Skocz do zawartości

Jak przerobić soczewki na Xenonki


Sajo

Rekomendowane odpowiedzi

Możnaby pokusić się o zestaw xenonów z E32 750 :-)

pod koniec produkcji HELLA i BOSCH produkowali już xenony i były wstawiane do E32. A taki zestaw powinien bez problemu podpasować do E34.

Baca

Czy teoria zgadza się z praktyką? W teorii tak, w praktyce nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się przymierzam do wpakowania do mojej e34 ksenonów - ma dwa kpl dawców - ksenony od porsche boxter i bi-ksenony od C-klasy. Jak sobie z tym poradze to zapodam foty i opisik. :8)

525i 1991r. Islandgrün met.

525tds 1993r. Oxfordgrün met.

635 CSi/A 1981r. Zypresengrün met.

zielono mi .... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, najprosty sposob to kupic na allegro zestaw xenonów, ale do H1, wtedy wkladasz zarnik jak normalna zarowke, jedynie musisz gdzies umocowac startery, takie niewielkie puszeczki.

koszt ok. 800 zl

tylko uwazaj bo sa tansze ale napisane ze "doskonale do przerobek na H1, H4, H7 itp ale to wielka lipa bo przysla Ci startery i zarniki D2S,czy jakos tak, i sam tego nie przerobisz, nie ustawisz prawidlowo ogniskowej i zaczepy samemu nie latwo przerobic, tzn nie to ze w Ciebie nie wierze, ale ja bym sie nie podjal bo to trudne...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możnaby pokusić się o zestaw xenonów z E32 750 :-)

pod koniec produkcji HELLA i BOSCH produkowali już xenony i były wstawiane do E32. A taki zestaw powinien bez problemu podpasować do E34.

 

Sorry, że się podepnę do tematu ale właśnie padł mi jeden xenon i w związku z tym mam pytanko czy żarnik wewnątrz można wymienić czy muszę kupić całą lampę :?:

Ewentualnie jaka jest cena takiego zabiegu :?:

Xenony mam fabryczne :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się podepnę do tematu ale właśnie padł mi jeden xenon i w związku z tym mam pytanko czy żarnik wewnątrz można wymienić czy muszę kupić całą lampę :?:

Ewentualnie jaka jest cena takiego zabiegu :?:

Xenony mam fabryczne :!: :!: :!:

Bylo juz o tym , poszukaj.

 

Ja mam bi-soczewki od E46 i jest naprawde rewelacja, porownywalem do oryginalow w E32 i powiem , ze moje swieca rowniej, mniej oslepiaja a dlugie to poprostu bajka.

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, najprosty sposob to kupic na allegro zestaw xenonów, ale do H1, wtedy wkladasz zarnik jak normalna zarowke, jedynie musisz gdzies umocowac startery, takie niewielkie puszeczki.

koszt ok. 800 zl

 

Wiec powiem ze nie za bardzo widze wymiane tylko zarnikow bez oprawy.

Rozmawialem z gosciem co sie tym zajmuje i zgodze sie z nim ze oprawki od soczewek E34 sa za slabe.

Przyklad mojej oprawki gdzie byla 100w zarowka:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img236.imageshack.us/img236/3041/img3861resize7oa.jpg

:doh: :doh: :doh: , dziura jest od gory wiec cieplo robi wiecej szkody niz sie wydaje.

Pozdro

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, rozgrzany xenon mozna teoretycznie dotknac reka, a zarowke 100W nie, tzn xenonu tez nie polecam dotykac bo niebawem zgasnie na amen, ale mam nadzieje ze wiecie co mowie.

 

Takie zarniki z allegro mialem w aucie i rewelacja, wiadomo ze nie ma samopoziomowania wiec czasem oslepiiaja ale mialem nizej ustawione i bylo ok, a wrecz duzo lepiej niz na 100W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomol, było rzeczywiście, i te oryginalne xenony w e32 sa nierozbieralne, nie wymienisz żarnika.

Dostępne tylko w ASO, 4074 PLN za sztuke.

 

 

Panowie jak to więc jest, bo nabył bym z chęcia taki zestaw z allegro.

Kupuje, wyjmuje moje H1, wkładam żarniki, podpinam przetwornice i gotowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no myślę że to najtańszy sposób na xenonki można jeszcze ze szrotu gdzieś dostać ale nieliczyłbym na to bo ostatnio szrociki cenią sobie lepiej niż w sklepach :) za korek odpowietrzający do chłodnicy krzyczeli 20 zł a w serwisie 7,50zł nowy :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.