Skocz do zawartości

330xi Stukanie, czy zmienić olej


tdobe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bede miał prawdopodobnie problem, ale nie chce mi sie juz szukać bo i tak góra rok sprzedam auto, ale jak mam lekkie różne dziwne dzwieki po odpaleniu po dłuższym postoju + lampka cisnienia oleju dokladnie w momencie ustania dzwiekow gasnie... a gasnie jakby troche dluzej (okolo 3-4 sekund)... moze panewki, moze co innego, czy jest sens zalac polsyntetykiem? cos to da? bo na razie caly czas zalewałem syntetykiem 0w30?

 

E46 330xi, okolo 330tys.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie panewki, człowieku... twój problem prawdopodobnie nie jest tak poważny. co, to mi przychodzi do głowy to:

 

1) podstawa filtra oleju i zaworki które nie trzymają zapasu oleju do smarowania głowicy po długim postoju (temat opisywany na forum)

2) hydropopychacze czyli szklanki do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te panewki to powtarzam za mechanikiem co tylko robi BMW a kiedys go wywalili z serwisu BMW;) bo robił nadgodziny... mówił, że moga być panewki, za duże luzy i przez to nie łapie ciśnienia od razu... ale sam sugerował najpierw sprawdzić ciśnienie oleju z rana....

 

Ale tak wogóle co do tego mojego przebiegu, czy nie przejsc na polsyntetyk....

 

Acha, a z tych rzeczy co Ty piszesz i ma to sens, to robić to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby panewki zajeździć to musialbyś sie nieźle starać lub jeździc na superolu CC... jeżeli stukanie jest słyszalne jak pali sie lampka cisnienia to obstawiałbym sklanki (nie ma oleju) a dlaczego?? bo podstawa filtra oleju nie trzyma oleju w 320d czesty problem :cool2: a co do przebiegu 330tys to nie jest tak dużo nawet na benzyne :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, w tę (tą) stronę pójdę;). Nie napisałem jeszcze czegoś;)... silnik jest po pierwszym szlifie glowicy,... bo tym jak nabrał nosem wody do cylindrow...;( Ale to bylo jakis rok temu... a objawy sa od 3-4 miesiecy.

Jeszcze jedno info... prawie slychac czasami popiskiwanie (prawie, bo jeszcze zbyt malo charakterystyczne) no i trzyma w tym czasie (do puki nie zgasnie lampka cisnienia) wysokie obroty, tj. okolo 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosne stukanie wskazuje na podstawe filtra oleju i tez tak mam ze dopoki lampka nie zgasnie to stuka bardziej :) jakis zaworek nie trzyma oleju na gorze i halas jest dopoki olej nie naplynie. Jest temat o tym i naprawa jest dosc kosztowna, a trzeba dobrze patrzec zeby dostac odpowiednia podstawe filtra bo juz chyba 2 osoby dostaly zle podstawy z serwisu BMW wiec mimo ze serwis to mozna sie naciąć
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki hałąs po odpaleniu,szczególnie na ciepłym,na zimnym jest cicho.Kiedyś zamówiłem owe dwa oringi ale zagineły gdzieś na poczcie :duh: groszowa sprawa.Czy to załatwia sprawe w benzyniaku?czy trzeba wymienic cala podstawe filtra oleju ktora nie mało kosztuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej wymianie filtra oleju wymienia się te oringi. W moim przypadku zawsze są w zestawie razem z filtrem oleju.

 

Gdzie kupić te oringi? W prawie każdym motoryzacyjnym, rozmiar 7 x 2,5 mm, koszt 40 gr szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki Kolego :)

 

 

Podałem wymiar do silnika benzynowego M54. W dieslach mogą być inne.

 

Do autora postu.

Nie zalewaj silnika olejem półsyntetycznym!

 

Możesz zmienic oringi lub cały filtr , ale nie połsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.