Skocz do zawartości

posiadam x5 zrodził sie pomysł na mercedesa gl 350cdi


bmwx5e70

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko "siedzieliśmy" :wink:

Środek, z obszytą skórą deską był sympatyczny + duży bagażnik = wrażenia lepsze niż w ML-u - ale to tylko wrażenia "organoleptyczne".

W Polsce chyba, trochę problematyczny gabarytowo :roll:

Gdzieś widziałem test długodystansowy, w którejś gazetce motoryzacyjnej... obecnie przez tydzień jestem poza domem, jak wrócę, może uda mi się odszukać...

Pamiętam, że raczej było ok., chociaż, z czymś był problem, ale "wymiana" była gwarancyjna... Nie wiem, czy nie z zawieszeniem pneumatycznym?

Edytowane przez miniasy
pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tescie jest 420cdi a to zupelnie inna para kaloszy niz 350cdi

 

350cdi w wielu opiniach, (w tym mojego znajomego ktory posiada 420cdi, testowal tez 350cdi) jest za slaby na tak wielkie auto, najbardziej polecany jest 420cdi, ktory i tak bedzie mniej dynamiczny od e70 ktory posiadasz. A 350cdi to bedzie wielka roznica w osiagach! I moze ci sie czasem smutno zrobic jak bedziesz chcial szybko kogos wyprzedzic czy porzadnie przyspieszyc.

 

GL to cudne auto! OLBRZYMIE! (x5 jest duza ale GL to MONSTRUM) cudownie wykonane a co najważniejsze jest przepiękny!!! są tylko dwa SUVy ktore wolabym bardziej od X5, wsrod nich jest GL, ale zdecydowanie 420cdi. Niestety finanse nie pozwolily mi na GL-a

 

Ale cos mi sie wydaje ze niedlugo BMW ma dac wiekszego brata X5,,, moze warto poczekac ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim 420cdi jak również 450cdi jako jednostki napedowe mercedesa nie sa juz oferowane pozostaje 350cdi niemniej jednak byłem dzis w salonie mercedesa w łodzi na aleksandrowskiej i odziwo stoi gl 350cdi powiem tak Duży nawet bardzo ale srodek poza obszyciem deski to nic szczególnego to nadmuchany ml cos mi sie wydaje że pomysł kupna gl-a upada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... też rozważałem zakup przed nabyciem X5. Technicznie to w zasadzie napompowany ML na rynek amerykański. Nawet w salonie dali mi ML do pojeżdźenia przez dzień czasu i samochód mi się zupełnie nie spodobał, myslę że w GL było by bardzo podobnie bo to w zasadzie ta sama konstrukcja. W środku- w porówananiu z ML- poza oczywiście bagażniekiem jest tyle samo miejsca (moim zdaniem wcale nie tak duzo). Jego wielkość do jazdy w miescie może byc problematyczna, jeden z włąścicieli z którymi rozmawioałem narzekał, że samochód jest za miękki (nagła zmiana pasa przy dużych prędkościach według niego to tragedia).

Genaralnie samochód chyba pozycjonowany jest dla siwiejących pryków po sześciesiątce (bez urazy) i to mieszkających raczej za wielką wodą (ewentualnie do rozwożenia dzieci do szkoły przez mamuśki w kaliforni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

e70 bardziej,,, sportowa, ale dla rodziny GL to fajna sprawa, bagaznik jest duuuuuuuzo wiekszy, na wypady cala rodziną w Alpy troszke lepiej sie sprawdzi ;) auto jest bardzo w porządku.

naszą e70 jezdzi głownie moja żona i przy pakowaniu 2x wózek (1 i 3 letnie dziecko) 1x łożeczko turystyczne, walizki zabawki itd, do tego pies to w e70 z bagażnikiem nie ma szalu. W Passacie kombi ktorym jezdzila wczesniej bylo duzo lepiej.

 

i prosze nie wpadajmy w schematy, ze Mercedes dla dziadków? tak samo mozna powiedziec ze BMW jest dla,,, dresiarzy? cwaniakow z bańką w nosie? Mi GL szczegolnie na zewnątrz swoją "kanciastością" bardzo się podoba. Jezdzilem wielokrotnie ze znajomymi 420CDi i auto w dlugich trasach jak i w ogole jest super, nie jest tak zwinny jak e70 ale tragedii nie ma. Zreszta o gustach sie nie dyskutuje, ale mowienie ze GL jest dla dziadków to gruba przesada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GL - jest to naprawdę pojemny i pakowny samochód. Jeśli kogoś stać na taki pojazd a ma dużą rodzinę to gorąco polecam tym bardziej z V8 pod maską (diesel).

