? To nie był przypadkiem 4DD5?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Panowie co to za błedy? zaświeci mi sie błąd poduszek i pasów. Pół roku temu miałem podobny problem i wymieniałem sterownik airbag.

W co wejść w inpie by odczytać bardziej szczegółowo system airbag?

 

 

E R R O R   M E M O R Y
          -----------------------
Date:      03.07.2017 17:10:09
Model:     E89X
Scope:     all control module
JobStatus: OKAY
Quantity:  12
-----------------------------------------------------------------
   ADR Gen. name  JobStatus Number of errors
             Error code   Kind of error
   00  JBBF       OKAY      3 Error stored
                  A6CA          21
                 C90B         21
                  A6D1         21
   01  MRS        OKAY      1 Error stored
                 93B4          A2
   12  DME/DDE    OKAY      1 Error stored
                 2A5D         08
   29  DSC        OKAY      No Error stored
   40  CAS        OKAY      No Error stored
   41  DWA        OKAY      No Error stored
   50  SINE       OKAY      1 Error stored
                 9D12         11
   56  FZD        OKAY      No Error stored
   60  KOMBI      OKAY      No Error stored
   63  MASK/CCC   OKAY      No Error stored
   72  FRM        OKAY      No Error stored
   78  KLIMA      OKAY      No Error stored
=================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wybierz e90 i wejdź w sterownik airbag.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak w temacie - od jakiegoś czasu pojawia się kontrolka check engine, zazwyczaj poprzedzana dziwnymi dźwiękami przy operowaniu gazem, coś jakby wentylator, jakieś szorowanie, ok 1,5-2tys obrotów. Po zapaleniu kontrolki odcina przy 2,5tys i dotychczas tylko to się działo, dźwięk ustawał, kontrolka po jakimś czasie znikała i wszystko wracało do normy. Obwiniane było paliwo, a raczej jakieś filtry. Dzisiaj po zapaleniu kontrolki dźwięk nie ustał, dalej coś szoruje przy obrotach słychać że przyspiesza albo zwalnia z nimi. Co to może być?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

e91 2007 2.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nagraj dźwięk i wrzuć na youtube, bez tego ciężko coś podpowiedzieć i oczywiście komputer z inpa i błędy, będzie punkt zaczepienia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem pojawia mi sie nieregularnie check engine. Po podłączeniu kompa okazało się że są błędy : 2D06 2D0F oraz 29D2. Te 2 pierwsze odpowiadają za przepływkę (MAS) a trzeci to wypadanie zapłonu na 6 cylindrze. Po wykasowaniu błędu wracają tylko dwa błędy od przepływki. Czasem się kołysze na wolnych obrotach. Czy przy n52b30 czesto padają przepływki? Czy padnięta cewka może powodować błąd przepływki i na odwrót?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam posiadam bmke 320i e90 mam problem z palącą się kontrolką silnika po podpieciu do kompa jest błąd P1050 i P1062 silnik nie ma mocy i jak dodam gazu to nie raz słychać metaliczny dzwięk zaworów nie raz jest tak że zgaszę silnik i odpalę i jest dobrze silnik ma moc do momentu jak go nie zgaszę dodam że silownik został sprawdzony otwiera i zamyka wałek mimośrodowy wymieniłem też czujnik położenia wałka mimośrodowego i nadal jest to samo wymieniłem też 2 elektrozawory i przepływomierz nic to nie dało czy ktoś miał podobny przypadek prosze o pomoc z góry dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomoże mi ktoś rozkminić bład ?

INPA 0x3104 laufunruhe Schichtbetrieb

ISTA 003104 Cyfrowy sterownik silnika: Bieg nierównomierny, tryb mieszanki uwarstwionej

objawem błedu jest chwilowe zatelepanie silnikiem jakby się na sekundę wyłączył jeden cylinder dzieje się to w momencie gdy dojeżdżam do świateł i silnik schodzi z obrotów do biegu jałowego, wtryski wymienione 20000 temu

macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Prawdopodobnie serwomotor valvetronica, może wystarczy adaptacja, jak nie to wymiana. Drugi błąd chyba pomyliłeś. Najlepiej rób zrzuty ekranu i wklejaj.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.