Skocz do zawartości

F30 Nowe bmw serii 3


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie co to za liga, 3 jest jednym z najtańszych auto BMW. Mimo tego jednym na najdroższy możne być w ogóle w klasie średniej. Czyli wynika ze tego, że nie można być pasjonatem danej serii 3 - z nowym autem - gdy się nie ma co najmniej 180-200k (lub lizingu na firmę). Nie ważne co byś wiedział o historii serii 3, to jeśli nie jeździłeś dłużej (w użytkowanie nie miałeś) danego modelu samochodu lub na jakimś forum nie studiowałeś "case study" danej serii i roku, to można tylko porównywać i oceniać w stosunku do innych aut.

 

Ja wiem, że za kasę można kupić teraz wszystko i jeździć. Ja np. dzisiaj wymiałem sam w mojej nie młodej już e36 (miałem już e90) wyświetlacz licznika, teraz do zamontowania mam jeszcze m-pakietowe światła. Pewien w e36 części dla Was są tanie i samochód jest leciwy. ale chodzi o sam czyn zmiany czegoś samemu na inne, bardziej oryginalne i to za pomocą własnej inwencji, czasu i nie dużych pieniędzy. Serio ten samochód nie psuje się więcej od F30, gdy się o niego dobrze dba.

 

Pewnie, że chciałbym F30 ale dla przeciętnego polaka to jest niearealne cenowo. 5 lat gwarancji tez jest super. Także, zazdroszczę możliwości wybierania między X6 a F30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowali 328i? Bo ja też miałem do czynienia z wieloma autami i mam takie zdanie jak Ty. Czuje się idealnie wpasowany w ten samochód, tak jakby był szyty na miarę...

 

Nie próbowali, nie mieli potrzeby bo jest im dobrze, ja próbowałem. Żeby trzymać się w miarę zbliżonych poziomów cenowych to F30 328i mnie pasuje bardziej niż F10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie.

 

Moja piękniejsza połowa odebrała w piątek "śnieżynkę" czyli białą 320d w wersji sport z paroma przydasiami zwiększającymi przyjemność z jazdy.

 

W weekend zrobiliśmy wycieczkowo kilkaset kilometrów i już wiemy, że choć przesiadka z SUVa na osobówke ma parę wad to wybór był słuszny.

 

Zastanawiamy się nad zakupem kół na zimę, aktualne felgi 18'' nie są najlepszym rozwiązaniem na zimową walkę z polskimi drogami, więc mam pytanie jakiego rozmiaru felg (myślimy o bezpieczniejszym wymiarze 16'' i wyższym profilu) szukać?

 

 

Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
i ja mam to samo... cieszę się że myślicie podobnie bo po przesiadce z serii 7 do 3 niektórzy dawali mi do zrozumienia że coś ze mną nie halo... ;)

 

7 jest fajne ale nie na nasze drogi, na zachodzie do robienia km świetna sprawa bo możne jechać niezłe odległości bez większego zmęczenia, do tego silniki w benzynie V8 generują tylko ogromny koszt na paliwie jeżdząc lokalnie po naszym pięknym kraju. Też to przerobiłem.

 

Jak dla mnie nowa seria 3 jest OK, sam ciągle walcze żeby się nie skusić na niebieską 328i (touring) stojącą w Bawarii w Katowicach. Jeszcze tylko zima i można będzie zamówić nową 4kę, w konfigu z tym silnikiem (428i) to bedzie idealne rozwiazanie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta F31 co stoi w Barawii w Katowicach też ma taki śmieszny system otwierania tylnej klapy .

 

Trochę to śmiesznie wygląda z tym kopniakiem pod zderzakiem :lol: :lol: :shock: :mad2:

Za dwa może trzy lata też pewnie sobie po podskakuję kujawiakczka za kufrem swojej nowej buni :mrgreen:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta F31 co stoi w Barawii w Katowicach też ma taki śmieszny system otwierania tylnej klapy .

 

Trochę to śmiesznie wygląda z tym kopniakiem pod zderzakiem :lol: :lol: :shock: :mad2:

Za dwa może trzy lata też pewnie sobie po podskakuję kujawiakczka za kufrem swojej nowej buni :mrgreen:

:clap: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przydatne, ale na tym filmie koleś i tak postawil torbę na ziemi...bardziej pomocne jak masz 10 reklamówek zakupów w dwóch rękach. Nie postawisz, bo się zakupy rozsypią, wiec machasz i ciach. W bagażniku niech się rozsypują. A tym przypadku jak na tym filmie....ktoś tu nie pomyślał...

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatne, ale na tym filmie koleś i tak postawil torbę na ziemi...bardziej pomocne jak masz 10 reklamówek zakupów w dwóch rękach. Nie postawisz, bo się zakupy rozsypią, wiec machasz i ciach. W bagażniku niech się rozsypują. A tym przypadku jak na tym filmie....ktoś tu nie pomyślał...

 

PZDR>

 

 

A czy to nie jest tak, że trzeba najpierw jednak sięgnąć do pilota, otworzyć centralny zamek a później dopiero machać kopytkiem? To by było bez sensu.

 

Rozumiem, że auto rozpoznaje bliskość kluczyka?

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

zmiany produkcyjne od marca 2015 dla wszystkich modeli BMW:

https://www.press.bmwgroup.com/global/pressDetail.html?title=bmw-model-upgrade-measures-in-the-spring-of-2015&outputChannelId=6&id=T0200192EN&left_menu_item=node__8678

jak nie dziala to pierwsza wiadomosc na: https://www.press.bmwgroup.com/global/startpage.html

 

m. in. nowy silnik 316d, 420d/x otrzyma nowy silnik diesla 190km oraz podwojna koncowke wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
hiob przekabaciłeś małżonkę na BMW :wink:

 

Jej się zawsze BMW podobało. Co prawda podobało się jej też Audi, ale nie była jakimś zagorzałym fanem jednej, a wrogiem drugiej marki. W końcu to ona kupiła M3. :mrgreen:

 

Jest już na YT pierwszy filmik o tym samochodzie:

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.