Schematy się już nie sprawdzają bo BMW dresy nie jeżdżą a Mercedes nie ma już nudnych aut dla samych dziadków - wystarczy popatrzeć na SLS/CLS/E klasa/C klasa. Niewątpliwie kanciata karoseria i ascetyczny styl w środku (bo nie ma w GL fajerwerków) może polaryzować obie strony wymienionego sporu ;) ale nie można mu zbyt wiele zarzucić.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

proponuje sie przejechac X5 i GL - niestety, ale GL wpisuje sie stereotyp samochodu dla dziadka: jest nudny, malo dynamiczny (i jeszcze kilka przymiotnikow moznaby napisac) w porownaniu do X5

 

Z SUV jedynie Caynne ma podobna charaktetrystyke do do X5

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
stało sie....... stałem się posiadaczem gl 350cdi tak tak wiem byłem za... później na nie... ale cóż z autem-marką ślubu nie biore auto to nie to samo co ŻONA... najfajniejsze był to że klient bmw kupuje mercedesa... obsługa na poziomie...... tym bardziej jak mam wystawiać auto na aukcjach ogloszeniach denerwować się gdy ''lisy'' dzwonią i gadką chcą wyłapać okazje nie mówie nie... moją bmw x5 rozliczyli myśle na przyzwoitym poziomie warunek nie ma ceny do publicznej informacji... ja jestem usatysfakcjonowany......na teraz dzięki forum powodzenia............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capaz, notorycznie robisz byki w zdaniach, naucz się poprawnej gramatyki bo dorosłemu chłopu nie przystoi tak kaleczyć nasz język.

 

Co do Mercedesa GL, miałem okazję się przejechać jako pasażer od mojego kontrahenta GL450 CDI, kolumbryna masakrycznie duża z zewnątrz, pomimo pneumatyki samochodem raczej nie jest wskazane piracenie, trochę buja budą. Życzę satysfakcji z zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mercedes GL jak dla mnie jest rewelacyjnym autem.Czuć,że jedziemy autem uterenowionym,podobnie jak np dicovery którego sam posiadam.W BMW X5 nie uświadczyłem czegoś takiego.Zależy kto co potrzebuje.Uważam,że jeżeli ktoś ceni dynamike i szybkie przemieszczanie się a lubi nowe trendy to zdecydowanie X5,a jeżeli ktoś bardziej konserwatywnie podchodzi do sprawy i potrzebuje bardziej uterenowionego autka to GL.Ja GLem się oczarowałem po jeździe próbnej.Dokładnie to co rozumiem przez pojęcie auta terenowego-taki złoty środek dla mnie.Podobnie Land Rovery,Land Cruiser,te auta mają terenową duszę,BMW nie.
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gratuluję wyboru i życzę powodzenia w użytkowaniu. Tak jak już napisałem wcześniej jest to ciekawy samochód. Porównanie X5 do Land Cruisera czy Pajero jest nie na miejscu - to są samochody z innego segmentu (przynajmniej ja tak uważam). Bezpośrednia konkurencja X5 to chyba ML w moim mniemaniu.
Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capaz, notorycznie robisz byki w zdaniach, naucz się poprawnej gramatyki bo dorosłemu chłopu nie przystoi tak kaleczyć nasz język.

 

 

 

Ok, luzik. Tak na marginesie, gdybyś tyle w polsce nie mieszkał to tez bys tak pisał

 

Nie czepiam sie, ale to cie nie usprawiedliwia...

 

Co do tematu - fakt, GL jak dla mnie strasznie nudne auto

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes GL jak dla mnie jest rewelacyjnym autem.Czuć,że jedziemy autem uterenowionym,podobnie jak np dicovery którego sam posiadam.W BMW X5 nie uświadczyłem czegoś takiego.Zależy kto co potrzebuje.Uważam,że jeżeli ktoś ceni dynamike i szybkie przemieszczanie się a lubi nowe trendy to zdecydowanie X5,a jeżeli ktoś bardziej konserwatywnie podchodzi do sprawy i potrzebuje bardziej uterenowionego autka to GL.Ja GLem się oczarowałem po jeździe próbnej.Dokładnie to co rozumiem przez pojęcie auta terenowego-taki złoty środek dla mnie.Podobnie Land Rovery,Land Cruiser,te auta mają terenową duszę,BMW nie.

 

X5 to bulwarówka, nie porównuj do Land cruisera bo to nie ta klasa, Range Rover jak najbardziej jest ok

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.