Skocz do zawartości

Problem z webasto


adadus

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie na temat tego urządzenia jak to działa ? od kąd kupiłem samochód nikt mi nie moze z tym problemem pomuc gdyż posiada webasto które przy otworzeniu dzwi wł radia /swiatła włącza sie i słychać jakis samolot odrzutowy pod progem nie posiadam sterowania do tego mam radio business cd ale posiada tylko zegarek nic po za tym i climatronic

 

FILM

 

http://img852.imageshack.us/img852/3572/dsc00375e.jpg

Pozdrawiam adadus


Przepraszam za błędy w szczególności Admina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webasto które masz powinno dogrzewać silnik i uruchamiać się automatycznie przy temp. zewnętrznej poniżej 5stopni

 

jeżeli pracuje cały czas to może masz po prostu uszkodzony czujnik temp. zewnętrznej ?

 

ps. na filmie według mnie słychać normalną pracę piecyka

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1892674.html

może to coś pomoże. Na filmie słychać normalną pracę webasta, a spod auta powinien się wydobywać dymek i powinno się czuć spaliny.Webasto służące tylko do podgrzewania silnika powinno się załączać przy temp. zewn. niższej niż 10st.C, a i silnik też musi być zimny , temp. poniżej 75 st.C-- takie temperatury występują w moim galaxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymem to Ty się nie sugeruj bo jego widać tylko w określonych warunkach atmosferycznych - na pewno musi być znacznie zimniej niż teraz. Jeśli jadąc ulicą widzisz, że z rur samochodów jest widoczny dymek/para to dopiero wtedy możesz oczekiwać/szukać dymku z rury od Webasto.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli webasto zalacza Cie przy kazdym ptworzeniu dzwi to masz popsuty sterownik nim zarzadzajacy,ktory znajduje sie w piecyku.Dosyc czesta awaria tego urzadzenia.Najlepiej podlaczyc pod kompa i wtedy bedzie wszystko jasne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie natomiast zeszłej zimy webasto działało w sensie, że widoczny był dymek z rury pod kierowcą

w tym roku zaczęły pojawiać się już niskie temperatury i okazuje się, że webasto raczej nie działa, przykładając rękę do wylotu spalin pod kierowcą nic nie czuć a temp. -5st., bezpieczniki dobre i zapewne trzeba by zacząć od podpięcia pod kompa, póki co nie przeszkadza mi to zbytnio a jak mam wyładować pare setek na naprawę webasta to ja wolę żyć bez niego ...

samo z siebie się to wszystko psuje czy jak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez mam problem z webasto. W lecie kupilem 525d z 2002r. tez jest webasto ale samo sie nie zalacza a kiedy chcialem recznie to okazuje sie ze w moim radiu bmw buisness, nie ma takiej opcji, jest tylko przewietrzanie a wydaje mi sie ze w miejscu w ktorym powinno byc ogrzewanie, pisze TIMER. Ma ktos pomysl co z tym zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej masz tak jak ja tylko webasto do dogrzewania silnika i nic poza tym, a przewietrzanie to dmuchanie zimnym (znaczy takim jak zasysa z zewnątrz (no w zimę też będzie działać ale dmucha takim powietrzem jakie masz - na zewnątrz ) - choć przyznam, że z marnym skutkiem to dział w lato ... szkoda aku jak w moim testowaniu - jednak mogę się mylić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna to to jakos zaprogramowac zeby dzialalo jak pelne webasto tzn z mozliwoscia recznego zalaczenia lub zaprogramowania czasu zalaczenia?

wertuj forum jest dość sporo dokładnych informacji

koledzy zęby zjedli że tak to ujmę na webasto więc dowiesz się wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.