Skocz do zawartości

F30 Nowe bmw serii 3


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiedziano mi, że gdyby było sterowanie głosem, to nie mógłbym liczyć na menu w języku polskim.

 

 

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie opon. Mam je w rozmiarze 205/60 R16. Jako, że chronicznie nienawidzę zmiany opon, zastanawiam się nad zakupem wielosezonowych. Co o tym sądzicie? Moje dotychczasowe auto takie miało i było super w każdych warunkach pogodowych (jak na Polski klimat rzecz jasna). Różnica polega na tym, że było przednionapędowe a BMW ma napęd na tylne laczki a z taki m napędem nie mam doświadczeń.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielosezonowe to były 20 lat temu w fiatach 125. Jak my mamy +40 w lecie a -20 w zimie to nie ma się co zasłaniać niechęcią do wymiany, tyko trzeba zmieniać.

Szczególnie ze względu na bezpieczeństwo i komfort jazdy w warunkach lato/zima. W nowym BMW za 160k wielosezonowe opony, tego jeszcze nie słyszałem :)

A w ogóle to można kupić wielosezonowe opony jeszcze :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Mój ojciec do jazdy po mieście ma od nowości Merca W210 E320. Auto nie wyjeżdża poza Warszawę i służy do normalnej jazdy do sklepu itp. Od 3 lat ma opony wielosezonowe i nigdy nie miał potrzeby kupna zimówek a na zimę w wersji miejskiej w zupełności mu wystarczają. Do domu ma 100m. podjazdu praktycznie nieodśnieżanego tylko rozjeżdżanego przez mieszkańców czterach domów jednorodzinnych i jak na razie nie narzeka. Nie pamiętam modelu ale były dosyć drogie - coś koło 800 zł sztuka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie rozumiem ludzi którzy kupuja auta za 200tyś a zastanawiają sie czy wydać 2klocki na zimówki. Widocznie Twój tata nie jeździł zimą nigdy na dobrych zimówkach. Jak raz się przejedzie to już nigdy nie załozy wielosezonówek...różnica jest kolosalna. Ale możę do toczenia sie i godzinnego ruszania na sniegu spod świateł tyle mu straczy....

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rufio, no nie pszesadzajmy...przjechałem już kilkanaście kompletów, przejździłem kilkunastoma różnymi oponami i jeszcze nie znalazłem na tylę wystarczającej wielosezonówki co by mi dała tyle pewności prwadzenia na ślismi, błociepośniegowym i bardzo mokrym asfalcie (dużó kałuż w koleinach) co zwykła zimowa Dębica. Inną sprawą ze tak zwykłą dębiaca odstaje od markowych zimowych opon,ale to temat poruszany nie raz wiec nie ma co sie rozwodzić...jak dla mnie wielosezon ty tylko w krajach gdzie nie ma śniegu prawie wcale.

No ale to moje odczucia...

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do kolegów czy opony na felgach 16 w f30 są to run flat czy nie.

Ja co prawda zamówiłem 320i i dokupiłem 17 bo w serii są 16. I z tego co mi mówili w salonie to, że run flat zaczynają się od 17.

Jeśli to prawda to co wtedy jest z zapasem - jest zestaw naprawczy?

Zastanawiam sie nad zimowymi kołami - myślałem o 16, ale jeżeli jest tak jak napisałem wyżej to chyba bez sensu jest zakup 16 i trzeba zimowe 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18", sportowe zawieszenie M (dosyć twarde) i nie jest najgorzej. Chociaż z drugiej strony nie powiem Ci jak jest np na zwykłym zawiasie, albo tym bardziej na adaptacyjnym. O to musisz kolegów zapytać. Ale skoro na teoretycznie najtwardszej możliwości jest ok, to na pozostałych też powinno być dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sobie to jeszcze przemyślę.

Na 18 to by na prawdę fajnie wygladała i nie miałbym dylematu z zimowymi bo kupiłbym 17.

A chyba jeszcze mogę cos zmienić w zamówieniu bo produkcja jest przewidziana 3-7/09/12r.

Zapytam dealera.

 

To masz chyba ostatni dzwonek żeby coś zmienić. Z tego co wiem to nie za bardzo można zmieniać później niż na 7-10 dni przed rozpoczęciem produkcji. Tak mi przynajmniej mówili jak zamawiałem 5 miesięcy temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mogę dokonać zmian. Dealer poinformował mnie wczoraj, że zamówienie ma status 112 a to oznacza, że moge jeszcze coś zmienić, a produkcja jest w 36 tygodniu czyli 1 tydzień września.

Już nie moge sie doczekać na odbiór - mają nadzieję, że do końca września dostanę auto.

A tak poza tym to sie zdecydowałem na te 18 a na zimę wezmę 17 i problem czy 16 są run flat sie rozwiązał dzieki pomocy forum - dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to jest odpowiedź ważna dla mnie jako przyszłego użytkownika.

A tak na serio to co te samochody maja w sobie, że sie nie nudzą i że jak się raz miało BMW to chce sie do niego zawsze wrócić - bynajmniej tak jest w moim przypadku.

Miałem wczesniej dwa modele 3 a po nich mercedesa c i niestety to nie było to. Dlatego teraz znowu kupiłem bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.